Wall Street proti Rusku a jeho spojencům

 

Bankstery zděsil fakt, že ropa se začne obchodovat možná z 20 % v jiných měnách, než je dolar. A vidět zlatý rubl, z toho by už asi dostali infarkt. Viz analýza měnové války, kterou vede Wall Street proti Rusku.

Ruská ekonomika je ve velmi obtížné situaci. Bude i nadále vyvážet hodně ropy a není žádný důvod se domnívat, že se to brzo změní například na vývoz benzinu a dalších ropných produktů. Průmysl je vážně závislý na dovozu, zejména na dovozu strojů a technologických zařízení z EU. Ani toto se se hned tak nezmění a evropské sankce tady mají svůj dopad, proto také poškozují obě strany.

Situace dnes je však zcela odlišná od toho, co Rusové zažili před 15 lety, kolem roku 2000. Úroveň průmyslové výroby se zvýšila o 65 % a dosáhla téměř na sovětské ukazatele. V zemědělství se vývoj posunul natolik, že otázka potravinové soběstačnosti je uzavřena. Ruský potravinářský komplex potřebuje podle zdejších šéfů ještě 2-3 roky embarga a začne aktivně vyvážet. Všude je viditelný pokrok, protože se otočily investice směrem do domácí ekonomiky. Věnovali jsme se tomu detailně v článku Švýcarsko, pád eura a mýty o Rusku . Lepší představu i detailnější přehled o ruském společenském technologickém pokroku najdete na stránkách ruxpert.ru Klidně to vezměte jako nepřátelskou propagandu. Je to ruský informační zdroj na vyvracení mýtů Západu. Bohužel, není to jen munice do předních linií informační války. Jde o prověřená fakta na různá témata týkající se Ruska. Bankovní korporátky na Wall Streetu to už dávno pochopily a začaly to, co umí nejlépe: měnovou válku.

Mechanismus měnové války

Jak se taková válka dělá a proč se blíží konec petrodolaru? Podívejte se na dlouhý rozhovor pána jménem Alastair Crooke pro turecký list Taday Zaman . Crooke je ředitel a zakladatel Centra pro konflikty na Blízkém východě (Conflicts Forum ) v Bejrútu. Předtím byl poradcem ministra zahraničí EU Javiera Solany pro Blízký východ. Válku Wall Streetu zase popisuje kniha Treasury’s War (Juan Zarate). Prostě jde o takovou malou neutronovou finanční bombu. Když má být izolována a finančně zničena nějaká země, americké ministerstvo financí (US Treasury) vydá tzv. „šarlatový dopis“ (scarlet letter), kterým se zahájí hon na čarodějnice. Ta či ona země a příslušné banky jsou označeny za podporovatele terorismu, nebo jsou obviněny z praní špinavých peněz. Vybrané instituce a státy se izolují od přísunu bankovní likvidity, a tím se ochromí jejich finanční a hospodářský systém.

Až do dneška to fungovalo skvěle. Vladimír Putin odpověděl na otázku novinářky k tématu, že pokles hodnoty ruského rublu je zřejmě vyvolán především vnějšími faktory, viz Bloomberg Business 18. prosince 2014 . Je to výsledek soustředného tlaku politiky Spojených států zacíleného na destabilizaci a devastaci Ruska. Svévolná manipulace světových cen surové ropy má za následek destabilizaci cen všech energií. A má to celosvětový hospodářský dopad. Producenti energií jsou vystavení tlaku na devalvaci svých měn.

Jak se vede finanční válka proti Rusku

Snahou USA je vmanipulovat Kreml do utrácení zdrojů Ruska a fiskálních rezerv v boji proti znehodnocování ruského rublu. Rusko už vyčerpalo loni v rámci intervencí na podporu domácí měny 76,1 miliardy dolarů (1,8 bilionu korun) a 5,4 miliardy eur (přes 150 miliard korun). Na zmiňované tiskové konferenci prezident Putin uvedl, že centrální banka nemá v úmyslu spálit rezervy nesmyslně. Ruská vláda a ruská centrální banka by neměla rozdávat zlaté a devizové rezervy nebo je spálit na trhu, ale poskytovat úvěrové zdroje.

