Západ začal skutečnou studenou válku

Pořád existují lidé, pro které svoboda něco znamená. V Evropě jich tak moc není, aby si prosadili změny režimů jako v Jižní Americe. Ale co není, to může být, po skvělém vykročení ke krachu eura a dolaru.

Nechme stranou země jako Írán, Irák, Libye, Sýrie, Ukrajina, Jemen, Afghánistán a další země, o nichž na e-republice pravidelně informujeme. Tam už válka běží. Často je to velmi krvavá občanská válka provázená mučením a vraždami civilistů a ničením celých měst, jako je to v Sýrii a na Ukrajině. Horká lokální válka a globální studená válka se dost liší, ale jedno ovlivňuje druhé.

Každý fyzik ví, že pokud se silové vektory složí, pak výsledná síla tvoří jejich součet. V lidských vztazích je to o něco složitější, protože jsme holt lidé. Vlastními skutky a jejich dlouhodobými následky připravujeme dynamiku vývoje, který mechanicky nesčítá negativní a pozitivní faktory, ale je exponenciálně násobí a tím urychluje. Něco podobného běží i v ekosystémech. Zničíte jeden druh, a tím podseknete celý potravinový řetěz. Podívejme se na poslední vývoj na Západě, který urychluje běh k fatálnímu rozdělení světa na dvě části.

Kanalizace mediálního běsnění na vyhlédnuté oběti

Styl dnešní mediální manipulace dobře vysvětluje odvolávka na archaické kolektivní rituály dané v primitivních společnostech z doby bronzové. Psychózu korporátních médií ohledně Nepřítele by vysvětlil René Girard(external link). Pokud není objekt násilí v dosahu, zaměří se násilí na náhradní oběť. Obětí systému jsme my všichni. Korporátní média vedená pilnými presstitutkami se snaží agresivitu vyděšené a manipulované společnosti převést na náhradní oběť. Její základní vlastnost je, že musí být „obětovatelná“. Jinak by se iracionální násilí vyvolané strachem a bezmocností mas vybíjelo na vlastních. A to po Fergussonu, Řecku a masových protestních pochodech ve Španělsku elita nechce, a vlastně ani my. Zkrátka, utužíme společnost Západu na „křesťanský“ způsob. Ukážeme vyděšenému lidu nějakého „Nepřítele“ (Islám, Terorismus, Ebola, Putin…). Pak mu vysvětlíme, že je lépe, aby jeden umřel za všechny, protože matematika platí, a pud sebezáchovy také. Pak dotyčného za městem ukřižujeme, tedy mimo pozornost mediálních presstitutek. A máme to v kabeli, alespoň pro jedno planetární procento, které celý cirkus organizuje ve vlastním zájmu. Jak tedy organizuje studenou válku?

Nechám bokem Rusko a diabolizovaného Putina. V případě výborně vyzbrojeného Ruska opravdu není tento nepřítel prozatím v dosahu. Stejně tak nelze občanům veřejně říci po případném krachu eura a dolaru, že za to může ono jedno procento, které si koupilo politiky a tak trochu všechno kolem. Lidé opět o všechno přijdou, budou masové nepokoje a je třeba už dopředu najít vhodného Nepřítele, který bude iracionální strach občanů doby bronzové, pardon, současné, efektivně kanalizovat. Navíc je případně můžeme poslat zemřít do nějaké lokální války, jak se to právě provozuje na Ukrajině vojensky podporované od USA a EU. To také věci neuškodí a těch vzpurných bude rozhodně méně, nemluvě o poslušnosti armády a policie.

V dalším kole studené války už totiž nebude problémem Putin, ale aktivní občané v Evropě. Někteří to už máme za sebou, takže máme celkem slušně nastavená tykadla. Na rozdíl od mediální masáže zdejších mozků nebudu hledat obětního beránka za naše blbosti a nebudu jej rituálně vyhánět do pouště keců, lží a manipulací. Viz článek Putin, nové simulákrum neurotického Západu(external link).

