Diskuze k článku


 • hudryper • 3. září 2014

  Je to tak,to se nedá přehlušit bláboly zrádců ve službách cizích mocností.Stejně jako v 30.létech,tak i dnes je kapitál vyždímaný a ukradený v Čechách vyvážen do zahraničí jako existenční jistota v době
  válečných krizí,kterým se chtějí disponenti vyhnout emigrací za svými konty,podobně je republika rozdělena jako tenkrát a skoro stejný je
  i postup banksterů pro vyvolání velké světové války,v které Češi už
  nevychytračí a za svůj podíl na její přípravě,resp.za svou laxnost,
  zaplatí.

 • Morybundus • 3. září 2014

  Podobné to bylo s komunisty. Ti byli zavíráni, mučeni a popravováni již od samého počátku až do hořkého konce Třetí říše. O tom se ale zaboha dnes nesmí promluvit, protože by to narušilo stupidní diskurzní konstrukt komunismus=nacismus.
  Doporučil bych široké veřejnosti nastudovat si problematiku politického a sociálního vývoje Výmarské republiky, dnešek jí v lecčems až hrozivě připomíná.

 • Janus • 3. září 2014

  Manuál čarodějnického procesu zahajuje výslech podezřelého otatzkou: “ Věříš v čarodějnice a čarodějné sily?“ Tohle mne napadlo při četbě tohoto článku >> http://nazory.aktualne.cz/komentare/cesi-papouskujici-putina-neunesli-bremeno-svobody/r~e70627e6335411e4bce90025900fea04/<&lt;. Je jen otázkou času kdy si nás různí Fendrychové začnou zvát do svých výslechových komor a pokládat nám otázku: " Věříš že Rusko je říší zla a Putin je válečný zločinec?"

 • aram • 3. září 2014

  Ten Fendrychův článek je tedy esence lži a demagogie.
  Jen pro příklad (ale je toho tam hafo)
  „Naše debata se nevede na hranici „svoboda – nesvoboda“ nebo „demokracie – nedemokracie“. Jako by o tohle už ani nešlo.“
  V tom má pravdu nejde, ale ne proto, že by ti, kteří nevidí na Putinově hlavě rohy nechtěli, ale protože prostě nemají prostor. V hlavních mediích odfiltrují každého, kdo má snahu na věci se podívat s nadhledem a kriticky tzn. demokracii na straně západu a opak v Rusku. Ještě kdyby nám tak chtěl vysvětlit co je to v Kyjevě. Podle něho zřejmě demokracie.
  Další perla
  „Ano, Rusové nás za druhé světové války pomohli osvobodit.“
  Jak říkám demagogie na entou psaná pro jednoduché mozky „rusové pomohli“ (houby američané a spol pomohli rusům) vychovávané systematicky školstvím posledních 20 let. Fendrych se zřejmě domnívá, že už je hotovo, že v této zemi je většina populace na úrovní vzdělanosti USA o které jinde pan Jirovec píše natvrdo, že je nevzdělaná. Takovým se to pak snadno podsunují jednoduchá spojení, protože ta složitější už nejsou schopni chápat.

 • aram • 3. září 2014

  Fendrycha si řadím hned vedle Dolejšího a Čulíka. Všechny jsem dříve četla, teď už se to bohužel nedá. I když je dobře znát i opačné názory, ale prostě není na tu prvoplánovou až zlou demagogii žaludek. Tyto vyhrocené situace mají jedno plus – nakonec se stejně vždycky ukáže co je kdo zač.

 • lomikel • 3. září 2014

  v cr uz probiha boj, zatim na medialni scene, podobny tomu na ukrajine, podle verbalnich vyjadreni osob typu Fendrych, Mitrofanov etc. je muj dojem ten ze nic nebrani tomu aby v pripade ze bude pozadavek od anglosionistu ((c) http://vineyardsaker.blogspot.co.uk/) dolso k obcanske valce i zde. propaganda zde ted pracuje, byt bez banderovskeho koreni,stejne jako na urkajine. pracuje co se intenzity a vyhranenosti tyce, drive pracovala mene zjevne a mene tvrde, jen pripravovala ideove koncecpy a osli mustky v mysleni pro aktivaci.

