Vyzobáno z webů za únor 2019

*Vladislav Šurygin: Během 10 let, k roku 2001, se z druhé ekonomiky světa (co do HDP na obyvatele) Rusko propadlo na 55. místo, což bylo za Malajsií a Bahamami. Globální index konkurence odsunul Rusko na 67. místo. Během jediného roku 1992 se Rusko objemem průmyslové výroby vrátilo o 12 let zpátky. V období mezi lety 1991-1998 se úroveň výroby v Rusku snížila o 42 % a stala se nižší, než ve kterékoli zemi G7, dvakrát méně než v Indii a čtyřikrát méně než v Číně. Podíl ruského HDP na světové výrobě se snížil dvakrát: z 5,5 % v roce 1990, na 3,0 % v roce 1995 a na 2,7 % v roce 2001. Rusko se do roku 2000 změnilo v kolabující zemi třetího světa, žijící na účet prodeje přírodních zdrojů a mezinárodních úvěrů. Stejným tempem se rozbíjel náš vojenský potenciál. Za 10 let se ozbrojené síly Ruska „srazily“ ze 4,8 milionů na 1,1 milion mužů. V roce 1991 měla naše armáda ve výzbroji 64 tisíc tanků (2,5krát více než NATO), 67 tisíc děl a minometů (2krát víc než NATO), 76 tisíc obrněných transportérů, 12 tisíc letadel a vrtulníků (1,5krát víc než NATO), 137 válečných lodí a více než 300 ponorek. O 10 let později zůstalo Rusku 20 tisíc tanků, kolem 15 tisíc děl a minometů, kolem 2 tisíc letadel, 100 lodí a 80 ponorek. Takže se armáda zmenšila prakticky šestkrát! Ještě daleko více deprimující byly kvalitativní ztráty. K roku 2000 se naše armáda, letectvo a námořnictvo nemohlo podle žádných kritérií nazvat „moderními“. Tři čtvrtiny všech zbraní a techniky byly starší 15 let, 20 % mezi 10 a 15 lety, a jen 5 % se považovalo za moderní… Od roku 1994 přešlo Rusko na prakticky kusovou výrobu zbraní pro vlastní armádu. Jestliže např. v roce 1988 bylo v závodech SSSR vyrobeno 3,5 tisíce tanků, tak v roce 1996 jich bylo objednáno už jen 58 – tedy šedesátkrát méně! Navíc z nich byla zaplacena pouze polovina. Prakticky zmrazena byla výroba vlastních letadel pro vlastní ozbrojené síly. V roce 1992 činily dodávky letadel a vrtulníků pro ruské ozbrojené síly 67 letadel a 10 vrtulníků, v roce 1993 to bylo jen 48/18, v roce 1994 17/19, v roce 1995 armáda nakoupila pouhých 17 vrtulníků a poté přestaly být vrtulníky ruské armádě dodávány vůbec. To znamená, že mezi léty 1994 a 2003 vlastní ozbrojené síly nedostaly ani jediné bojové letadlo! Převedení kdysi nejsilnější armády světa na úroveň armády regionální – bez porážky ve válce – je samo o sobě faktem unikátním, nemajícím za posledních sto let obdoby. Takový byl náš start do 21. století.

*Tereza Spencerová: Jasně, Putin s Trumpem nebo venezuelským Madurem nejsou ani zdaleka první Hitlerové našich časů. Pro Francii se Hitlerem už v roce 1956 stal například egyptský prezident Násir, když se rozhodl znárodnit Suezský průplav, totéž později tvrdil Barack Obama o íránském ajatolláhovi Chomejním, který svrhl šáhovu prozápadní diktaturu, a Washington o íránském prezidentovi Ahmadínežádovi, který se odmítal poddat, George W. Bush zase Hitlera viděl v Saddámu Husajnovi, který si nakonec vysloužil dokonce i dosud nepřekonaný titul „horší než Hitler“; k tomu se Putin ani Trump zatím ještě ani nepřiblížili. Obama Hitlera uviděl v Muammaru Kaddáfím a ministr zahraničí USA John Kerry zase v Bašáru Asadovi, i když ho ještě pár let předtím měl za „svého drahého přítele“, a nebožtík John McCain umřel s tuchou, že Hitler je ve skutečnosti kubánský Raúl Castro. To ale v žádném případě neznamená, že by nálepkovači sami byli nějak imunní. Třeba v Baracku Obamovi Hitlera jednoznačně viděla americká křesťanská pravice, zatímco George W. Bush se stal Hitlerem pro celou plejádu umělců a intelektuálů, navlas stejně jako dnes Trump. Obecně se stačí jen pořádně rozhlédnout kolem. Jsou všude. S výjimkou Ukrajiny dnes Hitlery najdete v čele Maďarska, Polska, Itálie, za Hitlera už byl i francouzský Macron… Trochu z proudu vybočuje Angela Merkelová, neb musí logicky být za Hitlerku, ale nešť, gender je dnes beztak volitelný. Nebo tak něco. Vlastně lze s lehkou nadsázkou říci, že kdo ani jednou nebyl za Hitlera, jako by vůbec nebyl. Nebo je naprostá nula, která nikomu nestojí ani za pozornost. Mimochodem, když už máme v nálepkování Hitlerem pokračovat, není od věci si připomenout, že to byl vegetarián, který inicioval zákony proti týrání zvířat. A byl nadšený pejskař a jako zarytý bojovník proti kouření vedl první protikuřáckou kampaň v moderních dějinách. A měl jen jedno varle. Co si s tím vším počít? Znamená to něco pro dnešek? Nebo že by bylo lepší nechat konečně všechna ta srovnání s Hitlerem už být?

