Kapitalismus je podvod

Kapitalismus je založen na podvodu a zůstal podvodem.

  1. Vzletná hesla o bratrství, rovnosti a svobodě, která stála u zrodu kapitalismu,  zůstala pouze nenaplněnými ideály. Nejméně prvních sto let po vzniku kapitalismu neplatila pro naprostou většinu kapitalistické společnosti a celého světa. Neplatila pro obyvatelstvo kolonií, otroky dovezené do kapitalistických zemí, pro utiskované dělníky o kterých psal Marx ve své kritice kapitalismu, pro ženy, pro děti v továrnách … Kapitalismus nic nedal utiskovaným zadarmo. Všechno si museli vyvzdorovat vzpourou, vykoupit krví, potem, životy, mnohdy dlouholetým žalářem svých vůdců, hrozbou sociální revoluce. Svého rozkvětu dosáhly bratrství, rovnost a svoboda za kapitalismu pouze v období, kdy mu byl protiváhou socialistický blok. Po většinu své  existence  byl kapitalismus neproniknutelnou predátorskou džunglí, kde silní diktovali a požírali slabé, a vždy když zmizel protitlak, vždycky když se nechali kapitalismem vykořisťovaní zpacifikovat a obloudit, vždycky když velkému kapitálu byly učiněny ústupky, vrátil se ke své utlačovatelské podstatě. I nyní se tak velice sofistikovaně děje pod nejrůznějšími rádoby humanitárními hesly o přinášení svobody, demokracie, humanity a lidských práv.
  2. Kapitalismus byl a je skrytě řízen největšími podvodníky a nejbezskrupuloznějšími zločinci, kteří vždycky na konci delší střídavé periody poklesů a „zmrtvýchvstání“ okradou stamiliony lidí o majetek, jejich potomky o budoucnost  a lidstvo naženou do zcela zbytečných válek, kde bratr bojuje proti bratru v zájmu psychopatických jedinců, kteří války vyvolali a mastí si na nich kapsu.
  3. Politika v kapitalismu je založená na podvodu, že jde o demokratický systém, ve kterém vládne lid. Opak je pravdou. Nic není kapitalismu protivnější než vláda „lůzy a ulice“. V důležitých otázkách je lid zcela vyloučen z rozhodování o své budoucnosti. Oficiálně vládnou politické strany a politici, tzv. zastupitelé, ve skutečnosti vládnou  špičky kapitálu, jejichž zájmy politici naplňují a lid je opakovaně podváděn ve volbách. Při rozhodováních o životně důležitých věcech dlouhodobého charakteru není svými „zastupiteli“ na svůj názor pro jistotu vůbec tázán.  Celá fikce o vládě lidu probíhá na základě lživé volební slibotechny, ve které jedni etablovaní podvodníci střídají druhé.
  4. Zahraniční politika v kapitalismu, zejména u dominantních kapitalistických mocností, to je přímo vrchol mistrovského podvodu, fikce, konspirací maskujících zištné cíle a bezskrupulozní honbu za ziskem vyššími ideály. Ti, co nejvíc porušují lidská práva, ti, co přinášejí nejvíc násilí, jsou z titulu své největší síly sami sebou pasováni za vykladatele morálky, nositele míru, svobody, lidských práv a humanity, hlídači a dohližiteli nad dodržováním těchto hodnot. Tak se okupace a války stávají misemi přinášejícími Trvalou svobodu, rozpoutání válečného běsu nazývá ochranou civilistů, fašistický neústavní převrat organizovaný zvenčí nazývá demokratickou revolucí, útočný válečný spolek přinášející pouze válečná napadení, růst násilí a zvyšování bezpečnostních rizik, je maskován jako obranný spolek, a největší válečník dostává Nobelovu cenu za mír.
  5. Morálka, humanita a lidská práva v kapitalismu, to je vůbec svět sám o sobě. Původci neštěstí a bídy jsou svými mediálními služkami – presstitutkami pasováni do role nositelů nejvyšších morálních hodnot. Tak se stává, že ti, kteří mají na svědomí migrační vlny se stávají hlavními ochránci migrantů, přitom je jasné, že bez jejich zištné bezohledné politiky by k žádné migraci nedošlo. Za nejvyšší morální ikony jsou pasováni tvůrci „humanitárních“ bombardování a nejpilnějšími podporovateli válečných „misí“, největší bojovníci za svobodu se v politické praxi jeví jako největší podporovatelé nesvobody a plíživé fašizace, tzv. humanitární neziskové organizace jsou pilíři politického marketingu státních převratů.

