V JE Fukušima zjištěna nejvyšší úroveň radioaktivity v podzemních vodách

TASS informuje, že nejvyšší úroveň radiace od havárie na JE Fukušima na jaře 2011 byla naměřena v podzemních vodách, vyčerpaných z okolí hřídelí v oblasti prvního a druhého jaderného energobloku. Obsah izotopů césia dosáhl hodnoty 251 000 Bq/l. Přitom japonská norma povoluje pro vody vypouštěné do moře maximální hodnotu 30 Bq/l.

Zdroj: http://russian.rt.com/article/54308#ixzz3G63l4FcR

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hudryper
hudryper
14. 10. 2014 6:45

K tomuto monstrprůseru lidské techniky a politického systému bude ve
čtvrtek v 11.hodin na Novotného lávce tiskovka s japonským aktivistou Kazuhikem Kobayashim o tom, jak vypadá aktuální situace ve Fukušimě 3 a půl roku po jaderné havárii.
Z pověření Stana se té tiskovky zůčastním a dám o tom na OM pár slov.

cnemo
14. 10. 2014 7:17

hudryper napsal K tomuto monstrprůseru lidské techniky a politického systému bude ve čtvrtek v 11.hodin na Novotného lávce tiskovka s japonským aktivistou Kazuhikem Kobayashim o tom, jak vypadá aktuální situace ve Fukušimě 3 a půl roku po jaderné havárii. Prosím napřed zjistěte, jaké má pan aktivista vzdělání, jaké zkušenosti z oblasti dozimetrie a kdo ho platí. Za druhé toto není megaprůser, megaprůser bylo 20 tisíc mrtvých po úderu tsunami. Fukušima mohla zabít do dnešního dne tak max. pár jednotlivců. Tohle je sice drahá, ale přece jen třešínka na dortu. Mě by spíš zajímalo, jaké fabriky, zejména chemické, byly vodou smeteny,… Číst vice »

Ladys
Ladys
14. 10. 2014 8:16

Ono prosím to césium jaksi i chemické znečištění je, a sakra veliké a nebezpečné. Stálo by ovšem za to vědět pravdivé údaje i o kompletní kontaminaci, rozsahu škod a celkovém dopadu na životní prostředí nejen v okolí Fukušimi.

zajoch
14. 10. 2014 8:56

Aktivista je aktivista a obvykle to není odborník, ale emotivní bojovník proti něčemu.
Limit 30 Bq/l nuklidů cesia vypouštěné odpadní vody je dostatečně přísný. Limity pro havarijní stavy jsou vždycky podstatně větší, musejí se brát v úvahu mimořádné okolnosti a dočasná situace, předpoklad jak se bude věc vyvíjet a co bude možno očekávat u samotného zdroje havarie a v okolí a také čeho je možno havarijními opatřeními dosáhnout. Informace o 253 kBq/l izotopů cesia je sice zajímavá, ale říká toho poměrně málo, je to jen informace v prvním přiblížení.

Aleš
Aleš
14. 10. 2014 9:41

zajoch napsal Aktivista je aktivista a obvykle to není odborník, ale emotivní bojovník proti něčemu. Limit 30 Bq/l nuklidů cesia vypouštěné odpadní vody je dostatečně přísný. Limity pro havarijní stavy jsou vždycky podstatně větší, musejí se brát v úvahu mimořádné okolnosti a dočasná situace, předpoklad jak se bude věc vyvíjet a co bude možno očekávat u samotného zdroje havarie a v okolí a také čeho je možno havarijními opatřeními dosáhnout. Informace o 253 kBq/l izotopů cesia je sice zajímavá, ale říká toho poměrně málo, je to jen informace v prvním přiblížení. A proto bude jedině dobře, když tam pan hudryper… Číst vice »

zajoch
14. 10. 2014 11:57

Aleši, promiňte jestli jsem se vás nějak nepříjemně dotkla. Vás ani Martina bez m jsem totiž neřadila mezi aktivisty, ale mezi pracovníky a v tom vidím rozdíl. Pokud ovšem aktivisté jste, nemusí to znamenat, že bych vás řadila mezi neodborníky, všimněte si mých „zadních vrátek“, jimiž je slovo obvykle.
Doufám, že s ostatním mým neutrálním textem nemáte problém.

Jistě že bude dobře, když tam bude pan Hudryper, on je opravdu bystrý pozorovatel.

Viky
Viky
14. 10. 2014 12:56

Tak, tak Zajochu. Nechci to moc bagatelizovat, ale připadá mi to, jakoby určitá část veřejnosti čekala něco jiného. Třeba že se tam nalezne pytlík poživatelných nekontaminovaných buchet (makových,českých), nebo aspoň šrůtka uzeného. A ono néé, zase Cesium, zase radioaktivní. Kdysi jsem uváděl jako termín „uklizení“ myslím 25-30 let. A myslel jsem to smrtelně vážně. Během prvních 5-7-možná deseti let, budou podobné nálezy poměrně časté. To závisí na rychlosti odklízení, a ta zase na fyzikálních zákonitostech rozpadu. Pokud se jim nepodaří dostatečně zajistit, nebo raději přímo vyklidit reaktory… a to nebude tak brzy. Tady nepomohou ani vůle, ani technika. protože to… Číst vice »

r.m.
r.m.
14. 10. 2014 22:19

Až budou naši vnuci v důchodu, poplavou kolem Fukušimy tuňáci velký jako velryby a nepřístupná zóna bude menší o 50 cm.
)))