  Osobne beru maidan na staromaku velmi vazne, protnuli se tam zajmy anglosionisti, ukro chutny a mistnich struktur napojenych na NWO projekt.

 • Alena • 3. září 2014

  jsem zvědavá, jak dlouho bude tato statečná poslankyně mezi živými
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Krik-vypnuty-mikrofon-a-velice-silna-slova-Toto-se-stalo-v-ukrajinskem-parlamentu-333427

 • aram • 3. září 2014

  To je jak z učebnice demagogie. Ta paní tam říká, že vláda, která posílá armádu bombardovat civilní obyvatelstvo atd. a pan předsedající prohlásí, že se jedná o provokaci a proruskou agitaci a že by měla na kolenou klečet před ukr. armádou.
  Ona přece nenapadá přímo ukr. armádu, ale vládu, která ji poslala dělat to, co na JV dělá, ale demagog její slova chytře obrací proti armádě, kde mají rodiny své blízké (a mrtvé) a tudíž pár slovy poštve tyto nešťastníky proti té poslankyni. Vlastně ji vystaví jako terč. Můžeme se pak divit, že nejsou na západě Ukrajiny slyšet otevřeně hlasy proti ATO a vládě?
  Určitě tam jsou, ale řečeno slovy dalšího obraceče Fendrycha, nevíme sice kolik jich je, ale i kdyby jich byla třeba jen polovina je to hodně.

 • orinoko • 3. září 2014

  Nebojte se mluvit s lidmi. 70% stojí proti interpretaci českého oficiálního mediálního sajratu.
  Velmi trefný je český postoj pravičáků: Co se máme podílet na řešení občanské války na Ukrajině? Co do toho všichni strkají svoje rypáky? Vždyť se tam mlátí jenom mezi sebou.

 • VladimírVladimírovič • 3. září 2014

  Janus napsal

  Manuál čarodějnického procesu zahajuje výslech podezřelého otatzkou: “ Věříš v čarodějnice a čarodějné sily?“ Tohle mne napadlo při četbě tohoto článku >> <a href="http://nazory.aktualne.cz/komentare/cesi-papouskujici-putina-neunesli-bremeno-svobody/r~e70627e6335411e4bce90025900fea04/http://nazory.aktualne.cz/komentare/cesi-papouskujici-putina-neunesli-bremeno-svobody/r~e70627e6335411e4bce90025900fea04/<&lt;. Je jen otázkou času kdy si nás různí Fendrychové začnou zvát do svých výslechových komor a pokládat nám otázku: “ Věříš že Rusko je říší zla a Putin je válečný zločinec?“

  Mrkněte na video, kde levicový poslanec německého Bundestagu mluví o současné situaci Evropa – Rusko – Ukrajina. A co na to pan Fendrych? Ten poslanec evidentně neunesl tíhu svobody…
  https://www.youtube.com/watch?v=F8mTLAULO6M

 • Gregory • 3. září 2014

  Tak to video z německého parlamentu nemá chybu. Konečně to řekl někdo tak jak to doopravdy je. Až na ten začátek. Od Gorbyho po Jelcina až po Putina samá pravda. To by si měli povinně shlédnout ti naši připosráči v parlamentu, senátu i ve vládě. Jim se to ale nehodí do krámu…..

 • Gregory • 3. září 2014

  Ještě jedna věc mě na těch našich pravdoláskařích sere. To že nás Nęmci chtěli vyhubit jak krysy nebo nejmíň přesídlit na Sibiř, už nějak zapomněli, ale na Rusko, lépe řečeno SSSR, které nás z těch sraček dostalo, se nadává a je předmětem až nenávisti.