Nakonec uvedu dva příklady z české politiky dokazující, že kapitalismus je podvod:

  • Komunisté jsou osočováni a ostrakizováni za ústavní únorový převrat, kdy pod pohrůžkou donutili prezidenta doplnit ministry v demisi komunistickými poslanci, přitom sami sametoví revolucionáři provedli barevnou „revoluci“ založenou na tlaku ulice a titíž podpořili násilný neústavní politický převrat založený na parlamentním podvodu v Kyjevě.
  • Komunisté jsou často nařčeni za svůj podvod, že nebudou pokračovat ve znárodňování navazujícím na velké znárodnění prezidenta Beneše. Přitom revolucionáři sami prováděli a provádějí přesný opak politiky komunistů. Privatizovali a chtějí zprivatizovat úplně všechno do mrtě. Přitom při sametovém převratu vůdce sameťáku vyhlašoval, že žádný kapitalismus v Československu nebude, že nebude nezaměstnanost, že cílem je vylepšený socialismus s vylepšeným sociálním státem, že nevstoupíme do NATO, že NATO ztratila důvody pro svoji existenci a měla by se rozpustit. Privatizace se stala opakem znárodňování, kdy národ byl různými tunely pod cenou okraden o svůj majetek a budoucnost a vůdce barevné revoluce se posléze stal bohatým kapitalistou podporujícím vstup země do NATO a nejpilnějším podporovatelem všech „humanitárních“ akcí NATO.
0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
20 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
bergpora
bergpora
17. 9. 2015 15:11

Odsoudit smahem kapitalismus je nesmysl a jeste z pozice „ze nam nic neprinesl“. Nezapominejte na to, Marx burzoasii za jeji schopnosti obdivoval, ze chtel svrhnout jeji panstvi jeste neznamena, ze ji nenavidel. Kapitalismus mel svoji ulohu a svuj kus prace si odpracoval. At je protestantismus jakkoliv odporny, tak napr. jeho akcent na „moznost rovnosti“ byl tehdy revolucni a neobesel by se bez nej ani osvicenecky stat, na kterem doted stavime (delba moci, obcanska prava atd.). Kapitalismus je stejny podvod jako socialismus, demokracie anebo socialni stat, jsou to jen formy spolecenskeho usporadani a kazda z techto forem ma svuj cas zivotnosti.… Číst vice »

Vlastimil
Vlastimil
17. 9. 2015 16:43

Bédova charkteristika je bezchybná. Stejně je možno rozebrat všechno okolo nás, systémy, náboženství, politické strany a vždy dojdeme k jedné věci, pokud budeme důsledně zobecňovat. Nikdo nepomůže druhému aniž by z toho neměl osobní prospěch. To platí stejně pro nemilosrdného kapitalistu, který někomu dovolí, aby na něj dřel, jiný zase pomůže slabšímu, zdánlivě za nic. Ne. Ten pomáhá bližnímu jen kvůli dobrému pocitu. Bohužel, člověk je tak přírodou naprogramován a ať se snaží jak chce, obvykle zvítězí nad výchovou vlastní povaha. Kapitalismus je jen dějinným klonem jiného systému a mimo techniku a technologie lidstvo neposunul k univerzálnímu dobru ani o… Číst vice »

Asfalt
Asfalt
17. 9. 2015 18:38

bergpora: „Kapitalismus je stejny podvod jako socialismus, demokracie anebo socialni stat, jsou to jen formy spolecenskeho usporadani (…)“ Podvod je uvádění někoho v omyl za účelem vlastního prospěchu. Myslím, že je pak v tomto ohledu dost velký rozdíl mezi kapitalismem a současnou demokracií na straně jedné a socialismem a sociálním státem na straně druhé. Nevím totiž, kdo u těch posledních dvou uvádí (uváděl) někoho v omyl za účelem vlastního prospěchu. Sociální stát bych pak ani neviděl jako formu společenského uspořádání, nýbrž jako opravný prostředek společenksého uspořádání, kterému říkáme kapitalismus, aby se toto uspořádání nezhroutilo. Ano, jeho míra je účelová (včetně… Číst vice »

Asfalt
Asfalt
17. 9. 2015 18:40

Dokončení předchozího příspěvku:
Toto tvrzení údajně legitimizující kapitalismus považuji za uvádění v omyl za účelem vlastního prospěchu vlastníků kapitálu, kteří toto lidem (různými prostředky, jež tak či onak ovládají) tvrdí. Jak již bylo uvedeno, uvádění v omyl za účelem prospěchu pak nazýváme podvodem.

