Diskuze k článku


 • peter. • 4. března 2018

  K tomu,čo zjavne nas…ý Pjakin porozprával o ruských olympionikoch sa vyjadrovať nechcem,lebo nemám chuť sa zase nechať obviňovať z porazenectva a z hlupáctva.
  Hovorí sa,že ten kto schvaľuje zločin,je rovnako vinný ako páchateľ.Neviem,či to platí aj o človeku – ľuďoch,ktorí oslavujú zradcovských „parchantov“,ľudí bez cti a vlastenectva.
  Nech si každý utvorí názor po zhliadnutí týchto dvoch videí :
  https://www.youtube.com/watch?v=s-0j06H4zJI
  https://www.youtube.com/watch?v=EkIlfbIr5Q4
  K čomu sa ale chcem vyjadriť,je tento Pjakinov výrok,ktorým v mojich očiach padol na úplné dno, cit. „Ze západu přišel vzkaz,že rudá mašina má vyhrát.Vždyť otevřeně řečeno,to vítězství bylo zařízeno,plně zařízeno.
  Zařídili,aby hráli s druhořadými,třetiřadými týmy,aby nehráli proti silnému týmu.“koniec ctátu.
  Na tejto olympiáde nehrali hráči kanadsko-americkej NHL.Ani za zbornú RF,ktorej naopak MOV vyškrtol zo zostavy päť hráčov,čím ju oslabil.Na olympiáde štartovalo to najlepšie,čo aktuálne korčuľuje v európskych ligách a v KHL.
  Nech niekto skúsi tlmočiť Pjakinov výrok trénerovi reprezentačného mužstva ČR Jandačovi.Nech sa niekto opýta kapitána Červenku,Erata alebo hociktorého hráča na to,za čo predali zápas s Ruskom a či sa naozaj považujú za druho alebo treťoradý tým.
  Ja uznávam vlastenecké cítenie kohokoľvek,ale toto už hraničí s urážkami nie len zbornej RF,ale so všetkými hokejovými mančaftami ktoré sa zúčastnili olympijského turnaja.
  Mimochodom,Rusi neštartovali pod bielou vlajkou kapitulácie.Štartovali pod olympijskou vlajkou a svojou účasťou a vystúpením získali omnoho viac sympatií vo svete,ako keby účasť odmietli.Aspoň na Slovensku určite,lebo to protiruské rozhodnutie MOV odsúdili slovenskí športovci,slovenská verejnosť aj skoro 40% poslancov NR SR.

 • zajoch • 5. března 2018

  Peter, z mého pohledu jste ohodnotil Pjakinovo vystoupení k ruské účasti na olympiádě správně. Byla jsem překvapena mnohomluvným rozčileným Pjakinovým obhajováním jeho vlastních předešlých postojů. Na mne působilo křečovitě a přiznám se, že ke konci i nudně vzhledem ke stálému opakování jednoho a téhož. V kvalitě hokejových mužstev se nevyznám, nemohu posoudit z tohoto pohledu jejich nasazení, takže bych si nedovolila hodnotit, avšak to co jste napsal mi připadá logické. Že měli Rusové proti sobě silný tým ve finále snad dokládá i to, že až do posledních minut nevítězili.
  Chápu Pjakina, že musel reagovat na dotazy, ale myslím, že to mohl provést elegantněji a důstojněji a že by neuškodilo ani přiznání mýlky. Přes to všechno u mne na dno nepadl, protože v jiných otázkách si jeho názorů vážím. Podle mne každý člověk občas ujede, i ti uznávaní. Mi stačí vzpomenout si, kolik podle mého názoru hloupostí provedl ve své politické kariéře Miloš Zeman a přece jsem jej s čistým svědomím v prezidentské volbě volila. Jeho celkové jednání považuji za správné, ač některým konkrétním věcem dosud nerozumím, nebo s nimi dokonce nesouhlasím.

 • Bety • 5. března 2018

  Také si myslím, že Pjakin tentokrát poněkud ujel. Přesto jsem nezměnila svůj názor, že se na celou olympiádu měli vykašlat a postavit se za své vyloučené druhy. Ostatně postoj WADA, který Rusku zakazuje pořádat mezinárodní soutěže
  ukazuje, že účast ruských sportovců jen posílila jeho aroganci.

 • hudryper • 6. března 2018

  Přiznám se,že od autohavarie Pjakinovy manželky,tedy od doby,kdy se autor na
  hony vyhýbá některým problémům ruské společnosti,ztratily jeho pořady pro mne
  význam. Tehdy jsem se přes množství jeho dohadů a tvrzení dovídal něco zevnitř
  skutečného Ruska.To ale zřejmě z vážných důvodů zcela odeznělo a já přestal číst
  nadále paní Irenou skvěle překládané texty jeho vystupování.Prostě na tyhle řeči
  mi je líto času,který si nárokují.Obávám se,že vytvářejí v posluchačích dojem z
  podstatně jiné společnosti,než je skutečné a opravdové Rusko.

 • zajoch • 7. března 2018

  Hudrypere, ale jak můžeš tak definitivně zavrhnout Pjakinovy úvahy, když jsi je přestal číst? To znamená, že soudíš podle nějakého výseku jeho pořadů a odvrhl jsi jej napořád. Možná o něco přicházíš. Pro pár věcí, s nimiž nesouhlasíme, nemusí být nesprávné všechno.
  Irena dělá opravdu výbornou práci a věřím, že občasné snižování Pjakinových myšlenek ji od pokračování neodradí. Ireno, je nás myslím pořád hodně, kteří si Pjakina rádi přečtou ve Vašem překladu. To, že si uděláme vlastní názor je v pořádku. Jenom je otázka, zda je náš názor správný. Copak my vidíme do ruských záležitostí tak podrobně jako ruský politolog? Ireno, vaší práci čest!