*Americká moderátorka prohlásila, že Rusko může během mrazů v USA odpojit topení. Moderátorka americké televize MSNBC Rachel Maddow nabídla divákům, aby si představili, co se může stát, pokud se Moskva rozhodne uspořádat v USA energetický kolaps během krutých mrazů. Tweet o tomto pořadu zveřejnil portál WikiLeaks. Tématem pořadu byly anomální mrazy na velké části amerického území. Maddow, když mluvila o teplotě, připustila, že kvůli Rusku mohou v USA přestat fungovat teplárny. „Co byste dělali, kdybyste přišli o topení na neomezenou dobu kvůli zahraničnímu zásahu v ten den, kdy teplota ve vaší ulici je stejná jako v Arktidě?“ zeptala se moderátorka auditoria. Maddow nevysvětlila, co jí vedlo k takovým myšlenkám a proč může být počasí v USA nějak spojeno s Ruskem. Ve WikiLeaks poznamenali, že toto prohlásila moderátorka s největším publikem ve Spojených státech.

*Jan Schneider pobavil úvahou, že generál Pavel je možná ruský agent, neboť jeho působení posiluje právě ruský vojensko-průmyslový komplex.

*Pjakin: Německo nemá ani s jedním vítězným státem žádnou mírovou smlouvu a vše je v pořádku. Zatímco s Japonskem má být uzavřena mírová smlouva. A proč? Pamatujete se na toho ministra Jutara Komuru? V roce 1905 v Portsmouthu? „Vy jste prohráli válku, takže z toho budeme vycházet. Válka ruší všechny předchozí smlouvy.“

*Vzhledem k tomu, že šéf ruského vesmírného programu nakonec kvůli sankcím nemohl odjet do USA, pojede šéf NASA za ním do Ruska…

*Dmitrij Rogozin: Velmoci nepřistupují do aliancí, velmoci je vytvářejí.

*Rusku nikdy nevládli kupci, kteří by považovali obchod za významnější než armádu, píše Surkov.

*Surkov: Západní zkušenost s demokracií se ukazuje jen jako hra prohnilých, jako fasáda, nátěr a lež. Rusko masky nepotřebuje.

*Rasmussen: NATO totiž Rusy přímo neohrožuje, naopak díky němu je v Evropě, a tím pádem i na západní hranici Ruska, větší stabilita. Rusko o klid na své západní hranici usilovalo po staletí, a bylo to právě NATO, které mu to zaručilo. Pokud by Rusko čelilo nějaké hrozbě, rozhodně by to nebylo ze strany Západu. Pokud ho někdo ohrožuje, tak je to buď terorismus z jihu, nebo ekonomická síla z Východu v podobě Číny a nárůstu konkurence ve Střední Asii, dodal.

*Lubomír Man: My všichni si dobře pamatujeme na vpád Sovětského svazu na Ukrajinu a do Německa na podzim 1944. To se nesmí opakovat, prohlásil Arsenij Jaceňuk. Takže zbrusu nové dějiny Evropy a světa byly v tom okamžiku na stole. Hitlerův vpád na území Sovětského svazu, které stály jeho národy 20 milionů mrtvých, byl v Jaceňukově podání naprosto v pořádku, a zlo začínalo teprve až v okamžiku, kdy Rudá armáda začala hitlerovská vojska z území SSSR vyhánět. Konkrétně, když si ve svém postupu dovolila vstoupit i na území Ukrajiny a nacistického Německa. Teprve až tohle byl tedy podle Jaceňuka válečný zločin. Takže Hitler měl – podle Jaceňukova vkusu, který byl z hlediska jeho postavení i vkusem celé nové ukrajinské vlády – v Německu vládnout dál a dál měla zřejmě trvat i nacistická okupace Ukrajiny. Rokle Babi Jar poblíž Kyjeva měla tedy ke svým už třiceti tisícům povražděných ukrajinských občanů pojímat další tisíce obětí a dál zřejmě měly planout ohně v plynových komorách Osvětimi, Sobiboru, Majdanku a desítkách dalších koncentračních táborů. A po vyhlazení Židů v Evropě měla před vrata plynových komor připochodovat i celá rasa slovanská. V prvé řadě s námi Čechy. Tak pochopil ideální vývoj Evropy ukrajinský premiér Jaceňuk. A pozor: Nikdo z představitelů současného ukrajinského vládního režimu se od Jaceňukova prohlášení do dnešního dne nedistancoval, takže jeho pojetí dějin zůstává i pojetím současného režimu Porošenkova. A my tento režim, jak prokázala prohlášení našeho ministra zahraničí Petříčka při jeho nedávné návštěvě Ukrajiny a následná prohlášení místopředsedy vlády Hamáčka, oba to politiky České strany sociálně demokratické, plně a bezvýhradně podporujeme. K čemuž pan Petříček dodává tuto zajímavou větu. „Mé pojetí zahraniční politiky nejen odpovídá politickému směrování naší vlády, ale je i mým niterným přesvědčením osobním“.

*Prezident Porošenko o víkendu na bezpečnostní konferenci v Mnichově prohlásil, že „když Rusko přestane střílet, zavládne mír, ale když přestane střílet Ukrajina, zanikne“.

*Objednání požadovaných výsledků průzkumů má být na Ukrajině lacinější než třeba u nás.

*Poslední den roku 2011 Obama podepsal Národní obranný autorizační zákon (NDAA), který přiznává Pentagonu právo unášet cizince i občany USA, na neurčito je zadržet, vyslýchat a mučit, nebo je dokonce i zabít. Stačí pouze to, aby je označili za nepřátele Spojených států. Pak už pro ně nebude existovat žádná právní ochrana, žádný soudní proces, žádné právní zastoupení. Je to první zákonná úprava, která otevřeně ruší zásadu habeas corpus a fakticky ruší Listinu práv z roku 1789.

*Henry Kissinger: Jestliže Spojené státy nedokáží kontrolovat Latinskou Ameriku, jak mohou vládnout světu?

