Diskuze k článku


 • jan123 • 29. prosince 2014

  Ještě obtížnější je však blbost v prostoru a čase – toho či onoho jedince definovat….

 • Lex • 29. prosince 2014

  No budiž. Jenže to zní příliš generalizovaně.
  Kupříkladu já o sobě netvrdím, že nejsem „blbý“. Přijde na to, jak říkal myslím Karel Roden jako „Koubův“ kapitán ve filmu Copak je to za vojáka.
  Ale co vím jistě, je to, že tím, čím autor definuje „blbost“, která nás postihuje, určitě netrpím.
  Takže to asi nebude až tak úplně platné.
  Trochu mi to připomíná takové to tvrzení, že „každý musíme začít sám u sebe“.
  Nemusíme. Kdo nikdy neskončil být slušný, nemá proč začínat.

 • Petrpavel • 29. prosince 2014

  Zajímavá úvaha, včetně té naděje něco změnit bylo-li to nastoleno našim chybným, hloupým, rozhodnutím.
  Nojo, ale : já např. dodnes nevím jestli moje jediná a taky poslední volba ODS v 1992 byla správným nebo chybným rozhodnutím. Nebudu detailně rozkličovávat, ale : mě přinesla zcela jistě materielní přínos (poctivý), a zcela jistě taky pomohla nastavit (slušně řečeno nepoctivé) mafiánské prostředí, to, co teď kritizuji a proti čemu brojím. Volil jsem pak ČSSD, teď několik let volím KSČM. Dokážu tu volbu teď zdůvodnit sám sobě, ostatním netřeba, je to jejich volba, ale je ta moje současná správnou volbou?
  Zásadní problém vidím ve stávajícím v roce 1989 převzatém systému – režimu. Dokud ten se nezm,ění, nezmění se k lepšímu nic. Jen k horšímu. Je to můj názor. Existuje u nás nějaká jiná relevantní, s nadějí dostat se do Poslanecké sněmovny, protisystémová nebo alespoň nesystémová strana než je KSČM? A je tahle strana opravdu alespoň nesystémová? Babo raď!

 • hudryper • 29. prosince 2014

  Petrpavel napsal
  je KSČM? A je tahle strana opravdu alespoň nesystémová? Babo raď!

  Pokud se týče členstva KSČM,jde nepochybně o stranu protisystémovou. Naopak vedení této strany je schizofrenicky postiženo.
  Verbálně ( výjimkou je pravičák Dolejš ) vystupuje jako nesystémová strana,reálně pak v praktické parlamentní politice je stranou
  systémovou velice. Vedení ctí systém,který jim na jedné straně ponechává pozici verbálního otloukánka,ale zato mu umožňuje
  fruktifikovat všechny benefity s parlamentem a s dalšími zastupitelskými útvary spojené. Pro us.loutkovodiče má KSČM v této
  podobě značnou cenu. Společně s v r.93 importovaným „Bohumínským usnesením“ zajistili nemožnost levicové vládní koalice a
  pokud se přecejen v ČSSD našel předseda připravující vážně takovou koalici,jsou nasazovány nejrůznější podrazy a Kubice. Vzhledem k prokorupčnění obou velkých levicových stran mám zato,že jedinou šancí by mohl být vznik nové levice- jako Die Linke v Německu a jejím prostřednictvím posléze změnit dnešní pseudodemokratický systém tzv. zastupitelské demokracie v systém sice zastupitelského typu,avšak s jasně definovanou možností odvolání kteréhokoliv politika systémem přímé volby-přímé odvolání.
  Za těchto okolností by se nemohli udržet ve funkcích levicoví politici praktikující hlasování proti zájmům levicových voličů,jak je
  tomu bohužel nejen u nás,ale skoro ve všech zemích se systémem zastupitelské demokracie. Tento systém slouží pouze finanční oligarchii dané země a jejímu hegemonovi,tedy diskrétní elitě se světovládnými ambicemi.