 • Aleš • 7. března 2018

  Jsem moc rád za překlady, moje ruština je teprve v úrovni pár začátečnických hodin.
  Natapetuji sem trochu myšlenek naší analytičky, jelikož všechno souvisí se vším a nemyslím si, že by bylo dobré zavrhnout pjakinův pořad.
  http://literarky.cz/blogy/tereza-spencerova/25839-jadro-eu-mezi-iranem-a-usa-a-saudove-zpoza-duny-
  http://literarky.cz/blogy/tereza-spencerova/25855-usa-kvli-afrinu-ztraceji-kurdy-a-tak-hrozi-utokem-proti-syrii-

 • Martin (už bez taky m) • 7. března 2018

  Dost dobré
  :-)
  http://leva-net.webnode.cz/products/alexandr-rogers-o-velke-ruske-kourove-clone/

 • hudryper • 7. března 2018

  Martin (už bez taky m) napsal
  Dost dobré
  :-)

  Milý Martine,právě jsem se rozhodl uchlácholit zajocha stejným odkazem :
  http://leva-net.webnode.cz/products/alexandr-rogers-o-velke-ruske-kourove-clone/

 • fajt • 7. března 2018

  https://cz.sputniknews.com/svet/201803076914004-usa-rusko-ukrajina-putin/?utm_source=https://t.co/DyrS6v98hN&utm_medium=short_url&utm_content=gU8E&utm_campaign=URL_shortening – tohle je opravud na hlavu, takže dnešní Ukrajina je dílo i Ruska, když je tedy partňor ( zase) obelhal, tak proč s ním dále vedou dialog a ustupují mu jak na Ukrajině a v Sýrii … jediné logické vysvětlení je, že se všechno děje záměrně a jde o hru na zlou a hodnou mocnost, která je pro sprostý lid, při čemž ve vrcholných patrech obou zemí jede kamarádšoft, který nemá obdoby. ..)

 • Martin (už bez taky m) • 7. března 2018

  https://www.youtube.com/watch?v=pGaV5ADa07M

 • Aleš • 7. března 2018

  fajt napsal

  https://cz.sputniknews.com/svet/201803076914004-usa-rusko-ukrajina-putin/?utm_source=https://t.co/DyrS6v98hN&utm_medium=short_url&utm_content=gU8E&utm_campaign=URL_shortening– tohle je opravud na hlavu, takže dnešní Ukrajina je dílo i Ruska, když je tedypartňor ( zase) obelhal, tak proč s ním dále vedou dialog a ustupují mu jak na Ukrajině a v Sýrii … jediné logické vysvětlení je, že se všechno děje záměrně a jde o hru na zlou a hodnou mocnost, která je pro sprostý lid, při čemž ve vrcholných patrech obou zemí jede kamarádšoft, který nemá obdoby. ..)

  Za všechno je vinen váš imanentní bůh. To přeci dobře víme. Ale ať už jde o situaci v Sýrii (stačí si přečíst třeba Spencerovou), tak třeba o ekonomiku, situaci bych nenazýval ústupem. A co se týče vývoje technologií, také ne.
  Jestli chcete slyšet přiznání, že vedení Ruské federace udělalo chybu, že v minulosti uvěřilo slibům teroristů z Nadnárodní Americké Teroristické Organizace, to připouštím, protože to pravda je. Na rozdíl od bývalého rozvědčíka a diplomata Polreicha si nemyslím, že by NATO dělalo ve světě bordel jen kvůli neokonům a taky si nemyslím, že by Putin v tom jel s nimi taky.
  Naopak, situaci trefně popisuje A. Rogers. A když vidím, co Rusko, Čína, Írán a další státy zamýšlí s dolarem, tak vidět v tom jen kamarádšoft elit dvou mocností, to mi přijde mimo. Jak nejjednodušeji porazit globální zmetky v těch jejich zrůdných hrátkách, intrikách, konspiracích až neřkuli šachových tazích? Jejich hru znát lépe. A kdy jindy by mělo platit okřídlené jak Zirkon, že Game is over?
  Svět se nestane den ode dne náhle rájem na zemi, sám vidíte, jaké idioty a v jak hojném počtu potkáme třeba i u nás (a jak říkal Werich, nejhorší je setkání s blbcem) a i s nimi tu budeme muset nějak žít.
  Nicméně život i v naší kolonii, pokud se ho zase nezmocní majdanutí inkvizitoři, se mi po Putinově projevu zdá být zas o kapku snesitelnější a světýlko na konci tunelu silnější.

 • Aleš • 7. března 2018

  https://www.youtube.com/watch?v=Uul3khSDJws&feature=youtu.be&t=4
  Skutečný důvod nenávisti k Ondráčkovi

 • Irena • 7. března 2018

  Díky Zajochu, vy přece také odvádíte skvělou práci.

  Tady jeden odkaz, nevím nakolik jsou ty údaje tedy pravdivé
  http://voicesevas.ru/news/ukraine/37166-migraciya-s-ukrainy-za-poslednee-vremya.html