Jak se zadělalo na studenou válku

Podívejme se na soubor jevů, které jsem jak tak narychlo vybral jako znamení doby. Před pár lety jsem už něco takového psal, viz článek O jednom islámském znamení času I-II(external link). Jde mi o silová pole svobodného lidského jednání, kde se násobí pozitivní, nebo tomto případě negativní efekt. Milovníci globálních spiknutí si k tomu mohou po libosti přidat cokoliv dalšího, ale já ne. Věci nejsou fatálně naplánované ani Prozřetelností, ani nějakými Ilumináty. Prostě se stalo to, že líní a pohodlní občané Západu vyměnili demokracii za úživu, o kterou postupně přicházejí vinou toho, jak předali politickou moc ve společnosti globální oligarchii. A to prosím ještě v 70. letech měli blahobyt a pochopitelně i tu demokracii, protože obojí jde ruku v ruce.

  • Juncker potvrzený v čele EK. Aféra LuxLeak (viz heslo) je teprve v začátcích a je jasné, že v čele Evropské komise stanul legální zloděj. Evropská komise vydržela tento týden hlasování o vyslovení nedůvěry, které vyvolala skupina europoslanců kvůli LuxLeak. Pro odvolání komise se šéfem (Jean-Claude Juncker) hlasovalo 101 z celkových 751 europoslanců, 461 jich bylo proti. Jinak řečeno EU se stala rukojmím jednoho promile bankéřů a korporací a „my“ (tedy námi volení poslanci EP) nejsou schopni odvolat zloděje. Tím je jasně dáno další směřování korporátně sestavené Evropy, viz naše ekonomické a finanční analýzy EU. Zkrátka, na úrovni EU přestala fungovat demokracie a vládnou zde pouze instrumentální a byrokratické zájmy.
  • Ropná válka skrze manipulovaný pokles cen. Nenávist bloku Saúdů (Katar, UAE, Saúdská Arábie) k Rusku je celkem pochopitelná, viz jejich nezdařený pokus o dobytí Sýrie vedený společně s USA, Tureckem, Francií, a vlastně i s celou povolnou a politicky hloupou EU. Nyní se západní teroristé po prohrané válce opět vracejí domů, takže budeme muset zrušit i ten zbytek demokracie, který zatím máme. Na poklesu cen ropy danými spekulací na burze a hlavně zvýšenou produkcí zmíněných zemí prodělá celý ropný průmysl v USA. To znamená, že korporátky jsou ochotné odepsat vlastní zisk a vlastní společnosti ve jménu globální rulety zaměřené na zničení klíčových producentů ropy v BRICS: Rusko, Írán, Venezuela, Ekvádor a další. Všechny tyto země financují zisky z ropy nějakou formu sociálního státu, která má silnou podporu místních obyvatel. A zdejší osvícení občané si tuto statečnou politickou reprezentaci svobodně zvolili v demokratických volbách. Jinak řečeno: oligarchický Západ chce zničit demokracii, která se mu nehodí do krámu. A to je opravdu nebezpečná strategie.
  • Ničení daného světového řádu. Z hlediska výše uvedeného boje o ropu a globální manipulace s měnovými kurzy je jasné, že boj dostal globální charakter. Oligarchická struktura Západu chce ničit daný světový řád založený na systému kolektivní bezpečnosti daném přes Radu bezpečnosti, kterou vytvořily vítězné mocnosti po II. světové válce jako poslední nástroj světové domluvy. Viz neoprávněná agrese USA při Druhé válce v Iráku, která vytvořila planetární precedens pro studenou válku. Dnes už ve světě neexistuje mezinárodní struktura nebo organizace, která by nebyla instrumentalizovaná pro ten či onen mocenský účel.
  • Konec globálně daných civilizačních hodnot a institucí, které je brání. Výše uvedený bod se automaticky promítá do následujícího. Korporátní fašismus a urychlování světových konfliktů způsobuje, že občanská společnost přestává existovat. U nás vlastně ani nevznikla. Soukromě odhaduji, že počet nezmanipulovaných aktivistů je zhruba stejně velký jako za komunistů. Osud koupeného „Člověka v tísni“ a podobných humanitárních figurek dokazuje starou Marxovu pravdu, že všechno je „třídní“, že tedy všechno kontroluje nějaký oligarchický zájem. Oligarchie si stát přivlastnila s naším demokratickým souhlasem. Tak jí také stát patří a logicky určuje, co jsou ony „humanitní hodnoty“. Pak nikoho nemůže udivit, že tyto organizace, původně založené za skutečně humanitním úmyslem, fungují jako páté kolony v těch zemích, kde je třeba vyvolat majdany, využít nějaké nespokojenosti a rozvrátit daný řád. Říká se tomu „válka čtvrtého typu“, viz naše heslo. Výsledkem je rozbitý svět, kde už ani hodnoty nejsou společné, protože chybí občanská společnost, která by je bránila napříč kontinenty. Tato vskutku „špinavá válka“ (viz heslo „dirty wars“) patří k tichým katalyzátorům rozpadu lidského světa.
  • Planetární fízlování všeho a všech. To je fakt problém, protože na tomto bodu je jasně vidět, že demokratické společnosti již začal ovládat režim studené války. Válka je totiž jediný legitimní způsob, jak vysadit demokratické mechanismy ve prospěch jednoho procenta vládnoucí elity. Parlament si může zasedat, ale vojáci a fízlové se sluchátky na uších a s kniplem pro řízení drona v ruce mají skutečnou moc ve státě. A už se tím militarizovaná parta nijak netají, viz poslední případy boje mezi Kongresem a CIA (Senátorka Feinsteinová o CIA: nejprve lhali, teď kradou(external link)). Planetární fízlování působí jako ohromný urychlovač rozpadu demokratických režimů. To správně viděl bývalý agent se sluchátky na uších jménem Snowden, nyní bytem v Moskvě. Druhý pán jménem Assange je zavřený a hlídaný za peníze daňových poplatníků na ekvádorském velvyslanectví v Londýně.

