Diskuze k článku


 • fajt • 19. února 2016

  to je jak když se opakuje špatný sen, to je situace jako v předvečer první světové, všichni křičí a střílí do světa jak nikdo strašně nechce válku a jak moc zachraňují mír a pak se do ní agresoři po hlavě vrhli. ..

 • fajt • 19. února 2016

  https://russian.rt.com/article/149679 – turecký paša má volné ruce. ..

 • Martin (už bez taky m) • 19. února 2016

  fajt napsal

  https://russian.rt.com/article/149679– turecký paša má volné ruce. ..

  Jo, aby si to mohl sám hodit…
  Turecký paša skončil.
  1. moc se chvástal…
  2. musí NĚCO splnit…
  3. musí se dívat do každé záchodové mísy na kterou si sedne…a pak proč prý vznikl Turecký HAJZL…
  4. to co zbyde z něj I Osmánie
  půjde spláchnout…
  5.aby se to nepřilepilo k míse, použije se PATŘIČNÝ prostředek
  6. samozřejmě že v „PŘIMĚŘENÉM“ množství

 • hudryper • 19. února 2016

  Přečtěte si překvapivou výpověď o situaci v Sýrii od šéfa tamní skupiny „Člověk v tísni“ Kociána.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Reportaz-Terenni-expert-Cloveka-v-tisni-podrobne-vypravel-o-Syrii-Asadovi-a-Turecku-Jinak-nez-byste-mozna-cekali-422101
  Takovou změnu tónu by člověk opravdu nečekal…

 • Martin (už bez taky m) • 19. února 2016

  Je to schizofrenik…
  v pokročilém stadiu…
  Tu nenávist k RF mají snad povinně implantovanou…
  Implantát ale jaksi přestává při srážce s realitou spolehlivě fungovat…
  A to nejsou skutečně v kůži těch Syřanů…
  Jo hudrypere- všichni se asi bohužel nedožijí, ale DROLÍ SE JIM TO, DROLÍ…
  a to obvykle BOLÍ…
  Počítám, že v případě „partičky“ která si dala dostaveníčko v Azazu to ale bude buď milosrdně rychlé, nebo celý svět zřetelně uvidí KDO JE S KÝM…
  Pak bude mít RF skutečně volné ruce…
  Teprve pak bude reakce mnohých teprve zajímavá…

 • Béda • 20. února 2016

  Fotky z Aleppa z r.2012 po příchodu „demokracie“ do Sýrie: http://www.lajkit.cz/zpravy/item/406-zakazane-snimky-nejvetsiho-syrskeho-mesta-aleppo-z-dob-diktatury-a-demokracie

 • PPK • 20. února 2016

  Akademik Pjakin má sice v mnohém pravdu, která se dá podepsat, nicméně je, podle mého názoru, poněkud posedlý významem slov „řízení procesů“ pomocí těch různých „prediktorů“, což ho vede až k představám, občas dovozujícím společenské události jen jako scientologicko – teologické a „biblické“ děje v souladu s jeho profesí šířitele DVTŘ a KSB.

  To se mi zdá jako škoda pro správné pochopení jeho jinak pozoruhodných výkladů politiky. Ostatně, jak může něco nějaký prediktor řídit, když z definice dokáže cosi jen předvídat?

  Typické je to např. v Pjakinově interpretaci globalizace, jíž definuje jako objektivní společenský proces subjektivně řízený, což imho neodpovídá realitě. Jeho chápání globalizace je totiž už samo o sobě subjektivní, protože ji pojímá jako systém a ona sama je chaosem, ovlivněným jak mocensky „kreativními nápady“ politiků všeho druhu, tak záměnami zvykového mezinárodního práva za vynucovanou „smluvní“ zvůli a samozvanou vojenskou sílu.

  Samotné slovo globalizace je přitom jen pokryteckým výmyslem elit kapitálu pro starý známý kolonialismus = pro krádeže a vykořisťování cizích národů a jejich zdrojů, k čemuž byl po 2WW nově při-imputován fakt dolarizace části světa planetárním rabováním ropy a v době milénia přifařen i způsob šíření informací, dezinformací, marketingu a reklam pomocí Internetu.