 • Dolmen • 29. prosince 2014

  Petrpavel napsal
  Volil jsem pak ČSSD, teď několik let volím KSČM. Dokážu tu volbu teď zdůvodnit sám sobě, ostatním netřeba, je to jejich volba, ale je ta moje současná správnou volbou?

  Volím také jedinou protisystémovou stranu u nás – KSČM. Volím jí proto abych alespoň tímto nepatrným způsobem kopl systémové zloděje a parazity do řiti. Kdyby nás takhle volilo více, mohlo by to nakopnutí být už citelné a při ještě větší účasti by už ti systémoví určitě zaqičeli bolestí. To by mi udělalo velikou radost.

 • mirror • 29. prosince 2014

  Před krátkou dobou dal idiotronic na OM odkaz na poslední článek Jiřího Jírovce z Kanady. O socanech napsal, že před volbami ČSSD něco voličům slíbí a po volbách uzavře koalici, která tyto sliby zruší. Dychtivost po korytech převáží. Co je mi do toho je podporovat, aby se dostali ke korytům? Oni na mne kašlou. Nic mi nedali, nic po nich nechci. Naposledy to byl socanský podraz s církevními restitucemi. Korytáři ze socdem ve větších městech jsou stejně morálně zdegenerovaní jako je ODS. Ono je nelze ani rozeznat. V našem kraji stačí uvést Ostravu a Frýdek Místek a místní se ušklíbnou. To netvrdím o řádových členech socdem, kteří jsou slušní a současně bezvýznamní.

  Kdo snese, že ho socani podvedou, ať je volí. Já si nechci dělat výčitky, že jsem pomohl k nějaké levotě. Kdyby komunisté ze scény zmizeli, pak bych socdem stejně nevolil. Mnoho voličů komunistů mohlo dávno začít volit socany, ale neudělali to. Počet hlasů pro komunisty několikrát převyšuje jejich členstvo. Rozhodnutí je volit je skoro vždy na základě racionální úvahy. Komunističtí voliči jaksi nechtějí vymřít, zatímco socanům voliči rapidně ubývají.

  Pro mne nic neznamená, že některá strana je systémová nebo nesystémová. Od strany, kterou volím, chci, aby hlasovala v mém zájmu.

 • Petrpavel • 30. prosince 2014

  hudryper píše, že „…KSČM…reálně pak v praktické parlamentní politice je stranou systémovou velice. …„Bohumínským usnesením“ zajistili nemožnost levicové vládní koalice …“ .
  Nesouhlasím s tímto vyjádřením, vychází z neznalosti návrhů zákonů KSČM shozených vždy stolu a ani neprojednávaným, z neznalosti vystupování a hlasování v PS (hlasuje vždy jen KSČM a Úsvit proti všem zrůdnostem v poslední době). Že berou poslanci výhody ze svého postavení? Kdo by nebral? Je to klišé stavící je někam kam nepatří. Především : nemohou být příliš nesystémoví, dali by šanci štětinůmmejstřkům aby je zakázali! Projevit se tak jak chtějí jejich členové a sympatizanti mohou jenom až budou mít 51 % hlasů. A ty nikdy díky lidem nechodícím k volbám a levičákům volícím ČSSD nedostanou. Bohumínské usnesení je jen a jen dílem ČSSD a je vyjádřením nejen jejich antikomunismu, ale i protilevicového postoje. Viz Špidla a jeho vláda v roce 2002, která mohla být levicovou, úspěšnou, a mohla zabránit vládám topolánků i nečasů degradovat a zruinovat stát ! Proč sami socani odstranili Paroubka (ano, odstranili sami, znám jeho nepodporu ve své straně kterou dovedl k vítězství ve volbách) který chtěl hlasovat i s Marťany?
  Dolmen vyjádřil i mé pocity. Přesné!

 • Petrpavel • 30. prosince 2014

  Ještě : ne, ne hudrypere, nových prolevicových stran se už tady vynořilo mnoho a neměly a nemají ani členy ani voliče. Tudy cesta nevede!

