Zatloukat, zatloukat?

Dlouhá léta, kdy nejčastější propagandou byla propaganda, která každému tvrdila, že všichni ostatní mají sexu stokrát víc než on, už pominula. Splnila svůj úkol – vypěstovala stresované lidi bez sebevědomí, nebo naopak s nafouknutým cosi. Nemělo by nikoho udivovat, že v zemi, kde je nejméně sexu na světě, je i nejdražší elektřina na světě. Kdo jiný by si to měl nechat líbit!

Dnešní propaganda jakoby oprášila známý výrok „věřím, protože je to absurdní“. A to hned dvěma způsoby. První je založen na z etologie známém přeskokovém jednání: Když zvíře dostává protichůdné signály, které nedokáže zpracovat, často se začne věnovat úplně jiné činnosti. Například, když nedokáže vyhodnotit, jestli se má postavit na odpor nebo utéct, začne se pást. A podobně někteří lidé, když nevědí, jestli mají televizi rozmlátit nebo od ní utéct, začnou ty kecy žrát.

Nejvážnější je ale další způsob, který lidi dovede k tomu, že pak něčemu věří právě proto, že tomu nevěří. Vmanipuluje je do přitakání naprosto absurdnímu nesmyslu. Důvody, proč tak učiní, jsou různé: strach, nechají se koupit vyhlídkou na nějaké výhody, nebo jenom chtějí mít klid. Tím se však dostávají do situace, ze které pro ně není návratu. Nejsou schopni přiznat, že vědomě kývli na naprostou hovadinu. A tak už se pak chovají jenom podle známého, výše zmíněného hesla kriminálníků, a ještě tomu říkají „názor“.

Obecně platí, že čím absurdnější je nesmysl, na který kývli, tím nepřátelštěji se budou stavět proti těm, co jim budou třeba i jen naznačovat, že něčemu takovému přece oni sami nemohou věřit. Tím víc se budou bát usvědčení, a někteří z nich se i budou snažit, aby působili přesvědčivě, sami uvěřit tomu, čemu nevěří. Ostatní jsou pro ně vyšetřovatelé, kteří je sice prokoukli, ale o to nejde. Jde o to nepřiznat se a neposkytnout důkazy.

Můžeme si všimnout, že čím absurdnější ideologii nějaká sekta má, tím fanatičtější jsou její členové. A patrně bude také tím úspěšnější v jejich náboru. Něco podobného můžeme sledovat i v čase: I někteří z těch, co se ještě ubránili absurdní propagandě ohledně korunovaného víra (sic!), podlehli ještě absurdnější propagandě ohledně války proti Rusku. A myslím, že i někteří z těch, co se ubrání obojímu, se budou do krve hádat, že je přece jedno, že žádné zásobníky plynu neexistují, hlavně když jsou plné…

Vzhledem k tomu, že ve všech těchto příkladech je na začátku vědomý chybný krok nebo vědomé přitakání něčemu, o čem člověk ví, že není pravdivé nebo správné, a nade vším  je potřeba to nějak zamaskovat, je samozřejmě marné těmto lidem říkat, jak jsou ty věci propojené, jak jsou řízeny z jednoho místa. Třeba jak místo Válka byla najednou válka, a pak jsme zjistili, že nepřesnější informace o ní byly na stránkách mzcr.cz, kde se najednou čísla „nakažených“ nezdála vycucána z prstu, ale korelovala se situací na bojišti.

Kdy jindy by měli lidé pochopit věci v souvislostech než dnes, kdy přicházejí v krátkém časovém odstupu jedna genocidní vlna za druhou, jednoznačně nástroje Big seretu. Jeho další kroky, které jsou vesměs neslučitelné se životem, jsou i oficiálně popsány. I když nepřesně, třeba z důvodu opatrnosti – místo, že nebudeme nešťastni (protože budeme mrtví), tak píší, že budeme šťastni, nebo z důvodu malé předvídavosti či změny situace – třeba jak vytesali do kamene, že pro začátek zavraždí všechny kromě půl miliardy lidí, a teď chtějí mít na své straně ve válce celou miliardu.

Pro jejich prosazení však potřebují hlavně lidi fanaticky „věřící“ absurditám. Takže pokud budou lidé dál zatloukat a zatloukat, Santa Šváb podle plánu v roce 2030 jako poslední zhasíná (v obojím slova smyslu).

24. října 2022  ▓

 

5 11 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
PPK
PPK
27. 10. 2022 20:35

Omlouvám se, ale mám důvod, aby tento příspěvek do diskuse byl delší, než je obvyklé. Domnívám se totiž, že nejde jen o fenomén jakési autorovy samovolně vzniklé sekty politiků Východu – a jejich mediálními propagandisty zhlouplé masy – davů příslušných EU států.  Podle mého názoru jde zřejmě o dlouhodobou neo-koloniální strategii konceptualistů „šachovnice“ moci euro-atlantického Západu realizovanou s velkým časovým předstihem. Jakým předstihem? Především s praxí verbovat a vychovávat si ze střední třídy ambiciózních kádrů EU (a zejména těch z východních zemí), vhodné budoucí politiky v různých „asspenis“ institutech k jejich budoucímu ustavení do EU institucí a do východních vlád.… Číst vice »

Gatta
Gatta
28. 10. 2022 7:35

Nevěděl jsem kam s tím – ale sem se to docela hodí …

1. Technika – DFENS – pan Vohnout – téma „vodíkový pohon“.
https://dfens-cz.com/kamiony-na-vodik-a-elektrinu-ovladnou-trh-do-roku-2035/

2. Chování elit a společnosti – pan Hampl
https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Kdo-vladne-Cesku-Ze-zijeme-v-luxusu-Zde-je-pravda-Hampl-odkryl-zle-veci-717157

Last edited 29 dní před by Gatta
idiotronic
Reply to  Gatta
28. 10. 2022 10:01

Díky za doporučení 1. – můj kyselý xicht se po přečtení značně zalkalizoval…

Gatta
Gatta
Reply to  Gatta
28. 10. 2022 12:58

PS – k článku pana Hampla.