*Íránci mají škodlivý vliv na Libanon, Jemen, Sýrii a Irák. Tři H – Hútiové, Hamás a Hizballáh – to jsou skutečné hrozby. Od prvního dne prezident Trump obnovil americké vedení na světové scéně, prohlásil Pence ve Varšavě. A v Mnichově řekl: Amerika je silnější, než kdy předtím, a Amerika je opět lídrem na světové scéně.

*To Bůh chtěl, aby se Donald Trump stal prezidentem, vysvětluje mluvčí Bílého domu Sarah Sandersová.

*Simon Schama napsal: „Americká budoucnost je plná vize, posvátná, nekonečná, závratná.“

*Sloupkař deníku San Francisco Chronicle před sebou viděl „duchovní světla, která nastolí nový způsob bytí na této planetě“.

*Georg Friedman píše doslova: Amerika vznikla válkou, žije válkou a její budoucnost spočívá ve válce. Záměrem Ameriky není vyhrát válku, jim stačí je takticky prohrávat, destabilizovat oblasti. Rozvrtají situaci kdekoli na světě, aby nevznikl jiný hegemon. Nepotřebují vždycky někoho okupovat, často to tam jen roztřískají.

*Pět zemí bez jaderných zbraní (Belgie, Německo, Itálie, Nizozemsko a Turecko) má na svém území uloženy americké jaderné bomby a vlastní letadla, která v případě války bomby přepraví.

*USA tvrdí, že se Írán vměšuje do záležitostí regionu. Ale zeptal se někdo, čí je vlastně tento region? Podívejte se na mapu. Američtí vojáci ujeli desítky tisíc kilometrů, aby obklíčili všechny naše hranice svými základnami. Dokonce existuje vtip o tom, že byly íránské hranice umístěny uprostřed amerických základen, prohlásil íránský ministr během svého vystoupení na Mnichovské konferenci pro bezpečnost.

*Petr Štěpánek: Ministr zahraničí Pompeo odsun ze Sýrie potvrzuje, byť všemu dodává bizarní sektářsko/duchařský rozměr, když ujišťuje, že USA budou „s Boží pomocí“ bojovat proti Islámskému státu i po jeho porážce.

*Avizovaný americký odsun ze Sýrie. „Víme, že se Trump snaží plnit své předvolební sliby, což je vzácný jev v americké politice,“ pochválil Putin…

*USA se z Afghánistánu stáhnou jen společně s NATO, zdůrazňuje úřadující šéf Pentagonu… koho by přitom napadl opak?

*Stačí se jen podívat na mapu z roku 1942 a lehce zjistíme, že hitlerovským Německem přímo či nepřímo ovládaná „sjednocená“ Evropa zahrnovala větší území, než je dnešní EU po brexitu.

*V době Kaddáfího protimonarchistického převratu v roce 1969 měla tato země všehovšudy sedm vysokoškoláků! Když pak ale Kaddáfí za drastických okolností v roce 2011 umírá, byla už Libye zemí s plnou gramotností. Do Kaddáfího zavraždění řada Libyjců mohla na náklady vlády studovat na VŠ v zahraničí, včetně Velké Británie. Zdravotnictví bylo na poměrně vysoké úrovni – a bylo bezplatné. Ze země, jež kdysi byla na posledním místě v Africe, Kaddáfí vlastně udělal první zemi na kontinentu, s nejvyšším HDP na obyvatele. Možná proto jej stihl takový osud. Snaha Západu odstranit Kaddáfího se píše od prvních dnů jeho příchodu k moci. Kaddáfí obrazně dělal to, co činí Putin v Rusku, emancipoval svou zemi. Omezil vliv cizích ropných firem doma. Z ropných dividend už nedostávali Libyjci pouhý zlomek, ale prakticky celý zisk. Něco podobného proběhlo i za Saddáma Husajna v Iráku. Proto západní naftové korporace nemohly Kaddáfího vnímat jinak než jako trn v oku, či jako osinu ve vlastním pozadí.

*John Pilger: Velitel amerického námořnictva admirál Richardson má za to, že se Rusko s Čínou chovají agresivně a proto na ně musejí USA zaútočit jako první…

*Británie posílá letadlovou loď k ochraně svých zájmů k Číně. Ačkoli není jasné, jaké zájmy má Británie u břehů Číny. Akce Británie, která doposud zaútočila během své historie na 95 procent všech zemí světa a vyplenila je, ukazuje, že svět musí vytvářet sjednocenou novou obrannou alianci proti Británii a Spojeným státům, aby svět odstranil tyto dva národy navždy, píše se na švýcarském webu SMOPO.

*Bývalý americký prezident Theodor Roosevelt, prapůvodní otec big stick diplomacy, japonskou okupaci Korejského poloostrova komentoval slovy: „Korea patří bezesporu Japonsku. Je pravda, že korejská nezávislost byla slavnostně zaručena smlouvou. Ale Korea samotná neuměla její platnost zaručit a je nemyslitelné předpokládat, že jakýkoli jiný stát by pro Koreu udělal to, co Korejci absolutně nedokázali udělat sami pro sebe.“

*Mezi novými dokumenty, které zveřejnil WikiLeaks, je i manuál amerických ozbrojených sil věnovaný „nekonvenčnímu vedení válek“… a v něm jsou Světová banka, Mezinárodní měnový fond nebo OECD označeny jako nekonvenční finanční „zbraně pro časy konfliktu včetně velké války“, stejně jako nástroje k vynucování „politiky a spolupráce státních vlád“.

*Válka proti demokracii, jíž se také říká globalizace, je delší a krvavější než jakákoli válka od roku 1945 a jež je vedena démonickými zbraněmi i gangsterismem vydávaným za ekonomickou politiku. Pinter o ní napsal, že „se nikdy nekonala, dokonce i když právě probíhala“.

*Matteo Salvini, italský ministr vnitra a lídr Ligy, by nejradši zrušil centrální banku a všechny její bankéře „poslal do tepláků“… Luis Di Maio, koaliční vicepremiér a lídr 5 Hvězd, by zase nejradši zrušil sankce proti Rusku, protože ubližují hlavně Itálii.

