Diskuze k článku


 • Gatta • 9. února 2018

  Celý článek si přečtu později, ale zde a Stanem nastíněný problém vnímám především jako typický problém „moci“.

  Přejdu přímo k závěru:
  Pokud mám skutečnou moc, nebo mám pocit, že mám dostatek skutečné moci, tak se nemusím starat o takové věci jako je pravda, spravedlnost, dlouhodobá udržitelnost … a nakonec ani o nutnost o věcech vůbec přemýšlet.
  Mít moc je pohodlné a proč o věci přemýšlet, lidi přesvědčovat a něco dokazovat, když jim můžete jenom normálně PORUČIT. Cokolív …

  A není to problém jen politiků, ale třeba i vojenský a v podstatě obecně lidský.
  A tak z progresivních revolucionářů se stávají tupí diktátoři, i chytrý generál Bonapart časem jen mechanicky posílal další adalší pluk za plukem do krvavých jatek a v zaměstnání či jiné lidské skupině, kdo získá postavení a moc, tak velmi často náhle ztratí své minulé názory.

  Většinou se rozum, tolerance a lidská kooperace vrací se ztrátou moci, nebo s pocitem ohrožení.

  Mnohé články tzv. „elit“ z poslední doby jsou toho dost jasným důkazem.

 • peter. • 9. února 2018

  Je úsmevné spomínať demokraciu v systéme zvanom kapitalizmus.V súčasnosti hádam niet výrazu,ktorý by bol viac sprofanovaný ako výraz „demokracia.Dnes slovo „demokracia“používa ľud ako sprostú nadávku.
  V ústave sa píše,že vraj všetka moc v štáte pochádza z ľudu a ľud ju vykonáva prostredníctvom svojich volených zástupcov.Možno by sa to mohlo blížiť k pravde,keby si „ľud“volil zástupcov – ľudí o kvalitách a schopnostiach ktorých by bol presvedčený.Lenže on volí politické strany a v nich ľudí o ktorých schopnostiach riadiť štát nevie nič.Takže ľud si v „demokratických“voľbách zvolí na 4 roky politickú stranu a tým pádom politický systém zvaný „partokracia“Tento systém sa začne okamžite po voľbách brániť skutočnej demokracii,ktorú však už nazve „ochlokraciou“-vládou „lúzy“.
  No a nad tým všetkým sú skutoční vládcovia . oligarchické elity,ktoré zákonite existujú v každom kapitalistickom štáte.Tieto elity častokrát považujú za lúzu aj samotných politikov vo vládnucich politických stranách,ktoré si tieto „elity“z boháčov vytvorili same,aby hájili v parlamente ich záujmy a nie záujmy ľudu – „lúzy“.Panstvo si zriedka kedy váži svojich sluhov,v tomto prípade politikov.
  Kapitalistická spoločnosť je kastovná spoločnosť.V takejto spoločnosti nemôže existovať rovnosť medzi ľuďmi.Záujmy a možnosti vyššej kasty budú vždy stáť proti záujmom a možnostiam nižšej(čítaj – chudobnejšej) kasty.A kde neexistuje rovnosť medzi ľudom,nie je možné hovoriť o demokracii.

