Diskuze k článku


 • peter. • 8. dubna 2018

  Tribun!
  Ešte nikdy som od vás nečítal článok s ktorým by som súhlasil viac ako s týmto.
  Dobre napísané v pravý čas…..ďakujem.

 • fajt • 8. dubna 2018

  twitter se stal platformou pro virtuální boj z blízka, na který se vrhli ideologové a sociální manipulátoři dnešních časů – když se člověk podívá na takový twt Jiřího Ovčáčka, tak tam teprve pochopí jak hluboko dokáže kapital klesnout a jak moc dokáže být nebezpečný. ..)

 • peter. • 8. dubna 2018

  peter. napsal
  Dobre napísané v pravý čas…..ďakujem.

  oprava:
  Dobre napísané a znovu uverejnené v pravý čas….ďakujem.

 • PPK • 8. dubna 2018

  Všechno, co je z podstaty nespravedlivé, vykořisťovatelské a co jakkoliv odporuje dobrým mravům, musí být obhajováno buď nějakou lží, nebo alespoň odváděním pozornosti od nespravedlností. Proto každá taková ideologie a od ní odvozený mocensko politický, hospodářský nebo náboženský systém, musí v propagandě soustavně mlžit, lhát a lidi zastrašovat. Důvod je jednoduchý: Jinak by se ty ideologie a systémy na živu neudržely a zakrátko by zanikly většinou tak, že by byly systémem poškozovanou sociální třídou násilně svrženy. Proto také, aby mohly nespravedlivé společenské systémy trvat dlouhodobě, musí ty své ideologické lži včas zakotvit jako nedílnou součást „vzdělávání“ nejen majetkových elit, ale zejména v mladé a životně nezkušené chudé a ovládané sociální třídě. Aby totiž nespravedlivý systém trval, nesmí se ovládaná a vykořisťovaná sociální třída bouřit, ale naopak musí – s elitami toho systému – alespoň spolupracovat svou pasivitou.

  Čím víc je vzdělanostně hloupější ta ovládaná sociální třída, tím snadněji se ovládá. Pokud jde o násilí, kterým elity tak rády straší a už ho nazývají „terorismem“, antisemitismem či xenofobií a pod. (ovšem že vlastně namířenými vždy proti moci vlastních asociálních elit), tak platí: K ekonomickému zhroucení politického systému není bezpodmínečně nutná vzpoura, teror a násilí lidí ovládaných a vykořisťovaných. Klidně postačí i dlouhodobá generální stávka těch, kteří pracují ve mzdě, protože byznys se pak zastaví a elity utrpí nenahraditelné ztráty. Proto elity nejen volené politiky a odboráře, ale i všechny další mediální a „neziskové“ kolaboranty tajně korumpují, vydírají a podlácejí a často se jim to i úspěšně daří.

  Primárním účelem propagandy všech tzv. hrozeb komunismem je odvést pozornost lidí od jejich sociální otázky.

 • Viky • 8. dubna 2018

  Ano, velmi dobře napsané. Ale asi bych to rozšířil. To není jen primitivní (a klamavé!) zobrazení socialistických myšlenek. je to útok vedený proti sociálním atributům státu. Ani to nemusí být socialisté a „socialistický“ stát. sám příklad je prudce zavádějící. Vychází z představy, že přece všichni ti nezbední haranti zalézali do autobusu se svačinou. Pokud by tomu tak bylo, nezbylo by, než souhlasit. Ale ono tomu tak nikdy nebylo a není. pokud není morální pojetí „rovnosti“ materiálně vyfutrované, jedná se než o prázdná slova. krásná, nicméně prázdná. A děcka? to je vůbec hodně moc dobře vybraný příklad. Protože jsou v pozici, kdy svou „životní svačinu“ prostě a jednoduše nemohli sežrat. Aneb? Spravedlivé je, narodit se se stříbrnou lžičkou v držce, a komu se to nepodaří je „sockou“ taktéž naprosto spravedlivě. Sociální darwinismus jak vymalovaný. Ještě se dozvíme, že „socky“ bez stříbrných lžiček nemají co mít děti. Ale to je přece základní úkol sociálního státu v moderní Západní společnosti. Tento institut přece neodstraňuje sociální nerovnost. P-O-U-Z-E zmírňuje její důsledky a nedovoluje rozevírání nůžek nerovnosti nad rozumné, společensky přípustné meze.
  I to je moc? i to je nespravedlivé, hloupé a „socialistické“?