Kreml se rozhodl už dříve, a strategicky správně, investovat doma a do lidského kapitálu. Nesnaží se bezhlavě zastavit pád hodnoty rublu. Národní rezervní fondy budou použity na diverzifikaci národního hospodářství a posílení sociálního a veřejného sektoru. Navzdory ekonomické válce proti Rusku rostou platy učitelů ve školách, profesorů ve vyšších patrech vzdělávacích institucí, lékařů v nemocnicích a klinikách. To nejdůležitější pro rozvoj Ruska je lidský kapitál, a proto ta trvalá snaha o růst platů v této sféře. Poslední statistická data jsou z října 2014 (31 tis. rublů). Až do této doby platy rostly nepřetržitě od roku 2012 (26 tis. rublů). A nyní se my, vysokoškolští učitelé, podívejme na vaše vlastní platy v zemích zářného kapitalismu. Učit v Rusku je asi pořád prodělek, ale tam už vládne jiná politika.

Pád Ruska by byl pádem rublového sojuzu

Rublová inflační krize představuje nebezpečí pro devět okolních zemí, které jsou závislé na finančních tocích z Ruska. List The Guardian píše, že měnová krize v Rusku trvající po celý rok 2015 má potenciál vyvolat pokles o 10 % a více v zemích, kde převody peněz z Ruska tvoří významný podíl na HDP. Nejzranitelnější země jsou Kyrgyzstán, Tádžikistán a Uzbekistán. Oslabení rublu devalvovalo nejen peníze, které migranti posílají domů, ale také utvrzuje migranty v odhodlání opustit Rusko.

Podle statistiky Světové banky se odhaduje, že v roce 2015 může devět okolních zemí ztratit více než 10 miliard dolarů kvůli slabosti ruského rublu. Spousta zdejších rodáků vzala práci v Rusku a posílají domů pár set dolarů měsíčně. Momentálně se jim daří vydělat dvakrát méně. Často si začínají myslet, že nemá moc smysl v Rusku zůstat: „V případě, že pokles cen ropy a rublu bude pokračovat, budou se migranti vracet domů,“ – řekl Daniel Kislov, šéf zpravodajského portálu fergana.ru. Ve skutečnosti Rusko zachránilo Uzbekistán a Tádžikistán před revolucí typu ukrajinského Majdanu. Pokud se všichni tito lidé se vrátí, může to způsobit sociální výbuch, ne hned, ale za rok či dva, možná za pět.

Za redakci můžeme dodat, že tito zahraniční dělníci nebudou vinit ze své těžké situace Rusko. Mají v dobré paměti předešlé roky růstu svých příjmů a většina i chápe momentální důvody poklesu dané vinou studené války. Jisté je, že tito lidé po své osobní zkušenosti přátelství k USA a EU doma propagovat nebudou.

Pokles rublu a krize Hospodářské unie

Euroasijská celní unie, předchůdce Euroasijské unie, byla založená v roce 2010. Má za cíl odstranit překážky obchodu a zajistit harmonizaci sazeb mezi svými budoucími členy. Účelem euroasijského projektu Hospodářské unie je vytvořit postsovětský hospodářský blok zahrnující Arménii, Bělorusko, Kazachstán, Kyrgyzstán a Rusko. Kreml si od toho sliboval obnovení vlivu na svém „dvorku“. Současně to měla být protiváha k EU, která se připojila k blokační politice USA.

Znehodnocení rublu zdražilo vývoz z Kazachstánu a Běloruska na klíčový ruský trh. Naopak levnější ruské zboží se díky levnému rublu stane pro tyto země vážnou konkurencí. Sankce z EU zemí zavedené od března (1. kolo), způsobily obchodní spory mezi Běloruskem a Ruskem. Navzdory politickému spojenectví mezi Minskem a Moskvou zakázalo Rusko v listopadu dovoz masa ze sousední země. V prosinci 2014 se Lukašenko se snažil zabránit devalvaci běloruského rublu. Nařídil vládě, aby převedla obchod s Ruskem na dolary nebo eura. Běloruský rubl v roce 2014 ztratil 13 % své hodnoty vůči americkému dolaru.

