Žena zabila 25 Talibů, kteří zavraždili jejího syna

V Afghánistánu matka muže zavražděného bojovníky hnutí Talibán zastřelila podle některých údajů minimálně 25 Talibánců a dalších 5 bylo zraněno.

Incident se odehrál v provincii Farah na západě země, tyto informace poskytla Khaama Press. Syn ženy byl členem policejního oddílu a zabili jej na jednom ze stanovišť přímo před jejíma očima.

Poté ona společně se svou dcerou a manželkou syna vzala zbraně zbylé na policejním stanovišti a zahájila s Taliby přestřelku. V důsledku této přestřelky, která trvala sedm hodin, bylo minimálně 25 bojovníků zabito a dalších pět zraněno.

Jak prohlásil ministr vnitra Afghánistánu Sediq Sediqqi, ozbrojená kampaň proti Talibům organizovaná těmito ženami se stala symbolem povstání veřejnosti proti hnutí (Tálibán).

Tálibán dosud tento incident nekomentoval.

Jak informovaly noviny VZGLJAD, již dříve vedení Tálibánu informovalo o svých plánech obnovit na území země Islámský emirát Afghánistánu, poté kdy budou stažena západní vojska (stažení hlavní části armády mezinárodní koalice ze země bylo naplánováno na konec roku 2014).

Na začátku listopadu proběhla informace, že v Afghánistánu je umístěno 35 vojenských základen USA, a že se početní stav jejich posádek má do konce roku snížit na 9,8 tisíc vojáků.

Mezi tím však 22. listopadu zdroje z Kongresu, administrativy a ministerstva obrany USA informovaly, že Barack Obama podepsal tajný příkaz, který je v rozporu s dřívějšími dohodami a rozšiřuje přítomnost ozbrojených sil státu v Afghánistánu a také jim povoluje účast v bojích.

Zdroj: http://politikus.ru/events/36495-zhenschina-zastrelila-25-talibov-ubivshih-ee-syna.html

Překlad: Irena

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
25. 11. 2014 21:37

Možno sa diviť ženám,ktorým zabijú muža a bielym fosforom spália deti,že na seba oblečú vestu s výbušninou a odpália sa niekde v nákupnom stredisku alebo v reštaurácii?Je ľahké odsúdiť terorizmus, ale ak sa nepoukáže na jeho príčiny,ak sa tieto príčiny neodstránia,tak sa nikdy nedostaneme z bludného kruhu vraždenia.To,čo dnes nazývame terorizmom je len dôsledkom.Príčinou je honba za peniazmi, snaha privlastniť si nerastné bohatstvo cudzieho štátu a získať nadvládu nad regiónom aj za cenu vyvraždenia státisícov ľudí.Skrátka,budete mať demokraciu,aj keby sme mali polovicu z vás vykynožiť.Ak sa takéto konanie zastaví a export USA „demokracie“prestane,tak skončí aj terorizmus.

peter.
25. 11. 2014 22:06

U vlkov je to tak,že keď bojujú dvaja vlci o post vodcu svorky,tak ten boj len veľmi zriedka končí smrťou.Obyčajne ten slabší prejaví svoju podriadenosť a tým boj skončí.Vlčice,tie bojujú vždy na život a na smrť.
Podobné je to aj so ženami.Niet nebezpečnejšieho človeka ako nasratá žena,ktorá je zahnaná do kúta a donútená zahodiť všetky zábrany.Stane sa z nej ten najstrašnejší nepriateľ.Mali s tým počítať aj tí Talibanci.

Béda
26. 11. 2014 4:52

Bankéřskou komunitou se zjevně šíří nějaká epidemie: http://svobodnenoviny.eu/dalsi-banker-nalezen-mrtev-za-podivnych-okolnosti/ Jen v letošním roce bylo zaznamenáno 16 úmrtí bankéřů, přičemž většina úmrtí byla označena jako sebevražda. Nyní můžeme k číslu přičíst smrt Shawna Millera, generálního ředitele Citigroup.

Miller byl nalezen mrtvý ve svém bytě s proříznutým zápěstím a krkem, a případ je nyní vyšetřován jako sebevražda. Byl dobře známým zastáncem odpovědných obchodních praktik.

Aleš
Aleš
26. 11. 2014 15:46

Je vidět, že se Vás leho bojí a proto vyje jako postřelený kojot.