Diskuze k článku


  • Béda • 26. března 2017

    Největší vtip na tom všem je, že od Trumpa, který si nasadil do čela Mimisterstva financí Goldmana, do čela Ministerstva zahraničí člověka(od EXXON Mobil – tedy) od Rockefellera a do čela MZV a zpravodajců válečné jestřáby a sám podniká v S.Arábii a využívá mexické gastarbeitry se očekává zásadní změna.

  • PPK • 26. března 2017

    Stále se v mediální ekonomické agendě argumentuje slovem DLUH. Co však je ten dluh a co na to říká logika? Je to stav, kdy nějaký majitel peněz nějakému zájemci ty „své“ peníze půjčí. Kde však onen půjčovatel peněz, předtím ty údajně své peníze vzal? Natiskl si je? Vydělal je úrokovou lichvou? A jak vznikly ty peníze „vydělané“ jen tiskem a lichvou? Aha! Takže, byly zase jen vytisknuty, anebo už představují nějaké materiální výrobky, vzniklé prací? Ono totiž jedině lidská smysluplná práce má potenciál vytvořit skutečné hodnoty, které pak následně má význam nějak oceňovat penězi. Takže co zbývá lidstvu s tím udělat? Inu nic víc, než přiznat si, že „ekonomická“ hra na dluh je jen nástrojem generování politické moci soukromých tiskařů papírků zvaných peníze nad hloupostí těch, kteří organizačně vládnou státům a jejich tvůrčí pracovní síle (a její výlučné schopnosti ty peníze ZHODNOTIT) – a uvědomit si to – a znárodnit banky.

    Ono totiž jen úsilí kapitálu o moc je jediným motivem půjčování peněz. Jenže, co pak bude dál? Pak totiž zbude pro planetu už jen jediné pokračování: Za vydlužené peníze začnou dlužníci vyrábět zbraně a těmito zbraněmi budou nakonec zlikvidováni ti, kteří na samém začátku toho procesu půjčovali čerstvě „ze vzduchu“ vytištěné peníze. Věřitelé budou pozabíjeni, dluh bude sice smazán, vítězi sice zůstanou zbraně, ale bude si muset hledat dalšího protivníka, který bude vlastnit SKUTEČNÉ ZDROJE hodnot. Má však takový společensko politický „řád“ ještě nějakou jinou budoucnost, než dál pokračující vraždění a války a nakonec už jen definitivní planetární samozničení? Nejsou tvůrci a provozovatelé takového Systému poněkud blbí ve svém úsilí o vlastní samozničení? A nejsou i „ekonomové“, kteří tohle všechno akceptují jako „vývoj“, rovněž poněkud blbí?