*Omezenou úlohou žurnalistiky na obou stranách Atlantiku je vytvořit zdání politického výběru tam, kde žádný neexistuje. Ten samý stín je nad Británii i velkou části Evropy, kde se sociální demokracie, jedna z důvěryhodných opor dvou minulých generací, poklonila diktátorům z centrálních bank.

*Dali jsme najevo, že nebudeme sedět se složenýma rukama, pokud spojenci v NATO budou nakupovat zbraně u našich nepřátel, prohlásil Mike Pence.

*Skutečnost, že evropské společnosti kupují vlastní evropská letadla za dolary, je vůbec absurdní, poznamenal Juncker.

*Politici připravují oslavy 20. výročí vstupu naší země do NATO. Takže bychom měli k 20. výročí někoho humanitárně zbombardovat, jak jste napsal. Štěpán Kotrba: „Jak jinak chcete slavit výročí existence ve zločinecké organizaci, než zločinem? Vina jedněch by neměla padat na hlavy druhých. Nesuďme národy, souzeni musí být vždy odpovědní – v tomto případě politici a generálové. Valná většina těch, kteří by měli být strážci ústavnosti a zákonnosti, kšeftuje se svým názorem i se spravedlností. Fuj. Soudy jsou stejně jako „elitní“ policie či státní zastupitelství v rukou zkorumpované sebranky kariéristů a hamižníků.“

*Sociální a ekonomická nestabilita se stane normalitou, růst moci Číny zpochybňuje výhody demokracie nad diktaturou.

*Čína se posmívá varováním šéfa amerických tajných služeb Coatese, že Peking, Moskva (plus Teherán a Pchjongjang) chtějí podkopat americkou dominanci ve světě… říká jim „velká čtyřka“… „USA jsou hlavní silou světa, a pokud se cítí ohroženy, tak jak si asi musejí připadat ostatní země,“ ironizuje Peking…

*Pokud se světla vypnou na Západě, Východ bude stále zářit, pokud Sever zhasne, stále je tu Jih. Amerika nereprezentuje svět. Neexistuje způsob, jak nás mohou USA zničit, prohlásil Žen Čeng-fej v úterý v rozhovoru pro BBC. Svět potřebuje Huawei, protože jsme vyspělejší, dodává.

*Pavlu Hasenkopfovi smazali cenzoři facebooku následující názor jako nenávistný: „Němcům nemělo být nikdy umožněno sjednocení. Naopak, po válce měli být rozděleni na 5 samostatných států velikosti Rakouska, prostě návrat před Bismarcka. Sjednocení jsou nebezpeční, protože dostávají chuť přizpůsobovat Evropu svému obrazu – a to když dělají, dělají to strojově a precizně. Chceme-li, aby Evropa nebyla německá, buď musí mít Německo v rámci Evropy protiváhu, nebo musí být rozdělené.“

*Hasenkopf ho poté vydal znovu. Můj včerejší post opět smazán, nyní probíhá tzv. přezkum, o který lze požádat, ale nelze k tomu cokoli říct. „Doba na odpuštění zločinů holokaustu a druhé světové války stále nenastala. Je chyba, že nebyl realizován plán Winstona Churchilla na rozdělení Německa na pět samostatných států zhruba velikosti Rakouska. Pak by poválečná historie vypadala úplně jinak, třeba by ani nebyla studená válka. Sjednocené Německo bez protiváhy je pro Evropu nebezpečné, stejně jako by bylo nebezpečné Rusko bez protiváhy v USA,“ napsal právník.

*Macek: V listopadu 2016 jsem napsal a publikoval následující slova: Člověk je zvíře ze smečky. Podíváte-li se ovšem na většinu dnešního světa, ještě nikdy v historii lidstva nebyly zdroje a zisky ze společné práce rozdělovány v té které smečce tak nerovnoměrně jako nyní. Žádnou smečku ovšem nelze za takových podmínek udržet delší dobu pohromadě a v klidu, a to zvláště za situace, kdy ty největší majetky nevznikají prací rukou a hlav, ale spekulacemi a obchodováním s deštěm, které nepřináší ohromné většině smečky pražádný užitek. Zedník, který postaví pěkný dům či učitel, který dobře vychová spoustu lidských mláďat, je pak nejen v mých očích mnohem užitečnějším členem smečky, než burzovní spekulanti, prodejci všelijakých derivátů derivátů, nafukovači bublin, přerozdělovači cizích peněz, mistři nepotřebných „kecacích“ oborů prodávající veřejnosti navoněné pšouky, sociální inženýři vnucující nám všelijaká dobra, která nejen nepotřebujeme, ale vesměs škodí, neustále se mýlící „experti“ na to či ono, mediální vykukové, vyčuraní všehoschopní právníci z uměle vytvořené právní džungle, ziskuchtiví členové všelikých „neziskovek“, umělé celebrity, myriády zbytečných úředníků či další a další příživníci u cecíků veřejných peněz. Ti všichni nepřinášejí nikomu mimo sebe sebenepatrnější užitek. Lidé, kteří všechny tyto lehkoživky zásluhou mizerného politického systému svojí prací živí, jsou od nich navíc neuvěřitelně znevažováni, ponižováni, zesměšňováni a nálepkování kdejakým hanlivým výrazem. Poctivá střední třída živící se svým umem a svojí prací, základ stability a prosperity každého státu, je setrvale sešněrovávána, zdaňována a po částech likvidována, opět na úkor lehkoživek všeho druhu, s potěšením si volícího svého vůdce smečky s jednou jedinou povolební podmínkou – nic na jejich způsobu života neměnit. Zdá se však, že se tento svět přece jen začíná drolit. Samozřejmě, že učinit pořádnou změnu bude ohromně složitý a těžký úkol, neboť stávající „elita“ je sevřená a pevně stmelená strachem o své lehké živobytí, ale je opravdu nejvyšší čas skončit se světem, v němž se „elity“ blahosklonně poplácávají po zádech a „nevzdělaní blbečci na periferii žití“ to vše platí.

