Žena zabila 25 Talibů, kteří zavraždili jejího syna

V Afghánistánu matka muže zavražděného bojovníky hnutí Talibán zastřelila podle některých údajů minimálně 25 Talibánců a dalších 5 bylo zraněno.

Incident se odehrál v provincii Farah na západě země, tyto informace poskytla Khaama Press. Syn ženy byl členem policejního oddílu a zabili jej na jednom ze stanovišť přímo před jejíma očima.

Poté ona společně se svou dcerou a manželkou syna vzala zbraně zbylé na policejním stanovišti a zahájila s Taliby přestřelku. V důsledku této přestřelky, která trvala sedm hodin, bylo minimálně 25 bojovníků zabito a dalších pět zraněno.

Jak prohlásil ministr vnitra Afghánistánu Sediq Sediqqi, ozbrojená kampaň proti Talibům organizovaná těmito ženami se stala symbolem povstání veřejnosti proti hnutí (Tálibán).

Tálibán dosud tento incident nekomentoval.

Jak informovaly noviny VZGLJAD, již dříve vedení Tálibánu informovalo o svých plánech obnovit na území země Islámský emirát Afghánistánu, poté kdy budou stažena západní vojska (stažení hlavní části armády mezinárodní koalice ze země bylo naplánováno na konec roku 2014).

Na začátku listopadu proběhla informace, že v Afghánistánu je umístěno 35 vojenských základen USA, a že se početní stav jejich posádek má do konce roku snížit na 9,8 tisíc vojáků.

Mezi tím však 22. listopadu zdroje z Kongresu, administrativy a ministerstva obrany USA informovaly, že Barack Obama podepsal tajný příkaz, který je v rozporu s dřívějšími dohodami a rozšiřuje přítomnost ozbrojených sil státu v Afghánistánu a také jim povoluje účast v bojích.

Zdroj: http://politikus.ru/events/36495-zhenschina-zastrelila-25-talibov-ubivshih-ee-syna.html

Překlad: Irena

Přejít do diskuze k článku 4 komentáře