Diskuze k článku


 • peter. • 10. března 2017

  Dobre napísaný článok,s naplnenou prognózou súčasného stavu našej spoločnosti.cit.“že se nám brzy,nejpozdeji do dvou let převrátí život naruby a my i celý svět budeme žít úplně jinými problémy…“kon.cit.Stalo sa a fakt dnes žijeme inými problémami ako v r. 2010.Popri tom nás problémy uvedené autorom neopustili.
  Autor si ale aj trochu protirečí,keď na jednej strane píše,že cit.“ Protože zatím nedozrála situace a myšlení lidi k revoluci – systémové změně…“kon.cit. a na druhej strane nám vyčíta,že nerobíme nič preto,aby sme sa z nepriaznivej situácie dostali. cit.“ Předstíráme,že je vše v pořádku,abychom nemuseli hejbnout prdelí….kon.cit.
  V článku postrádam návod,radu,predstavu…ako by to „hejbnoutí prdelí“malo vyzerať.
  Ale článok sa mi páči a veľa sa mu nedá vytknúť.Je nadčasový a jeho hodnotenie stavu našej spoločnosti je dnes platné dvojnásobne.

 • Botičky od Diora • 10. března 2017

  Dokonalý, mimořádně zajímavý a aktuální článek – archivuji!

 • idiotronic • 10. března 2017

  Inu, sedm let uteklo a kdyby to nebylo řečeno hned v první větě, čtenář by to ani nepoznal…
  Jestli se nestalo něco jako v mém počítači, tam je shnilá baterka v obvodu reálného času a na některé weby mi chybný čas znemož’nuje přístup. Jediné, co autorovi nevyšlo, byla délka poločasu rozpadu. Ale v systému, kde nejdou hodiny, jako mém počítači , jeden nikdy neví. Ale byly doby, kdy prognózy existovaly a fungovaly. Ještě v některých knihovnách najdete knížku Radovana Richty
  Civilizace na rozcestí: společenské a lidské souvislosti vědeckotechnické revoluce.
  Autor se zabývá problémy, jak zařídit chod společnosti, v níž automaty vytlačí člověka z některých činností. Rukopisu knihy je 50 (padesát!) let… Myslím, že někdy během normalizace jsme nechali shnít tu baterku v obvodu reálného času (v tom počítači ty hodiny jdou, ale asi čtvrtinovou rychlostí).