 • Martin (už bez taky m) • 9. února 2018

  Článek je spiskem pravd, polopravd a „vnitřně petrifikovaných iluzí“ jednoho „levicového liberála“ který nepochopil, že spojení těchto dvou slov je NAPROSTÝ PROTIMLUV…
  Jména osob, politiků autorem kritizovaná nejsou tak temná, jména zmiňovaná jako možná „protiváha kandidátu Zemanovi“ jsou naopak „tmavší“. Nedovedu pochopit, jak někdo na politice tak dlouho úspěšně parazitující jako Jakub Patočka (sám dlouholetý politik či alespoň člen politických stran) může uvést, že jestliže byla volba v posledních parlamentních i prezidentských volbách volbou především PROTESTNÍ a nikoliv IDEOVOU může obviňovat… Jeho přesvědčení o „pravdě o normalizačním režimu“ před 1989 kulhá ve smyslu jeho tehdejšího mládí, jediné co oceňuji je přiznání tohoto ultraliberála z přesvědčení, že většina prostých lidí je dnes přesvědčena, že soudobý „systém“ je horší nežli předlistopadový.
  Jelikož nechci ztrácet čas s někým, kdo NENÍ TÍM ZA KOHO SE VYDÁVÁ, uvedu jen v celkovém souhlase s komentářem pana petera, že liberalismus podle mne patří NA SMETIŠTĚ DĚJIN. „Liberální elity“ JSOU ZDROJEM DNEŠNÍHO FAŠISMU NA UKRAJINĚ, DNEŠNÍHO BABYLONU SLOV A VÝZNAMŮ, nemají žádné právo „pečovat o národ“…
  Selhání „elit“ J. PATOČKU NEVYJÍMAJE je natolik obludné, jejich podíl na diskreditaci významu slov jako svoboda a demokracie je natolik velký, společensky všeprostupující, že nemají po mém soudu ani právo na důchod. Museli by totiž jako „nelidé na hlavu“ podporující po léta fyzicky současný ZLOČINNÝ A NELIDSKÝ SYSTÉM dostávat důchod invalidní…
  A to je mi milejší dát jim doživotní kamenolom k jejich „mentálně-manuálnímu procitnutí“, které všichni jejich Rychetští, Pihartové a Wagnerové potřebují dávno dávno neméně.
  Nejlepší co mohou podobní „zpoždění““pro národ“ udělat, je psát již jen na záchodový papír…

 • Aleš • 9. února 2018

  Dnešní stav je důsledek toho, že se velká část národa mylně domnívala, že tu můžeme budovat kapitalismus a zároveň demokracii. Kapitalismus a demokracie jsou stejné protimluvy jako levicový liberál.

 • peter. • 9. února 2018

  Merkelová a Schulz sa dohodli, ďalej povedú Nemecko a EÚ ku „krásnym zajtraškom“.To pdstatné na čom sa dohodli a čo sa stalo ich spoločným programom je,že budú ďalej bojovať proti antiislamským náladám a že vráta do Nemecka a Európy sa pre imigrantov nezavrú.
  Máme sa na čo tešiť.
  http://www.meras.cz/2018/02/merkelova-schulz-multikulti.html

 • Gatta • 9. února 2018

  Re peter – na „státotvornou odpovědnost“ každé soiální demokracie se dá nejen spolehnout, na to se dá klidně i vsadit.

 • Admirál • 9. února 2018

  „Merkelová a Schulz sa dohodli“

  Sulc ministr zahraničí. Potěš nás koště. To nás čekají zajímavé časy.

 • Admirál • 9. února 2018

  Admirál napsal

  „Merkelová a Schulz sa dohodli“

  Sulc ministr zahraničí. Potěš nás koště. To nás čekají zajímavé časy.

  Dementi – tak prej Sulc MZ nebude. Ale ty zajímavé časy zpět neberu.

 • peter. • 9. února 2018

  peter. napsal
  Tento systém sa začne okamžite po voľbách brániť skutočnej demokracii,ktorú však už nazve „ochlokraciou“-vládou „lúzy“.

  Tak tu ju máte….“demokratku“ !
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jste-blbci-Nemuzete-rozhodovat-o-odbornych-vecech-odsoudila-slavna-novinarka-referendum-o-EU-523558
  Takže ak chceme hovoriť o vláde ľudu,je nutné určiť nejaké kritériá ktoré umožnia stanoviť, kto medzi ľud (démos) patrí a kto patrí už k lúze.Ľud zbavený lúzy ísť k voľbám môže,lúza nie!
  Aké kritériá musí spĺňať človek ktorý chce patriť medzi „ľud“teda medzi ľudí s oprávnením zúčastniť sa volieb…akú vzdelanostnú a majetkovú úroveň musí dosahovať aby sa odlíšil od sprostej lúzy ….Lebo nie každý môže voliť budúcnosť pre novinárku Petru Procházkovú!
  Bože môj ! To je ale 3,14ča!

 • peter. • 9. února 2018

  peter. napsal
  Tak tu ju máte….“demokratku“ !

  Na druhej strane P.P.vysvetlila ako ona a tzv.“kaviarníci“vnímajú náplň slova „demokracia“.Svojimi výrokmi dokázala,že o žiadnej demokracii u nás,nemôže byť ani reči.

 • hudryper • 9. února 2018

  Zdá se, že tohle bude to pravé sousto pro kritiky Putinovy politiky :
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/462942-bohati-rusove-chteji-z-britanie-domu-kreml-zadaji-o-pardon.html
  Jsem opravdu zvědav,jak to Putin vyřeší. Osobně se domnívám,že amnestuje ty,
  kteří za to zaplatí vysokou sumu. Vždyť za kapitalismu je na prodej vše, i čest !