Což nás přivádí k poslední myšlence. Ztracené to není, protože slušné země a slušní politikové pořád existují. A pořád existují lidé, pro které svoboda něco znamená. V Evropě jich zatím tak moc není, aby si prosadili změny režimů jako v Jižní Americe. Ale co není, to může být, po skvělém vykročení ke krachu eura a dolaru.

0 0 hlas
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
20 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
fajt
3. 12. 2014 21:28

http://politikus.ru/articles/37301-verhovnyy-glavnokomanduyuschiy-rasskazhet-o-strategicheskih-planah.html – největší boj Putina čeká v samotném Rusku, je taky pravdou, že vojensky, tedy ve válce Rusko nikdo neporazil, ale mír před léty prohráli a de facto kapitalisté i Kreml dobili – dnes jsou v Rusku a můžou Putinovi program národního obrození velmi rychle zhatit. ..)

bublin
bublin
3. 12. 2014 21:51

Popravdě nevím, co znamená termín „slušná země“. Z krachu dolaru a eura bych se na rozdíl od autora příliš neradoval.
S popisem stávající situace lze sice souhlasit, ale nic nového pod sluncem, dokonce ani to globální měřítko ne.

hudryper
hudryper
3. 12. 2014 23:13

fajt napsal největší boj Putina čeká v samotném Rusku Od zítřejšího Putinova projevu můžeme očekávat vyhlášení závazných regulí v hospodářské i vojenské oblasti,samozřejmě i v posílení orgánů odpovědných za plnění těchto nových regulí. Zřejmě nebude řečeno,že jde o praktickou přípravu země na předválečnou situaci ,každý ale v Rusku tomu bude takto rozumět.Putinovi nezbývá nic lepšího než nastolit tvrdý režim, v němž se budou ti,kdo chtějí pokračovat v dosavadním neoliberálním kurzu bát natolik,že raději zmizí ke svým vyvezeným milionům na západ. Odtamtud pak budou přes pražskou vysílačku Svobodné Evropy pokřikovat podobně,jako to dělala česká emigrace po dobu studené války a železné… Číst vice »

JanDrda
JanDrda
4. 12. 2014 5:23

Deoffshorizace je problémem nejen Ruska: https://www.youtube.com/watch?v=28WZmsVmiMY

jogín
jogín
4. 12. 2014 10:28

Výsledek současného ekonomického fungování Euroatlantické oblasti je jednoznačný. Od osmdesátých let nárůst ekonomiky teče k jednomu promile obyvatelstva. Jsou tu lokální rozdíly, Česko si polepšilo, jinde, třeba v Řecku, si pohoršili, kolem Středozemního moře si pohoršili katastrofálně. Peníze skupují další majetek a moc jednoho promile roste. Jenže je třeba ovládnout zbytek světa, který má pod palcem jiné promile jiných obyvatel. Bohužel zkušenosti ukazují, že po koncentraci moci a bohatství následuje rozklad a úpadek. I když nebereme v úvahu sobectví jednotlivců, koncentrace moci a rozhodování vede ke ztrátě informací v hierarchickém žebříčku a centralizace musí vrcholit nefunkčním řízením. Nejvíc to samozřejmě… Číst vice »

fajt
fajt
4. 12. 2014 10:29

hezky mluvil Putin, podle projevu bych řekl , že konečně je u moci nějaký reálný sociální demokrat (a že zrovna v Rusku – to jsou věci), otázkou ale zůstává, co na to jeho vlastní obyvatelé, přátelé a nepřátelé, co na to okolní svět a vrah Ruska numero one spojené státy, tedy korporatní kapitál, který vede války pro daleko triviálnější věci, než nám tady předložil Putin. ..)

PPK
PPK
4. 12. 2014 10:56

Putin by byl špatným prezdentem, kdyby si nebyl vědom faktu, že suverenita jeho země je dána těmito STÁTEM KONTROLOVANÝMI A OVLÁDANÝMI atributy: – hranicemi, bez souhlasu státu kýmkoliv cizím nepřekročitelnými – schopností své území spolehlivě ubránit vojenskou silou – schopností, touto silou ztrestat agresora i na JEHO území – soustavou vlastního práva které na tom území svrchovaně platí – vlastními zákony které nikdy nepodléhají právu jiného státu – nezávislostí a svobodou rozhodování o vnitřních věcech – nezávislostí a svobodou danou zejména ekonomicku soběstačností Fakt, že právě těchto jednoduchých politologických pouček kdysi Gorbačov nedbal nebo je ve své kolosální zabedněnosti bývalého… Číst vice »

Aleš
Aleš
4. 12. 2014 12:29

Nové vyhlášení nezávislosti včetně nové ústavy bude nutným předpokladem změn. Na neutralitě vyděláme. Nemáme žádné nerostné bohatství a dokud tu nepovedeme války o vodu, ani žádnou strategickou polohu a význam. Nemusíme mít armádu větší než bude nezbytně nutné. Spíš bychom se mohli inspirovat švýcarským systémem. Částečně i politicky. (Ne však ekonomicky K.P. Lauterbachová…) Socialismus a svoboda jsou dobré věci a ne nesourodé. Jen člověk nesmí podlehnout manipulaci.
http://outsidermedia.cz/manipulace-vedomim/

peter.
4. 12. 2014 12:35

Amerika potrebuje na Ukrajine taký poriadok,ktorý spretŕha všetky zväzky medzi Európou a Ruskom.Hovorí profesor Columbijskej univerzity Paul Christie.
http://weissbach-info.webnode.cz/news/na-cinnosti-masmedii-nyni-zavisi-nalady-evropske-spolecnosti-a-v-konecnem-dusledku-i-uspech-ukrajinske-kampane-usa-/