Financování rozpočtu Kazachstánu, stejně jako Ruska, je z velké míry závislé na ropě. Sankce proti Rusku mají negativní vliv i na Kazachstán. Prognóza MMF konstatuje, že hospodářský růst Kazachstánu se v roce 2014 snížil ze 6 na 4,6 % HDP. Kazachstán na to reaguje a snaží se o posílení vztahů se západní Evropou. EU je pro Kazachstán největším obchodním partnerem. Astana podepsala v říjnu (2014) rozšíření dohody o partnerství a spolupráci – dohodu podobnou té podepsané Ukrajinou v září. Kazachstán dlouhodobě posiluje vazby se sousední Čínou. V roce 2013 byly podepsány dohody o plynu a ropě za 30 miliard dolarů. A k tomu samozřejmě i čínské investice do infrastruktury těžby a zpracování.

Členství v euroasijské Unii zahrnuje zavedení nových cel na čínské výrobky, které účinně přiškrtí zpětné obchodní vývozy. V Kyrgyzstánu z toho nejsou nadšeni. Členství v Euroasijské unii bude omezovat obchodní ekonomiku, která je do značné míry závislá na lukrativním reexportu čínského zboží do ostatních států bývalého Sovětského svazu.

Bude EU stejným hlupákem jako nyní?

Všechny tyto změny ukazují na měnovou válku, kterou vede Wall Street proti Rusku. Bankstery zděsil fakt, že ropa se začne obchodovat možná až z 20 % v jiných měnách, než je dolar. A uvidět v bance zlatý rubl nebo zlatý čínský juan, z toho by už asi dostali infarkt. Dolary by měly hodnotu potištěného papíru. Jenže světový vývoj se nezastavil a na ruském příkladě je to vidět. Klíčová je role EU v této krizi. Rusko ji překoná, to je velmi pravděpodobné. A pokud se tak stane, USA definitivně skončí s rolí hospodářského a finančního četníka světa. Je Evropská unie opravdu tak hloupá, že chce skončit jako vazal USA? To chce donekonečna podporovat zoufalou politiku USA směřující k finančnímu rozvratu zemí? A chce pořád nést přímou odpovědnost za vznik lokálních válek jako na Ukrajině a jinde?

Převzato z e-republika.cz

Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
35 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dana
Dana
19. 2. 2015 19:43

Myslim, ze neni v zajmu zadne svetove instituce znicit Rusko, jen se ocekava, ze jeho politika bude v souladu s jeho aktualni moci. A ta je, ve svetovem- potazmo cinsko-Honkong meritku, postavena na vratkych nohou. Nevim, proc by se Wall street bal zlateho rublu. At teda Rusove plati za veprove maso zlatem a prijimaji zlato za jejich energeticke zdroje. Mozna, ze je to past na Rusko, nevim. Ale Spojene Staty maji nejvetsi reservy fysickeho zlata na svete. Asi 9 000 tun. Pak prijde Nemecko, Mezinarodni fund, Itale, Francie. Az po nich je v zebricku Ruska Federace, se zasobami 1,206 tun… Číst vice »

Megafon
Megafon
19. 2. 2015 19:48

Amíci nikdy nezažili válku na svém území. Tedy kromě té separatistické Severu proti Jihu

Megafon
Megafon
19. 2. 2015 19:51

Takovou práci mi to dalo a 99% textu je fuč. : )

orinoko
19. 2. 2015 20:09

To je zase sračka.
Tak proč, ty emigrantská soudružko, na Strausse-Kahna sjeli emeričtí soudruzi tu habaďuru s černou gazelou, když chtěl vidět to zlato ve Fort Knoxu na vlastní oči, a proč Německo požádalo Emeriku o vrácení svých zlatých rezerv , což dodnes nenastalo.
Jak může mít někdo takhle vygumovaný mozek , to je opravdu devátý div světa.
My tady jsme si vždycky mysleli , že blbost kovaných soudruhů nemůže nic překonat. Proboha, jak jsme se to jen mýlili. Vygumované mozky na principu Barnuma překonávají i Goebbelse.

