Diskuze k článku


 • Alena • 26. března 2015

  názory z praxe- prodejce zeleniny- podotýkám z jižních Čech- ne Moravy, jak, byste si mysleli:
  už se na ty elektronické tržby těším, ať to konečně postihne Vietnamce, kteří mi kazí kšefty.
  obecně k článku- celý systém vládnutí v Čechách je velmi byrokratický, drahý a nefunkční. Je naivní domnívat se ,že přijde nový politický subjekt a za dva roky bude země bez problémů. Naopak, minimálně dva roky se ve sněmovně nová strana rozkoukává. Na to, jak je ANO krátce u moci( a to jsem ho nevolila) odvádí solidní kus práce. Na odbočku, (možná, že právě toto hnutí reprezentované diktátorským Slovákem v čele by mohlo spolurealizovat zemský systém vládnutí), takže není taktické ho zatracovat. Podmínky podnikatelů je dobré srovnat. Tímto krokem se podaří srovnat podmínky českých subjektů střední velikosti s živnostníky. Super podmínky zůstanou nadnárodním korporacím, a to ne v oblasti daně z DPH , ale daně z příjmu. Ty ale tato vláda ani další vlády řešit nebudou, když jsou tyto korporace jejimi sponzory, a KSČM nikdy nezíská více než 15 procent

 • fajt • 26. března 2015

  http://www.lidovky.cz/machacek-sankce-nejsou-cenzura-dz4-/monitor-jana-machacka.aspx?c=A150326_135547_monitor-jana-machacka_mct – dizident plastic lopata macháček to vidí jinak ( já myslel, že má přes sedmdesát a von ještě není ani v důchodu, bejt tak agresívně pomatený nese asi svou daň ) . ..)

 • fajt • 26. března 2015

  http://zpravy.aktualne.cz/regiony/ustecky/nejdriv-facka-pak-urazky-na-facebooku-herce-stiha-policie/r~2149fb64d3bc11e4890a0025900fea04/?utm_source=centrumHP&utm_medium=newsbox&utm_term=position-2 – zajímavý, tak už nejsme Charlie ( tak nejvíce byl ke vtipům s fašismem a masovou likvidací v západních mediích i na sítích používan Putin, naskočí česká státní represivní správa a dá se taky tak rychle do práce ? ). ..)

 • Alena • 26. března 2015

  fajt napsal

  http://www.lidovky.cz/machacek-sankce-nejsou-cenzura-dz4-/monitor-jana-machacka.aspx?c=A150326_135547_monitor-jana-machacka_mct – dizidentplastic lopata macháček to vidí jinak ( já myslel, že má přes sedmdesát a von ještě není ani v důchodu, bejttak agresívně pomatený nese asi svou daň ) . ..)

  divím se, že tato čecháčkovská vláda vystupuje k amíkům tak poníženě. Např. chcete, abychom podporovali vaši zahraniční politiku? Tak se koukněte na náš obrat s amerikou, že např. k nám se dováží více amerických šuntů než naopak, takže je dobré to srovnat, atd.

 • bmw525i • 26. března 2015

  Tak nevím, jestli jsem ve správném vlákně, nebo ne. Článek je o kontroverzních opatřeních Babiše & spol., v otázce výběrů daní, ale diskuse již opět klouže na Putina, sankce atd.

  Osobně jako jeden z největších problémů při přijímání všech možných i nemožných opatření našich vládců vidím v plošném pojetí. Zakážeme kouřit v hospodách? OK, samozřejmě ve všech. Elektronické pokladny přes internet (což považuji za vrchol hovadiny) také ve všech. Přitom každý normálně myslící člověk vidí rozdíl mezi restauraci (dříve ty 1, 2, a možžná 3. cen. skupiny) a hospodou v Horní Dolní, kde jediným jídlem co se štamgastům podává jsou „utopenci“, nebo tlačenka s cibulí a octem. To jsou hospody kam se lidí nechodí najíst, ale sednout si na pár piv, pokecat s kamarády, zahrát karty atd. Zakazovat v takové hospodě kouření a chtít po hospodském vydávání nějakých elektronických účtenek, je vrchol blbosti. A nemusí to být hospoda jen Horní Dolní, ale kdekoliv byť i v Phahe.

