Diskuze k článku


 • Starý doktor • 24. prosince 2017

  Pro doplnění informací doporučuji zajímavý článek Iščenka.
  Mandát lidu a „ochrana před hlupákem“: proč se Putin stal samostatným kandidátem

  http://www.novarepublika.cz/2017/12/mandat-lidu-ochrana-pred-hlupakem-proc.html

 • mm • 24. prosince 2017

  V.V.Putin by stál za samostatný článek, pane doktore….vlastně jsem kdysi začal číst Pjakina kvůli siovi, a pokaždé, když mi naskočí upozornění na nový článek, pomyslím si…tak se – oba- podíváme. Jako je chybná politika, jsou i chyby medicinské, a na ty sio doplatil. Z ca tlustého střeva následoval rozsev, dle mne i proto,že výchozí stav, ač operabilní, nikdo neodoperoval…připomínám si všechny, kteří s námi i zde byli. Nechápu ruský fenomén, kdy Medvedev, ač spustil Arabské jaro, zůstal v čele státu jako číslo dvě. Připomenu, že ruské zamini slíbilo Kaddáfímu veto rezoluce OSN o bezletové zoně, což Medveděv změnil a RF nechala rezoluci projít. Bombardování už jen bylo začátkem libyjského konce. Jinak, klidné a požehnané svátky všem čtenářům.

 • peter. • 24. prosince 2017

  Iščenko prirovnáva úlohu ktorá stojí pred Putinom k reformám Petra I.Veľkého.O Petrovi I. sa vyjadruje ako o panovníkovi,ktorý v Rusku vytvoril celistvý,funkčný a efektívny systém,ktorý zabezpečil Rusku,aby pokojne existovalo dve storočia a len zhodou okolností vďačí Rusko tomu,že ten Petrov systém netrvá do dnes.
  Iný pohľad na panovanie Petra I.má ruský historik Andrej Fursov.Vo svojej práci „Stalin a vietor histórie“ píše:
  „V ruskej histórii boli traja krutí vládcovia.Ivan IV.Hrozný,Peter I. a J.V.Stalin.Najviac deštruktívny a najkrutejší bol ten druhý – Peter I.Počas jeho vlády predstavoval úbytok obyvateľstva 25%,národ vymieral,ríša sa vyľudňovala.V momente jeho smrti bola pokladnica fakticky prázdna,hospodárstvo zničené a z Petrovej morskej flotily ostali po niekoľkých rokoch len tri lode.Toto má byť ten veľký modernizátor?V pamäti národa ostal Peter I. – antikristom.Jediný ruský cár – antikrist,to je veľmi významná skutočnosť „.Tí ktorí Rusko naozaj pozdvihli,boli Ivan Hrozný a J.V.Stalin.
  http://www.chelemendik.sk/Andrej_Fursov_Stalin_a_vietor_historie___Stalin_predpovedal_ze_p_525631261.html
  Preto si myslím,že Putin by sa mal inšpirovať skôr Ivanom IV. a J.V.Stalinom, nie Petrom I.Nedaj Bože aby Rusko po odchode Putina zostalo v stave,v akom ho zanechal cár Peter I.Veľký!
  Prevzal krajinu s dreveným pluhom a odovzdal štát – jadrovú veľmoc.Povedal o Stalinovi Churchill.
  Ak je Putinovou úlohou navrátiť RF mocenské postavenie ktoré mal ZSSR vo svete ešte v nie tak dávnej minulosti,tak jeho inšpiráciou by mal byť radšej J.V.Stalin,ako cár Peter I.

 • Béda • 25. prosince 2017

  K olympiádě. Platí zde dvojí metr. Jeden pro Rusko jako stát, druhý pro sportovce jiných zemí jako jedince. Kdyby platil „státní“ jednotný metr (který používají vůči Rusku) – USA by cca od 90-tých let nesměly být (vzhledem k počtu dopingových afér amerických sportovců a neprokázaných podezření u dalších sportovců – přece jenom jejich chemický podnikatelský sektor má předstih před zbytkem světa a dopingovými laboranty) jako stát zastoupeny na žádné olympiádě. Sport se stal integrální součástí politického vydírání.

  Vždycky jsem byl velkým fandou olympizmu a sportu jako takového. Dnešní zkomercializovaný a zpolitizovaný sport již vůbec nesleduji. A olympiáda mi od zavedení prvních protiruských politických sankcí neříká již vůbec nic. Úplně ji vypouštím ze svého zorného pole.

  Olympioniky jsem vždycky považoval za reprezentanty svého státu, olympiádu jako soutěž států a současně jednotlivců. Nynější pojetí olympizmu zcela popírá původní mírotvornou Coubertenovskou myšlenku olympizmu a slouží jako zpolitizovaný vyděračský klacek ke zhoršování vztahů a zvyšování napětí mezi státy. (Koneckonců distanc ruských sportovců – státních reprezentantů – se fakticky již stal trvalou – opakovanou – součástí politického vydírání Západu.)

  Přeji klidné a příjemné prožití Vánočních a Novoročních svátků.