Diskuze k článku


 • asym • 3. září 2015

  …nebylo to náhodou z toho samého hotelu Ukrajina kde v době majdanu pobýval ten šmejd Plavec ?

 • Viky • 3. září 2015

  Nevím, kdo je Plavec (yndžynýr Štětináč?), ale akustika má svá kouzla. Ani obyvatelé hotelu nemuseli vědět, co se jim děje za zády, zde vlastně nad hlavou. Setkal jsem se s komentářem (asi poměrně nestranným a značně fundovaným) že samotná munice – projektily nejsou pro Ukrajinské ozbrojené složky zvlášť typické. Ne všechny, ale část z nich. systém práce je „zakázková krejčovina“. Pokud by to byli lidé z Berkutu (nebo podobné složky) tak by se nezdržovali sbíráním hilzen. Zase, nepříliš typických pro daný kraj. Mělo se střílet celkem ze čtyř míst, z nich tři byly pod plnou kontrolou „mejdanistů“. nábojnice samozřejmě nejsou, nebo neodpovídají projektilům. Odstřelovači nepůsobí jako osamocení jednotlivci, alespoň většinou ne. Takže počítejte s nejméně desítkou zainteresovaných lidí. Kdyby to byli vládní střelci, stříleli by po politických nebo alespoň vojenských vůdcích „mejdanu“. Protože odstřelovač nestřílí běžné pěšáky, pokud nemají nějakou zvláštní prioritu. Nikdo z významných „mejdanistů“ ovšem nebyl ani škrábnut. Smyslem střelby tedy nebylo dav paralyzovat, ale rozběsnit. Na mou otázku, zda-li si mohli běžní „mejdanisti“ něčeho všimnout zněla odpověď – spíše ne. koordinovaná střelba z více než dvou opěrných bodů zhoršuje orientaci oběti a prodlužuje bezpečnou dobu působení ostřelovače. naprosto zrcadlově věc platí pro ostřelování vládních sil. Střelba po prostých „berkutovcích“ je nezastaví. Smrt několika velitelů v rychlém sledu ano. Zato mohou při smrti a zranění kolegů ztratit zábrany vštípené při výcviku. Je to Asyme hodně volně citovaný delší rozhovor. Vyplynulo z něj, že bez jakýchkoli důkazů se nejedná o činnost nějakého „mejdanovského“ nadšence, ale koordinované, jasně zaúkolované skupiny. To by mohli být i vládní, jen pro vládní z toho neplyne výhoda

 • asym • 3. září 2015

  Viky napsal

  Nevím, kdo je Plavec (yndžynýr Štětináč?), ale akustika má svá kouzla. Ani obyvatelé hotelu nemuseli vědět, co se jim děje za zády, zde vlastně nad hlavou. Setkal jsem se s komentářem (asi poměrně nestranným a značně fundovaným) že samotná munice – projektily nejsou pro Ukrajinské ozbrojené složky zvlášť typické. Ne všechny, ale část z nich. systém práce je „zakázková krejčovina“. Pokud by to byli lidé z Berkutu (nebo podobné složky) tak by se nezdržovali sbíráním hilzen. Zase, nepříliš typických pro daný kraj. Mělo se střílet celkem ze čtyř míst, z nich tři byly pod plnou kontrolou „mejdanistů“. nábojnice samozřejmě nejsou, nebo neodpovídají projektilům. Odstřelovači nepůsobí jako osamocení jednotlivci, alespoň většinou ne. Takže počítejte s nejméně desítkou zainteresovaných lidí. Kdyby to byli vládní střelci, stříleli by po politických nebo alespoň vojenských vůdcích „mejdanu“. Protože odstřelovač nestřílí běžné pěšáky, pokud nemají nějakou zvláštní prioritu.Nikdo z významných „mejdanistů“ ovšem nebyl ani škrábnut. Smyslem střelby tedy nebylo dav paralyzovat, ale rozběsnit. Na mou otázku, zda-li si mohli běžní „mejdanisti“ něčeho všimnout zněla odpověď – spíše ne. koordinovaná střelba z více než dvou opěrných bodů zhoršuje orientaci oběti a prodlužuje bezpečnou dobu působení ostřelovače. naprosto zrcadlově věc platí pro ostřelování vládních sil. Střelba po prostých „berkutovcích“ je nezastaví. Smrt několika velitelů v rychlém sledu ano. Zato mohou při smrti a zraněníkolegů ztratit zábrany vštípené při výcviku. Je to Asyme hodně volně citovaný delší rozhovor.Vyplynulo z něj, že bez jakýchkoli důkazů se nejedná o činnost nějakého „mejdanovského“ nadšence, ale koordinované, jasně zaúkolované skupiny. To by mohli být i vládní, jen pro vládní z toho neplyne výhoda

  Plně souhlasím, nicméně Štětináč měl údajně přepravovat nějakou dlouhou střelnou zbraň – což podporuje teorii o koordinovaném postupu.

 • Viky • 3. září 2015

  Asyme, myslím, že přeceňujete potenciál Štětináče. Je to potřebný idiot, který viděné nepřevařuje kritickým myšlením. Prezentuje viděné přesně tak, jak se od něho chce, protože to souzní s jeho viděním skutečnosti. Odnést něco někam… to je asi nad jeho duševní možnosti. Když prezentoval svou návštěvu na Donbasse, připustil hrdě, že byl i na území ovládaném povstalci. Potom se ovšem zabýval pouze a jedině pohledem všech možných „vlasteneckých sil“ z druhé strany fronty. Dojemný byl, když líčil, jak přesvědčoval jednoho z významnějších velitelů, jak škodlivě působí fašistická symbolika na jejich obraz v zahraničí. Symbolika prý byla zvolena náhodně a v rychlosti. s fašismem nemá nic společného.
  Škoda, že nám nepovyprávěl o několika pokusech zabít ho na povstaleckém území zákeřnými agenty Kremlu. nebo pokusem odvléci jej přes hranici do Moskvy.(Odolal tak, že před sebou držel poslanecký průkaz a křičel: Huš, nečistá kremlovská sílo! budu si stěžovat ve výboru pro lidská práva!) pokud na druhé straně nenašel pochopení u lidí pro své postoje, tak o čem hovořit. O zničené civilní infrastruktuře?
  Po smrti Felixe Holzmanna by mohl zaujmout jeho místo ve varieté. Nebožtík Felix by se ale obracel v hrobě. Protože lidé se rádi smějí zahrané mentální nedostatečnosti.
  Ti, co by zrovna jemu svěřili přenést odstřelovačskou pušku, by museli být pitomější než on. V tomto ho Asyme opravdu přeceňujete. Autoři projektu jsou lidský odpad, ale jsou fikanější než on.

 • fajt • 3. září 2015

  https://www.facebook.com/shanghaiist/videos/10153662932961030/ – dělá to dobře, běloruský car, jen ať jeho syn sbírá zkušennosti už od mlada ( mordechajové to dělají běžně). ..)