 • zajoch • 10. února 2018

  Možná to také někdo nazve nedemokratické, ale podle mne je to namístě:
  http://rusvesna.su/news/1518209083
  Solovjev vyhodil z TV studia amerického odborníka, když ten urazil padlého ruského pilota Romana Filipova tím, že řekl, že si za svou smrt může sám. Mimochodem, ten americký odborník byl Rus z Ameriky. Vinnikov jeho jméno.

 • peter. • 10. února 2018

  zajoch napsal

  Možná to také někdo nazve nedemokratické, ale podle mne je to namístě:
  http://rusvesna.su/news/1518209083
  Solovjev vyhodil z TV studia amerického odborníka, když ten urazil padlého ruského pilota Romana Filipova tím, že řekl, že si za svou smrt může sám. Mimochodem, ten americký odborník byl Rus z Ameriky. Vinnikov jeho jméno.

  Že Soloviev toho „Grišku-klobásnika“vyhodil zo štúdia je dobre.Vyčítam mu len,že ho na cestu nevyprevadil poriadnym kopancom do rozkroku.

 • Martin (už bez taky m) • 10. února 2018

  peter. napsal
  Že Soloviev toho „Grišku-klobásnika“vyhodil zo štúdia je dobre.Vyčítam mu len,že ho na cestu nevyprevadil poriadnym kopancom do rozkroku.

  Souhlas.
  „Greg“ není žádný odborník. Obyčejný PRODEJNÝ LUMP.
  Solovjov ho vyhodil zejména díky jasně stanovenému požadavku V. Nikonova.
  Ostatní měli děkovat Nikonovovi a ne jen Solovjovovi – který řekl a správně udělal to co musel.
  Líbil se mi jako obvykle projev Micheeva, který v pořadu slíbil, že osamoceného lháře Kovtuna nebude přerušovat ať již bude plácat jakékoliv ptákoviny a blbosti. Nádherně ho „uvařili“ když se ho ptali proč Ukrajinská armáda nebránila Krym… Poloostrov a jeho přechod k RF skrze oprávněné a právoplatné vyhlášení nezávislosti v první č. pořadu (necelá hodina) podrobně rozebírali s tím že byl a bude vždy Ruský.
  Za sebe dodávám ve shodě se skutečnými odborníky, že RF s odkazem na US chutě po základnách na Krymu poloostrov převzít do své opětovné legitimní správy MUSELA.
  Žvanilové z řad ruských, našich, „evropských“ i Ukradinských „demoGratYckých liberálů“ kteří nevědí co je to STRATEGICKÁ ROVNOVÁHA zřejmě netuší, že pokud by to RF neudělala, byli bychom dnes všichni již nejspíše jen atomární částice. Riziko III. sv. války by s americkým Krymem (což byl skutečný záměr celého cirkusu na Ukroruině) bylo OKAMŽITÉ a EXTRÉMNÍ…
  Je jen dobře PRO SVĚTOVÝ MÍR že US „Nenažranec“ (opravdu připomínají rosomáka který má tento lidový název) dostal přebráním Krymu od ruského medvěda přes držku. Jen váleční štváči a naprostí idioti obhajují „Ukrajinský“ Krym když je zřejmé, že tato rozpadlá země je dnes jen hadrem na podlahu US neocons zmetků…
  Ačkoliv nesnáším dalšího „odborníka“ (naprostou dě.ku) A. Coena který coby další „emigrant“ vystupoval v další č. pořadu skrze videomost je PŘÍZNAČNÉ, že přiznal NAPROSTÝ BORDEL V US ADMINISTRATIVĚ a EVIDENTNÍ ROZDĚLENÍ státu vč. obyvatel… US „státní politika“ dnes připomíná blízkovýchodní bazar „kdo víc uhádá“..