  Vše ostatní, tj. mezinárodní politika, obchod, pohyb kapitálu, migrace, to není jen subjektivně řízeno, ale to je přímo ad hoc subjektivně vytvářeno(!), a proto už nelze hovořit o objektivním procesu. Tím jsou pouze projevy zákonů přírody a nikoliv často nebezpečné nápady některých lidí v mocenské politice, včetně činů politiků státních a lokálních, kteří pak skrývají své „nápady“ za slovíčko „reformy“. Reformy politiků s povahovými rysy psychopatů a sociopatů.

 • Irena • 20. února 2016

  PPK napsal
  a ona sama je chaosem, ovlivněným jak mocensky „kreativními nápady“ politiků všeho druhu, tak záměnami zvykového mezinárodního práva za vynucovanou „smluvní“ zvůli a samozvanou vojenskou sílu.

  Víte v tomto si asi neprotiřečíte. Globalizace je z pohledu ne samotného Pjakina, ale vnitřního prediktoru SSSR objektivní proces – neboť v důsledku zvyšování technického pokroku se zákonitě lidé z jednoho konce planety přibližují těm druhým a to je to objektivní, co nikdo neovlivní. To subjektivní je pak to, jakým způsobem to bude probíhat, a tady už bychom všichni měli tak nějak přiložit ruku k dílu. PPK doporučuji vám si přečíst Sad roste sám?… Myslím, že by vás to zajímalo. A předem na vaši námitku rovnou odpovídám – nedoporučuji vám to jako bibli, ale jako zdroj zajímavých úvah. Nenechte se zmást poněkud zvláštním pojetím, kdy jsou úvahy proloženy úryvky různých textů a neskutečným počtem vysvětlivek. Dá se na to zvyknout. Podle mě je to přinejmenším zajímavé. Zatím je přeložena pouze polovina, na druhé se pracuje.

  http://leva-net.webnode.cz/products/sad-roste-sam/

 • Asfalt • 20. února 2016

  PPK:
  Pod pojmem chaos se všeobecně rozumí takové chování, které je projevem absolutní a čisté náhody, není v něm tedy místo pro působení zákonitostí. Takovéto chování by bylo možno nazvat absolutně nekoherentní, kdy neexistují zákonité vazby mezi sousedními stavy (jak v prostoru tak v čase). Chaotické chování skutečných systémů v přírodě však charakterizuje termín „deterministický chaos“. Jedná se o proces samoorganizace složitých systémů, kdy vznikají soustavy koherentních struktur chovajících se v souladu s přírodními zákony. Z hlediska jedné určité struktury má vývoj systému prvky náhodnosti, systém jako celek se však vyvíjí zcela zákonitě a tedy deterministicky. Tento jev lze nalézt v přírodních systémech všech možných forem – od fyzikálních, chemických (např. chemické reakce), ekonomických (např. Elliotova vlna na kapitálových trzích), tak i v biologických systémech (např. chování kolonie mravenců).
  Citováno z http://www.hungry-lord.wz.cz/data/Popis.php

  Pokud tedy znáte known-how, máte prostředky a příslušné kontakty (páky), je činnost nějakého prediktora dost dobře možná na základě toho, co přírodovědci nazvali teorií chaosu (spolupůsobení systémové informace, tj. zákonitostí, a náhodných, v našem případě subjektivních, jevů).
  Tím se ale nezastávám diskutované teorie řízení, můj pohled na ni je blízký pohledu Ireny – může to tak trochu být, nemusí to tak být, byť jisté autoritativní prvky v politice jsou nepochybné.
  Dále pak, subjektivní prvek ve vytváření společenské reality má svůj objektivní základ. Subjektivní rozhodnutí budou jiná např. v objektivních podmínkách společnosti ekonomicky rovných a spol. ekonom. nerovných.