 • leho • 4. září 2014

  Z článku: „bez Rusů ať živých či padlých, bychom zde buď už nebyli, nebo bychom se nikdy nenarodili“

  Ale narodili a mnozí by dosud žili či by nemuseli před nimi a jejich pochopy útéci do svobodného světa. To co Rusové přinesli na svých tancích nebylo o nic lepší než Protektorát…

 • idiotronic • 4. září 2014

  Leho, to musíte zopakovat ještě 99x. Teprve stokrát opakovaná lež se stane pravdou.

 • Morybundus • 4. září 2014

  leho napsal

  Z článku: „bez Rusů ať živých či padlých, bychom zde buď už nebyli, nebo bychom se nikdy nenarodili“

  Ale narodili a mnozí by dosud žili či by nemuseli před nimi a jejich pochopy útéci do svobodného světa. To co Rusové přinesli na svých tancích nebylo o nic lepší než Protektorát…

  Tak tohle napsat vyžaduje slušnou dávku cynismu, nebo rovnou hlouposti.
  (Nejen) Rusové na svých tancích přivezli svobodu a ač se na ně režimní „historici“ a příslibem dobrého bydla zaplacení podržtaškové snaží nakydat hory špíny, na historii osvobození to nezmění vůbec nic.
  Lidé žijící za Protektorátu by Vám jistě řekli své o tom, jak to po osvobození „nebylo o nic lepší“.
  Bohužel to není možné, ale přál bych Vám vyzkoušet si život v „Protentokrátě“, stačil by tak měsíc.
  A když už jste si tak jistý, jak to „před a po“ nebylo o nic lepší, můžete hodit nějaké příklady?
  Po osvobození také hrozilo zastřelení za pouhý poslech Londýna či Moskvy? Po osvobození stále odcházely celé populační ročníky na otrocké práce do Říše? Po osvobození vás také zmlátila Hitlerjugend, když jste před jejich průvodem nesmekl?
  Nechápu, nerozumím a a ni nechci rozumět tomu, jak někdo může napsat „To co Rusové přinesli na svých tancích nebylo o nic lepší než Protektorát…“ To je Vaše nenávist ke všemu mezi lety 1945-1989 opravdu tak strašná, že kladete tato hloupá rovnítka?

 • bublin • 4. září 2014

  „Vypadá [to], jako bychom chtěli poněmčit celý český národ. Chtěl bych zdůraznit, že ve skutečnosti zamýšlíme poněmčit jen ty, kteří se k poněmčení hodí… Počítám s čísly mezi 40 a 60 procenty… ty co se k poněmčení nehodí, bychom mohli použít v prostoru Arktického oceánu, kde převezmeme ruské koncentrační tábory, které podle našich současných vědomostí mají 15-20 milionů deportovaných lidí. To by byl ideální domov pro 11 milionů evropských Židů. Češi, kteří se nehodí k poněmčení, by tam mohli sloužit ve jménu pozitivní služby pro Německo jako dozorci a předáci…“ výrok soudruha Heydricha uvedený v článku Lukáše Beera.

  http://nassmer.blogspot.cz/2014/06/dva-tydny-po-konferenci-ve-wannsee.html#more

 • bublin • 4. září 2014

  Celý článek jsou tvrzení postavená na nejistých základech.
  Taková nedělní chvilka mythologie. To, že nás osvobodili rusové byl jen vedlejší efekt. Stalin viděl jen možnost rozšířit své (sovětské) impérium a oblažit ho importací bolševického marasmu. Nikdo se o naši svobodu nezajímal, ani před válkou, tím méně po ní.

