Diskuze k článku


 • Dana • 1. října 2016

  To je chvalyhodne, ze se najde ve valecne zone take nekdo, kdo souciti s kockami. . Valka zpusobuje utrpeni hlavne tem nejslabsim, po lidech i zviratum. Kocka je opravdu v kulture islamu uctivana..
  Ja mam rada ale i psy, kteri jsou naopak islamu odporni. Nejhorsi nadavka je „ty pse spinava“. Dle jejich svatych knih je pes zvire hnusne, neciste a nesmi ani do lidskeho pribytku. Proto vnima fundamentalni islam nasi civilisaci jako stado nevericich psu, ktere je treba vyhubit. Zde je dalsi hodnota zapadu, pro ty, co stale nevi, co jsou to ty zapadni hodnoty.

 • mm • 1. října 2016

  jsem rád, že snad bombardování, které je nám předhazováno dnes a denně, čičiny nerozhodí. Starám se o kocoury, a věru, legrace to není. Pokud jde o psy, obávám se, že Prorok neměl rád černé psy. Také Posel, který Proroka po nocích navštěvoval, byl vždy vyštěkán psem, a proto soudím, že onen Posel byl z masa a kostí. Súdán, příkladně, je plný psů, psi žijí mimo lidské komunity a hierarchizují se sami. Stejně jako na Wrangelově ostrově u Čukotky narazíte běžně na ledního medvěda, v Núbii na psa. Je proto dobré míti vložky do uší, neb po posledním, pátém denním muezzínově volání k modlitbě, ozývá se začasto táhlé psí vytí. Saluky mají Arabové k lovu…… Jeden muslim viděl u studny žíznivého psa. poté, co se sám napil, sundal střevíc, a nabral vodu, kterou pes slízal. Slyšel to Prorok i řekl svým průvodcům, že muž ten má své místo v Ráji. Tolik hadíth, tentokrát platný, ze 7. století křesťanské éry.

 • Dana • 2. října 2016

  To je mozne, ze se nekde v muslimskych textech objevi naznak milosrdenstvi k trpicimu zvireti, nicmene pes, protoze ho nesnasel ani andel Gabriel, ma celkove spatnou reputaci. V mnoha islamskych oblastech plati za zvire odpudive a jeho muceni se netresta.

  Tohle je desive video pro pratele zvirat – , me naskocila husi kuze a a slzy do oci.

  \http://www.barenakedislam.com/2016/02/17/muslims-hate-dogs-which-is-why-they-love-to-torture-them-viewer-discretion-strongly-advised/

 • merlin • 2. října 2016

  technická a)Abu Hurajra nic nepsal, ale měl mimořádnou paměť .
  b) Pokud už se autor článku rozhodnul používat obyvklé formule za jmény, pak k poslu božímu M./ náleží Kéž mu alláh požehná a dá mu mír a k Abu Hurajrovi Kéž je s ním Alláh spokojen/.

 • merlin • 2. října 2016

  P.S. není to z toho jasné – Abu Hurajra psát neuměl, stejně jako většina jeho vrstevníků v oblasti. Mezi kočovnými kmeny to nebylo až tak rozšířené umění – logicky.Proto Muhammad přikázal šetřit ty , kdo uměli psát, byl si vědom určité hodnoty písemných záznamů :-))

 • merlin • 2. října 2016

  není rovněž pravdou, věta ,,Proroka provázel a první zapsal hadíthy, které ovšem nejsou dosvědčené, tudíž jsou neplatné.,, Je to blábol, jsou zahrnuty v sunně a jsou neměnně platné pro islámský svět.
  Toto nesprávné tvrzení pravděpodobně pochází z wikipedie, kde stojí ,,Badatelé se pak pokoušeli prokázat důvěryhodnost nebo naopak nedůvěryhodnost osob v řetězci. Luboš Kropáček zmiňuje druha Proroka Abú Hurajrova a jeho 5347 hadísů s nevalnou důvěrou v islámském světě.,,
  Badatelé jsou badatelé a věřící jsou věřící. Abu Hurajrovi, Ajše a dalším Muhammadovým současníkům, kteří jsou citovaní v hadísech, by pravdivost mohl dovědčit už opravdu pouze jen Muhammad osobně, případně archanděl Gabriel :-)))