 • PPK • 20. února 2016

  Irena: Díky za odkaz. Podívám se na to, jakmile mi to okolnosti dovolí.

  Asfalt: Osobně zastávám zkušenostní názor, že politici kapitalismu nepracují vědecky, ale naopak spekulují, předstírají a improvizují. Nevěřím proto na respekt k vědeckosti jejich činů, kdy věda a technika jsou pro ně jen služkami k posílení jejich mocenských pozic. Pozic psychologie síly, peněz, slibů, lží, přetvářky a úskoků. Pravda, nicméně i to lze chápat jako objektivní realitu, pokud to někdo chce právě takto vidět. Já to tak nevidím.

 • hudryper • 20. února 2016

  PPK napsal
  PPK • 20. Únor 2016

  Akademik Pjakin má sice v mnohém pravdu, která se dá podepsat, nicméně je, podle mého názoru, poněkud posedlý významem slov „řízení procesů“ pomocí těch různých „prediktorů“, což ho vede až k představám, občas dovozujícím společenské události jen jako scientologicko – teologické a „biblické“ děje v souladu s jeho profesí šířitele DVTŘ a KSB.
  To se mi zdá jako škoda pro správné pochopení jeho jinak pozoruhodných výkladů politiky.

  Máte můj plný souhlas,PPK. Pjakinem zdůrazňované vazby mezi pokusy mocnářů a událostmi ,jež
  od sebe odděluje několik století působí na kriticky myslícího posluchače kontraproduktívně. Snad
  ruská masa posluchačů Pjakinovu jistotu o tom,jak věci byly,jsou a budou,potřebuje. To neumím
  posoudit.Tentokrát jsem zaznamenal,že se v jeho odpovědích ani jednou neozvalo slovo gosudar ,
  ani Putin. Nejspíš to bude tím,že Kreml došel k závěru,že se tyto pojmy k demokratu Putinovi jaksi
  nehodí a působí v současné informační vypjaté válce více škody než užitku. A ještě jeden aktuální
  poznatek z poslední hodinky s Pjakinem – když jsem si položil otázku,co jsem před ní nevěděl, musel jsem konstatovat,že jsem se tentokrát nic nového nedověděl, ani z událostí uvnitř Ruska.

 • peter. • 20. února 2016

  Vzájomné vzťahy medzi RF a USA sa určite zmenia k lepšiemu,keď do funkcie prezidenta USA nastúpi môj favorit a obľúbenec p.Donald Trump.Trochu mi na ňom prekáža jeho famózna „prehadzovačka“ale keď si ho predstavím,ako na Moskovskom letisku kráča po červenom koberci a vykonáva prehliadku čestnej vojenskej jednotky vo veternom počasí,tak ten pohľad na neho by bol pre mňa k nezaplateniu :
  http://img.ifcdn.com/images/e769b3655e59d8f49dc1862aed6d66102cbc645b2ae11864dbad55b5a5f4069e_1.jpg

 • Irena • 20. února 2016

  Британское Министерство постаралось выкрутиться каким-то образом и опубликовало довольно поверхностное объяснения. В нём утверждается, что стратегия Королевских ВВС в Сирии заключается в нанесении ударов по ключевым объектам инфраструктуры «Исламского государства», но в тот же момент, министерство не предоставляет никаких доказательств нанесения соответствующих ударов. Максимум того, что они могут сделать – это украсть видео, где показана воздушная операция ВКС РФ, но никак не Королевских ВВС. Такое уже в порядке вещей.

  Источник: http://politikus.ru/events/70483-britanskie-umnye-rakety-brimstone-okazalis-durami.html
  Politikus.ru

 • Admirál • 20. února 2016

  hudryper napsal

  Přečtěte si překvapivou výpověď o situaci v Sýrii od šéfa tamní skupiny „Člověk v tísni“ Kociána.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Reportaz-Terenni-expert-Cloveka-v-tisni-podrobne-vypravel-o-Syrii-Asadovi-a-Turecku-Jinak-nez-byste-mozna-cekali-422101
  Takovou změnu tónu by člověk opravdu nečekal…

  Člověk v plísni není jen tak nějaká dobročinná vývařovna polívek.

