Znám prezidenta Asada osobně. Obamův Islámský stát je mrtvý. Místo něj přijde toto a o tohle hrají Trump s Putinem…

Znalec Blízkého východu vysvětluje pozadí války v Iráku a Sýrii

…Povšimněte si, jak odvážně se hovoří o kurdské nezávislosti v souvislosti s Irákem a Sýrií, a naopak jak se cudně mlčí o této otázce v souvislosti se zemí, která porušuje všechna myslitelná práva Kurdů – s Tureckem. Dějiny přepíšou vždycky vítězové a zaplatí to poražení. Turecko a prozatím i Írán mezi momentální vítěze tohoto regionálního střetu patří.

Sýrie a Irák zaplatily za krvavý experiment, který evropští politici bůhvíproč vydávali za „zápas o demokracii a lidská práva“, zničením průmyslu, infrastruktury a toho nejcennějšího, co měly, totiž náboženskou a etnickou tolerancí mezi svými obyvateli navzájem. A spolu s nimi byla poražena i Evropská unie – totální anihilací zbytků svého vlivu v tomto regionu, kterého dosáhla svým směšným a trapným přikyvováním velmocenským zájmům Spojených států, jež byly navíc v období celé této krize v tom nejkřiklavějším rozporu s tím, co mělo být zájmem naším. Doufejme proto, že Česká republika bude schopna využít svého skvělého jména, které jak v Iráku, tak i v Sýrii má, především díky svému relativně vyváženému postoji v období této krize, a udržet tak svůj vliv tam, kde ho naši evropští partneři právě ztratili.

Celý rozhovor najdete na webu Parlamentní listy

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
fajt
20. 6. 2017 14:53

svět se v prdel obrátil, zlatý středověk – neštěstím pro planetu je, že se člověk nějakým nedopatřením dostal k technice, doufám, že o ní příjde a nebo ho rovnou zabije. ..)

peter.
20. 6. 2017 15:18

Profesor Giovanni Sartori a jeho rozhovor pre Il Giornale
http://www.nadhlad.com/content/realna-pravda-o-sucasnom-strete-civilizacii

peter.
20. 6. 2017 15:22
fajt
fajt
21. 6. 2017 8:02

https://www.youtube.com/watch?v=aO9MvhvNbVY – nic nového pod sluncem, ale ta touha vyniknout v americkém mediu, to je snad nějaké ruské obecné postižení. ..)

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
21. 6. 2017 20:44
Gatta
Gatta
22. 6. 2017 5:46

Dlužno zde napsat, že článek koresponduje s nelichotivou kritikou Kurdů, kterou zde pravidelně vede orinoko.

Pozn.
Známý byl relativně nedávno v iráckém kurdistánu a situaci hodnotil – obrovský patriotismus, pýcha a snaha o vlastní stát. Pochopitelně nejen kvůli historické paměti a hrdosti, nejen jako ochrana před Tureckem a vlastními centrálními vládami, ale především jako boj o vlastnictví obrovského nerostného bohatství. Stav tedy pochopitelný – stav se kterým velmoci, a USA zvláště, umí velmi dobře pracovat.

peter.
22. 6. 2017 15:30

Macron:Vpád do Líbye bola chyba Francúzska.
http://www.srspol.sk/clanek-macron-vpad-do-libye-bola-chyba-francuzska-14587.html
Priznať si chybu je pekné p.Macron.No bez nápravy tejto chyby má vaše „priznanie“ hodnotu iba ak kravského prdu.Mali by ste sa postarať o to,aby vinníci tejto „chyby“ boli postavení pred medzinárodný tribunál,postarať sa o stabilizáciu pomerov v Líbyi tak,aby cez ňu prestali prúdiť do Európy státisícové davy Afričanov,mali by ste rozhodnúť o kompenzácii škôd ktoré Francúzsko Líbyi spôsobilo a odškodniť rodiny tých Líbyjčanov,ktorých pozabíjali vaše lietadlá.Inak je vaše priznanie len populistickou floskulou,ktorá vás nič nestojí .

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
22. 6. 2017 19:54

Svět podle Putina 3.Část (Interview s Putinem 2017)
https://www.youtube.com/watch?v=aXJKFKX24Hs