 • bublin • 4. září 2014

  Morybundus napsal
  Tak tohle napsat vyžaduje slušnou dávku cynismu, nebo rovnou hlouposti.
  (Nejen) Rusové na svých tancích přivezli svobodu a ač se na ně režimní „historici“ a příslibem dobrého bydla zaplacení podržtaškové snaží nakydat hory špíny, na historii osvobození to nezmění vůbec nic.
  Lidé žijící za Protektorátu by Vám jistě řekli své o tom, jak to po osvobození „nebylo o nic lepší“.
  Bohužel to není možné, ale přál bych Vám vyzkoušet si život v „Protentokrátě“, stačil by tak měsíc.
  A když už jste si tak jistý, jak to „před a po“ nebylo o nic lepší, můžete hodit nějaké příklady?
  Po osvobození také hrozilo zastřelení za pouhý poslech Londýna či Moskvy? Po osvobození stále odcházely celé populační ročníky na otrocké práce do Říše? Po osvobození vás také zmlátila Hitlerjugend, když jste před jejich průvodem nesmekl?
  Nechápu, nerozumím a a ni nechci rozumět tomu, jak někdo může napsat „To co Rusové přinesli na svých tancích nebylo o nic lepší než Protektorát…“ To je Vaše nenávist ke všemu mezi lety 1945-1989 opravdu tak strašná, že kladete tato hloupá rovnítka?

  Projděte si knihu Hitlerovi Češi.

 • bublin • 4. září 2014

  Proč se tu hned mluví o nenávisti, při vyslovení odlišného názoru? Protektorát není šťastné místo k bytí ať už je německý,ruský nebo sionistický. V protektorátech žijeme tři generace a na reakcích některých zotročených duší se to projevuje.

 • Morybundus • 4. září 2014

  bublin napsal
  Projděte si knihu Hitlerovi Češi.

  Oj oj oj, to jste si nevybral právě nejlepší „argument“.
  Kniha Hitlerovi Češi, autor Lukáš Beer, mimo jiné odpovědný za obsah webu Náš směr (http://nassmer.blogspot.cz/)

  Citace z: http://www.goethe.de/ins/cz/prj/jug/the/ext/cs11877938.htm
  „Čeští pravicoví extremisté nevidí v Němcích panskou rasu. Chtějí být součástí rovnoprávného evropského boje,“ říká badatel v oblasti pravicového extremismu Mareš. Ale uznání ze strany Němců je přitom velice důležité, protože právě oni představují vzory.

  Aby se uznání dosáhlo, pracuje se v neonacistických kruzích na revizi dějin Protektorátu. Hnací silou je na podobné portály napojená stránka Náš směr. Ve stovkách článků se pokouší dokázat, že Hitler byl vlastně přítelem Čechů. „Pro tyto lidi hraje důležitou roli, že Češi bojovali v jednotkách SS, ve wehrmachtu nebo v paramilitantních skupinách,“ říká k tomu Mareš.

  Odborné vyjádření ohledně webu Náš směr: http://www.pecina.cz/files/vyjadreni21.pdf

 • Honza999 • 4. září 2014

  leho napsal

  Z článku: „bez Rusů ať živých či padlých, bychom zde buď už nebyli, nebo bychom se nikdy nenarodili“

  Ale narodili a mnozí by dosud žili či by nemuseli před nimi a jejich pochopy útéci do svobodného světa. To co Rusové přinesli na svých tancích nebylo o nic lepší než Protektorát…

  Ty myslíš, že TY by jsi se narodil?
  Pochop jednu věc – každý člověk je jedinečná osobnost jejíž vlastnosti (pohlaví, vzhled, zdraví, povaha atd.) jsou určeny naprosto náhodně v okamžiku početí i tím jaké genetické informace do toho vstoupily.
  I tvá osobnost byla určena v okamžiku tvého početí mimo jiné i genetickými informacemi od tvých rodičů (prarodičů – pro případ toho, že jsi mladíček…)

  Kdyby se tedy tvoji rodiče (prarodiče) tehdy v časech socialismu nesetkali po schůzi svazu mládeže (a bujaré oslavě) nad svazáckým úkolem (nástěnkou na téma „se Sovětským svazem..“) a kdyby se jejich vzrůšo nad touto poctou nepřeneslo do oblasti předávání genofondu, NEBYL BYS TU A NEMOHL BYS NÁS OBLAŽOVAT MOUDRY. Tvoje mátinka (babička) by se totiž bez vlivu oné bujaré oslavy po schůzi mládežníků vůbec nesnížila k tomu, aby se spustila s tvým tatíčkem (dědečkem), protože měla políčeno na krajského tajemníka KSČ.