  Jejich špička ví od svého řídícího rezidenta, co se s velkou pravděpodobností bude dít a jaká k tomu zaujmou v „cetrále“ postoj.

  Tak se vyjadřují ve sdělovadlech tak, aby nebyli až se běh věcí naplní za idioty a zachovali si zdání věrohodnosti a aby na věci příští připravili veřejnost, které do nedávna tvrdili pravý opak.

  Člověk v plísni není sám. Takový Saša Vondra od svého řídícího důstojníka také ví, a také to říká.

  Potvrzují to, co je už nyní všeobecně známo: V šachové partii v Sýrii to po aplikaci ruské hry jde ke koncovce. A je zřejmé, kdo bude mít v koncovce navrch.

  To, že to potvrzují Zasvěcení, je dobrá zpráva.

 • peter. • 20. února 2016

  Keď hovorí pravdu,tak to konfliktu na Blízkom východe veľmi nepomôže:
  http://medzicas.sk/saudska-arabia-sa-prave-vysmiala-sankciam-na-iran/

 • Béda • 20. února 2016

  peter. napsal

  Keď hovorí pravdu,tak to konfliktu na Blízkom východe veľmi nepomôže:
  http://medzicas.sk/saudska-arabia-sa-prave-vysmiala-sankciam-na-iran/

  S. Husajn musel být svržen a zabit, Irák musel být do základu přeorán kvůli „hypotetické hrozbě jadernými zbraněmi“. Sýrie se měla stát cílem mezinárodní „demokratizační humanitární“ mise světového predátora kvůli „použití chemických zbraní“ režimem B.Asada. Írán byl embargován, politicky vydírán a zastrašován kvůli hypotetické možnosti vlastnictví jaderné zbraně.

  U Izraele a muslimského Pákistánu jaderné zbraně nevadí. U hlavního (spolu s USA a Tureckem) podporovatele muslimských radikálů a teroristů, mimochodem střepdvěkého despotického režimu jaderné zbraně zdá se vadit nebudou. Západ nebude mít snahu přeorat od základů S.Arábii kvůi dvěma jaderným bombám, nemá snahu demokratizovat jednu z nejbrutálnějších diktatur světa.

 • Irena • 20. února 2016

  http://politikus.ru/events/70500-smi-v-kieve-pogiblo-67-chelovek-za-dva-dnya-demonstraciy.html

  Za dva dny demonstrací prý v Kyjevě zahynulo 67 lidí!!!

 • Béda • 20. února 2016

  Irena napsal

  http://politikus.ru/events/70500-smi-v-kieve-pogiblo-67-chelovek-za-dva-dnya-demonstraciy.html

  Za dva dny demonstrací prý v Kyjevě zahynulo 67 lidí!!!

  Tak to jsem zvědav, co o kyjevské důstojné oslavě výročí barevného puče zblebtne český mainstream (včetně Blitek). Asi že šlo o Putinovu konspiraci proti úspěchům křehké ukraDinské demokraDcie.

 • Béda • 20. února 2016

  peter. napsal

  Vzájomné vzťahy medzi RF a USA sa určite zmenia k lepšiemu,keď do funkcie prezidenta USA nastúpi môj favorit a obľúbenec p.Donald Trump.Trochu mi na ňom prekáža jeho famózna „prehadzovačka“ale keď si ho predstavím,ako na Moskovskom letisku kráča po červenom koberci a vykonáva prehliadku čestnej vojenskej jednotky vo veternom počasí,tak ten pohľad na neho by bol pre mňa k nezaplateniu :
  http://img.ifcdn.com/images/e769b3655e59d8f49dc1862aed6d66102cbc645b2ae11864dbad55b5a5f4069e_1.jpg

  Nedělám si žádné iluze o jakémkoliv kandidátovi na amerického prezidenta. Buďto jsou to sami miliardáři (v každém případě všechno pravičáci, vyznavači neviditelné ruky trhu, kteří jdou na ruku nadnárodním korporacím, lichvářům a vojenskoprůmyslovému komplexu) anebo loutky miliardářů. Trump by se do jisté míry mohl po svém zuvolením stát „neřiditelnou střelou“ takovým americkým nevyzpytatelným Erdoganem. Pokud by extrémně vybočil a přestal poslouchat loutkovodiče všecha amerických prezidentů, měl by zajisté brzký státní pohřeb se všemi poctami.

