Diskuze k článku


 • leho • 18. ledna 2015

  Lživá propaganda až to mlátí dveřma.

  Tzn., že vůz, ve kterém byl Kouachiovův občanský průkaz nalezen, není totožný s vozem, ve kterém vrazi uprchli. – ano, to je pravda, jelikož, jak známo, útočníci několikrát vyměnili auto.

  A z následujících doměnek…

  Další video, zřejmě čerpající…
  Přitom se nezdá…
  z videa není ani jasné…
  A přitom šlo zřejmě…
  a víc se zdá,…

  … takže ze všech těch snů, nejasnosti a zřejmostí článek udělá skálopevný a jistý závěr: v žádném případě se nejedná o střelecký souboj.

  Když se na základce probíralo kritické myšlení a člověk nedával zrovna pozor, tak by možná se dalo tomuto hloupému článku uvěřit. Ach, já si vlastně neuvědomil, v Česku se kritické myšlení snad ani dosud na základkách neučí. No, pak se člověk nemůže divit, že ano…

 • ex-nemo • 19. ledna 2015

  Čerta starého svoboda slova, svobody názoru, tlak vnitřního í přesvědčení a podobné bláboly. Jen snaha vydělat na své vrozené sprostotě a hulvátství tak, aby nikde u mocných nenarazili. Proč nezkusili takhle napadat ty věci, které Evropu a Francii zvlášť akutně trápí ? proč nedělali podobnou „satiru“ na jiné náboženství, mnohem ještě zlejší a primitivnější než islám ?
  To by se hochům ovšem málo vyplatilo tak útočili tam kde je to bezpečné a kde cítí podporu.
  Podpora je mocných je dávána především všemu co lidi štve proti sobě navzájem, co upevňuje jejich moc, co chystá jejich absolutní vládu . Tam se páni z Charlie setkali s porozuměním a možná i pomocí.V podstatě štvali lidi do vzájemné nenávisti, a připravovali násilí; nevěřím že by mohli být tak hloupí aby to nevěděli.
  Teď se to obrátilo proti nim, a kdoví, co za tím všechno stojí; možná je odpravili ti, kteří je až dosud platili.Zlo je zlo a není tu nic, na co by bylo možno spolehnout.
  Jednoduše spadli do jámy, kterou kopali pro jiné, pro nás všechny.
  Pokrytecky bych mohl bečet nad násilím, ztrátou životů, at.d , to ale raději říkám naplno co si myslím a věřím, že nejen já.
  „Dobře jim tak, co chtěli, mají !“. .

 • Irena • 19. ledna 2015

  Starý doktor napsal

  Tereza Spencerová – http://www.literarky.cz/blogy/tereza-spencerova/19099-pojme-deislamizovat-eskou-spolenost

  Výborná a ten článek od Orlova také, díky.