Odebírat
Upozornit na
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
zajoch
6. 9. 2016 11:17

Když zde inženýr Novotný zmínil ostravského španělského překupníka vody. Za totáče a ještě nějakou dobu po něm byla v Ostravě chutná voda, potom se objevila v ostravském (snad radničním) plátku informace, že SmVaK zakoupil zahraniční zařízení na úpravu vody a od té doby nedokáži tuto progresivně upravenou vodu pozřít. Nedá se pít, ani z ní vařit čaj či polévku, chlor z ní čpí. Chodila jsem si proto do lesa u Ostravy pro vodu k prameni, ale ten po loňském suchu asi vyschl – není. Vozím si tedy v PET lahvi vodu z Beskyd, když zapomenu, koupím si balenou. V besedě… Číst vice »

hudryper
hudryper
6. 9. 2016 11:37

Milý zajochu , před nějakou dobou jsem i já řešil problém,jak co možno nejblíž domova najít pramen,kam bych mohl s kanistry pro vodu a tak si zajistit trvale nezávadnou vodu k pití i vaření. Vyhledal jsem : http://www.estudanky.eu/uvod a žasnul,kolik vodních pokladů je k dispozici , jsou zveřejněny na internetu,a přitom tak málo využívány. Našel a vyzkoušel jsem i zdroj,který dává vodu zvanou „kloubovka“ . Tož tak jsem potkal několik lidí s vozíky a kanistry pro nejméně 100 litrů tohoto léku ,to je pravda.Nejspíš asi proto,že ta voda opravdu dělá zázraky. Koukni se na ty studánky a možná budeš překvapená,že… Číst vice »

idiotronic
7. 9. 2016 4:22

Chlór, pokud je v rozvodu pitné vody, má za úkol brzdit dělení přítomných bakterií cestou ke spotřebiteli (dochlorování), nikoli dezinfekci. Dezinfekce může předcházet – buďto chlorování (chlorované uhlovodíky je potřeba odstranit , např aktivním uhlím , pro jejich karcinogenitu), nebo působení ClO2, chlordioxidu. Chlordioxid netvoří chlorované deriváty organických příměsí, oxiduje je na CO2 a H2o.Připravuje se na místě úpravny vody (je explozívní). Pokud je dochlorovaná voda intenzivně cítit chlorem, vodárna asi tuší existenci ,,mrtvých ramen“ a zvedá koncentraci (efekt ,,Pražská kyselka“). V Rožnově p.R. jsem četl na úřední desce výsledky rozborů vody z deseti studní. Pro obsah koliformních bakterií nevyhovoval… Číst vice »

Sio
Sio
7. 9. 2016 5:31

hudryper napsal Milý zajochu , před nějakou dobou jsem i já řešil problém,jak co možno nejblíž domova najít pramen,kam bych mohl s kanistry pro vodu a tak si zajistit trvale nezávadnou vodu k pití i vaření. Vyhledal jsem :http://www.estudanky.eu/uvod a žasnul,kolik vodních pokladů je k dispozici , jsou zveřejněny na internetu,a přitom tak málo využívány. Našel a vyzkoušel jsem i zdroj,který dává vodu zvanou „kloubovka“ . Tož tak jsem potkal několik lidí s vozíky a kanistry pro nejméně 100 litrů tohoto léku ,to je pravda.Nejspíš asi proto,že ta voda opravdu dělá zázraky. Koukni se naty studánky a možná budeš překvapená,že… Číst vice »

zajoch
7. 9. 2016 10:53

Děkuji Hudrypere za radu. Samozřejmě jsem se na tebou odkázané stránky podívala a skutečně není studánek v okolí ani jednoho z míst, kde se vyskytuji, málo. Ale v souvislosti s tím bych chtěla připomenout, že ne každá studánková voda je nezávadná. Je třeba to kontrolovat a nikoliv jen tak zřídka, ale dost často, protože mikrobiální kontaminace dost kolísá, podle aktuálních podmínek v okolí studánky. V beskydském rajonu se studánky pravidelně kontrolovaly a velká část byla nárazově mikrobiálně kontaminovaná. Vodu ze studánky nikdy nepoužívám „syrovou“. Opravdu, čistá voda, to je „dar boží“ A to tvrdím i přesto, že jsem bezvěrkyně. Voda… Číst vice »