  Kdyby nebyli komunisté, tvoji předci by se nesetkali. Nebo by se možná setkali za jiných okolností – a vyhrála by jiná spermie, jistě chytřejší a rychlejší než tvoje, DNA by se jinak rekombinovala. No a místo tebe by zde byla zcela jiná osobnost, třeba hnusná tlustá stará panna.

 • bublin • 4. září 2014

  Morybundus napsal
  Oj oj oj, to jste si nevybral právě nejlepší „argument“.
  Kniha Hitlerovi Češi, autor Lukáš Beer, mimo jiné odpovědný za obsah webu Náš směr (http://nassmer.blogspot.cz/)

  Argument? Je to zajímavá kniha. Nic víc. Nepořádám soutěž o nejlepšího protektora.

 • bublin • 4. září 2014

  Honza999 napsal
  Ty myslíš, že TY by jsi se narodil?
  Pochop jednu věc – každý člověk je jedinečná osobnost jejíž vlastnosti (pohlaví, vzhled, zdraví, povaha atd.) jsou určeny naprosto náhodně v okamžiku početí i tím jaké genetické informace do toho vstoupily.
  I tvá osobnost byla určena v okamžiku tvého početí mimo jiné i genetickými informacemi od tvých rodičů (prarodičů – pro případ toho, že jsi mladíček…)

  Kdyby se tedy tvoji rodiče (prarodiče) tehdy v časech socialismu nesetkali po schůzi svazu mládeže (a bujaré oslavě) nad svazáckým úkolem (nástěnkou na téma „se Sovětským svazem..“) a kdyby se jejich vzrůšo nad touto poctou nepřeneslo do oblasti předávání genofondu, NEBYL BYS TU A NEMOHL BYS NÁS OBLAŽOVAT MOUDRY. Tvoje mátinka (babička) by se totiž bez vlivu oné bujaré oslavy po schůzi mládežníků vůbec nesnížila k tomu, aby se spustila s tvým tatíčkem (dědečkem), protože měla políčeno na krajského tajemníka KSČ.

  Kdyby nebyli komunisté, tvoji předci by se nesetkali. Nebo by se možná setkali za jiných okolností – a vyhrála by jiná spermie, jistě chytřejší a rychlejší než tvoje, DNA by se jinak rekombinovala. No a místo tebe by zde byla zcela jiná osobnost, třeba hnusná tlustá stará panna.

  Již první věta slibuje zajímavý myšlenkový konstrukt filosofa-primitiva. Doporučuji všem, ať tento klenot rádoby humoru a pseudoargumentace, uloží do svých archivů. S větší dávkou nejapného žvanění na tak malé ploše se setkáte jen zřídkakdy.

 • leho • 4. září 2014

  idiotronic: „A když už jste si tak jistý, jak to „před a po“ nebylo o nic lepší, můžete hodit nějaké příklady?“

  Například Milada Horáková. Ta přežila koncentrák, ale komunisty nepřežila. A takových byly stovky, ne-li tisíce. Ale máte možná pravdu, já bych se asi nebýt komunismu nenarodil. Totiž když mého otce propustili z kriminálu tak neměl jediného přítele, jediného kamaráda kromě svých spoluvězňů a mé budoucí maminky. Tak si ji krátce po propuštění vzal a spolu měli mne. Jinak nebýt komunistického převratu, který umožnily především právě sovětské tanky, jeho první manželka by nebyla zavražděna StB a on by neskončil ve vězení, ale pokračoval by svoji úspěšnou důstojnickou kariéru v armádě. Takže komunistům vřelý dík, že existuji…

 • Béda • 4. září 2014

  leho

  vy jste živoucí symbol komunistické zvůle. Váš tatínek byl za komunistů nadějným důstojníkem, kterému příjezd tanků ARMÁD VS (včetně ukrajinských, DDR, polských…) znemožnil nadějnou kariéru. Pak byl ve vězení, všichni se od něj odvrátili, jeho první žena padla za oběť STB a jemu nezbyla než jediná přítelkyně, kterou si vzal za manželku a s ní počal vás.