fajt
fajt
4. 12. 2014 13:18

peter. napsal Amerika potrebuje na Ukrajine taký poriadok,ktorý spretŕha všetky zväzky medzi Európou a Ruskom.Hovorí profesor Columbijskej univerzity Paul Christie. http://weissbach-info.webnode.cz/news/na-cinnosti-masmedii-nyni-zavisi-nalady-evropske-spolecnosti-a-v-konecnem-dusledku-i-uspech-ukrajinske-kampane-usa-/ to dollar nezachrání, jenom to na chvíli oddálí pád jedné prohnilé říše, ale o to větší bude následný vnitřní třesk – pokud si Rusko zachová svou současnou vizi a vojenskou sílu a Čína své výkonné hospodářství, které prováže ještě důsledněji i se zeměmi BRICSu, půjde korporace USA srát…Evropu vysají ( tím si zase vezmou své morální právo a výsady vítězné mocnosti, a navždy spálí mosty) a ostatnímu třetímu světu jasně ukážou, že s amerikou do holportu ani při naprosto… Číst vice »

fajt
fajt
4. 12. 2014 13:44

http://www.nwoo.org/2014/12/04/novy-sef-pentagonu-nominace-ashtona-cartera-znamena-vice-valky/ – Vedení ministerstva obrany Carterem znamená více války. A to v době četných už zuřících konfliktů. US strategie by měla obsahovat i „ohrazování a trestání.“ Jinými slovy vedení války s Íránem. Rizika celo-regionálních konfliktů. Možná i jejich globální šíření. A to včetně konfrontace s Ruskem. Předchozí články uváděly, že Obama upřednostňuje masové vraždění a zkázu. Jmenování Cartera znamená směřování věcí tímto směrem. ..

aram
aram
4. 12. 2014 20:34

http://www.novarepublika.cz/2014/11/summit-g20-v-brisbane-odstartoval-novou.html pár citací z článku, který by měl být pohledem na jednání z ruské strrany: Putin přijel do Brisbane v doprovodu lodí ruského válečného námořnictva. “ Putin si vzal s sebou lodě jako pojistku včasného úderu a kontroly nad částí ruského arzenálu!“ Ve skutečnosti došlo k jednání na nejvyšší úrovni o vzájemném neútočení mezi Německem a Ruskem v případě vypuknutí války mezi NATO a Ruskem. Proto ten šok a zděšení a také vztek po skončení schůzky. Putin Merkelové sdělil i tuto větu: „Rusko bude považovat dohody o poválečném uspořádání Evropy po II. sv. válce za neplatné, vstoupí-li Ukrajina do NATO!“.… Číst vice »

peter.
4. 12. 2014 21:18

Aram
R.Fico povedal,že zo spoľahlivých nemeckých zdrojov vie,že v dohľadnej dobe vojna prepukne.Pravdepodobnosť odhadol na 70%.
Hájek z Protiproudu to hodnotí tiež na vojnu
http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/1370-valka-mezi-zapadem-a-ruskem-na-dohled-zbabeli-americane-doufaji-ze-v-ni-budou-krvacet-hlavne-evropane-cekani-na-zaminku-posledni-tydny-ticha-pred-bouri.htm
A ja len dodám,že ak množstvo vyrobených zbraní dosiahne určité kritické množstvo,tak nutne nastane potreba uvoľniť sklady zbraní pre ďalšiu výrobu a najekonomickejším riešením pre vojensko priemyselný komplex USA je vyvolanie veľkej vojny.VPO musí šľapať najmä v kríze.
Fico nemá vo zvyku konšpirovať a tak beriem jeho vyjadrenie vážne.

peter.
5. 12. 2014 12:48

Ten chlap nedopadne dobre.
Ale stane sa z neho národný hrdina,ako to už v histórii býva
http://www.hlavnespravy.sk/orban-utocia-na-narodnu-nezavislost-madarska-musim-ju-ubranit/463537

peter.
5. 12. 2014 15:22

Ukrajina začala kradnúť ruský plyn určený Európe.Záapad je znepokojený
http://ukraina.ru/news/20141205/1011385219.html