*Citát Železné lady Margareth Thatcherové z její knihy Umění vládnout: „Sjednocená Evropa je klasickým utopickým projektem, pomníkem marnivosti intelektuálů, programem, jehož nevyhnutelným údělem je krach.“

*Je moc hezké, že se oči bruselského ostříže Junckera stále dívají do Sýrie, Ukrajiny, Libye, Turecka, Venezuely, ale občas by se měly zatoulat i na životy občanů EU, říká komunistická europoslankyně Kateřina Konečná.

*Politolog Zbořil upozorňuje, že se politici nechávají unášet, jak by řekl klasik, svou chtivou vášnivostí a touhou po touze nezůstat zapomenuti. Ještě zde není slyšet tolik vulgárních slov jako v ‚uměleckých‘ programech mnoha českých TV, nebo dokonce na jevištích českých divadel, v různých televizních programech, a zatím ještě nedochází k brachiálním útokům. Ale už se jimi začalo vyhrožovat. V jiných evropských parlamentech ale už nějaká ta facka padla a zřejmě na ně dojde i u nás, až se konečně dokážeme identifikovat s evropskými hodnotami, jak si mnozí propagandisté pracující v zájmu EU přejí.

*Krátce poté, co nezvolený (ale uznaný) venezuelský „prezident“ Guaidó nahlas zauvažoval o tom, že by případně i autorizoval americkou vojenskou intervenci do své země, zpražil ho americký demokratický kongresman Ro Khanna, podle něhož americké agrese neschvaluje nějaký venezuelský Guaidó, ale Kongres USA… a ten to prý neudělá…

*Tereza: Celé to beztak už rozlouskl prezident Zeman, který pozval Guiadóa do Prahy, aby mu osobně pogratuloval, jak hezky se stal tím nezvoleným, a tudíž nedemokratickým venezuelským prezidentem. Napsal. „Dovolte mi, abych Vám co nejsrdečněji poblahopřál k Vaší odvaze převzít v souladu s venezuelskou ústavou odpovědnost za venezuelský národ a dovést ho ke svobodným a demokratickým volbám.“ Upřímně, rozum nad takovými pompézními frázemi zůstává stát. To se Zeman fakt chce s tím Trumpem setkat tak moc, že se zkouší zalíbit zrovna takhle? Jinak nechápu, proč se vůbec Česká republika musí motat do amerických převratů v Latinské Americe. Už jsme přece pomáhali se zničením Iráku a okupací Afghánistánu, pomáhali jsme odtrhávat Kosovo od Srbska, takže už bychom snad mohli mít penzum vazalství a narušování mezinárodního práva bohatě splněno, ne? Tak proč? A fakt máme právo určovat, kdo že jako jediný má právo vládnout ve Venezuele? A pokud to právo máme, který kovaný demokrat nám ho asi tak dal? A když už to právo máme a jsme v takovém laufu, co kdybychom tedy opravdu „sestřelili“ toho Macrona, když je doma tak neoblíbený, a strčili nahoru místo něj někoho vhodnějšího? Nebo že bychom aspoň Putina nahradili tím Navalným, když už v Rusku – kromě Pussy Riot – nikoho jiného neznáme? Není to celé na hlavu?

*Ten proruský Zeman je fakt vychytralý. Poblahopřál Guaidóovi k převzetí úřadu a pak ho pozval do exilu, okomentoval celou věc americký novinář žijící v Česku Erik Best.

*Někde si vzpomněli na podobně nechvalně známé heslo ‚Dnes Evropa, zítra celý svět!‘ Nebo jsme si zvykli i na ty, kteří jako někteří čeští politici aplaudovali indonéskému gen. Suhartovi a později podobnými epoletami ozdobenému Augustu Pinochetovi. Anebo schvalovali nezávislost Kosova, státní převrat na Ukrajině, kteří si myslí, že už je dnes na mezinárodním válčišti všechno povoleno. Snad tomu opravdu tak je, ale neměli bychom zapomínat, že podle tohoto mustru se dá vyvážet demokracie kamkoli. Třeba i na Kamčatku… dodal Zdeněk Zbořil. Karel Schwarzenberg to sice také tak trochu udělal za vládu a prezidenta v případě Kosova, ale to neznamená, že je bez viny, pokud jde o válku proti Srbsku, a že když chtěl posílat půlstoletí už nebohého prezidenta ČSR Edvarda Beneše k soudu do Den Haagu, že stejný osud nebude pronásledovat také jeho.

*Mogheriniová je typický představitelem evropské intelektuální primitivnosti jakou u nás reprezentují Poche či Petříček nebo blouznivci ze strany Pirátů a lidí typu úlisně neschopného Drahoše. Mají unikátní schopnost nevidět problémy, proti kterým by se měli postavit, odpověděl Doubrava. Mogheriniová je pověstná tím, jak moudře pronáší obecné ptákoviny bez hlavy a paty. V souvislosti s jednáním EU – arabské státy, dopustila se také něčeho podobného. Jedna ptákovina za všechny: „Co se děje v arabském světě, ovlivňuje Evropu a naopak. Jak se říká u nás ve Středomoří: Jsme na jedné lodi,“ kafrala na tiskové konferenci Mogheriniová. Co to je za nesmysl, jaká společná loď? Opakuji, arabské státy umožňují, v řadě případů i potichu organizují, islámskou migraci do EU, jsou na cestě k obsazení EU. Také stojí za rozvratem Sýrie, protože podporovaly džihádisty, kritizuje senátor.

