Neobjevený hoax, který do Čech teprve přijde

Reklama


Jaké video má šanci stát se mezinárodním hoaxovým hitem a multikulturní hoaxovou legendou? Ukážu vám jednoho z mých favoritů.

Po internetu se potuluje obrovské množství amatérských nahrávek a fotografií. Jak jinak, při stále se rozšiřujícím internetovém připojení na straně jedné, a počtu smartphonů na straně druhé. Není samozřejmě žádnou záhadou, že takové fotky nebo videa je velmi snadné doplnit je o jiný kontext, zasadit je do jiné situace, jiného času anebo úplně jiné země. Nedá to moc práce. Stačí mnohokrát třeba jen doplnit titulky nebo sdílet s vymyšleným komentářem.

Položil jsem si otázku, jaká videonahrávka má největší šanci stát se hoaxovým hitem, legendou která obíhá svět v desítkách národních mutacích. Tak především – je třeba myslet globálně. Vybrat takové video, které je univerzální. Dostatečně obecné, významově naprosto jasné a zároveň dost nezřetelné na to, aby nikdo nepoznal odkud pochází a kdo v něm vystupuje.

Chcete příklad?

Celý článek najdete na manipulatori.cz

Námět: Merlin

Stanův komentář: V žádném případě nechci zlehčovat těch 10  % autentických, ale dle mého odhadu přibližně  90 % „antiimigračních příspěvků“, na něž je odkazováno v našich diskusích, vzniklo podobným způsobem. Samozřejmě to vzbuzuje pochybnosti i o všem ostatním, co zde bylo a je publikováno či postováno v rámci současných „informačních válek“. Prosím všechny autory, diskutéry a čtenáře, aby byli v tomto směru velmi obezřetní a snažili se co nejodpovědněji ověřovat autenticitu všeho, co zde publikují a na co zde odkazují či komentují.

Přejít do diskuze k článku 24 komentářů