Hamáčku, Zaorálku, Sobotko, Štěchu, Chovanče! Chcete pomoci své straně? Odejděte!

Ponechte si své poslanecké úřady, které vám jako výsledek voleb ještě spadly k nohám, ale už se dál nespojujte se svou stranou, nevystupujte dál jejím jménem, oddělte se od ní, protože jedině tak ji můžete spasit. Cožpak jste nepochopili, že jste se stali tvářemi bankrotu, který v dějinách vaší strany nemá obdoby? Že v každém, kdo se na vás podívá, vzbudíte na ten fantastický krach a neúspěch vzpomínku – a že tedy ten bankrot osobně představujete a že jste s ním už doživotně spojeni, byť se teď možná budete pokoušet z tohoto kruhu se vyvléct povídám o tom, že kdyby bylo na vás, dělaly by se věci jinak atd.?

Jenže to „jinak“ od vás nikdy nikdo neslyšel, roky v teplých a výnosných místečkách jste zpanštěli a byli jste ve svém odklonu od skutečně levicové politiky tak jednotní, že jste se stali nerozeznatelnými dokonce i od TOP09? Cožpak lid nenazval Zaorálka oranžovým Schwarzenbergem? Copak se tento ministr při příležitosti své účasti na výročí fašistického převratu na Ukrajině kdy v Kyjevě někoho zeptal, jak to bylo se zmasakrováním téměř padesátky ruských či proruských lidí v Oděsse, či jestli se ten zločin vůbec vyšetřuje? Cožpak Sobotka necestoval až do Vyškova, aby zde americké vojenské koloně vyjádřil náš vděk za to, že si pro přesun k ruské hranici vybrala trasu – jaká to pocta –  vedoucí přes naše území? Cožpak Chovanec nevytvořil na svém ministerstvu útvar na potírání ruské propagandy, jak byl tento v prvních dnech své existence nazván, aniž by si dělal nejmenší starost s propagandou stokrát toxičtější a vtíravější, přicházející k nám z druhé strany? A kam byl odložen předvolební slib, že strana prosadí zdanění církevních restitucí? Že s lidovci ve vládě bylo něco takového nemyslitelné? Měli jste do ní přibrat někoho jiného, výběr minimálně ze dvou dalších stran zde byl a prezident vás aspoň na jednu z nich upozorňoval.

Podobných otázek je samozřejmě možno klást stovky a všechny nám radí jediné: Vyberte do rozhodujících stranických funkcí lidi nové, poctivé a morálně čisté, kterých se odér poslední fatální porážky, neúspěchu a chybných rozhodnutí nedotkl.

To je pro stranu jediná reálná naděje. Žádná jiná není.

14
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
14 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Autoři komentářů
peter.AdmirálfajtracekVlastimil Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Bety
Člen
Bety

Vybrat nové lidi, poctivé a morálně čisté – to zní pěkně.
Ale kde je vzít a nekrást?

Martin (už bez taky m)
Člen
Martin (už bez taky m)

Pane Lubomíre – nečekal bych u těchto slonovinových lopatek sněmovních a senátních větráků nějaké vystřízlivění- „kde nic není, ani…“ Balast moci a majetku příliš zatížil mozky jmenovaných, a jejich „charaktery“ to neunesly… Tady už nejde o skoliózu – ale o „charakterové zploštění“ – mnohde prakticky „do roviny“… Tady už není pomoci… Zrušit umírající a prospěcháři vykradenou stranu. Prostí slušní řadoví členové mohou pak založit novou levicovou stranu. Pro většinu poctivých a normálních lidí. Většina jmenovaných dávno zaslouží kriminál, Bakalův Bohuš určitě. Zadolárek pak aspoň 10 let kamenolomu- pro vystřízlivění… KSČM je až na hrstku lidí v podobné pozici. Programem skutečné… Číst vice »

perun
Člen
perun

Pane Lubomíre,

tuto stranu nesmíme zachraňovat, ale je nutno ji zakázat !
Podívejte se, co tato strana udělala např. se Švédskem – chtěl byste tam žít ? Já tedy rozhodně ne.

Vlastimil
Člen
Vlastimil

Každý veterinář vám sdělí, že nevyléčitelný kus se musí odporazit a nesmí se nechat trpět. Dopřejme ČSSD milosrdnou a rychlou smrt. A kdybyste pak někde zaslechli nějaký šustot, neděste se, to se jen převlékají kabáty před vstupem do jiné partičky.

Admirál
Člen
Admirál

V ČSSD učinili šéfíkové kroky a je tomu již pár let, aby se jejich strana nadala reformovat. Vyházela schopné zostudila úspěšné s odlišným názorem, nacpala k moci zástupce pravdyalásky. S tím se jde na sjezd. A s tím se také ze sjezdu odejde.

ČSSD – nebo její nástupce pro mě bude volitelná opět, až o ní bakalomédia přestanou psát jako o demokratické straně.

racek
Člen
racek

No, myslím že se dobrá věc už podařila. Z 15 posranců jich nejméně 11 bude sabotovat veškeré snahy nového vedení. Babiš tohle dobře ví a chechtá se z pozadí. Zvláště když se ukazuje že Slovenský ústavní soud vlastně o ničem nerozhodl a Hnízdo je čím dál tím víc na vodě. Najednou se hlásí už i ti „Starostové ze Suché Lozi“. Komouši už potvrdili že vládu podpoří – no a dalších 7 až 8 se najde. No, socani, máte zaděláno. Přece jen sázka na tu jejich Diensbierovskou úderku s programem migrace, inkluze, homosexualismu a kouření travičky či lezení do zadku EU… Číst vice »

fajt
Člen
fajt

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Karel-Schwarzenberg-prastil-do-stolu-a-podava-trestni-oznameni-524747 – doufám, že se Okamurovec pochlapí a zažaluje Německo za fašismus a za všechny koncentráky v minulé i současné německé kolonii czesko – otřesné, jak si tady pepici řežou větev a fašistům lížou palce u kopyt, to obludárium musí opravdu vychcípat. ..)

peter.
Člen
peter.
Člen
fajt
Člen
fajt

https://www.novinky.cz/domaci/463746-rychetsky-okamura-nemel-byt-ve-vedeni-snemovny-jeho-vyroky-jsou-neonacisticke.html – pro ty, kteří měli Rychetského za něco extra, je to stejný darebák jako každý politický koník, který to tady d0jebal. ..)

fajt
Člen
fajt

dojde někdy dělnému davu, že demoška a jiné vypečené lágry zbohatlíků jim prostě nikdy k duhu nepůjdou. ..)

Admirál
Člen
Admirál

ČSSD podle všeho očekávání zvolila nezměnu, kterou představuje Hamáček. Rozhodli se dělat, jako že se nic nestalo.

Tož, dobro došli.

peter.
Člen

Keď je pravda čo napísal Petr Hampl.tak v ČR vzniká priestor pre novú staroľavicovú stranu,stranu pracujúcich,stranu protikapitalistickú a sranu,cieľom ktorej bude nastolenie socializmu.Stranu ktorá prevezme ideály predvojnovej ČSSD.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zimola-zvolen-Babisova-vlada-se-rodi-Kalousek-se-vzteka-Sance-pro-Okamuru-Po-zvoleni-vedeni-CSSD-uz-jede-debata-524920