*Nová studie došla k závěru, že před příchodem Evropanů v roce 1492 žilo na americkém kontinentě na 60 miliónů lidí; pro porovnání – v Evropě žilo v té době 70-88 miliónů lidí. Když roku 1492 Evropané vstoupili na ostrov Hispaniola (dnešní Haiti a Dominikánská republika) a v roce 1517 na americkou pevninu, přivezli s sebou spalničky, neštovice, chřipku a dýmějový mor – s devastujícími následky pro domorodé obyvatele. Podle nejnovějších zjištění do začátku 17. století zemřelo 56 miliónů lidí, tedy přes 90 % předkolumbovského a 10 % globálního obyvatelstva. Tento ‘velký skon’ představuje historicky nejvyšší relativní úmrtnost lidí, a to i ve srovnání s 2. světovou válkou, kdy 80 miliónů zemřelých reprezentovalo 3 % globálního obyvatelstva té doby; převyšuje též úmrtnost během morových epidemií, např. ve 14. století zabila „černá smrt“ v Evropě 30 % obyvatelstva.

*PPK: K soudu si nechodíme pro spravedlnost, ale jenom pro rozsudek. V kapitalismu dostane každý spravedlnosti právě jenom tolik, kolik si jí je schopen z vlastní ka(p)sy zaplatit. Právo je dáno zákony a ty nejsou o nic víc, než libovůle elit, čili právě a jen těch bohatých, kteří vlastní prostředky, které státní moc může použít k uplatnění mediálně výchovné a donucovací moci. Moci, která je v krajním případě uplatňována i násilím nebo hrozbou jeho užití, když se vlastníkům násilí právě tohle zrovna zachce.

*Gilles Lipovetsky – Éra prázdnoty: Čím víc se lidé vyjadřují, tím méně toho mají co říci, čím víc se propaguje subjektivnost, tím anonymněji a prázdněji působí. Tento paradox ještě posiluje skutečnost, že tento příval slov vlastně nikoho nezajímá – jistě s nezanedbatelnou výjimkou samotného tvůrce nebo mluvčího. Právě to je narcismus: vyjadřování čehokoli, přednost komunikace jakožto činnosti před povahou sdělení, lhostejnost k obsahu, hravé pohlcování smyslu, komunikace bez účelu a bez publika, jejímž hlavním příjemcem je sám mluvčí. Proto celá ta přemíra představení, výstav, interview, řečí pro kohokoli postrádajících jakýkoli význam, které už nezávisejí ani na okolní náladě: jde o něco jiného, a sice o možnost a touhu vyjádřit se bez ohledu na povahu „sdělení“, o právo a narcistické potěšení vyjadřovat se pro nic za nic, sám pro sebe, ovšem předávané a zesilované nějakým médiem. Sdělovat jen pro samo sdělování, vyjadřovat se jen proto, abychom se vyjádřili a aby nás zaregistrovalo naše mikropublikum – i v tom se ukazuje spojitost narcismu s postmoderní ztrátou podstaty a s logikou prázdnoty.

*Všude samá rovnost, ale ta začíná mít příchuť smrti, řekl nedávno Alain Finkielkraut v rozhovoru pro Figaro. Francouzi jsou však čím dál více přesvědčeni, že stále se jen řeční o morálce, ale ve skutečnosti se ctí jen jediné – peníze, úspěch a moc.

*Blahobyt nemnoha, jak potvrzuje i nedávná studie Oxfam, je vykoupen bídou mnohých. Akumulace bohatství na jedné straně a bídy na straně druhé, to řekl liberály nenáviděný a zesměšňovaný Marx, a tvrdá data současných statistik potvrzují, že měl pravdu.

*V novoročním úvodníku z roku 1897 Debs psal: Jsem pro socialismus jako humanista. Věřím, že civilizaci nelze stavět na penězích. Debs veřejně obhajoval antimilitaristické stanovisko: Pokud by mělo jít o válku spravedlivou, měli by jí vyhlásit prostí lidé. Ti, kdož riskují své životy, mají bezpochyby právo rozhodovat ve věcech války a míru. Debse pobuřovaly propastné příjmové rozdíly. V jednom ze svých četných úvodníků Debs čtenáře vyzval k prosté početní úloze: Představte si, že vnuk Cornelia Vanderbilta dostal do začátku dva miliony dolarů. Pokud by drážní topič byl schopen pracovat 4 444 let, 300 dnů v roce, za denní mzdu půldruhého dolaru, až pak by mohl hrdě prohlásit, že v Americe jsme si všichni rovni.

*Jiří Svoboda: Idea blížícího se prosperujícího komunismu je dnes komická i ve vědomí resentimentem k minulému režimu zaujatých lidí. Takové scestné paralely říkají či píšou jen nevzdělaní lidé. Mimochodem – podpora komunistů v roce 1948 nevycházela z kruhů velkokapitálu. Na rozdíl od nacismu, podporovaného velkými koncerny včetně výrobce cyklónu B.

*Čoraz jasnejšie sa ukazuje, že naše ministerstvo zahraničia ako keby ani nesídlilo na Slovensku…

*Na USA ambasádě hvízdli, naše politická chamraď dostala jasné příkazy a Maduro už není prezident. Další důkaz, jak ti evropští psíci jsou na tom americkém vodítku vedeni hodně nakrátko.

*Sir Charles Spencer Chaplin: Západní společnost je zdegenerována natolik, že si své mentální poškození ani neuvědomuje. Některé ideje jsou natolik idiotské, že jim může uvěřit jen intelektuál. Zajímám se o budoucnost, protože v ní hodlám strávit zbytek života.

*Tereza: Britská policie dala pokutu 90 liber muži, který si odmítl nechat počítačově rozpoznat obličej… když se na ulici přiblížil ke kameře, stáhl si do čela kapuci, sklonil hlavu a rychle prošel… rebel… To Austrálie se Saúdské Arábii pro změnu dál podvoluje… nevpustila na své území Saúdku, která přiletěla bez mužského doprovodu… prý se Australané báli problémů, které by nastaly, kdyby žena požádala o azyl… mimochodem, pokud by někdo chtěl sledovat pohyb své ženy nebo sestry, tak u Saúdů na to mají aplikaci…a je tu čínský nový rok… začíná rok vepře a s ním přichází hojnost a optimismus… pozor, to platí pro Číňany, Vietnamce a Asii vůbec.