 • bublin • 4. září 2014

  Béda napsal

  leho

  vy jste živoucí symbol komunistické zvůle. Váš tatínek byl za komunistů nadějným důstojníkem, kterému příjezd tanků ARMÁD VS (včetně ukrajinských, DDR, polských…) znemožnil nadějnou kariéru. Pak byl ve vězení, všichni se od něj odvrátili, jeho první žena padla za oběť STB a jemu nezbyla než jediná přítelkyně, kterou si vzal za manželku a s ní počal vás.

  Proč po lehovi opakujete jeho slova? Nějak jste si navykl k citacím nedávat uvozovky, jenže toto citace není. Stejně bez uvozovek uvádí mírně pozměněné texty Starý doktor. Z hlediska zavedených pravidel je to docela zmatečné. Starý doktor mě překvapil a nakonec se ukázalo,
  že se jedná o text p. Kotrby.
  Podle frakvence vašich vystoupení, způsobu argumentace a znatelného fanatismu je možno dovozovat leccos. Mně bude
  stačit, když budete dávat cizí text do uvozovek.

 • Béda • 4. září 2014

  bublin,

  protože to NENÍ CITACE.

 • leho • 4. září 2014

  Béda napsal

  leho

  vy jste živoucí symbol komunistické zvůle. Váš tatínek byl za komunistů nadějným důstojníkem, kterému příjezd tanků ARMÁD VS (včetně ukrajinských, DDR, polských…) znemožnil nadějnou kariéru. Pak byl ve vězení, všichni se od něj odvrátili, jeho první žena padla za oběť STB a jemu nezbyla než jediná přítelkyně, kterou si vzal za manželku a s ní počal vás.

  Bédo, nečetl jste můj příspěvek pozorně. Když člověk píše o „komunistickém převratu“ má vždy na mysli Vítězný únor v roce 1948 a ne bratrskou pomoc armád Varšavské smlouvy v roce 1968. Takže, abych uvedl věc na pravou míru, můj otec nikdy nesloužil komunistům po Vítězném únoru, který znamenal konec jeho vojenské kariéry a později vraždu jeho manželky tajnou policií StB a ktomu tři roky kriminálu. Jen tak mimochodem, za tu vraždu nikdo potrestán nebyl, samozřejmě. Komunisté ale byli tak velkorysí, že ho nejen po těch třech letech propustili, ale dokonce mu smazali trest za podmínek, které zahrnovaly mlčenlivost a nemožnost pracovat v kolektivu větším než 30 zaměstnanců. Nemusím samozřejmě už zmiňovat, že po plyšáku byl omilostněn a posmrtně povýšen s vysokým vyznamenáním za statečnost během protinacistického odboje…

 • leho • 4. září 2014

  Béda napsal

  bublin,

  protože to NENÍ CITACE.

  Samozřejmě není, neboť jste překroutil můj příspěvek, jak s radostí často činíte, že ano…

 • bublin • 4. září 2014

  Béda napsal
  oto citace není

  vždyť píšu, že to není citace – jste trochu mimo, zdá se.

 • Béda • 4. září 2014

  leho,

  zmátly mě tyto vaše myšlenky: „…Jinak nebýt komunistického převratu, který umožnily především právě sovětské tanky, jeho první manželka by nebyla zavražděna StB a on by neskončil ve vězení,…“ Sovětské tanky, nemýlím li se souvisely s vpádem armád VS na území Československa, s únorovým převratem (co pak byl demokratický fašistický puč v kyjevě, že?) sovětské tanky nic moc neměly – to byla spíš věc vnitřního vývoje v ČSR na úpozadí dohody velmocí o rozdělení sfér vlivu. Takže první manželku vašeho tatínka podle této souvislosti patrně zavraždila )pokud je to pravda) STB někdy v této době.

