Diskuze k článku


 • Dana • 14. srpna 2017

  Hmm, „uplaceny zapad“ se v Jemenu neangazuje, o hruza. To jako by se zapadaci meli zase „vmesovat ? Ale soudruzi, to uz tu bylo. Jsem nazoru, radsi je nechat, anebo, at pomuze Jemenu vychod. :-)

  Jemen bylo vzdycky kmenove spolecenstvi a ted propada ideologii islamu. Co s tim ma zapad co delat, USA urcite o jemenskou ropu nestoji, tam se vedou vnitrni muslimske kmenove valky o moc.

  Cholera ? Radovi lidicky by se meli ridit hadithy proroka Mohameda, ktery rikal, ze se nesmi kadit a mocit do studni a potucku, i kdyz je to pohodlne. (Muslimove si po kaleni zadek myjou levou rukou. .)

  Jedna z mnoha pricin, proc je Jemen v takovem chaosu, domnivam se, je prelidneni.
  …Since 1980, the number of people living in Yemen has exploded from 8 million to over 27 million, an increase that has put intense stress on the country’s already strained water resources.
  Farmers switched from sustenance farming to cash crops, many of which use comparatively large amounts of water.

  Z osmi milionu v roce 1980 je v roce 2016-2017 uz 27 milionu. Samo, ze zemedelstvi a spotreba na jednotlivce je katastrofalne vysoka.
  Jak by to asi vypadalo v ceske kotline, kdyby se Cesi a Slovaci behem 40 let namnozili z deseti milionu na vice, nez tricet milionu ? (I kdyz, narust populace v Cesku by neskodil). Ale uz ted je pitna voda vzacna komodita, o kterou byste se meli zajimat a tuto komoditu chranit…

 • Bety • 14. srpna 2017

  Tak nám to Dana zase pěkně vysvětlila. Problém není problém, bombardování a ničení vodních zdrojů nemá s cholerou co dělat. Jemenci si totiž nehygienicky myjí zadky!!!
  A každý musí uznat, že když USA Saudy prosadily do vedení komise pro dodržování lidských práv, tak jsou pochopitelně Saudové v každém směru bez poskvrnky a Jemen bombardují jen proto, že někam ty bomby nakoupené v USA přece shodit musí, no ne?

 • Dana • 14. srpna 2017

  S mytim zadku muslimu to byla jen varianta pro nepoustni podminky – , nic proti tomu nemam – jinak, v tech koncinach maji predepsano i to, ze si maji zadek utirat venku tremi oblazky, kaminky. . To je suchy zachod, kdyz neni voda. Kdepak by se tam vzal toiletni papir.
  Cholera jsou cervickovite bakterie, ktere maji dlouhou zivotnost ve vode ci na kameni.
  Nemoc se přenáší alimentární cestou, nejčastěji pitnou vodou znečištěnou fekáliemi (v níž je Vibrio cholerae schopno přežívat až tři týdny) nebo potravinami (dny až 6 týdnů, doba přežití roste s klesající teplotou). Účinnou prevenci představuje mytí rukou, převařování vody či její dezinfekce, dodržování základních hygienických pravidel při zacházení s potravinami. Další možností je očkování, které však není spolehlivé a účinkuje jen na půl roku. Zdrojem nákazy je nemocný člověk, popřípadě člověk-přenašeč…
  ———–
  Jinak, pro pratele Ruske Federace, zminim, ze Vladimir Vladimirovic se posledni dobou velmi prateli s jemenskym rezimem (sunni) , ktery bojuje proti shiitum-Hutum a tento legalni rezim dostava obrovskou pomoc zaroven od Saudu. I zivot presidentovi zachranili. President Jemenu Abdrabbuh M.Hadi je z Putky cely uneseny a jsou i domnenky, ze by tam nechal Vladimirovi zalozit vojenskou zakladnu… To jsou novinky, co. :-)

 • fajt • 15. srpna 2017

  http://www.lidovky.cz/proc-je-nejnenavidenejsi-muz-usa-nejnenavidenejsi-muz-usa-pn6-/zpravy-svet.aspx?c=A170805_133819_lide_pkv – emeričtí podnikavci v akci … a tady má jeden žoldák z krvavé korporace starost o druhé, šupák jeden pruhovaný. ..)

 • Bety • 15. srpna 2017

  Řeč byla o mlčení korporátek – Danu více zajímá, kolika kamínky si utírají či neutírají zadky.
  Těžko najít horší zločin, než ničení vodních zdrojů v pouštní, nebo polopouštní zemi.
  A moc by mě zajímalo, jak by na tom naše milovnice USA byla s hygienou, kdyby byla bez vody, počítám že by páchla ještě víc než její příspěvky.

 • Dana • 15. srpna 2017

  Jasne, ze bych smrdela, kdybych se nemyla. O tom ale neni argument.

  Kapitalisticke korporatky v Jemenu nejsou, nestaraji se, protoze tam v te bide neni s cim obchodovat, nelze cachrovat a ani financni system (Muslimske bankovnictvi) nepodporuje rozmach zapadnich korporatnich firem.
  Proti tomu Cesko, to uz je nadejnejsi lukrativni zalezitost, v Cesku se toci velke penize. To logicky pritahuje nadnarodni firmy. Nikdo vam nepomuze, musite si to vyresit sami a snazit se udrzet si trochu suverenity. Takze nejake starosti o kmenove valky, nekde v Tramtarii, mezi samotnymi muslimy, jsou pro ceskeho obcana nadmiru zbytecne. Na podzim se budete rozhodovat, nakolik vam budou korporatky urcovat zivotni uroven a jake budete mit misto v Evropske Unii. Potrebujete politiky, co mysli take na radove obcany, ne jen na vydelek…
  To by byla moje priorita, kdybych zila v Cesku.

 • peter. • 16. srpna 2017

  toto veru netreba komentovať.Veď je to také jasné a samozrejmé :Čo je dovolené Bohovi,nie je dovolené volovi volovi.Však Dana?
  http://www.srspol.sk/clanek-expert-o-chemickych-zbraniach-usa-a-v-britanie-v-syrii-pravda-vyplavala-na-povrch-14866.html

 • Bety • 16. srpna 2017

  No jasně, Dano. Proč bychom se zajímali o ostatní svět? A dovídali se všechny ty špinavosti?
  No právě proto, aby nás v Česku nemohli tahat za nos!
  A jinak. Že v Jemenu nic není?? Ale, ale. A co naftová naleziště??
  A pročpak asi korporátky slzí nad nějakou dívenkou ze Sýrie, která se vykecává na internetu o tom jak trpí, zatím co děti v Jemenu umírají při náletech a na choleru,
  za cudného mlčení těchže?
  Takže Jemen je v Tramtárii, že ho napadl jiný stát je podružné, muslim jako muslim? A pročpak tohle u jiných států, též muslimských, neplatí? Vaše argumenty jsou čím dál tím pokleslejší.

 • peter. • 16. srpna 2017

  peter. napsal
  volovi volovi

  dal som tam zbytočne veľa volov.Má byť len jeden.

 • Bety • 16. srpna 2017

  peter. napsal
  volovi
  dal som tam zbytočne veľa volov.Má byť len jeden.

  Peter, asi zaúčinkovalo podvědomí. Volů je totiž opravdu hodně.