Perkins
Perkins
19. 2. 2015 20:17

K článku – ty úzko- a krátko-zraké a krátko-dobé pohledy dnešních finančníků na e-rep hovoří více o autorovi a jeho vidění, než o realitě. Zřejmě považuje Euroasii za stejně „povedený“ a předem ztracený experiment typu EU. Změnu globálního paradigmatu a s tím spojené změny evidentně ještě nedorazily do kanceláří, kde zásadní příští kvartální uzávěrka.
Dana – máte dar psát neuvěřitelnosti – představte si diktát z češtiny na 10 řádků –
Váš příspěvek je ekonomický a logický ekvivalent cca 20 hrubých pravopisných chyb. Ale jako absurdní drama z života ufounů – fajn.

Neználek
Neználek
19. 2. 2015 20:51

Dana napsal
jen se ocekava, ze jeho politika bude v souladu s jeho aktualni moci.

Kdo to očekává?

nikdo
nikdo
19. 2. 2015 21:14

Hearst Corporation skupuje v Rusku internetové portály, teď nakoupili ve 42 městech, celkem mají v 55 městech. Jaro se blíží, počasí zve na majdan…
http://politobzor.net/show-45204-ssha-nachali-skupku-rossiyskih-portalov-pod-maydannuyu-vesnu.html

orinoko
19. 2. 2015 21:19

Cikáni ověšení Nobelovkama.

Ta formulace je stejně zvláštní. Ve světle posledních úspěchů či neúspěchů moci emerické a ruské, a jejich uvedení do politického souladu, by znamenalo, že emerický hňup by se měl co nejvíce věnovat minimalizaci následků ledové HAARPuny na svém území, a světové problémy přenechat Rusku.
Kde všude nakopali emerickému robocopovi prdel?
V Iráku, v Afghanistánu, v Libyii mu podřízli zplnomocněného velvyslance jak podsvinče, v Sýrii, v Alžírsku, v Jemenu … a samozřejmě na Haliči.
Na světového policajta dost katastrofální bilance.

Dana
Dana
19. 2. 2015 21:22

To jako fakty o zlatych rservach jsou neuveritelne ? Kdyz ne, tak ne. Jsme chudi…:-) Uvidime, az doba dozraje a treba se zasoby zlata Spojenych Statu upotrebi. .Nemecko zlato dostane, samozrejme, oni sami si chteji napred zajistit prevoz pres Atlantik a bezpecny sklad. Francouzsky Khan uz reservy videl. Jinak Rusko ma v zemi ohromne zasoby tezebnych surovin a syroveho zlata, jen je vykutat. . Proc by mela treba Amerika Rusko obsazovat, kdyz jim sami Rusove importuji zlato uz v cihlach, na zlatem podnose ? Ovsem je smutne, ze prumysl je v rukou oligarchu, ne ruskeho statu, obycejny Rus z toho… Číst vice »

orinoko
19. 2. 2015 21:28

Zcela zjevná trepanace lebky.
Drápajíc se v lejnu, nemůže si vynachválit nález zlata.

Sio
Sio
19. 2. 2015 22:29

Jedna věc mi není jasná. Unce zlata je cca $1200, což znamená, že kilo zlata cca dejme tomu $40000, tuna 40 miliónů, tisíc tun tedy 40 mld doláčů. No ale – co je to 40 mld? Rusáci mají jen v rezervách stovky mld dolarů. I kdyby měli amíci 10000 tun zlata, je to jen 400 mld dolarů. A dluh jejich vlády je cca 17000 miliard dolarů, že? A k tomu jde obdobná částka sooukomý sektor. Dano, fakt si myslíte, že je US bohatý stát? Jak tu napsal Věžák. Vládnou nad-američtí oligarchové, stát US je na odpis. Zatím ho ještě potřebují,… Číst vice »