*František Fenič chtěl, aby Zeman stál jako Drahoš a přitom celý národ ví, že má Zeman nemocné nohy. (Debata Zeman-Drahoš) „Chvíli jsem toho ale litoval. Reakce byly kruté. Dostal jsem tisíce mailů, ve kterých mi vulgárně nadávali. Když jsem sledoval dál vývoj, lži a manipulace, napsal bych to jinak. Dnes bych už žádal, aby prezident Zeman u diskuzí klečel,“ dodává Fenič, kterého reakce jen utvrdily v plánování jeho dalšího projektu.

*Bára Štěpánová: Když se teď s Karlem občas někde potkám, a vlastně se říká: už přijde, už přijde. Tak se najednou, když se Karel objeví, tak lidi, neříkám, že všichni, vstanou. Prostě ten Karel má něco, co se nedá naučit, má přirozenou autoritu, kterou nemá z titulu své funkce, ale má ji z titulu své silné osobnosti. On prostě ve mně budí respekt a úctu.

*Senátor s modrou krví Tomáš Czernin (TOP 09) se děsí snah Ruska. Czernin na Ukrajině byl a oslovilo ho odhodlání Ukrajinců změnit svou zemi k lepšímu. Obdivoval i odhodlání tamních lidí posunout svou vlast hodnotově k Západu.

*Bývalý ministr spravedlnosti za tehdejší Unii svobody Pavel Němec, ten těsně před tím, než odešel z politiky, zvýšil odměny advokátům a exekutorům a sám si pak založil exekuční firmu. Někteří lidé si zprivatizovali spravedlnost a velká část populace se kvůli tomu dostala do velkých problémů, řekl Hilšer.

*Předlistopadová socialistická Československá televize měla své ztroskotance a samozvance, jak spolu s Rudým právem nazývala nepohodlné osoby z disentu i odjinud. Eurototalitní Česká televize má pro změnu populisty, extremisty a Putinovy agenty. To jsou všichni ti, kteří nepřísahají na neomylnost Bruselu, multikulturalismus, vítání migrantů a politickou korektnost.

*Miroslav Macek 8. 2. 2019. Tuto glosu jsem napsal před zhruba 60 hodinami: Většina nenávistných komentářů prý zmizí ze sociálních sítí během 24 hodin, jak ukázala prověrka EU, neboť vše kontrolují tisíce lidí. Tak to vyzkouším a dám vědět! Vyzkoušel jsem a dávám vědět: Před 72 hodinami jsem na facebook napsal, že Putin je lump a patří na šibenici. Můj nenávistný komentář stále nikdo nesmazal…

*Finský národní archiv na přání Centra Simona Wiesenthala připravil zprávu, v níž přiznává, že finští dobrovolníci SS zabíjeli Židy, ale prý ne moc, raději než civilisty prý zabíjeli zajaté sovětské vojáky…

*Americký Kongres je prý už jen jediný „klik“ od schválení zákona, který by umožňoval Washingtonu uvalovat sankce na členské státy ropného OPEC za to, že si těží ropu svou ropu, jak sami chtějí… nadnárodní ropné koncerny se prý obávají protiakce OPEC…

*Saúdové tvrdí, že netuší, kde je tělo zavražděného Džamála Chašúgdžího… pokud ho opravdu rozpustili v kyselině, tak… nejspíš po delší době mluví pravdu…

*V ČSSR jen koloval vtip, prý jaký je rozdíl mezi Alexandrem Dubčekem a Salvadorem Allendem? Zjevně žádný. Jeden zapomněl, že je Moskva blízko, druhý, že je daleko.

*Premiéra Orbána kaceřovali z EU za migrační politiku. Z Maďarska však zazněl hlas, že se tam 500 let bránili proti Turkům a v antiimigrační politice hodlají pokračovat.

*Maďarsko prý neplní americké priority a Polsko udělá pro spokojenost Washingtonu cokoliv.

*Asad: Projednáváme v této komisi syrskou ústavu anebo tureckou? Navíc syrský prezident ve svém projevu označil tureckého lídra Erdogana za „malého sluhu Ameriky“.

*George Soros: Současné vedení EU připomíná sovětské politbyro v době před rozpadem SSSR – neustále vydává dekrety, jako by to mělo nějaký smysl.

*Petr Hampl: Pokud bude shledána obrozenecká debata jako nebezpečná, potom je jisté, že dříve či později budou za ruské agenty označeni i Jirásek a Masaryk. A nakonec experti na Bezpečnostní informační službu zjistí, že hlavním problémem je vůbec existence českého etnika. Kdo ví, možná se jednou dočkáme toho, že celý dějepis pro základní školy bude na jedné stránce a žáci se v něm dozvědí, že na území České republiky byly husté pralesy, kde se mezi stromy proháněl australopithecus. Používal primitivní nástroje a neuměl rozdělávat oheň. No, a potom Českou republiku přijali do Evropské unie a ta zařídila, že se tu objevila města, silnice, technika, moderní medicína a taky člověk dnešního typu. Pokud bychom vystoupili, zase se vrátí ty pralesy a opolidé.

*Kdysi před listopadem 1989 se říkalo o aktivních soudruzích, že aktivní blbec je horší než třídní nepřítel.

*List Rzeczpospolita podotýká, že před konáním konference ve Varšavě se stali „příznivci svržení ajatolláhů“ velmi aktivní. Na sociálních sítích se objevilo pod hastagem #WeSupportPolandSummit (Podporujeme polský summit) tisíce položek. Na Twitteru – jak vypočítalo monitorovací centrum BBC – bylo více než 14 000 příspěvků. Většina z nich ale pocházela z pouhých osmi účtů, cituje stanici BBC polský list.

