Zahrádkáři všech mrkví a ředkviček, neblázněte!

K zamyšlení nad stavem společnosti

„Tak tu schůzi posunuli hned na první týden v dubnu,“ hlásil pan Karel své manželce.

„No, já tam letos s tebou nepůjdu, víš jak jste se tam porafali kvůli tomu oplocení.“

„Jó, to byl ten vůl Vrána, tomu se furt něco nelíbí.“

Sešlo se nějakých padesát členů zahrádkářské osady, aby projednali plán akcí na letošní rok, pak diskuze, malé občerstvení, vlastně vše stejné, jako už před čtyřiceti roky, kdy se osada zakládala, akorát se objevili noví mladší členové, kteří nahradili ty odešlé na věčnost.

„Vítám vás na letošní schůzi a přejdeme hned k hlavnímu bodu.“ oznámila předsedkyně, paní Věra.

„Moment, moment,“ vykřikl pan Petr a vyskočil ze svého místa, „já mám aktuální návrh k dnešní válečné situaci a navrhuju minutu ticha jako uctění památky těch, kteří se stali obětmi v současném konfliktu !“

(Podobnost pana Petra s aktivním blbem Hujerem z filmu… čistě náhodná.)

Ohromené ticho, předsedkyni spadla čelist – doslova, zírala na pana Petra s otevřenou pusou.

„To je málo, to je málo,“ vykřikl další hlas, doprovázen rachotem odsouvané židle.

„Já navrhuju tři minuty, tři minuty ticha za ty statisíce obětí válečných konfliktů a agresí, které probíhali a ještě probíhají po celém světě!“

To se mi snad zdá, to je jak ve špatném filmu, pomyslel si pan Karel, přičemž kolem sebu uslyšel několik dalších nesouhlasných poznámek.

„Když už jsme u těch minut ticha,“ ozvala se pisklavým, emocemi roztřeseným hlasem, dlouholetá členka paní Marta, „já navrhuju, aby se konečně přejmenovala Moskevská ulice na něco jiného a připojili jsme naše podpisy k těm, co už mají na magistrátu, vždyť je to ostuda!“

„Prosím vás, víte kolik je v té ulici firem a prodejen, to budou všichni předělávat razítka a firemní papíry a nevím, co ještě,“  ozval se mladší člen, účes přizdoben dlouhými dredy.

„Vy se nechte raději ostříhat !“ vykřikla paní Marta.

Schůze zahrádkářů se krátce zvrhla v hlasitou výměnu nezahrádkářských názorů.

Konečně se předsedkyně vzpamatovala: „Ale přátelé, přátelé, uklidněte se, prosím ! Ticho ! Myslím, že jsme se tady sešli, abychom projednali témata týkající se naší osady a jakkoliv uznávám vaše návrhy, jsme přece v prvé řadě zahrádkáři a budeme řešit naše témata.“

Za nesouhlasného mumlání pak pokračovala schůze dle bodů programu.

„To si neumíš představit, milá ženo, co se tam dnes dělo,“ hlásil pan Karel manželce po návratu domů. „Ten blb Petr Z. navrhl hned na začátku minutu ticha za válečné oběti, to nestačilo a někdo navrhl tři minuty, ta bába Marta D. chtěla podpisy na přejmenování ulice, která se tak jmenuje od 45. roku, no prostě blázinec a ne schůze…“

„Vybodni se na to, klídek. Oběd je hotov.“


(Pozn. aut.: Jsem dlouholetý člen zahrádkářské osady a průběh schůze jsem volně zpracoval tak, jak se schůze v realitě odehrála. Jména účastníků jsou pozměněna.)

 

5 26 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Hudryperman
Hudryperman
24. 4. 2022 14:53

Bohužel jde o velmi přesný obraz společenské reality dneška.

Gatta
Gatta
24. 4. 2022 15:21

To mi připomnělo starý socialistický vtip – popravdě jsem myslel že v podobném duchu skončí i ten úvodní článek. Tedy … Byla schůze Brigády socialistické práce a mělo se jednak, čím by se dalo ještě zlepšit pracovní snažení Předsedající nanrhl: Mohli bychom pracovat na 110% Z pléna zazněl návrh: Mohli bychom pracovat nna 120% Tu se ozvala zasloužilá členka kropáčková: Ano 120% a jeden suboitnik měsíčně pro ond solidarity. Další návrh – kádrová rezerva Noválová – Ano 120% a 4 subotniky k tomu a práce 12 hodin každý pracovní den. Už to vypadalo na schválení a v tom se zvedl… Číst vice »

Last edited 1 měsíc před by Gatta
Bety
Bety
Reply to  Gatta
24. 4. 2022 16:55

Inu blbost je věčná. Vlezdopr.delství bohužel taky.

