Diskuze k článku


 • peter. • 17. března 2016

  A všetko začalo u občana Gorbačova,ktorý sa v týchto dňoch dožil „požehnanej“80 – tky,k čomu mu gratulovali všetci zmrdi sveta.
  http://www.zemavek.sk/articles/view/michail-gorbacov-globalisticka-superstar

 • Aleš • 17. března 2016

  Ač pozitivní jev, vidím to asi takto. S iluzí objektivity nejlépe u nás zatočili na eurasia.cz.
  „Nejsme objektivní, straníme dobru.“

 • hudryper • 17. března 2016

  peter. napsal
  A všetko začalo u občana Gorbačova,ktorý sa v týchto dňoch dožil „požehnanej“80 – tky,k čomu mu gratulovali všetci zmrdi sveta.

  Vážený p. Peter , ubral jste Gorbymu 5 let,což v této věkové skupině je poměrně hodně. Gorby je ve skutečnosti pětaosmdesátník. Jestli požehnaný – to nevím, myslím si ale ,že není , že je zklamán celkovým vyzněním jeho světodějného pokusu odzbrojit jednu ze dvou supervelmocí a očekávat
  totéž od druhé strany.Co poté následovalo v Rusku, se ve výsledcích podobalo prohrané válce se všemi doprovodnými efekty.Není divu,že v Rusku je významná část politiků a novinářů,kteří by rádi uviděli Gorbačova před soudem. Ovšem v souvislostech s akty spolupráce Putina s GP proti
  skupinám z Bilderbergu ozřejmí možná v budoucnu skutečnou roli Gorbačova,likvidáora SSSR.

 • peter. • 17. března 2016

  hudryper napsal
  ubral jste Gorbymu 5 let,což v této věkové skupině je poměrně

  p.hudryper:
  Nebolo to mojim úmyslom.Nedopatrenie,chyba,prehliadnutie,skrátka moje lajdáctvo.Dúfam,že vás to neodtiahlo od podstaty článku.Minule ste sa o ňom (o Gorbym)vyjadril,že ste mu vďačný za to,že ukončil normalizačné obdobie u nás.A ja vaše pocity plne chápem.Ale dúfam,že sa zhodneme na tom,že to mohol urobiť aj šetrnejším spôsobom,ktorý by nemal pre ZSSR, štáty socbloku a vlastne pre celý svet, také tragické následky.On nás vyliečil z chrípky,ale nakazil nás rakovinou.Tá zabila už státisíce ľudí na svete,rozožrala ZSSR,Juhosláviu aj náš spoločný štát.Jej metastázy sa objavujú všade,kam sa pozriete.Áno.Je to jeho zásluha,že u nás skončil normalizačný režim.Ale to,že sme sa stali dvomi nesvojprávnymi štátmi pod cudzou kolonizačnou správou, je jeho vina.Ja pre toho človeka nedokážem nájsť jediné dobré slovo.
  Čo sa Putina týka,tak si myslím,že až čas ukáže akú úlohu zohráva v dejinách.Bol by som nerád,keby to s ním dopadlo podobne,ako s Gorbačovom.Ten bol svojho času tiež svetom aj vlastným ľudom milovaný a obdivovaný,lebo prinášal nádej na lepší život.Ako skončil,vieme.Tak len dúfam,že Putin sa osudu Gorbačova vyhne a že po ňom zostane lepší svet ako po Gorbačovovi.

 • hudryper • 17. března 2016

  peter. napsal
  dúfam,že Putin sa osudu Gorbačova vyhne a že po ňom zostane lepší svet ako po Gorbačovovi.

  I já v to nejen doufám,a s každou další operací ruské zahraniční politiky nabývám silnější dojem,
  že se svět už brzo vymaní z neoliberálního všeobecného úpadku morálky,politiky i válčení. Dojde
  nepochybně k ukončení plýtvání zdroji nejen u energetického bumbrlíčka za velkou louží, ale též
  v Evropě ,dojde i na Čínu,o budoucnosti japonské energetiky ani nemluvě. Svět v dalších 2000 létech ve znamení vodnáře bude více logický,pragmatický a zřejmě i podstatně méně romantický.