 • orinoko • 4. září 2014

  Je velmi tristní zjištění, kolik na levici je katastrofálních buranů.
  Vzpomínám si jak soudruh hudryper jednou napsal … “ je tu mezi námi, sláva …“
  Mohl by si dát repete. Aby vrcholové trapnosti bylo učiněno zadost.

 • Béda • 4. září 2014

  orinoko,

  já netvrdím, že panu lehovi nevěřím – možné je úplně všechno. Ovšem ty sovětské tanky by do Gottwaldova puče plést neměl. To je malinko unfair, používat takové nepřesnosti. Pak to vypadá, tak jak jsem to popsal a malinko to v čase posouvá osu jeho výpovědi.

 • aram • 4. září 2014

  A to já bych se zase pana leha zeptala třeba na toto:
  „Například Milada Horáková. Ta přežila koncentrák, ale komunisty nepřežila.“ Jste si tím naprosto jist, že nepřežila?
  http://berwidbuquoy.blog.idnes.cz/c/403886/Tajuplna-smrt-Milady-Horakove-aneb-Byla-vubec-popravena.html
  anebo
  „Když člověk píše o „komunistickém převratu“ má vždy na mysli Vítězný únor v roce 1948….“
  Jednalo se o vládní krizi, která vyvrcholila demisí nekomunistických ministrů vlády Tzv. Národní fronty s Gotwaldem jako předsedou. Vláda nemohla být rozpuštěna (podle tehdejších zákonných předpisů), protože demisi podalo 12 ministrů z celkového počtu členů vlády 26, tedy menšina. Proto G. navrhl Benešovi, aby buď vytvořil většinovou vládu nebo aby demisi přijal, což Beneš nakonec udělal a G.doplnil vládu levicovými funkcionáři z ostatních stran. Odstupující ministři udělali chybu, že si nezajistlili podporu zbývajících členů vlády (soc.demokratů a bezpartijních).
  To mmch nevypadá na to, že byli příliš kompetentní.
  Ale když se to vezme do důsledků, tak jakýpak převrat nebo puč navíc, když se podíváme co všechno je dnes možné a co všechno je dnes legální?
  (Zdrojů je spousta)

 • aram • 4. září 2014

  A vůbec co se týká politických procesů 50tých let doporučuji toto:
  http://www.czechfreepress.cz/tema-tydne/politicke-procesy-padesatych-let.html
  čerpáno odtud
  http://www.databazeknih.cz/knihy/vybusnina-operace-cia-splinter-factor-129727

 • leho • 5. září 2014

  Béda napsal

  orinoko,

  já netvrdím, že panu lehovi nevěřím – možné je úplně všechno. Ovšem ty sovětské tanky by do Gottwaldova puče plést neměl. To je malinko unfair, používat takové nepřesnosti. Pak to vypadá, tak jak jsem to popsal a malinko to v čase posouvá osu jeho výpovědi.

  Bédo, v které evropské zemi byl instalován socialismus bez sovětských tanků? Odpověď je známa, v žádné. Komunisté by v Československu nikdy nebyli schopni bez sovětských tanků převzít moc, sovětští poradci a přítomnost NKVD a sovětské vojenské rozvědky na československém území byla pro komunisty naprosto zásadní. Nekomunističtí politici spolu s vojáky a státními zaměstnanci byli buď vyhnáni ze země nebo povražděni, to je historický fakt, který nikdo nezmění. Ovšem, existuje alternativní realita, ve které se pohybuje tento web se společenstvím jeho přispěvovatelů. Vždyť bývalí estébáci, komunisti a jim podobní se přeci po plyšáku nemohli nikam vypařit, to přeci dá rozum…