Achetaton
Achetaton
24. 4. 2022 16:20

Také mohli vyzvat zahrádkáře, aby poslali Ukrajině zbraně (motyky, rýče, vidle apod.), dále bojová vozidla (kolečka, dvoukoláky, malotraktory), a postřikovače různých obsahů jako biologické zbraně. Každá pomoc se počítá a zdechající kobylu je třeba udržet co nejdéle naživu.

idiotronic
idiotronic
26. 4. 2022 20:48

Tak tu ulici, co se přejmenovala hned po válce z Ruské na Sovětskou, tu bychom v Plzni našli (google je tam jako doma), jenže ta se přejmenovala zpátky na ruskou a přes existující smaltované nápisy a dnešní stav bude asi problém to přečíst.Ale proti takové Americké to vůbec nic není. Byla svého času vypracována svižná bakalářská práce, ale nějak není k nalezení, takže alespoň odkaz na idnes 01.09.2019. Má již čtvrtý pomník americké armádě osvoboditelce: 1.Stržen v 50. létech 2.Stržen v desátých létech (ohrožoval okolí zřícením) 3.provizorní, aby něco bylo, než vznikne 4.Dnešní. Z názvů , vzhledem k existenci odkazu… Číst vice »

PPK
PPK
27. 4. 2022 5:02

USA naléhají na Evropu, aby uvalila sankce na Rusko, a také požadují, aby se EU vzdala ruské ropy a plynu. Minulý týden však USA zvýšily své nákupy ruské ropy o více než 40 procent a zrušily sankce na hnojiva z Ruska. Michail Popov, náměstek tajemníka Rady bezpečnosti Ruska, uvedl https://www.vesti.ru/finance/article/2698303 “Spojené státy přinutily Evropany k uvalení protiruských sankcí, přičemž samy nejen pokračují v dovozu ropy z Ruska, ale za poslední týden zvýšily dovoz “černého zlata” o 43 procent na 100 000 barelů denně!” USA přitom tlačí na to, aby od nich EU nakupovala mnohem dražší frakovací plyn, což přinese evropské… Číst vice »

Last edited 1 měsíc před by PPK
Gatta
Gatta
Reply to  PPK
27. 4. 2022 21:39

Otázka -zcela obecná.

Myslíte, že po vyhlášení jednostranných svévolných tzv. „sankcí“ by mohlo být oprávněným důvodem k vyhlášeni odvetných vývozních sankcí postiženého vůči původnímu samozvanému sankcionátorovi??

PPK
PPK
Reply to  Gatta
28. 4. 2022 5:11

Používat kupujícím slovo „sankce“, nota bene v byznysu typu ZBOŽÍ ZA ZELENÉ PAPÍRKY, je z hlediska logiky jen trapné chvástání obchodně slabší strany. Nicméně je pravda, že vyhlašování „sankcí“ v mediální propagandě je pro hloupější konzumenty propagandy působivé, a proto se „sankcemi“ v politice vyhrožuje. Tudíž, je to jen prodávající, kdo určí smluvní podmínky. Ostatně, každá akce vždy vyvolá reakci. Když Rus neprodá svůj plyn, hnojiva a ropu Evropě, tak to prodá např. Číně. A Evropa (čili myš, která zpupně řvala) bude v zimě hladovět a mrznout.

Gatta
Gatta
Reply to  PPK
28. 4. 2022 10:46

V tom jsme za jedno.

Jen Rusko se staví, že neporuší žádnou obchodní smlouvu jako první, že vždy bude solidní obchodní partner. Viz třeba neustálé dodávky plynu do EU – tedy tomu kdo platí.

Ale moje otázka byla míněna tak, zda uvalení tzv. „sankcí“ na některé ruské vývozní zboží lze automnaticky považovat za oprávněný důvod pro zrušení dosavadní obchodní smlouvy z důvodu jejího nedodržení na straně odběratele ?

PPK
PPK
Reply to  Gatta
28. 4. 2022 15:14

Obchodně právní vztah suverénních stran se podle mého názoru řídí jen vzájemnými dohodami (s nezmiňovanou event. ozbrojenou silou za zády každé z nich, schopnou ty dohody vymáhat). To, co lze automaticky považovat za oprávněný důvod pro zrušení smlouvy, je logicky jen věcí formulace dohod. V případě nerovnosti ozbrojených sil „za zády“, ale už nejde o vztah suverénů a o vztah obchodní, ale o vztah „trestně právní“, určený mocí silnějšího, co on „dohodne“ svému politickému nevolníkovi. Samotné slovo „sankce“, je jen svalnatá propaganda pro vlastní hloupý lid.