 • Dolmen • 30. prosince 2014

  hudryper napsal
  Pokud se týče členstva KSČM,jde nepochybně o stranu protisystémovou. Naopak vedení této strany je schizofrenicky postiženo.
  Verbálně ( výjimkou je pravičák Dolejš ) vystupuje jako nesystémová strana,reálně pak v praktické parlamentní politice je stranou
  systémovou velice.

  Nepochybuji o poctivých názorech a úmyslech vedení KSČM (S výjimkou Dolejše, ten by spíše patřil do TOP09. Při hledání vhodného pašalíku zabloudil do ul. Politických vězňů, poněvadž zcela správně seznal, že v TOP, či ODS je řada dravých predátorů a proto si pro sebe našel klidnější vody.) Za zaoblených postav lídrů KSČM lze už na první pohled usoudit, že od nich lze očekávat pouze a jen uhlazený parlamentarismus namísto revolučního zápalu. Chybí charismatické osobnosti typu S. Wagenknechtové nebo G. Gysiho z Die Linke, či Tziprase ze Syrizy…, v tom je hlavní problém. Mám ale také podezření, bohužel, že i kdyby se takové osobnosti na scéně KSČM objevily, tak by je „zkušení“ soudruzi mezi sebe rozhodně nepustili.

 • Petrpavel • 30. prosince 2014

  Dolmere, revoluční zápal? Kdo by chtěl do kriminálu (viz stíhání Semelové), kdo by chtěl volební výsledek u nás 0,1 % (viz výsledky SDS a jiné radikálnější levice), kdo by chtěl upadnout ve své straně do nelibosti (Foldyna v ČSSD), kdo by takové u nás volil? My dva? Zbývá jenom naděje, že při lepším a lepším volebním výsledku KSČM se budou takoví revolučnější postupně dostávat do popředí. Jistotou naopak zatím bohužel je, že žádná jiná strana nic zásadního nezmění (alespoň tu všudypřítomnou korupci a pokračující privatitzaci výnosů a socializaci ztrát) , viz některé kraje a obce s vedené touto stranou v koalicích.

 • bbb • 30. prosince 2014

  Jsou i konkrétní výhrady k Dolejšímu?

 • mirror • 30. prosince 2014

  Mně stačí, že komunisté hlasují podle mých zájmů. Kdybych byl až přespříliš egoistický (jako například některý konstruktér), pak bych si přál, aby hlasovali za zvýšení platů pro mou profesi na úroveň platu soudců. Asi by mne pak nesouměřitelnost nijak netěšila a navíc by tím mou profesi naprosto znehodnotili, protože by se mezi nás natlačil kdejaký pitomec, který by zničil poslední zbytky její vážnosti.

  Stížnosti, že komunisté nemají osobnost, bych kontroval tím, že mají Ransdorfa, který převýší Siova Honzu. Na druhé straně náš parlament je sbor hokynářů a Ransdorfovy přednášky si nezaslouží. Když byl ještě doma, tak všechny jeho poznámky v českém parlamentu jsem sledoval. Ivan David vzpomíná, že když Ransdorf řečnil, všichni zmlkli. Myslím, že nás lépe reprezentuje v Bruselu než kdokoliv jiný. Nepustil bych ho řídit auto ani spekulovat s obrazy. Svoje peníze do politiky investovat neměl. Tady selhala jeho manželka.