Dana
Dana
20. 2. 2015 1:41

Neznalku, odskocila jsem si od muceni veznu na Guantanamu a odpovidam, ze Rusko proste nema v soucasdne dobe silu se nejak prosazovat vojensky, ani hospodarsky. . Kdo se domniva, ze Rusko se chova nad jeho pomery ? No prece ti tlusti panove v cernych kloboucich, s cigary, na Volstrytu… Sio, federalni uver-zadluzeni je jiste zavazna vec, nicmene je to jen zadluzeni statni v tom smyslu, jako washingtonska vlada. . Opet musim pripomenout, ze mame dvojite dane, jeste dalsi fiskalni system jednotlivych statu. Kazdy stat v USA ma svuj financni rozpocet, sve specialni vybirani dani, ktere umoznuji fungovani toho ci onoho… Číst vice »

orinoko
20. 2. 2015 4:37

A je to!!
Úplně mimo mísu. Guláš pejska a kočičky. Státy USA a státy světové. Cikán si musí nechat schvalovat čím dál větší schodky , aby federál mohl cálovat svoje povinné platby, Číně ještě donedávna nabízel emerické bezcenné „planties“, aby měl doláčovou hotovost a k doktorovi se v Emerice chodí na stadion.
Plenties, papírový barter… to bude něco jako když si jedno město vytře , druhé také a pak si plenties vymění. Svoje záruky si můžou nejen dobře prohlédnout, ale dokonce přímo očuchat. Detroit to zná nejlépe.

PPK
PPK
20. 2. 2015 5:05

Dana: O tvrzeních, v nichž přání jsou otcem myšlének, se říká, že je to jen pouhá propaganda. Propaganda, které chybí nejen validní důkazní fakta a analytická logika, ale zejména sebereflexe. Při určitém soucitu s propagandistou se to ale dá pochopit. V pozadí každého politického náboženství je totiž skryt strach z vlastního intelektuálního znemožnění hodnoty celého předchozího života – a to je pak na sebevraždu. No a zlatý karolínský dolar nebo ty „Plenties“? Možná dobré, jako vtip Rádia Jerevan.

Aleš
Aleš
20. 2. 2015 7:10

https://www.youtube.com/watch?v=VZbM_MIz4RM
Inspirace Orinokem. Je třeba zbořit zeď. Ne tu Berlínskou atrapu.

Vaska
Vaska
20. 2. 2015 7:46

nevím jestli to tu už bylo – http://czechfreepress.cz/cfp-doporucuje/martin-koller-usa-jde-o-zniceni-ruska-jak-z-fyrerova-planu.html – začínám mít o něj strach aby neupadnul v obýváku na schodech

Gatta
Gatta
20. 2. 2015 11:44
Neználek
Neználek
20. 2. 2015 12:03

Dana napsal
Kdo se domniva, ze Rusko se chova nad jeho pomery ? No prece ti tlusti panove v cernych kloboucich, s cigary, na Volstrytu…

Co vy tak asi můžete vědět o tom, co se domnívají vrazi z Wallstreetu? Malá východoevropská imigrantka, kterou všichni přehlížejí, a tak se snaží udělat dojem fašounskými žvásty.

Starý doktor
20. 2. 2015 13:21

МОСКВА, 17 февраля. /ТАСС/. V Rusku vynálezli recept na palivo, které dovolí létajícím strojům překonat rychlost 5 Machů, sdělil armádní generál RF Dmitrij Bulgakov.
http://tass.ru/armiya-i-opk/1772564
http://www.perunica.ru/svoboda/7968-evgeniy-bugrov-iz-tyumeni-izobrel-letayuschuyu-tarelku-vaytmanu.html

orinoko
20. 2. 2015 15:42

Mráz přichází z Dolního Manhattanu.

http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/362235-vychod-usa-sevrely-krute-mrazy-padaly-i-stolete-rekordy.html

Ruská HAARPuna ve stylu stealth.