 • orinoko • 17. března 2016

  Mel jsem dlouhy prispevek stran Gorbacova. Ale dedska hracka ma svoje detske svehlavi.
  Nechte uz Gorbacova na pokoji. Nechte na Rusech , at se s tim popasuji sami. Gorbacov byl logicky nasledek sveraci kazajky typu Suslov, Ponomarjov.
  Cesko-slovensko-polska demence stran Gorbacova zacina byt otresne trapna,

 • orinoko • 17. března 2016

  A to vite uplne kulove , jak se mne osobne otevrelo Rusko jaksi v zivotnim razhledu. Je to silene. Ja uz dneska nejsem zadny dobrodruh. Njn, kdysi v rozpuku poklopce bych asi silel, dnesja to vidim hodne pragmaticky, Nic nepomaha. Cim vic sam sebe shazuji , tim vice ruska devocka zabira.
  A kdyz jsem napsal – odin, dva, tri, cetire, pjat …. vysel zajcik poguljat, tak prakticky silela, jak dobre znam Rusko. – Neznam. Ale zaroven take vubec netusim, co je mi souzeno.

 • peter. • 17. března 2016

  orinoko napsal
  A kdyz jsem napsal – odin, dva, tri, cetire, pjat …. vysel zajcik poguljat, tak prakticky silela, jak dobre znam Rusko. – Neznam. Ale zaroven take vubec netusim, co je mi souzeno.

  To sa podá.Je to len kríza stredného veku,alebo „druhá puberta“ ako tomu hovoria zlomyseľníci väčšinou ženy,ktoré z takéhoto stavu u mužov, majú ohromnú srandu.Vôbec vám to nezávidím a súcitím s vami.Potešiteľná správa je,že to dlho netrvá a je to liečiteľné.Vyliečeniu obyčajne predchádza poriadny šok,niekedy aj morálny výprask.Je to ťažké životné obdobie každého muža,ktorému pred očami začne blikať päťdesiatka.Držte sa!

 • peter. • 17. března 2016

  peter. napsal
  .Držte sa!

  Nie ste v tom sám:
  http://www.rouming.cz/upload/dymka_miru_3x_Bohusu.jpg

 • orinoko • 17. března 2016

  Chyba lavky /proboha , jak tohle vzniklo?/.
  Ja jsem uz mel velmi mladou milenku. Ji bylo bylo 23 a ja byl Metuzalem. V koncovce byla i jednim z duvodu rozvodu. Velmi jsme si rozumeli. Seznamila me se svymi rodici. Jeji tata byl v soku – Tak nas mlady je starsi nez ja.
  Tohle je jiny pripad. Jako usedavsi stary mladenec hledam kamaradky. – To je mozna ta chyba. Kdybych hledal jen sexundzwanzig, tak by byl klid.
  Ta Ruska uz mi posila i fotky ze sveho bydleni. Bydli v najmu. Je to male, ale ma tam vsechno. V Rusku se pry chodi do prace i v sobotu. To asi ten prudky kapitalismus. Je to typ , kolem nejz se pohybovaly moje sexualni predstavy v mladi , ale tahle chce rodinu. Napsal jsem – Uz jsem stary vul a jsem neplodny. A ona odpovedela, abych nekecal. Tedy vylamala to jazykove jinak , ale tomuhle neveri , kdyz mam opravdu vlastniho nepopiratelneho syna.
  Na stara kolena jsem chtel klid.
  Ale do nastroje triskam mozna vic nez zamlada, chtel jsem klid od zenskych , nacez se do meho zivota nastehoval osudovy neklid , bicykl uz se v dilne vzpina, kdy ho vyvezu … a nekonecny neklid na OM je kapitola sama o sobe.
  V sobotu jsme hrali v mem pracovnim meste. Mne se hralo blbe na cizi nastroj, ale jinak parada.

 • orinoko • 17. března 2016

  Peter, skvely. Rval jsem smichy.

 • hudryper • 18. března 2016

  Úsměvná fotomontáž,Peter, myslím,že tímhle už Zemanovi uškodit nelze,spíše naopak. Každý úsměv na jeho konto mu jen přidává na popularitě.