Zpráva OSN o humanitárním vývoji lidstva 2015

Celkem 80 % lidí vlastní pouze 6 % bohatství země. A naopak 1 % planetárních zbohatlíků vlastní 49 % planetárních zdrojů. Tomu odpovídá i stav světa.

Zprávy OSN o humanitárním vývoji lidstva vycházejí už 25 let a mají jednoduchou filosofii. Čím jsou lidé chudší a ožebračenější, tím nižší je celková úroveň lidstva. To je tak jednoduchá filosofie, že většina korporátních médií tuto zprávu vůbec necituje. Navíc vychází na konci roku, kdy je třeba organizovat povinné nákupní orgie a atmosféru baživé blaženosti. Zprávu za rok 2015 v angličtině si můžete stáhnout zde .

Zpráva je z principu anti-ekonomistická, má 280 stran. Nestará se růst bohatství obecně, ani o mantru neustále rostoucího HDP. Jedno procento si z daného růstu bohatství vezme drtivou většinu tak jako tak. Zprávy vybírá parametry, které ukazují růst kvality života v závislosti na vykonávané práci a na strukturálních změnách, které s sebou práce přináší. Sledované parametry ukazuje tento graf.

Dvě polokoule ukazují zásadní závislost. Lidsky důstojná práce daná ve středu kruhu osobně obohacuje jednotlivce a ten zase zlepšuje život celé komunity. Proto je důstojná práce a její podmínky tak důležitá pro život člověka. A proto se o ní ve věku globálních montoven a korporátního fašismu nemluví nahlas. Nejzajímavější je tento celkový graf.

Graficky vidíte, jak na tom lidstvo ve věku vlády korporací doopravdy je. Jedině zelená barva na grafu ukazuje zdravý vývoj. Červená je otroctví všeho druhu, nezaměstnanost a dětská práce. Žlutá ukazuje neuspokojivé parametry a pokles. Čekat něco jiné ve věku neokoloniálních válek za geopolitický vliv a suroviny a v době studené války NATO-Rusko by mohl jen nenapravitelný optimista. Podívejte se, co všechno pozitivního přináší normální důstojná práce člověka.

Jak vidíte, jen zlomek této práce je přímo placené v ekonomickém systému. Česká republika je na tomto indexu na slušném 28. místě, a to zejména díky vysokému obodování veřejnoprávních systémů, jako jsou zdravotnictví, školství, důchodů a sociální péče, které neoliberalismus u nás nestačil díky různým okolnostem rozkrást. Ale poměr úrovně života jasně klesá ve všech měřených zemích proti předešlým obdobím. Jak vidět, korporátní fašismus 99 procentům nijak neprospívá, a to ani v Evropě.

Ale pozor, příklady z neoliberální Chile a jinak nasměrovaného afrického Gabonu ukazují, že růst bohatství v zemi ve formě příjmu na obyvatele neznamená automaticky vyšší úroveň lidí. Obecně platí, že za poslední desetiletí se více zemí přesunulo z pásma naprosté chudoby do vyšších pater, což ovlivnilo celkový růst. Hodnocené indikátory proto vykazují přestup zemí na vyšší úroveň, a dokonce relativně stejnoměrný ve všech částech světa.

Rozložení bohatství ve světě přesně ukazuje tento graf. Celkem 80 % lidí vlastní pouze 6 % bohatství země. A naopak 1 % planetárních zbohatlíků vlastní 49 % planetárních zdrojů.

Oligarchové jsou skuteční revolucionáři, jako většina zástupců jednoho procenta. Potřebují předělat mysl lidí tak, aby přestali vidět vlastní nos mezi očima. Za posledních 10 let se na tomto poli docílilo značného pokroku. V USA je lidí o něco více, taktéž peněz na jejich oblbování. USA jsou nás vzor. Zdejší kavárenská levice kontempluje v zrcadle svůj odcizený obraz a kochá se nahlas svou chytrostí. Pravice šla revolučně na věc a pilně studovala Marxovo ekonomické dílo Kapitál a převedla jej do praxe. Levici si následně koupila za ukradené daně a vytunelované veřejné prostředky. Tomu odpovídá i výsledný stav světa.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 400 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde , nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dana
Dana
1. 1. 2016 23:54

Jelikoz podle informaci ruznych, uznavanych analystu a poltickych komentatoru jsou Spojene Staty nad hospodarskou propasti a bankrot je jen otazkou casu, pak se mne zprava OSN netyka, protoze jsme take potencialne chudi. Podivejte, kolik lidi uz je ted v USA na potravinovych pridelech. Vyzva OSN se ale zejmena tyka Evropske Unie, ktera posledni rok vykazala positivni vyvoj v ekonomii a tim se zaradila do prednich kapitalistickych enklav, vykoristovatelu, kteri odebiraji ostatnimu svetu jejich narok na blahobyt. . Toto je neprima vyzva chudeho sveta ve sfere OSN, aby se bohate staty, mezi ktere patri i Ceska republika, radne delily o nabytou… Číst vice »

hudryper
hudryper
2. 1. 2016 6:38

Dana napsal
Cesko je socialne na takove urovni, ze by mohlo absorbovat nekolik milionu immigrantu z Afriky a tim zlepsit jejich ekonomickou situaci. . .