*V okamžiku, kdy odstartujeme 5G technologii, tak každý z nás může být provozovatelem televize a celé téma České televize zmizí. A smrskne se pouze na jedinou otázku: Co s těmi sedmi miliardami, které do ní dnes strkáme a jestli náhodou nemáme nějaký nápad, na co je použít efektivněji.

*Markéta Šichtařová: Když k deseti jablkům přidáte jedno další, zvětšíte počet o deset procent. Když ale k jednomu jablku přidáte stejné jedno další, zvětšíte počet o sto procent. To jsou taková „kouzla“ statistiky.

*Osolit, opepřit a na konec přidej Babiše.

*Čeština je jazyk vtipný: 615 milionů Evropanů spoléhá na 315 milionů Američanů, že je ochrání před 144 miliony Rusů.

*Obchodník, který měl přirážku větší než 10 %, byl za první republiky považován za zloděje.

*Raději zaostávat s USA, než jít kupředu s Huawei.

*Učení čtenáři zcela jistě znají následující názor svatého Bonifáce, apoštola Německa: „Slované jsou ten nejhnusnější z lidských kmenů“ a … „slovanské plemeno musí být střeženo jako býk a bičováno jako osel“. Jsou si Češi jistí, že je na Západě vítají s otevřenou náručí?

*Biolog Jiří Jírovec: Car si k sobě volá své gubernátory, jen když od nich něco potřebuje.

*A kulturu lidem nevrátíte. Podívejte se na Klause. Umí se slušně obléct, slušně se vyjadřovat, ale jak viděl propisku, tak ji hned čmajznul.

*Jinak pro zajímavost – Klement Gottwald se po svém zvolení zúčastnil slavnostní mše, sloužené arcibiskupem Beranem v Chrámu sv. Víta. Navázal tím na Emila Háchu. TGM a Edvard Beneš po zvolení presidentem žádné katolické Te Deum nepřipustili! Na Háchu a Gottwalda navázal až president Havel.

*V roce 1968 se o prezidentu Novotném dokonce šířila vulgární básnička o útěku generála Šejny do USA a o tom, jak z USA posílá Novotnému do Prahy telegram s tímto zněním: TELEGRAM Cesta dobrá, žrádla mraky ser jim na to, přijeď taky. Kurev hejna, zdraví Šejna. A Novotný mu na to odpovídá: Funkce v prdeli, přijedu v neděli. Tonda!

*Petr Žantovský: Dokonce v jednom zdroji jsem se dočetl, že pohlaví nejsou dvě, tedy muž a žena, ale je jich 71. Tedy že už se ty minority rozmenšinovaly takovým způsobem, že to je podobné, jak když dělíte buňku, že se ihned rozdělí na tři další a tak dále. A každá ta sexuální orientace má další a další suborientace, až jich je 71. Ani holky, ani kluci. Teenageři jsou dnes radši fluidi. Pokoušel jsem se pochopit, co jsou fluidi, je to asi něco z těch 71 druhů orientace.

*V tomhle článku jsem se dočetl úžasnou věc: Když byl prezidentem USA Barack Obama, měl ve svém finiši řešit Severní Koreu, vměšování Ruska nebo expanzi Číny. On ale fantastickou proporci svého zbývajícího času v Bílém domě věnoval prosazování záchodů, které můžou používat obě pohlaví bez ohledu na to, co mají v sukni nebo v kalhotách, cituje Petr Žantovský nadšením překypující text na serveru flowee.

*V Praze bude opět tepleji. Gayové a lesby mají konferenci. Pokrok nezastavíš! Náboženská procesí nahradily festivaly úchylů. Dle podpor mi to připadá, že Praha je spolek teplých Afričanů, chudáci ti normální bílí hetero, musejí se obejít bez dotací. Třeštíková ta se umí otáčet, celá tahle famílie žije z grantů, včetně časosběrné tetky. To je nějaká tvorba? Kdy konečně přestaneme proti své vůli platit parazity všeho druhu. Takže bez příspěvku by pochod hrdosti nebyl? Lesbičky, homosexuálové a bisexuálové chtěli pro svůj průvod 460 000 korun. Proč si nenasbírají víčka? Za chvíli budou chtít po státu, aby jim postavil velkou Teplárnu, aby se měli kde teplit. Možná si zvolí i prezidenta, kandidáti jsou hned dva, Pospec a Putna. Ctihodný pan profesor Putna se nechal slyšet, že jeho letošní kostým na „Pride“ bude sestávat z jednoho páru tkaniček do polobotek. Jen ještě zvažuje, jakou barvu zvolí. Asi strakaté. Nebyl by větší užitek, kdyby za ty prachy obstarali krmivo raději – čtyřnohým – prasatům? Takže v rámci logiky Průvod normálních zdravých lidí bude pochodem ostudy?

*Dlouhodobá konzumace vlašských ořechů činí lidi šťastnějšími… tedy, vlastně jen muže… na ženy to nefunguje, zjistili američtí vědci… o vlivu na desítky dalších pohlaví se vůbec nezmiňují…

*Povídá mladá maminka doktorovi: „A pane doktore, opravdu musím nechat očkovat všechny děti?“ „To víte že nemusíte – jenom ty, co si chcete nechat“.

*Já už jsem domestikovanej, ale bratranci ještě ne, říká v jednom z dílů romský herec Zdeněk Godla.

*To je jeden z OOO (obecně oblíbených omylů).

*Známý vtip o optimistovi a pesimistovi. Osoba, zastupující svět v pochmurném světle, říká: všechno je tak strašné, že to už nebude horší. A v odpovědi uslyší optimistické: Bude, bude!

*Sešel se už kdysi dávno nejvyšší katolík s nejvyšším sunitou u nejvyššího rabína, aby se dohodli, jak si navzájem nekazit obchody a nesnižovat si navzájem zisky. Rabín prý poté řekl šámesovi, že snad se mu povedlo ředitele filiálek přivést k rozumu.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments