Zamyšleni nad cizima slovama, kerym nikdo nerozumi

Když chcete cosik rozbit, zničit, zlikvidovat, musite dat věcem nove nazvy, kerym nikdo nerozumi. Třeba taci internacionalni socialisti. Potřebovali zničit rolnicku třidu, tak vymysleli nazev kulak.

V Rusku nikdo nevěděl, kdo to ten kulak je, u nas už vubec ni. Nikdy nebyla stanovene, kdo ještě kulakem je a kdo už ni. A tak zatimco sudruh Lenin slovo kulak začal použivat, sudruh Stalin ho zavedl do realne praxe tim, že nařidil provest likvidaci kulaku jako třidy. A protože sudruzi z NKVD nevěděli, kdo to jako ma vlastně přesně byt, tak ukradli pozemky vic jak pěti milionum lidi a poslali je do gulagu. To už dava logiku – kulak patři v gulag.

Sudruh Gottwald nebyl taka svině a pět milionu zemědělcu do taboru napravnych praci neposlal. Prvnim duvodem bylo, že nebylo tolik taboru, druhym duvodem, že nebylo ani tolik kulaku. Kulakem byl označeny každy, kdo vlastnil vic jak 15 hektaru. Až byli zlikvidovani všeci, keři měli vic jak 15 hektaru, byli dolikvidovani ti, keři se jim do te doby smali, že ti druzi su kulaci a oni ještě ne. A tak dopadli všeci stejně, cila bylo dosažene.

Zakladem bylo označit kohosik za kulaka. Bo „vypořadat se se zemědělcem“, to zni blbě. Ale „vypořadat se s kulakem“, to dava logiku a všeci to schvaluju…

A tak internacionalni socialisti nekradli, ale podle legitymnich zakonu združstevňovali a znarodňovali. Vlastenci se nazyvali třidni nepřatele nebo protistatni živly. Nebyli zme okupovani, ale byla nam nabidnuta internacionalni pomoc. Přenos informaci, kere socanum nevyhovovaly, se nazyval vysilani štvavych vysilaček, jejichž obsah připravovaly špionažni centraly. Pronasledovani a vyhazovani z prace těch, keři tyto zpravy posluchali a mluvili o nich, se nazyval kadrova prace a takovy kadrovy pracovnik byl placeny ze statniho rozpočtu, takže si ho vlastně platili aji ti, kere buzeroval a vyhazoval z prace.

Je to na světě furt stejne.

Nacionalni socialisti se od tych internacionalnich moc nelišili. Když lidi posluchali fejkňůs ze stanice v Londyně nebo Moskvě, tak jim věšali na radyja take cedulky, kde se psalo, že posluchani fejkňůs je trestne, nebo věšali přimo majitele těch radyjovych přijimaču. Lidi, keři měli jine nazory a nebali se za ně postavit s klackem v ruce, byli označeni jako bandyti nebo terorysti a byli určeni k likvidaci. Dneska těm bandytum řikame partyzani, teroristum řikame bojovnici za svobodu a vražednemu atentatu řikame akt spravedlive odplaty.

Když taky akt spravedlive odplaty provede kdosik na našich synkach, keři se podileji na okupaci jine země, tak my brečime a slibujeme spravedlivu odplatu na těch, keři provedli akt spravedlive odplaty na našich. Duležite je pořadně to zašmodrchat, aby temu už nikdo nerozuměl a nechapal, proč maju naši synci branit cizi hranice několik tisic kilaku daleko, když svoje vlastni hranice chraněne nemame a chodi si přes ně kdejaky mlok. Teda migraček. Kura, vždyť ja už mluvim tež jak ti socialisti. No měl sem prostě na mysli migranty bez platnych dokladu.

Ani ti dnešni nasledovnici nacionalnich a internacionalnich socialistu, socialisti multykulturni, nevybočuju z řad socanu a levičaku celeho světa.

Už zase bojuju proti fejkňůs, kere na rozdil od Hlasu Ameryky, Moskvy, Londyna nebo Svobodne Evropy přinašaju ty fejsbučky a internety. Lidi zatim nemusi mět pověšenu cedulku na počitaču, že šiřeni fejkňůs se tresta podle zakona. Dneska je jaksik civilizovanějši ta totalita. Dneska vas nepověsi, ani nerozkulači a neodešlu do tabora nucenych praci, zatim vam enem vymažu učet na blogu, zakažu lajkovat jine fejkňuzaře na den, tyden nebo měsic. A to je přece pokrok, ni?

Kdysik se představitele statu hazali z oken, dneska se jim leze na střechy, věša rude hadry misto vlajky a cinka kličama, jako že už je čas aby šli na smetiště dějin sami od sebe.

Misto ozbrojene pěsti dělnicke třidy a pomocne straže VB mame elfy placene nama všema přes minysterstvo vnitřku. Misto udavaču mame elfy neplacene, což su ovšem přesně ti sami, pologramotni, nadšeni a proto nemyslici idyjoti, jako ti svazaci v jednapadesatem.

Vlastencum se nadava do nacku a fašistu, trol prorusky nadava trolovi probruselskemu a tak si tu žijem. A zatimco si nadavame, kajsik v Cachach, což je odporny nazev pro jinak hezke město Aachen, podepisuje chlapec, co ma doma babičku, s pani, kera je o rok mladši než ta jeho babička, cary papiru, popsane novomultykulturnim ptydepe, jak to popisoval velky prezident naši vlasti už v šedesatych letech.

Měli byzme davat pozor na formulace, kerym nerozumime, bo nikdy nevime, kdy se věšani cedulek na radyju změni ve věšani opravdove. A proto je třeba se ptat, co třeba znamena věta spolupodepsana chlapcem a babičkou v Cáchenu: „Obě strany se zavazují k misi spojené s územním plánem, která je spojena s přeměnou oblasti poblíž centrální nukleární oblasti Fessenheim v kontextu železnice a má trajektorii od hospodářského a inovačního parku přes transevropskou mobilitu až po ekonomickou a inovační strategii.“

Taku větu može napsat jen idyjot, řekli byste si, co? Ale kdo by ještě v roce štyrycet sedum čekal, že se nam tady prosadi take cizi slovo… kulak.

Ladislav Větvička, hlasatel Mlade Fronty Fčil, kulak, Brusel

Převzato z blogu autora na iDnes

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
J. Hruška
J. Hruška
28. 1. 2019 8:23

Je pozoruhodné, jaké nesmysly může člověk, který je obvykle slušně informovaný vyplodit. Na Rusi byli kulaci od nepaměti a dobře poznatelní. Ruská ves byla občina. Půda patřila obci, každý měl stejný díl a nebylo možné získat pro sebe víc. Jediná možnost, jak zbohatnout byla lichva: „Já ti půjčím dva pytle zrní a ty mi po žních vrátíš tři“. Přestože ruská ves byla společenstvím, takoví lidé se tam našli. Když se kulak trochu zmohl, opatřil si z místních flákačů vymahače – podkulačniky – a terorizoval celou ves. Většinou skončil s rozbitou hlavou nebo utopený ve strouze. Přijela carská policie vyšetřovat vraždu… Číst vice »

Dolmen
Dolmen
28. 1. 2019 10:44

Větva čerpá pro svoje fantazírování ze stejných zdrojů, jako propagandisté z ČT. Kdyby zalistoval ve slovníku, snadno by zjistil, že slovo kulak je převzaté z ruštiny, kde кулак znamená pěst, nebo také chamtivec, lakomec. Tímto slovem se ještě v carském Rusku na vesnici označovali neurvalci, kteří často nevybíravými a surovými metodami ožebračovali své spoluobčany. Pan Hruška má naprostou pravdu.

Sofie
Sofie
29. 1. 2019 9:20

Přestože čtu L. Větvičku ráda a většinou s ním souhlasím, tentokrát nemohu. J. Hruška popsal situaci na tehdejším ruském venkově a „přerozdělování“ ve prospěch kulaků velmi přesně a není co dodat. Dolmen jeho popis skvěle doplnil a já s nimi nejenom souhlasím, ale také jim děkuji za jejich polemiku s L. V..

Go
Go
24. 1. 2020 17:17

Ono je to asi těžké. Kdo není lempl, tak se podívá za oponu a možná dojde k závěru tomuto. Že. Před 100 lety byla ww1, následovala v ÚNORU 1917 revoluce za řízení asi 30-ti ruských Židů, kteří se přejmenovali, žijících v USA a okolo, a vedených jistým panem Trockým. Potom VŘSR , občanská válka, invaze Evropy za účasti USA a i Japonska do Vladivostoku. Vše odeznělo. Po té invazi zůstalo tak v tom kraji několik pobořených polních opevnění, nějaké kosti vojáků a mapa, britská mapa, jak rozdělit Rusko. No na Brity vyšla Sibiř. Potom byla embarga na ty co přijali… Číst vice »

Bety
Bety
25. 1. 2020 17:24

Předešli jste mne. Tak jenom poznámku k těm českým kulakům.
V pozůstalosti mojí matky jsem našla dopis od její nejstarší sestry z té doby.
Psala v něm o tom, jak do jejich vesnice přijeli takoví, jak pan Hruška napsal
hujeři. Svolali schůzi a obvinili jednu rodinu. Ale protože všichni přítomní
se postavili proti tomu, vzali obvinění zpátky a odjeli bez jakýchkoli represí.
Co z toho plyne? Záleží na lidech. A pokud jinde tomu nechali volný průběh,
tak možná byli zbabělci, ale také je možné, že si to dotyční zasloužili.
Ono se toho po létech nakecá.