 • mirror • 30. prosince 2014

  mirror napsal
  mirror • 30. Prosinec 2014

  pokračování …

  Nejvýraznější komunistickou osobností v parlamentu je Semelová. Chválil ji také Velekněz Ratata. Pokoušela se vmést pravdu ignorantům do jejich pravičáckých zlodějských ksichtů a málem za to šla k soudu. V Hyde Parku za ni odpovídal na provokativní otázky moderátor (asi Klepetko) a za jeho odpovědi ji chtěli pohnat k soudu. Bylo to jako u Švejkova výslechu na četnické stanici v Putimi. To je přímo výsměch naší společnosti. Děvče by se mělo naučit opatrnosti, a že každého se zastávat nemusí. Vyčítat ji, že řeční na hrobu Gottwalda, je také pokrytectví. Někomu Gottwald ublížil, někomu pomohl jako každý jiný prezident. Mému otci pomohl tím, že měl na rozdíl od první republiky pořád práci, což lidé před 25 léty nedokázali ocenit. Nic více moje rodina nedostala než to, že já jsem mohl studovat. Já pomoc Semelové nepotřebuji. Mezi námi žije mnoho těch, kteří jsou na tom hůře než já a možná je pro ně Semelová nadějí, což si musí každý rozhodnout sám. Práci lidem usměvavý a mnohomluvný křesťan Sobotka jako Gottwald každému nezaručí. Ostatně teď možná umírá předčasně mnohem více sociálně deklasovaných lidí (umrzlí bezdomovci, sebevraždy, atd.) než v padesátých létech, kdo ví? Solidarita sociálních demokratů spočívá v tom, že jako poslanec Rykala z Ostravy zajistí svou rodinu, což nás daňové poplatníky stojí 5 melounů ročně. Pokud vím, do čela boje za sociální spravedlnost se v Ostravě nepostavil. Podle Sia by Rykalové měli v parlamentu nahradit komunisty.

 • peter. • 30. prosince 2014

  mirror napsal
  Práci lidem usměvavý a mnohomluvný křesťan Sobotka jako Gottwald každému nezaručí.

  +++++

 • Sio • 30. prosince 2014

  mirror napsal

  Mně stačí, že komunisté hlasují podle mých zájmů. Kdybych byl až přespříliš egoistický (jako například některý konstruktér), pak bych si přál, aby hlasovali za zvýšení platů pro mou profesi na úroveň platu soudců. Asi by mne pak nesouměřitelnost nijak netěšila a navíc by tím mou profesi naprosto znehodnotili, protože by se mezi nás natlačil kdejaký pitomec, který by zničil poslední zbytky její vážnosti.

  Stížnosti, že komunisté nemají osobnost, bych kontroval tím, že mají Ransdorfa, který převýší Siova Honzu. Na druhé straně náš parlament je sbor hokynářů a Ransdorfovy přednášky si nezaslouží. Když byl ještě doma, tak všechny jeho poznámky v českém parlamentu jsem sledoval. Ivan David vzpomíná, že když Ransdorf řečnil, všichni zmlkli. Myslím, že nás lépe reprezentuje v Bruselu než kdokoliv jiný. Nepustil bych ho řídit auto ani spekulovat s obrazy. Svoje peníze do politiky investovat neměl. Tady selhala jeho manželka.

  Mirrore, o platech jako v Německu tady spolehlivě nejčastěji melete vy, podívejte se do svých starších příspěvků, pokud si to neuvědomujete.
  Žeby Míla převýšil Honzu? Tak to je váš názor. Nezkoumám odkud má Míla ty dluhy a jak je na tom se splácením, jak to bylo s těma autonehodama s alkoholem v krvi ba ani s tím fackováním novinářů. Bezesporu Míla formát je. Honza ovšem přinejmenším stejný.

 • Sio • 30. prosince 2014

  Mirror:
  „Podle Sia by Rykalové měli v parlamentu nahradit komunisty.“
  Ne, nemyslím, že takto to chci. Ale to je další věc, jací lidé se v různých stranách dostávají do parlamentu. U komunistů to zase také není moc slavné. Bohužel. Asi nevíte, že jsem komunisty volil. Nikdo lepší tam není. Ale to neznamená, že bych byl moc spokojen. Levice ve skutečnosti prohrála. Hlavní vinu samozřejmě mají Sobotkovci, ale komunisté jim stejně neumožní sestavit levicovou koalici. Mnoho členstva socdem by to nezkouslo a jejich lídři zastupují právě toto křídlo. Třeba někdy u socanů zvítězí Foldynova zemanovská frakce a zlepší se to. Ale ani tak koalice s komunisty nebude. A to jen a jen kvůli názvu. Rozděl a panuj. Pravici to dokonale vychází.

