Za Terezou Spencerovou

Tereza Spencerova Arnold Schwarzenegger si v karanténě zahrál šachy s oslicí Lulu… Zemřela Tereza Spencerová… Ani jedno z toho není bohužel apríl.


Arnold Schwarzenegger si v karanténě zahrál šachy s oslicí LuluZemřela Tereza Spencerová… Ani jedno z toho není bohužel apríl.

S Terezou jsem se osobně několikrát potkal a vždy mě fascinoval její klid, suchý humor a schopnost vyhmátnout to podstatné v každé životní situaci. Vzpomínám si, že při našem posledním osobním setkání na předávání Krameriových cen v roce 2018 se sklenicí vína v ruce vtipně a přitom s velkou tolerancí komentovala, do jaké společnosti se dostala poté, co jako první držitelka této ceny viděla, jak stejnou cenu přebírají publicisté z druhé strany politického spektra.

Přitom jen z jejích lehkých náznaků se dalo usoudit, že neměla a nemá lehký život, dokonce by se dalo napsat, že byl sérií větších či menších konfliktů s mocnými a průšvihů, z nichž ten poslední a definitivní jí zřejmě připravilo její nemocné srdíčko v pondělí 6. dubna. Nezávislá česká žurnalistika ztratila jednu z nejvýznamnějších osobností. Tereza formovala mediální scénu zejména v posledních několika letech, kdy exponenciálně vzrostla míra lhaní a manipulací o čemkoliv důležitém.

Loni, krátce po jejím odchodu z Literárek, to chvíli vypadalo, že bude občas psát i pro nás a tímto článkem se formálně stala členem naší redakce, na což jsme všichni náležitě pyšní. Souhlasila, že bude pro nás komentovat situaci na Blízkém východě a hlavně v Sýrii, protože jsme měli velmi podobné vidění a hodnocení událostí. Bohužel však zůstalo jen u toho jednoho článku a častých odkazů na její články ve Zprávách jednou větou.

Doufejme jenom, že duch Terezy Spencerové teď svobodně vane nad ulicemi Prahy, Káhiry a Damašku, měst, která tak milovala.

Sbohem Terezo, odpočívej v pokoji.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

Související články:

Převzato z e-republika.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Gatta
Gatta
8. 4. 2020 18:38
Patrik
Patrik
8. 4. 2020 19:40

Za Terezou Spencerovou vzniklo pár hodnotných článků, jeden z posledních zde http://www.novarepublika.cz/2020/04/nekrolog-za-terezou-specerovou-napsany.html Za tento další velmi děkuji! Odchod této Paní novinářky a výjimečně skutečně svobodného člověka mě velmi zasáhl a doteď to pořád trávím . A protože na mainstreamu o tom není ani ťuk (jak jinak), tak to je jen potvrzení, že názory a postoje této paní stály za velikou pozornost. Z čehož současně plyne, že o to více bude velmi, velmi chybět! Teď už jen mír a klid její duši a díky , díky, že tak žila potřebou sdělovat to, co viděla, že zdraví v tom, bohužel, nechávala úplně… Číst vice »

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
8. 4. 2020 20:17

Musím k předchozímu svému komentáři dopovědět, že ač jsem odpůrcem přemíry obrázků, přesněji odpůrcem současného trendu, kdy média o sledovanost bojují způsobem „ala Blesk“, tzn. barevný toaletní papír, opatřený několika tučnými titulky, které ovšem hlavně musí být náležitě bombastické ala „Víme první“, tak jednak jsou situace, kdy obrázek může říci více, než tisíce slov. Čímž stránkám OM děkuji m.j. i za to, že tato možnost pro případná výjimečně i obrázková sdělení tady po nedávno provedených změnách je.

orinoko
orinoko
9. 4. 2020 2:58

Mno…. T. Spencerova zasadne pouzivala souslovi „syrsky rezim“ jakoby ten cesky mel nejakou civilizacni nadrazenost.
Ze syrskych bojist a realit mnohdy podavala nekdy mirne receno ponekud zkreslene informace. A pokud jde o Egypt , tak se cele od zacatku zapojila do zasadniho nepochopeni podstaty tzv. arabskeho jara. Po udalostech v Tunisku ale hlavne v Libyi to uz mohlo byt podezrele…
Nicmene , jeji odchod z tohoto sveta byl velmi predcasny.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
9. 4. 2020 8:41

Pro vzpomínku na laskavého člověka zkoušet v sobě probouzet to lepší, či nejlepší…
Pár melodií které mne v souvislosti s tím „napadly“…
Věčné díky jejich autorům!
https://www.youtube.com/watch?v=TtvsXJZ4PnI
https://www.youtube.com/watch?v=uvYyhjQMVYM
https://www.youtube.com/watch?v=mlIBUDdb2_c
A vzhůru „z domu“ domů- do lesa, třeba ještě pomůžu…