Diskuze k článku


 • idiotronic • 18. března 2015

  1. Kromě kvasného lihu, přejmenovaného na biolíh a s dotací povinně přimíchávaného do benzínu jaksi zelení zapomněli na automobilový pohon na dřevoplyn. To je příklad reálných možností energie biomasy mírného pásma, kterou však nechali pětasedmdesát let u ledu a dále ji nerozvíjeli. Proč?
  2. V sedmdesátých létech XX.stol. prodalo Polsko větší množství vzrostlého dubového dřeva na stojato do Německa. Elektřina pro pohon dřevozpracujících strojů byla rovněž vyráběna na místě z dřevní hmoty s pomocí německých mobilních zařízení.
  3. Těžební limity jsou závazné jen pro českou vládu. Až vstoupí v platnost TTIP, budou těžební limity ignorovány, stejně jako zákoník práce a ve spolupráci se zahraničními (levnějšími) horníky bude uhlí vyvezeno za symbolickou cenu. Bude k dispozici dostatek financí na vedení právních sporů s jednitlivými lidmi, vystěhovanými z těžebních území.

 • cnemo • 20. března 2015

  A stalo, se peklo zamrzlo – souhlasím s Hnutím Duha! Další těžba uhlí na spalování je nesmysl, lépe ho využijeme v chemii. Takže vzhůru k dostavbě jaderných elektráren, bez to jsme nahraní.

  Zbytek textu má ale obvyklou kvalitu:)

  Jen bych chtěl aktivisty upozornit, že Horní Jiřetín je marginalita, která nestojí za řeč. Zajímavější je, že na uhlí stojí 55 tisícová Karviná a OKD se ji již začíná ořezávat. Ale chápu protestovat s Severních Čechách je jednodušší, je to tam z Prahy blíž:) Smysl pro proporce nebyl nikdy silnou stránkou aktivismu:)