Zprávy z války, na Ukrajině vyhlášen den smutku

Pavel Letko

Naše vláda místo plynu nakupuje zbraně a posílá je do míst konfliktů. Eskaluje napětí, umocňuje válku. A to vše za potlesku našich presstitutů a zblblých občanů. Děkujeme, odejděte.


Záporoží

Dnes 1. 9. 2022 se speciální síly Ukrajinské armády pokusily převzít kontrolu nad Záporožskou atomovou elektrárnou. Načasování operace souviselo s cestou inspektorů Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE). Cílem operace zřejmě bylo převzetí kontroly a přivítání inspektorů MAAE v ukrajinské elektrárně pod ukrajinskou kontrolou, čili zneužití novinářů a mezinárodních odborníků ve vývoji války i za cenu ohrožení jejich životů v přímém přenosu. Nyní, když se operace nezdařila a výsadek byl rozprášen, bude pro Ukrajinskou armádu o něco složitější elektrárnu ostřelovat tak, jako tomu bylo dosud. Každopádně choré zelené mozky hazardují s životy všech Evropanů, neboť fanaticky ničí lidské životy, hlava nehlava, radiace neradiace. Černobyl Ukrajincům a Evropě zřejmě nestačil, nám přeživším se stýská po radioaktivním mraku a dešti.

Cherson

Výsledkem ofenzívy Ukrajinských sil na jihu směrem na Cherson je zatím především masakr v řadách ozbrojených složek Ukrajiny. Zítřek, 2. září, byl v Zakarpatí vyhlášen Den smutku za zemřelé vojáky 128. brigády padlé v této ofenzívě.
Budou se sloužit bohoslužby po celém regionu.

Závěr

Jedním z pilířů naší obchodní a humanistické politiky byla zásada neposílat zbraně do míst konfliktů. Tuto zásadu naše dnešní vláda mávnutím kouzelného proutku zrušila. (Vzpomeňme i na postoje guru dnešních vládců, Václava Havla, kterak se z humánních důvodů zasadil o zastavení výroby tanků v ZŤS Martin a tím likvidaci jednoho z největších strojírenských podniků na Slovensku)

Drabova

Církev u nás i na Ukrajině slouží bohoslužby. No, to je pěkné. Možná by bylo ještě hezčí, kdyby křesťanské církve navázaly na politiku Ježíšovu a usilovaly o mír a nikoliv zbrojení. Kdyby se alespoň nesměle ohradily proti neuvěřitelnému zneužívání náboženských symbolů. Kdyby církev pravoslavná i katolická vyzvaly k bojkotu dodávek zbraní a vyzvaly mladé muže, aby se války nezúčastnili. Válčí proti sobě země s křestansko-židovskými kořeny, to je přece skandál! A jak se zdá, trápí to papeže, ale v našich českých kostelích vyvěšují vedle Ježíšova oltáře vlajky Ukrajiny.

Asi byl Ježíš Ukrajinec, v žádném případě Rus. Asi Bohu záleží na hranicích Ukrajiny, jaký papaláš bude vládnout na Krymu, ale na životech mladých Ukrajinců a Rusů mu nezáleží. V božích očích má jistě přednost vláda Ukrajinců z Kyjeva nad stovky kilometrů vzdáleném Krymem většinově obývaném Rusy před lidskými životy padlých a zmrzačených na obou stranách. Bohu nejde o život, ale o to, kam až dosáhne ukrajinská moc z Kyjeva. V Čechách se proto křesťané rádi uskrovní, protože méně plynu, méně tepla, dražší energie umožní výrobu a nákup zbraní. A to se vyplatí. Tak někomu, ostatně jako vždy, určitě.

Trvám na tom, že naše vláda je vládou zločinnou v pravém slova smyslu. Vládou činící zlo. Ten, kdo podporuje válku a zbrojení místo míru a odzbrojení, je zločinec proti lidstvu. Nevidí ty mrtvé a zmrzačené chlapce na ruské i ukrajinské straně? Nechápou dar života a zločin, který je o život připravuje? Život syna žádný metál nemůže nahradit. Měli by se podívat na fotografie padlých na obou stranách a představit si to utrpení bližních. To jsou již takoví psychopati, že to nedokážou? Opěvují zbraně, jako by to byly spásonosné hračky na úrovni dudlíku. Jenže tyto zbraně zabíjejí a ničí lidské životy. To jsou lidé z naší Fialovy vlády slepí? O Evropě a USA nemluvě. Stačí se podívat na jejich vůdce a netřeba je ani poslouchat, aby člověk viděl, že patří spíše do ústavu, a ne do čela země. Hazardují i s použitím, a to už chtěným nebo nechtěným, jaderných zbraní, hazardují s bezpečností jaderné elektrárny, hazardují s životem lidstva na této Zemi. Mír se šíří mírem a válka válkou. Mír se šíří jednáním, válka zbraněmi. Naše vláda místo plynu nakupuje zbraně a posílá je do míst konfliktů. Eskaluje napětí, umocňuje válku. A to vše za potlesku našich presstitutů a zblblých občanů. Děkujeme, odejděte.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

 

Převzato z e-republika.ch

5 14 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Irena
4. 9. 2022 10:52

https://kob-forum.eu/2022/09/04/sci-fi-versus-fantazy-a-socialismus-versus-kapitalismus/ A tady se dostávám k té sci-fi a fantazy. Je to pěkný příklad, jak se skrytým řízením mění důležité sociální procesy. Cituji z knihy Stvořitelé nových světů, Albatros, 1980, Výbor ze světové vědecko-fantastické literatury (s komentáři), tučně jsem text v úryvcích zvýraznila já. Sci-fi začala být vrcholku pyramidy nebezpečná, protože zároveň s fantaziemi založenými na vědeckých základech, a tedy zhusta v budoucnu realizovatelnými, studovala i společenské poměry a autoři často ve svých dílech ukazovali směr, kterým by se společnost měla, či mohla ubírat. Máme tu tedy přinejmenším dvě velice nebezpečné tendence – obchází se tím pevně daná vědecká stupňovitost, která má za úkol rozhodovat… Číst vice »

orinoko
orinoko
4. 9. 2022 12:04

Truss se svěřuje Leynu: Včera jsem měla klobásu. Hele, nic moc. A ještě ke všemu rychlovka na bidetu. Chyběl mi kýbl.

Last edited 1 měsíc před by orinoko
koloděj
koloděj
4. 9. 2022 15:22

Ano, tato vláda má sedět na Mirově … ale vypadá to, že žádná strana (možná kromě SPD) nestojí pevně na straně míru a vždy se ohne jak na ně zafouká západní dech …
no vlastne i proto jsou do vlády nominování takoví yxperty…

Přeložil jsem zajímavý článek o důvodech nepřátelství …
https://vk.com/@557448987-dcera-mistra-sveta-v-sachu-michajla-talja-o-tom-proc-zapad-b

PPK
PPK
Reply to  koloděj
4. 9. 2022 19:34

Ano, je to dobrý článek.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  PPK
5. 9. 2022 12:13

Víc než dobrej.

Bety
Bety
Reply to  Botičky od Diora
6. 9. 2022 7:34

Je výborný!