  Podle mě když již někde dochází k daňovým úníkům, tak to jsou jiné služby (autoservisy, instalatéří, elektro, zámečníci apod.), kde v mnoha případech dochází ke spojení – servis – klient a služba bez dokladu, samozřejmě za podstatně nižší cenu (když o nic jiného, tak o DPH pokud je servis plátcem). Jestliže přijdu do malého servisu (dva spolumajitelé) kde potřebuji něco opravit a dohodnu cenu s tím, že žádnou fakturu nepotřebuji, dostanu přijatelnou cenu a spokojenost je na obou stranách. Jenomže v těchto případech (a jsou jich stovky), nějaký lepší výběr daní žádné pokladny s internetem nevyřeší.

  Pan Babiš & spol., by se měli především zamyslet nad tím, kde platí daně všechny tzv. „naše banky“ a pobočky velkých korporací, jejíž mateřinky jsou vesměs mimo ČR a tam hledat cesty jak tyto daně dostat domů.

 • peter. • 26. března 2015

  Na Slovensku tie elektronické pokladne fungujú už roky.Už s týn nie je žiadny problém.
  Disidentke a signatárke Charty 77,sa otvorili oči
  http://leva-net.webnode.cz/news/zajimave-cteni-od-chartistky-ktera-to-uz-davno-pochopila-kdy-to-pochopime-i-my/

 • Alena • 26. března 2015

  peter. napsal

  Na Slovensku tie elektronické pokladne fungujú už roky.Už s týn nie je žiadny problém.
  Disidentke a signatárke Charty 77,sa otvorili oči
  http://leva-net.webnode.cz/news/zajimave-cteni-od-chartistky-ktera-to-uz-davno-pochopila-kdy-to-pochopime-i-my/

  Procházková, skvělé! k bmw- tím chcete říci, že tam, kde se pije pivo a podávají utopenci se smí podvádět a jinde ne!! V každém případě je vidět, že pan Babiš má hotely , či mu někdo radí. Pokud se nakupují potraviny s 15 % a z toho zpracovaná hotová jídla prodávají s 21 %, pak ten rozdíl je daň státu, a jsou dvě možnosti. Buď pojedu na férovku a zkrachuji, nebo budu podvádět. Takže Babiš chce mít v hospodách na výstupu 15 % a pak není problém, aby 4.cenová používala elektronické tržby. Nemusila by je používat, pokud by byla jistota, že nebude podvádět, což v čecháčkovské republice fakt nehrozí. To stejné servisy.
  Kouknout se na daně bank v ČR nepůjde, pokud ovčané budou servilně volit strany, které jsou právě těmi kolosy sponzorovány. Čili Babiš zavádí spravedlivost pro nás. Pro lůzu.
  Mimochodem, když jsme u té lůzy- tak se přece o nás vyjádřil pan Duka- na církve se pohlíží z daňového hlediska jako na neziskovky, ale katolická církev bude z ekonomického hlediska srovnatelná s čezem- nikdo to z našich politiků neřeší, asi jsou na tom hmotně zainteresováni. Ubohý Jan Hus- kdyby věděl, za jaký český odpad položil život

 • peter. • 26. března 2015

  Alena napsal
  kde se pije pivo a podávají

  p.Alena
  V tej časti kde bmv píše o fajčení s ním absolútne súhlasím.Do krčmy sa chodia chlapi porozprávať,vypiť pivko a nejaké poldecko a k tomu patrí aj cigaretka.Bolo tomu tak odjakživa a pokiaľ nie je fajčenie zakázané zákonom tak by to tak aj malo ostať.Pre nefajčiarov je dnes reštauračných a pohostinských zariadení dostatok.Dnes už chlapi na dedine keď idú na pivo, tak si ho dajú pri pulte,utrú hubu a idú preč,lebo si nemôžu pri tom pivku zapáliť.To vedie mimo iné aj k postupnému odcudzovaniu sa ľudí navzájom.