 • leho • 5. září 2014

  … musím se opravit, socialismus bez sovětských tanků byl instalován v Jugoslávii. To je ale zajímavý případ, skoro na celou knihu. V případě Jugoslávie byla zásadní podpora komunisty Tita ze strany spojenců a hlavně Američanů. V Americe totiž infiltrace státních institucí včetně vojenských rozvědek sovětskými službami byla na nejvyšší možné míře. Dokonce i hlavní poradce FDR Alger Hiss byl sovětským agentem, který například během Jaltské konference se napřed radil se Stalinem co má svému šéfovi říci aby šel velkému Vožďovi na ruku. A tak bych mohl pokračovat, ale nedělám si žádnou naději, že by náhodou někdo zde moji informaci považoval byť i částečně za pravdivou. Možná bude lépe, když se na čas zase odmlčím, že ano…

 • Béda • 5. září 2014

  leho,

  buďto tady byly v únoru 1948 sovětské tanky (to tvrdíte vy), anebo tady nebyly a pak máte ve svém vyprávění nepřesnosti. Já tvrdím, že únorový převrat, (někdo mluví o revoluci – revoluce = navození nového řádu, kdežto převrat starého, že?) neměl oporu v sovětských TANCÍCH, že zde sovětské tanky v r. 1948 nebyly. Nic víc, nic méně. O tom běží spor. Jestli zde byli „poradci“ SSSR (anebo jestli jsou v Kyjevě, kde prý proběhla nacistická „revoluce“ poradci USA a jejich CIA řeč nebyla -řeč byla, vy jste ji tam zavedl o sovětských tancích). Takže, jestli zde ty sovětské tanky nebyly, pak to ostatní mohlo být tak jak vypravujete, anebo jestli trváte na tom, že zde byly, pak to muselo být malinko jinak s časovým posunem a o několik desetiletí později – pak to muselo být zhruba tak, jak jsem upřesnil. Tak si historické pozadí svého příběhu vyberte.

 • Aleš • 5. září 2014

  orinoko napsal

  Nebojte se mluvit s lidmi. 70% stojí proti interpretaci českého oficiálního mediálního sajratu.
  Velmi trefný je český postoj pravičáků: Co se máme podílet na řešení občanské války na Ukrajině? Co do toho všichni strkají svoje rypáky? Vždyť se tam mlátí jenom mezi sebou.

  Ori:
  český postoj pravičáků sdílí velká část prostého lidu. Ale nesouhlasím, že by až 70% stálo proti interpretaci ofi méédiíí. I ti, co si tohle myslí a i ti, co si tohle nemyslí, mezi obyčejnými lidmi, více méně tu propagandu žerou. Máš asi vzdělanější a informovanější známé. Zkus mluvit více s diváky růžových ordinací v zahradě. Výjimku sleduji u důchodců od 70 let a starších.

 • Aleš • 5. září 2014

  VladimírVladimírovič napsal
  Mrkněte na video, kde levicový poslanec německého Bundestagu mluví o současné situaci Evropa – Rusko – Ukrajina. A co na to pan Fendrych? Ten poslanec evidentně neunesl tíhu svobody…
  https://www.youtube.com/watch?v=F8mTLAULO6M

  To máte těžké, když pan Fendrych svobodu ztotožňuje s ARBEIT MACHT FREI. A uvěřil, že jsme to u Lipan vyhráli a že naše nejzlatější období byla doba pobělohorská. To už se pak fandí knížofilům.

 • fajt • 5. září 2014

  Aleš napsal
  To máte těžké, když pan Fendrych svobodu ztotožňuje s ARBEIT MACHT FREI. A uvěřil, že jsme to u Lipan vyhráli a že naše nejzlatější období byla doba pobělohorská. To už se pak fandí knížofilům.

  Fendrych je darebák non plus ultra, ale sám taky před léty tajemně vyplul s tím, že jeho mise na ministerstvu vnitra ma širší rozsah, že jeho práce má nadnárodní význam, tedy pracuje pro tu jedinou a správnou velmoc a je na to náležitě hrdý – je to prostě takový normovaný český špicl ve službách silnějšího, věřím, že kdyby se ruska vojska přelila přes Evropu, bude prvni u bran ruského velvyslanectví nabízet své neocenitelné služby, tohle individuum je zosobnění naprosto čistého osobního egoismu. ..