 • Béda • 21. února 2016

  Po neúspěchu summitu EU si chce Bavorsko zabezpečit své hranice samo http://www.zvedavec.org/vezkratce/12218/

 • Béda • 21. února 2016

  http://www.nwoo.org/2016/02/20/erdogan-turecko-kurdsky-pas-nedovoli/

  Osmanský Hitler si zřejmě myslí, že severní Sýrie je součástí Turecka, nebo co. A podpora, teroristických band na cizím území podle tohoto výlupka „demokracie“ je asi legitimní. „…Erdogan zdůraznil, že Ankara nedovolí, aby syrské město Azaz, které je blízko k hranicím s Tureckem, padlo pod kontrolu kurdské strany Demokratická unie.

  „Naše útoky jsou zaměřené tak, aby zabránily pokračování tohoto. Nebudeme se tiše dívat na ilegální aktivity na našich jižních hranicích,“ dodal Erdogan…“

 • Béda • 21. února 2016

  Jak sleduji cvrkot v Evropě, docházím k přesvědčení, že bruselští byrokrati s Angelou Merkelovou a papežem se na nějaké utajené schůzce rozhodli nahradit takzvanou „židokřesťanskou tradici“ jako přežitek velice pokrokovým „umírneným“ wahábismem.

 • Starý doktor • 21. února 2016

  Toto 19. února prohlásil ministerský předseda Lucemburska Jean Asselborn, píše Der Spiegel.
  Premiér zdůraznil, že vojenský blok NATO se nehodlá podílet na eskalaci turecko-ruského konfliktu, jak si to přeje Ankara. Asselborn zdůraznil, že vlády všech členských států NATO zastávají jednotné řešení dané otázky.

  „Členské země aliance nesmí být zataženy do eskalace konfliktu Turecka s Ruskem. Podle zakládajícího dokumentu NATO se záruky vzájemné obrany vztahují pouze na případ otevřeného útoku“, zdůraznil ministerský předseda Lucemburska.
  Zdroj: http://regnum.ru/news/polit/2083353.html
  Publikováno: http://www.novarepublika.cz/2016/02/nato-nepodpori-turecko-v-pripade.html

 • Bety • 21. února 2016

  PPK – také mám někdy k Pjakinovi určité výhrady, nicméně stínová vláda určitých struktur (hlavně finanční) je neoddiskutovatelná. To, že existují státní struktury (byrokracie), které dělají vše pro zachování své moci a přitom jsou ovlivňovány touto stínovou vládou se mi zdá také na základě dostupných informací zřejmé a to, jak jsou nazývány je z mého hlediska nepodstatné – program NWO byl koneckonců vyhlášen.
  Pjakinovy historické exkurze jsou myslím mimo jiné podmíněny tím, že Rusové mají dojem, že jejich stát je světovými elitami stále zatlačován do role otloukánka a dehonestován jako stát tupých a ožralých mužiků, kteří jsou použitelní jen jako tažná zvířata – a že ruská byrokratická elita toto bere za své – stačí např. vyjádření takového Grefa. Že se to snaží změnit a dodat Rusku více sebedůvěry je dobré, a dělá to jak umí. Např. my bychom té sebedůvěry a zároveň kritičnosti k západu také dost potřebovali. Kdykoli nějaký Čech získá jakékoli ocenění ze západu (např. Oskara a jiné) tak slintáme blahem, aniž bychom si uvědomili, že jednou rukou nám mažou med kolem huby a druhou nás zatím oberou až na kost.