 • sibolet • 30. prosince 2014

  https://www.youtube.com/watch?v=0eDMexWz5fA

 • peter. • 30. prosince 2014

  Sio
  Možno vás toto zláka ku rybačke na Slovensku
  http://www.hlavnespravy.sk/na-slovensku-chytili-zlatu-rybku/487175

 • Sio • 30. prosince 2014

  peter. napsal

  Sio
  Možno vás toto zláka ku rybačke na Slovensku
  http://www.hlavnespravy.sk/na-slovensku-chytili-zlatu-rybku/487175

  Na jednom nejmenovaném soukromém revíru (chytám tam jen vyjímečně o dovolených) se mi podařil koi-kapr 82 cm. :-) Ten měl velmi podobnou barvu. Ovšem uznávám jen úlovky ze svazových vod, což nebyl ten případ. Je to pěkná raritka. :-)

 • mirror • 30. prosince 2014

  Sio napsal
  Ne, nemyslím, že takto to chci.

  Sio, koho volíte, to je vaše soukromá věc. Nejste hlupák a svoje rozhodnutí si dokážete zdůvodnit. Měl byste rozeznat neodpustitelné podvody na voličích. Třeba církevní restituce. Vzhledem k agresivitě katolické církve se může stát, že budete s odporem navštěvovat bohoslužby a předstírat pokryteckou zbožnost, abyste neztratil klienty. Nevolení duchovní budou ovládat společnost. Při církevním pohřbu vám farář vyčte všechny hříchy mládí, jak se to děje ve vesnicích blízko polským hranicím. Nástěnek jste vyzdobil dost a možná, že máte nějaký odznak BSP. Socani aktivně nakročili tomu, aby se tato chmurná předpověď stala skutečností. Sobotka bude blahořečen.
  Máte blízko nebo jste součástí Ostravy. Musíte vědět, jak se socani k sobě navzájem chovají. Znáte příběh Kajnara, který buďto pokládá svoji stranu jako výtah ke korytu nebo ostatní členové vedení této strany jsou závistivci. Oboje je špatné. Znáte hvězdu ostravské socdem Petra Wolfa. Jeho kotrmelce v Mariánských Horách. On bývalý protekční komunista se hádal s jiným bývalým komunistou o místě na kandidátce. Mezi socany v Ostravě neznám nikoho s morální autoritou. Jsou to hokynáři toužící po korytu. Blízko máte Frýdek Místek. Víte možná o trestním stíhání vedení radnice, jak o tom píše právník Aleš Uhlíř. Dva moji bývalí kolegové z minulého zaměstnání se angažovali ve prospěch socanů tak, že jim jeden ve větším městě založil místní organizaci a druhý šel za ně jako dosti populární osoba sednout do zastupitelstva. Možná, že už s nimi nechtějí mít nic společného, protože jsem o nich neslyšel.

 • idiotronic • 30. prosince 2014

  bbb napsal

  Jsou i konkrétní výhrady k Dolejšímu?

  Asi jste měl ve skutečnoísti na mysli Dolejše, ale já to zneužiju k upozornění na projev zpětné vazby k Blistům,o nichž je tu často řeč:
  http://www.novarepublika.cz/2014/12/pane-drculiku-brzdete.html

 • mirror • 30. prosince 2014

  idiotronic napsal
  projev zpětné vazby k Blistům

  Čulík se dvakrát rozešel se svými čtenáři. Poprvé při bombardování Jugoslávie a podruhé ve věci Ukrajiny. Jak lze odchylky vysvětlit a čí zájmy hájí?

 • idiotronic • 31. prosince 2014

  Dávám vám zapravdu.
  V německých a českých diskusích jsem našel slovo, které mne nenapadlo:
  Rektonaut