 • peter. • 26. března 2015

  Na Slovensku sú elektronické registračné pokladne zavedené od r.2008 a od 1.1.2015 sa rozsah používania ERP rozširuje.Jasné,že podnikatelie hrozili bankrotmi a búrili sa.Dnes už je to tak zabehnutá vec,že sa používajú aj na trhoviskách ako samozrejmá vec.Že sa podstatne zlepšil výber daní o tom nemusí nikto pochybovať.Ukázalo sa,že je to správna vec.
  http://www.podnikajte.sk/dane-a-uctovnictvo/c/1715/category/dane/article/registracna-pokladnica-2015.xhtml

 • hudryper • 26. března 2015

  peter. napsal
  Jasné,že podnikatelie hrozili bankrotmi a búrili sa.Dnes už je to tak zabehnutá vec,že sa používajú aj na trhoviskách ako samozrejmá vec.Že sa podstatne zlepšil výber daní o tom nemusí nikto pochybovať.Ukázalo sa,že je to správna vec.

  Jde o záležitost,která byla už skoro rozhodnuta v 92.roce,jenže pak kdosi na financích přišel s tím,že by v důsledku zavedení pokladen přišla ODS o hlasy podnikatelů a tak byly pokladny uloženy k ledu.Kdo se tenkrát chtěl na dovozu pokladen napakovat splakal nad výdělkem. Výběr DPH už 25 let zajišťují čeští podnikatelé tak,že je vyúčtují zákazníkovi a zastrčí do vlastní kapsy.
  Přitom platí minimální platby na zdravotní pojištění a na sociální a vše nad minimální možnou mzdu vyplácí zaměstnance z ruky. Okecávačky proč ne atd. je český politický folklor.

 • PB • 27. března 2015

  Nesouhlasím s Babišem, protože s námi jedná jako klasický oligarcha. Nadhodí takovou blbost jako je tahle internetová kontrola účtenek a všichni jste auf. Je to přeci taková překombinovanost, že to v praxi nebude fungovat a buď to vzdá sám, nebo jakoby pod tlakem podnikatelů. Ten složitý systém je dobrý jen pro odkládání poctivého placení daní na neurčito. Místo toho nastolujme otázky proč banky a pojišťovny jsou od DPH u svých služeb osvobozeny. Církev tu padla také správně.
  Jinak nejvíc úniků z DPH je opravdu u maloobchodu. V Plzni znám jen jednu malou lékárnu, kde mi dají účtenku bez požádání. Právě ty nejdražší síťové lékárny je nechtějí vydávat. V obchodě si nechají DPH pro sebe ne jen ze své marže, dále moji zaplacenou zákaznickou DPH ale i z odpočtu. Servis a řemeslník je opravdu jen zlomek možného úniku proti maloobchodu. Hospody jsou také sranda únik. Stačily by pokladny s fiskální pamětí. Před léty jsem si na takovou dělal odpočet z daní. Ta je dobrá i pro kontrolu zaměstnanců, aby nekrátili tržby. Takhle podnikatelé jásají jak okrádají stát, pokladní jásají jak okrádají majitele a Babiš jásá, jak z nás dělá blbce. Redaktoři jásají nad tématem ke kritice. Opravdu rozjásaný stát.

 • fajt • 27. března 2015

  http://zpravy.aktualne.cz/domaci/stat-vyplati-exposlancum-ods-1-9-milionu-a-jeste-se-omluvi/r~e7323e66d48b11e4a788002590604f2e/ – pánbůh vždycky nasere mergle na tu větší hromadu. ..)

 • Sio • 27. března 2015

  Větva zaspal dobu. Není tu žádný „socyjalisticky stat“ ale korporátní kapitalismus. Patrně mu není jasné, co to je. Korporátní kapitalismus má jeden nepříjemný rys. Ti velcí drtí a vykořisťují ty malé. A to se děje a bude dít, ať je tu Babiš nebo ne. Nebýt Babiš, jen někdo jiný. Tož tak.