Debatovat se Slováky? Ano, ale až budou mluvit jako my…

Jinak se s nimi nemáme o čem bavit. Protože jen my, Češi, a potažmo s námi i česká vláda a potažmo s naší vládou i téměř celý západní svět víme, jak se svět točí, jen my víme, kde je právo a spravedlnost, co je správné a nesprávné, či kde je mravnost a kde vládne nemravnost.

 

V rukou tří poradců trpme a šetřeme

Prospělo vytvoření ministerských dvojčat české politice? Obohatili či zduchovnili ji čímsi lidským k vládním funkcím nově přisátí Petr Kolář, Martin Dvořák a Tomáš Pojar?

 
 

To mi snad dělají naschvál, paní Müllerová

„A co vám dělají naschvál, pane Švejk? A kdo?“
„Ale lidi v České televizi. Předevčírem jejich vědecký moderátor namísto o teplotním vrcholu světového klimatu mluvil o teplotním píku světového klimatu, a dneska zas nějaký jejich host namísto o souboru či sbírce opatření na podporu čehosi mluvil o setu opatření na podporu čehosi. Jako by jim čeština nebyla dost dobrá nebo co. Řeknu vám, paní domácí, jestli to takhle půjde dál, tak svým vnukům za 10 let neporozumíte.“

 
 
 
 
 

Tak jsme prý jako stát vznikli podvodem, paní Müllerová

Dobrá, tedy čtu: „Není co oslavovat. Nejsou totiž důvody stýskat si po Československu. Je konečně načase si přiznat, že tento stát vznikl před 105 lety za pomoci podvodů a velká část jeho obyvatel o něj nestála. V roce 1938 za něj proti Německu Češi ani nebojovali“.