 • fajt • 10. února 2018

  https://www.youtube.com/watch?v=FOjVWev-TqE

  američani po napadení syrských vojáků ze zálohy ( padlo jich od přes 100 až 300 ) prohlásili, že na území, které mají pod kontrolou vojska Asadové armády jsou pro ně pouze ruští žoldáci ( tedy horší teroristé než ISIL ) a podle toho s nimi budou taky zacházet ( takže budou je bombardovat, střílet a jiným způsobem likvidovat ), Kreml po chvíli prohlásil, že ruská armáda se z území Sýrie už stáhla a jsou pouze na dvou vojenských základnách ( které mají pronajaté ) a ruské kosmicko-letecké síly se syrskou armádou koordinují jenom sporadické útoky proti islámským teroristům z ISILu, v žádném případě nezasahují do vnitřních záležitostí Syrské republiky , do toho kurwa ( přesně v plném významu jak je to napsané ) Sobčak, která ve Washingtonu deklarovala americké moci, že za jejího prezidentství Rusko bude poslušné americké vůli a že nechá potrestat dnešní údajné viníky ruské rozpínavosti a nedemokratické politické garnitury ( Kreml tentokráte nic, raději se domlouvají v Londýně se svými oligarchy jak to udělat, aby se mohli vrátit a ruskému mužíkovi to nebylo moc odporné – i když ruská duše snese mnoho a pro svůj potřebný bídný život vždy chtěla trpět ) – prostě serrru na to, serrru na Sýrii, serrru na Rusko, serrru na Putina, serrru na politiku a přestávám být k sviním korektní. ..

 • Martin (už bez taky m) • 10. února 2018

  Podle skutečného ruského voj. odborníka p. Klinceviče se MANPADs kterou byl teroristy sestřelen letoun Su-25 mjr. Filipova dostala k teroristům skrze Ukrajinu nebo Gruzii.
  Osobně tipuji spíše Ukroruinu…
  Hlavně že RF je ostarkizována sankcemi za „podíl na sestřelu“ jistého Boeingu- což je sice evidentní lež, no ale „EU-ropa“ dnes věří vyfabrikovaným lžím…
  Rizika zneužití MANPADs teroristy ve světě jsou přitom šílená, neb velká většina letišť – zejména v „Euroatlantické č.“ „civilizace“- leží v hustě obydlených oblastech. Sestřelit podobnými prostředky libovolný letoun kdekoliv je obrovským rizikem KTERÉMU pravděpodobně vůbec nejde předejít.
  Je na místě připomenout HRŮZU která vedla US idioty v minulosti darovavší Stingery „lidovým“ mudžáhedínům v Afghánistánu k pracnému vykoupení těchto MANPADs později i za horentní sumy s tím, že mnoho agentů skutečných nejspíše tato akce- kdy se obětovali pro civilisty v zájmu ochrany jejich životů stála i život… V současnosti jsme tedy svědky jak Ukroruina nejspíše bezostyšně v rámci fanatické chorobné rusofobie je ochotna Igly a podobné komplety dodávat nejspíš komukoliv „patřičně protiruskému“…
  Po vyjádření plynové velkozlodějky s falšným skalpem Tymošenkové, ukroposrankyně Farion i dalších „obětavých“ ukropů o ochotě použít proti Donbasu, RF a Moskvě i atomové zbraně se už nedivím ničemu.
  Pokud by se Klincevičevovu hypotézu agentům RF podařila prokázat, je to na OKAMŽITÉ SANKCE proti režimu na Ukroruině za zjevnou podporu terorismu.
  A jelikož „chybičkou která se vloudila“ již v minulosti prokazatelně sestřelili ruský civilní letoun (což tehdy popírali) s desítkami obětí, měly by to být „sankce“ které by měly okamžitě vést ke smetení loutkového režimu na Ukroruině.
  LOUTKOVÝ CIA REŽIM tam je ale na přání US deep-state…

 • fajt • 10. února 2018

  https://cz.sputniknews.com/svet/201802106757763-syrie-izrael-pvo-letadla-utoky/?utm_source=https://t.co/NLquM2YchW&utm_medium=short_url&utm_content=gFSP&utm_campaign=URL_shortening – do toho jewrejec s kudlou do zad ( bude to mít Asad teprve složitý a životu nebezpečný ) Kreml nic ( maj s těmito šupáky naprosto zbytečně přepychový vztahy, přitom jim podělali i jejich největšího socialistického vůdce ) tady je Putin už úplně na kolenou, ti ho mohou umlátit talmudem a ještě jim za to řekne большое спасибо. ..