Obvyklý bullshit se snahou zakrýt prezentovaný výsledek šetření strašením těch,kdo se neokolonialismu v rozvojovkách nezůčastnili a jejich provokováním k násilné reakci vůči imigrantům poté,se jimi vyprovokovaná masa vybombardovaných či zbídačelých pohnula do Evropy. Autorovi těchto „příspěvků“ není nutno přát do roku 2016 vše nejlepší,on už to má a
uvidíme,jak mu ten spokojený postoj vydrží….

zajoch
2. 1. 2016 8:53

Hudrypere, řekla bych, že odpovídat značce Dana je vhánění vody na její mlýn. Dovedu si představit jak se škodolibě pochechtává, že se zase někdo nachytal, protože právě o to jde, proto sem vkládá ty provokující texty. Přece musí vědět, že z čtenářů OM na ty bláboly nikdo neskočí.
Kdoví co si ta osoba myslí ve skutečnosti.

hudryper
hudryper
2. 1. 2016 10:25

Na to Ti zajochu připomenu jednu televizní scénku z jara 1968,kterou si ještě pamatují ti starší : „Soudruzi ! Kde je Pepa ? Já chci svého Pepu, mého přiděleného fizla !“

zajoch
2. 1. 2016 10:56

:-)

Béda
2. 1. 2016 11:32

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Putin-narodu-Clenove-NATO-nas-ohrozuji-I-Cesko-je-clenem-Aliance-415419 „..Ruský prezident Vladimir Putin schválil nové znění strategie ruské národní bezpečnosti. Dokument označuje Ukrajinu za „dlouhodobé ohnisko nestability“ a hlavní hrozby vidí v prozápadních revolucích v postsovětském prostoru, v americké politice zadržování Ruska a také v rozšiřování NATO, které se prý přibližuje k ruským hranicím. Za příčinu ozbrojeného konfliktu na východě Ukrajiny dokument označuje „podporu USA a Evropské unie pro protiústavní státní převrat na Ukrajině“, který „vedl k hlubokému rozkolu ukrajinské společnosti a ke vzniku ozbrojeného konfliktu“. V souvislosti se změnou ukrajinského režimu se strategie zmiňuje rovněž o údajné snaze Západu „zabránit integračním procesům“ na území bývalého Sovětského svazu.… Číst vice »

peter.
2. 1. 2016 16:06

Na Donbas zaútočili oligarchovia – pijavice
http://www.kp.ru/daily/26476.7/3347243/
Tých,ktorí im v drancovaní Donbasu mohli zabrániť zavraždili alebo vyhnali.Už im nič nebráni v bohatnutí na úkor ľudí Donbasu.

hudryper
hudryper
2. 1. 2016 16:45

peter. napsal Tých,ktorí im v drancovaní Donbasu mohli zabrániť zavraždili alebo vyhnali.Už im nič nebráni v bohatnutí na úkor ľudí Donbasu. Neoliberální ekonomie je evidentně nejslabším místem v celkové pozici nejen Novorosie,ale též samotného Ruska. Buď ty bezohledné zbohatlíky omezí Putinova vláda státními represemi (a muselo by se to stát zřejmě hodně rychle a náhle),nebo se nakonec podaří Putina svrhnout. Rusové bojovali za IIWW jako lvi,protože věřili,že po vítězství dojde k zlepšení podmínek jejich života,což se po několik let v SSSR skutečně dělo. Málokdo ví,že tam existovali soukromní podnikatelé i stále rostoucí počet zejména výrobních družstev,která vyráběla na svou dobu… Číst vice »

peter.
2. 1. 2016 18:37

Vyznanie statočného človeka :
comment image?oh=0f23732b6bef1e89d0c75cca9df37149&oe=570FA20C

Béda
2. 1. 2016 19:27

Bývalý mariňák v TV velice otevřeně – slovenské titulky: https://www.youtube.com/watch?v=5cAnE6Vg4vc

peter.
2. 1. 2016 21:19

Humanitárny vývoj ľudstva…vzájomné obohacovanie sa jedincov…ale fuj! A čo keď to nieje vývoj ale dekadencia ?Napríklad táto mapa ukazuje,ako sa v Európe presadzovali práva homosexuálov a ako s tým súvisí ochota štátov prijímať imigrantov.
http://www.hlavnespravy.sk/mapka-ktora-ukazuje-tych-co-preziju/726539

Béda
3. 1. 2016 9:32

Béda napsal Zemi, která v OSN předsedákomisi pro lidská práva http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/390704-v-teheranu-vypalili-demonstranti-saudskou-ambasadu.html Demonstranti v Teheránu v noci na neděli pronikli na saúdskoarabskou ambasádu a zapálili ji. Protestovali proti popravě šíitského duchovního Nimra Bákira Nimra. Policie zatkla 40 demonstrantů a zbylé rozehnala. Íránské ministerstvo zahraničí v prohlášení vyzvalo protestující k respektování diplomatických dohod…Generální tajemník OSN přitom vyjádřil zděšení nad hromadnou popravou a vyzval ke klidu a zdrženlivosti. „Šajch Nimr a řada dalších popravených vězňů byli usvědčeni po soudních procesech, které vzbuzují vážné obavy, pokud jde o povahu obvinění a spravedlnosti procesu.”Saúdská Arábie hromadně popravila 47 lidí usvědčených z terorismu, mezi nimi i… Číst vice »