Dana
Dana
20. 2. 2015 21:14

Uz tri dny zde v Karoline mrzne, bohuzel jen snehovy poprasek.. Doufala jsem v ladovskou zimu. Jinak my jsme frugalni a v dome nosime teplejsi svetry, ne jako ostatni, co nosi doma kratke rukavy a sortky..Mame kompletne elektricky dum, topeni heatpump, takze ocekavame, ze misto 50 dolaru budeme platit za tento mesic trikrat vic. No a co? V jinych zemich chudaci umiraji na podchlazeni..Treba v Donbasu. Kdyz uz HAARP, pak klidne i americky HAARP. .. Tezarske staty, jako Texas v posledni dobe protestovaly proti velm nizkym cenam petrolea, pac se jim tezba nevyplacela… Ted se zvysil pozadavek energetickych zdroju, Texas… Číst vice »

hudryper
hudryper
20. 2. 2015 21:25

orinoko : Co kdybys přejmenoval RUSKOU HAARPunu na RUSKOU HARPUTINU ?

Cynismus nicku dana posměchem obyvatelům Doněcka dosáhl úrovně,jež by si zasloužila pádnou odpověď editora.

Dana
Dana
20. 2. 2015 22:21

hudryper napsal

orinoko : Co kdybys přejmenoval RUSKOU HAARPununaRUSKOU HARPUTINU?

Cynismus nicku dana posměchem obyvatelům Doněcka dosáhl úrovně,jež by si zasloužila pádnou odpověď editora.

Neposmivam se lidem v Donecku. Jsou nestastnymi obetmi okolnosti. Jen si v porovnani uvedomuji, ze musim byt rada za to, jak to chodi zde. Co je na tom cynickeho ?

Honza999
Honza999
21. 2. 2015 0:33

Dana
Jo… Ty svetry… Co budete dělat, až vám je Číňani, Indové, Pákistánci, Indonésané a ostatní přestanou darovávat?

Martin (už bez taky m)
21. 2. 2015 1:13

„Nešťastné oběti okolností“… kde že jsem a kolikráte již jsem tuto žvanivě frázovitou formuli z úst různých zrádců svých zemi a národů slyšel…?! Kdyby se svého času státy RVHP rozhodly nejprve utvořit vlastní ekonomický blok a pak vyjednávaly se „Západem“ JAKO CELEK… No, namísto toho se každému nabulíkovalo, „že právě on bude privilegovaný premiant“… no a nyní již zcela vysáté a závislé ekonomiky jsou „nešťastnými oběťmi okolností“… a LIDÉ? Ti už nikoho nezajímají, „urvi co můžeš“ na úkor kohokoliv a čehokoliv dále plánovitě destruuje bývalou národní soudržnost…Jo opravdu: hloupost hlupáků a naivita jsou stejně nebezpečné, jako jakékoliv vážné zločiny vůči… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
21. 2. 2015 1:19

„Musíme být rádi za to, že to není ještě mnohem horší“… – ano, TO JE TO VYVRCHOLENÍ AMERICKÉHO SNU… O „SVOBODĚ“…
NEJDOKONALEJŠÍ ZPŮSOB JAK NĚKOHO ZOTROČIT JE NECHAT JEJ TO „NEŠŤASTNÝM SOUBĚHEM OKOLNOSTÍ“ udělat samého…
A tohle má dle těchto „věrozvěstů svobody“ (ve skutečnosti náhončích otrokářského systému) vydržet „Na věčné časy“… a nemá být…“nikdy jinak“… kde a z čích e úst jsem to již nejednou slyšel, že…
Tohle nevydrží, lidé se vzepřou, a pak milí otrokáři, PAK… „Všichni vy na Slezské, všichni vy dím, hlubokých páni vy dolů, přijde den z dolu jde …ZÚČTUJEM SPOLU!“

Béda
21. 2. 2015 5:40

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/To-nemyslite-vazne-Uvazovani-Hitlera-rozciloval-se-nad-slovy-Sarapatky-v-CT-Kocab-362944

„…„Rusové se dnes projevili na východní Ukrajině takovým způsobem, ž z toho lze vyvodit, že celá tato záležitost s Majdanem byla proruská provokace,“ prohlásil Kocáb…“

Tak se zdá, že pan Kocáb ve svém věku již zcela podlehl idiocii. Podle takovýchto „odborníků“ v oblasti zločinu (i mezinárodního) již neplatí klasické kriminalistické Cui bono. Asi to byli Rusové, kdo zafinancoval pátou kolonu v Kyjevě, metodicky vytrénoval a připravil profesionální „barevné revolucionáře“ – bijce a střelce. V kolika zemích to již Rusové kamuflujíc se za proamerické páté kolony udělali?

