Žumpa objektivní reality (Trocha něžné poesie)

Vše nejlepší do žumpy nového roku! Vstříc novým brutálním, morbidním a fekálním zážitkům! Vpřed a zpátky ani krok. Kdo nejde s námi, jde proti nám.

Plná odporného hnoje, ale přesto tak krásná je žumpa objektivní reality. Básník v nás plnými ústy zvratků a výkalů stále a stále jásá. Pořád nemá dost, dosud se nenasytil. Zakládá si na tom, že je hrdina. Je důležitý optimista, nešetří sebeobdivem kolem sebe. Věčný vděčný poeta po krk zabředlý v bahenní lázni hnusu, stále sní, věří, doufá a pozitivně myslí. Čerti kolem jícnu jímky jej v tom potměšile ponoukají a hroty svých vidlí pošťuchují.

Když se hladina odpuzující fekální jímky ustálí, v mihotavém světle romantické luny, opět pěvec v nás opět zří mihotavé stíny obluzujícího krásna, za kterým se střemhlav vrhá, aby se utopil v hlubinách hnusné mrvy. Delikátní labužnické vychutnávání zdání libých soust trochu kazí ten strašný neřád okolo, ve kterém se utápí, a který do něj proniká všemi póry. Přitom se hloupě ptá, který to pak psychopat zaplnil onen ráj blaženosti tím ošklivým a nechutným hnojem, který znemožňuje jeho vrcholné uspokojení?

Oh, jak by bylo v jímce štěstí a rozkoše krásně, a jak by tam byli všichni šťastní, kdyby toho svinstva nebylo. Vždyť stačí pouze vzít zdravý rozum do hrsti! Nějak přitom ve své bezpříkladné hlouposti zapomněl, že tím vyhlížením a zhlížením v hladině jímky, natož skokem do jejího jícnu veškerý rozum zcela pozbyl.

Kdo ucpal tu fekální jímku plnou mrtvolně hnijícího masa, zvratků, výkalů, moči, krve, hnisu, slz, slizu, potu a semene? Musel to být přece nějaký blázen. Vždyť jinak by byla celá tak krásná, vůkol samý blahobyt. A navíc by svým zrcadelním mohla chválit svého hospodáře i jeho ekonomiku. Jak by byl vděčný za námluvy, že je nejlepší, nejvyšší a nejkrásnější v celém světu kraji.

Psi a kočky si dokážou vylízat konečník. Samolibostí ztopořený, vznešený a ušlechtilý hospodářský syn boží to díky své ztuhle napřímené páteři nijak nedokáže. Proto je mu tolik divné, odkud ten nepříjemně zapáchající odpad pochází. Marně si klade věčnou otázku, kde a proč se vzal? Pohled do jímky mu to neříká. Její hladina mu zjevuje pouze jeho krásu, důležitost, naději a spásu.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Kropac
Kropac
7. 1. 2016 14:50

Nápis na fekálním vozu: Vaše hovno – naše radost! Jsou i tací, co s tím při medování pohnou, když je jímka naplněná. Proč? Snad z estetických důvodů, nebo výši konta?

GRENZER
7. 1. 2016 17:02

V Ostravě skončil 7.1.2016 soudní proces, za jehož průběh a finále by se nemusel stydět Andrej Vyšinskij, Roland Freisler, Brožová-Polednová ani Josef Urválek. Petr Kramný byl odsouzen na základě nepřímých důkazů a za nesčetného bagatelizování důkazů obhajoby. Zásada „In dubio pro reo“ (v pochybnostech ve prospěch obviněného) či jen pouhá „presumce neviny“ zde byly za jásání bulváru, masmédií a po krvi lačnícího publika zašlapány do země („psovi psí smrt“). Společenská objednávka byla splněna, zapomeňte. Jak by řekl brave soldat Švejk: „Kristus pán byl také nevinnej a stejně ho ukřižovali“. Za sebe ještě říkám, že ač jsem byl dříve příznivcem trestu… Číst vice »

zart
zart
8. 1. 2016 9:57

Dříve se říkávalo: „Trochu legrace, do toho umírání!“ Svatá to slova!

peter.
8. 1. 2016 11:05

Márnosť nad márnosť.Je to márne,je to márne!:
http://hugelolcdn.com/i/368768.gif

Lena
Lena
8. 1. 2016 19:01

Chce to rychle, ale opravdu rychle, totálně zblbnout. Komu se to nepovede, bude trpět. Nebo se to právě už všem povedlo a proto jsme v rejži?