Alena
Alena
17. 9. 2015 19:14

stát, který se nedokáže postarat o své bezmocné občany, to je děti a důchodce, je špatný stát, lhostejno, jaké zřízení v něm panuje.
Přidat 40 Kč měsíčně pro důchodce je výsměch. Hlavně, že jsou peníze na soudce , církevní restituce a další přísavky
http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Luzar-KSCM-Jak-vysvetlite-ceskym-obcanum-ze-uprchlik-pobira-vic-399765

fajt
fajt
17. 9. 2015 19:21

Alena napsal

stát, který se nedokáže postarat o své bezmocné občany, to je děti a důchodce,je špatný stát, lhostejno, jaké zřízení v něm panuje.
Přidat 40 Kč měsíčněpro důchodce je výsměch. Hlavně, že jsou peníze nasoudce , církevní restituce a další přísavky
http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Luzar-KSCM-Jak-vysvetlite-ceskym-obcanum-ze-uprchlik-pobira-vic-399765

to se americké koloně v čezku povedlo, po tomhle opadne národní vlastenecká vlna v cuku letu. ..)

idiotronic
idiotronic
17. 9. 2015 22:07

Asfalt napsal Jak již bylo uvedeno, uvádění v omyl za účelem prospěchu pak nazýváme podvodem. ,,Hazard zaměstnává v Česku x tisíc lidí. Nepřijdou tito lidé zavedením loterijního zákona o práci?“ Není tohle (Parlamentní Listy) ukázka kapitalistického blbství?. Nebylo by tedy dobré zrušit průmysl, zemědělství a ponechat v zemi jen síť heren, kde by si lidé potřebné peníze vyhráli a vše potřebné si koupili? Cožpak hazard (vyjma kriminality) něco pozorovatelného vytváří? Pokud ano, proč emeritní soudruh Tošovský vyvezl měnové zlato a sbírky historických zlatých mincí výměnou za německé dluhopisy, když mohl (například na 99 let ) umožnit německým penězům , aby… Číst vice »

Béda
18. 9. 2015 2:12

bergpora, nepsal jsem, „ze nam (kapitalismus) nic neprinesl“. To není moje myšlenka. Psal jsem , že celý tento systém je podvod a pokusil to doložit argumenty. Marx oceňoval pokrok ve výrobních silách, neustálou technickou revolucionizaci, schopnost kapitalismu rozvinout tvůrčí invenci ovšem psal o tom, že slouží špatnému cíli. Že to všechno je zaměřeno pouze pro dosahování stále většího zisku kapitalistů bez ohledu na ty ostatní – nekapitalisty. Důsledky těchto procesů honby za ziskem vidíme (v nezaměstnanosti, která je latentně přítomná v kapitalismu a má perspektivu po systémovém zacyklení rychle narůstat) , v turbulencích na finančních trzích (známé jako hypoteční krize,… Číst vice »

Béda
18. 9. 2015 2:33

… a také v rostoucí nesouměřitelnosti světa bohatství a chudoby a polarizaci vztahů mezi světem suprbohatých kteří si přivlastňují svět a zadlužeností těch ostatních (států i jejich obyvatel).

fajt
fajt
18. 9. 2015 4:46

kapitalismus je v podstatě duševní mor, který vykazuje enormní hmotné škody, je nereformovatelný a u homo sapiens způsobuje reverzní ( darwinovskou ) evoluci, za pár století tohoto zvrhlého systému došlo k takovému poškození planety, které v historii země nemá obdoby. ..)

asym
asym
18. 9. 2015 6:00

Vycházím z paradigmatu, že veškeré bohatství na planetě je omezené. Z toho plyne, že pokud někdo vlastní například cukrovar, ten druhý může vlastnit nanejvýš psí hovínko – je to naprosto logické a bohužel hodnota se nikdy netvoří spekulacemi a tištěním zelených bankocetlí jak se nám snaží vnutit tento mordor.