 • Martin (už bez taky m) • 10. února 2018

  fajte nepochopil jste že Rusové pouze řekli, že za své mrtvé se s US žoldáky Syrská armáda vypořádá sama.
  Opakuji co jsem tu mnohokráte napsal: RF chrání především sebe a své zájmy (logicky).
  Nejde o spravedlivého spasitele celého světa „made in Trockij“…
  http://literarky.cz/blogy/tereza-spencerova/25715-usa-v-syrii-mezi-chlorem-a-sebeobranou-ped-syrskou-agresi-
  podle všeho nešlo o přímý tok na jednotky SAA…
  A „spadla“ Izraelská F-16…
  Ve válce jsou hot ztráty, já se při tom chaosu tam nedivím, že se podobné věci dějí a různí spekulanti vše zneužívají…

 • fajt • 10. února 2018

  Martin (už bez taky m) napsal
  Martin (už bez taky m)

  syrská armáda by si co nejrychleji měla sehnat jaderný zbraně – možná by Kreml byl více vnímavější a přestal v Sýrii uhýbat americkým vrahům ( i když válčit by se mělo zcela někde jinde) . ..)

 • Martin (už bez taky m) • 10. února 2018

  OT: fajte přeji pěkný den, nenechme sebou tolik cloumat emocemi.
  V zájmu zachování zdraví pomaloučku přidávám další kilometry na lyžích.
  Letošní zima je alespoň s minimem s něhu u nás.
  Tak využívám co jde.
  Včera udělali další stopy, tož chci to využít i dnes když předevčírem a včera jsem si i šlapal stopy sám…
  To víte že ani u nás nenafotím v lese vždy jen pěkné a povzbuzující obrázky…
  Snažím se.
  Holt + i- k sobě patří,
  tak si průběžně „dobíjejme baterku“…
  :-)
  P.S.: a v tom nám všem Rus stále pomáhá stále zdaleka nejvíce.
  Kdyby záleželo na jen a pouze na korporacích, tak už je z nás agar…
  A Sýrii mimochodem doslova spasilo od „vytomahawkování“ právě naopak to, že se svých ZHN zbavila…

 • fajt • 10. února 2018

  Martin (už bez taky m) napsal
  Martin (už bez taky m)

  Vám taky, Martine, nechci být klidný, emoce jsou taky v pořádku ( mizérií je nemožnost jakékoliv nápravy) – ale nebojte, sobě ani blízkým neubližuji, ani na ně nepřenáším nelidské praktiky vládnoucích psychopatů, ani nejsem zbaběle, chamtivě, vražedně a zákeřně nastaven jako mocní tohoto světa – Rusko je takové jaké je ( ale žít bych tam rozhodně nechtěl ) a je to taky jejich problém ( tedy jedni mají vše a zbytek musí držet hubu a krok – to už podobně platí pro celý lidský svět desítky tisíc let ), takže nic nového pod sluncem – a dobře děláte, že si zajedete do přírody a tam se věnujete sobě a okolním krásám, sám to praktikuji taky a je to opravdu balzám na všechno, takže přeji hodně naběžkovaných kilometrů a přemíru kladných emocí. ..)

 • fajt • 10. února 2018

  http://institutvk.cz/clanky/1085.html

 • peter. • 10. února 2018

  peter. napsal

  Merkelová a Schulz sa dohodli, ďalej povedú Nemecko a EÚ ku „krásnym zajtraškom“.To pdstatné na čom sa dohodli a čo sa stalo ich spoločným programom je,že budú ďalej bojovať proti antiislamským náladám a že vráta do Nemecka a Európy sa pre imigrantov nezavrú.
  Máme sa na čo tešiť.
  http://www.meras.cz/2018/02/merkelova-schulz-multikulti.html

  https://www.hlavnespravy.sk/pre-nemecko-je-uz-prilis-neskoro-byvala-slnieckarka-feministka-priznava-ze-v-moslimskej-migracii-sa-mylila-teraz-sama-planuje-opustit-nemecko/1307544
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=342&v=jkdp-57Y6ms

 • Martin (už bez taky m) • 10. února 2018

  https://www.youtube.com/watch?v=wbh756z7xr8

 • Botičky od Diora • 11. února 2018

  Demokracie je systém, kde za opravdu veliké krádeže nikdy nikdo nemůže, a proto nikdy nikdo není potrestán.
  Diktatura je systém, ve kterém jsou za velké krádeže někdy viníci i popraveni.