Béda
21. 2. 2015 5:54

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/demoralizovani-a-opili-ukrajinsti-vojaci-vnesli-chaos-do-artemovska/

Demoralizované ukrajinské bezpečnostní síly, které ustoupily od Debalceve, zaplňují jedno z měst východní Ukrajiny – Artěmovsk, napsal dopisovatel amerického deníku The New York Times.

aram
aram
21. 2. 2015 8:29

Béda napsal
Rusové se dnes projevili na východní Ukrajině takovým způsobem, ž z toho lze vyvodit, že celá tato záležitost s Majdanem byla proruská provokace,“ prohlásil Kocáb…“

A z toho lze vyvodit, že Kocáb, Schwarzenberg, Duka, Štětina a další, kteří se producírovali na Majdanu včetně Nulandové rozdávající koláčky byli buď ruští agenti nebo přinejmenším idioti, kteří neprohlédli Putinovu ďábelskou léčku.

Martin (už bez taky m)
21. 2. 2015 9:07

Béda, aram: byli to ZAPLACENÍ IDIOTI, a zůstali jimi. Důvod proč se tak chovají je stále tentýž: platby jim stále jedou- jak v rovině finančních prostředků přímo či nepřímo, tak z prostituovaných majetků či skrze výhodné, státem placené pozice (opět přímá platba za „výkon státní služby“, nebo „práce pro stát“) nebo schopnost, možnost rozdávat či ovlivňovat rozdávání ze státního (tj. veřejného) svým kamarádíčkům a různým mafiím- často regionálně prorostlým do „samosprávy“. Dalším důvodem je to, že oni jsou naprosto bezcharakterní- tj. schopni všeho, co normální člověk s morálními, etickými či jinými zábranami neudělá (tady v této rovině má ten problematický… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
21. 2. 2015 9:13

K minulému příspěvku: samozřejmě, že tyto „pány a dámy“ neplatilo nikdy Rusko či Putin, ale úplně jiní… Kdyby tady poctiví občané veřejně nekonali po celých předchozích 25 let, tož tak už jsme nejen „v Řecku“, ale přímo „na Ukradině“… Mnozí z nich byli činní v samosprávách, podnicích, ale také oněch proklínaných neziskovkách. Kdyby jich nebylo… Musíme rozlišovat. Samozřejmě jsou to jediní možní spojenci v pokusu o nápravu stavu. A stejně samozřejmě je i na příkladu Ukradiny a rusofobie davového charakteru vidět „who is who“… – tj. to, proč mají i dnes mnozí coby chodící pamětníci, archivy, či encykloedie zemřít… Jako… Číst vice »

Aleš
Aleš
23. 2. 2015 7:14

Kam až to všechno muselo dojít? Obavy a pozorované skutečnosti byly nazývány paranoidními výplody či nepodloženými domněnkami. Člověk byl leta nucen se přizpůsobovat tomu neřeš to, pohoda, klídek, tabáček. Protože jsem to nikdy neudělal, byl jsem pomalu exkomunikován/dobrovolně jsem se exkomunikoval od celých mnoha skupin mladých ovcí. Možná by bez podobných bláznů, jako jsme my, jako na Ukradině zatím neskončili, ale vyloučit to nelze. Ale určitě by tu větší moc a váhu měli Donaldové či Kocábové a různí jiní lháři a zabijáci. I našim to zčásti trochu všechno došlo, až jejich miláček, moje „malá“ big sister se ocitla diskriminovaná zvůlí… Číst vice »