abx
abx
18. 9. 2015 7:02

vyborny a velmi potrebny clanok. kapitalizmus je system, ktory rezignoval na moralku, ktoreho Bohom, ktoremu je vsetko podriadene, su peniaze a zisky. vo svojej dobe a na urcitych miestach (na anglosaskom Zapade) mal uspech svojou orientaciou na obchod a priemyselnu produkciu, ktore poskytovali najvacsie moznosti kumulacie, dosahovania ziskov. dnes kapitalizmus prerastol do korporatneho imperializmu, najvacsie zisky su dosahovane vo vojnach, obchode so zbranami, s drogami a kseftovanim na burze s virtualnymi produktami. to je vrchol a zaroven koniec, ako to svojho casu predpokladal Karol Marx, ktory sa pomylil o zhruba 150 rokov. jeho poznatky spravne, nezrovnalosti su len vo vyplyvajucich… Číst vice »

abx
abx
18. 9. 2015 7:09

fajt napsal
kapitalismus je v podstatě duševní mor, který vykazuje enormní hmotné škody, je nereformovatelný a u homo sapiens způsobuje reverzní ( darwinovskou ) evoluci

!!!
napriklad taky Vashek Veshkrna, aky to bol clovek, ked bol este chudobny a ked mu vratili majetky, rychlo zdegeneroval

ex-nemo
ex-nemo
18. 9. 2015 10:21

A tím končí, soudruzi, dnešní lekce VUMLu

Béda
18. 9. 2015 10:29

ex-nemo napsal

A tím končí, soudruzi, dnešní lekce VUMLu

Hezký „argument“.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
18. 9. 2015 12:04

Zásadně s Vámi souhlasím. Je ale nutné odmyslet si propagandistické fráze a věcně na faktech zkoumat, jestli byl starý „:totalitní“ režim lepší nebo horší než restaurovaný kapitalismus. O málo nebo o hodně? Pokud má skutečně platit moc většiny jak velí základní požadavek demokracie a pokud má být zabezpečován všestranný růst kvality životů lidí (tak lze chápat reálný pokrok) pak platí, že nelze trvale zachovat stávající nepřiměřená privilegia kapitalistů. Nelze totiž mít věci současně teplé i studené. Tak třeba nelze sloučit požadavek sociální spravedlivosti či plné zaměstnanosti a kapitalismu. Komunisté po nástupu k moci tento rozpor proto museli řešit. Aby se… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
18. 9. 2015 12:04

– proč se k němu nevracet. Samozřejmě na vyšší úrovni odpovídající době a požadavkům naplňování reálných lidských práv a svobod. Tu trochu demokracie jakou dává dnešní kapitalismus by určitě nebylo problémem zabezpečit. To přece v r. 1989 náš lid skutečně také chtěl, dokonce i ten Václav Havel přece tehdy sliboval pokračování socialismu. Samozřejmě kapitalismus se zatím účinně brání. Má proto k dispozici potřebný (byť možná jen „papírový“) majetek, nejrozsáhlejší a nejmocnější propagandistická centra, všudypřítomné tajné služby a jimi dosazované politiky, celosvětovou síť vojenských základen nejrůznějších typů jakož i nejmocnější armády NATO. Přes faktické nedávné prohry nebo aspoň pochybné výhry v… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
18. 9. 2015 12:05

…. snad být jen státy BRICS. Ale tady jde jen o potenciální možnost zdaleka ne o závažnou realitu (při nejmenším by totiž musely aspoň rámcově působit ve vzájemné shodě a potlačit vzájemné rozpory. A samozřejmě omezit také mocný vliv vlastních kapitalistů).

Gatta
Gatta
18. 9. 2015 13:18

Re Botičky od Diora – jen poznámka k: „Zatím ještě pořád do značné míry ve světě vítězí propaganda nad zdravým rozumem, i když moderní technické informační prostředky už začínají její dosavadní neomezení možnosti podlamovat. Souboj myšlek a souboj informovanosti – tím i změna postojů mas. To je pěkné, je to i pravda a mnoho lidí v tom vidí nadějné řešení. Druhá problematika, mnohem zásadnější a prakticky nepublikovaná, je souboj v rovině moci. A v něm ta moc myšlenek a přesvědčení lidí hraje jen dílčí význam. Pokud můžete vmanévrovat lidi do jekékoliv zoufalé situace, kdy jim jde prakticky o život, a… Číst vice »