Jak nedávno trefně napsala Bety:
„Na Titaniku nebylo dost záchraných člunů ani pro všechny cestující 1. třídy“.

PPK
PPK
Reply to  Gatta
28. 10. 2022 15:23

Ad Technika podle pana Vohnouta:  Dobré. Ten článek zřejmě napsal člověk, znalý fyzikálních zákonů. Článek je sice dlouhý a podrobný, leč bez sebemenšího nástinu, co s tím udělat společensky jiného, než to odmítnout. Že by se ale pan autor cokoliv jako řešení navrhnout bál? Zdá se mi, že ano. A přitom je to jednoduché: Ve chvíli, kdy nějaký zastánce nesmyslných technických „inovací“ začne básnit např. o elektromobilitě a o vodíkových motorech, postačí ho vyzvat: Tak to prakticky zrealizuj! A on ty své řeči sklapne a hned bude klid. Ad Chování elit podle pana Hampla: No … tam už je to… Číst vice »

Bety
Bety
Reply to  PPK
28. 10. 2022 19:47

Mám trochu jiný názor na pana Vohnouta. Není to zas tak dlouhé a používá humor, což je mi sympatické. To, že nevytahuje řešení zas tak nevadí. Spousta lidí si totiž myslí, že ti, co navrhují ty nesmyslné plány s elektromobilitou , vodíkovým pohonem a další hovadiny jsou odborníci a mají to technicky a vědecky podložené. On jasně a jednoduše dokumentuje, že je to parta tlučhubů, kteří neví o čem mluví. A odmítnutí téhle agendy zas tak málo není. Koneckonců čím víc lidí pochopí, že zelený úděl je hovadina, tím víc se jich doufám zamyslí nad tím, jestli i „odborníci“ na… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  Bety
28. 10. 2022 20:02

Odborníci … :-)
Někde popisoval náš jeden „euročlověk“, jak složitě v Bruselu dohledával životopisy těch „odborníků“ – do 5. stupně řízení shora to byly čistě politické funkce bez jakýchkoli technických znalostí.

Pokud znáte jakéhokoliv obyčejného elektrikáře, který má Vyhl. 50 alespoň základní §6 (samostatná práce) tak se ho zkuste zeptat, co si o tom myslí.

Gatta
Gatta
Reply to  PPK
28. 10. 2022 19:49

Jasně – jak zpívá Nohavica: „90% za B, ale to mi přijde slabé, bo co není 100% , to mě vždycky smolí …“ RE „Založ, milý Hample, výrobní podnik, začni vyrábět a začni důsledně vnímat to tvé vymyšlené tzv. „spojení se zaměstnanci“ důsledně realizované tak, že jejich práci vůbec nebudeš vykořisťovat.“ Jistě sounáležitost bohatých je silnější, než národní cítění s chudými. Ale dnes jsou elity velkých podniků od dělníků odtrženy na mnohem vyšší úrovni než před 50 lety. Souvisí i s delokací provozů – s km vzdálenosti klesá vliv lidského faktoru. Pan Hampl v článku žádné vykořisťování nepopírá! A tu… Číst vice »

PPK
PPK
Reply to  Gatta
29. 10. 2022 9:44

Vážený kolego, … on ale ten můj citovaný odstavec ještě pokračuje následkovou logikou událostí, začínající slovy „A co bude pak?“ Proč právě ten odstavec už necitujete a logicky nevyvrátíte? Nejde to, anebo se do „koncepce Vaší víry“ už nehodí? … Ostatně, jediný mně známý sociálně jednající velký podnikatel byl starý Baťa – a jak umřel? Inu přece, při záhadné letecké nehodě! A ještě něco: „multikulti“ v USA prokazatelně nevypuklo samo od sebe, ale naopak začalo být americkými elitami najednou a z ničeho nic silně chráněno.

Gatta
Gatta
Reply to  PPK
29. 10. 2022 10:11

Zdravím
Na Váš výše citovaný odstavec začínajíci „A co bude pak?“ jsem reagoval, a to od „Pochopitelně laťku …“ až do konce.

Jinak se v rámci netříštění diskusní linky tématu se záměrně nesnažím reagovat vždy na úplně všechny myšlenky.

Změna dnešního systému – jistě, ale on ten kapitalismus, socialismus nebo jiný -ismus může být všelijaký a v praxi mít pro lidi velice různé podoby.

Je třeba nemluvit o pojmech, ale o jejich skutečném obsahu.

fajt
fajt
28. 10. 2022 9:57

mentálně padlí otroci, kteří se ještě nechali dobrovolně vykleštit … tohle nemá budoucnost ani v kratičkém oparu pomíjivosti bytí opičákové křeče. ..)

https://www.youtube.com/watch?v=uL6EtdH3bho

takže pouhé stupidní emoce a lízání análních otvorů – a na to byli nejoriginálnější otroci temného barokního středověku … Venez, Venez, Divinités nouvelle. ..)

Aleš
Aleš
28. 10. 2022 17:55

Big seretu asspenis institut Santy Švába mluví za vše… V téhle těžké době se člověk konečně může od srdce zasmát.Díky pánové