Diskuze k článku


 • leho • 21. června 2015

  Jak tak čtu, připadá mi, že Tribun nebyl zcela v pořádku při psaní tohoto článku. Viz zde:

  Mýtus o břímě bílého může nejenom že nezemřel, ale naopak žije a má se k světu. I když to smrdí rasismem na sto honů a imperialismem nejméně na padesát, nepochybuji o tom, že před českou justicí jen pan Ziegler v naprostém bezpečí

  Ve výrazu „břímě bílého může“ má asi autor na mysli břímě bílého muže, ale pořád mi to nedává vůbec smysl. Proboha proč by neměl být Jan Ziegler v nějakém nebezpečí před českou justicí? Snad možná proto, že pomlouvá komunisty, to se kdysi nesmělo, to je pravda, a za to mohl být dřív člověk naprosto vyřízený na celý život. Dnes se může napsat o komunistech pravda, nic se zato člověku nestane, a to asi Tribun nemůže přenést přes srdce. Co napsal Jan Ziegler není nic než pravda, neboť nevím o žádné zemi a ani regionu, který by po sovětském stylu vlády či přímo okupaci vzkvétal. Naopak, kam noha bolševika vkročila, tam nikdy tráva nerostla a vypadá to, že nikdy neporoste, snad kromě zemí bývalé východní Evropy, které jsou teď v NATO a EU. Prosím, dejte kdyžtak někdo vědět, jestli je na tomto světě nějaká taková vzkvétající pobolševická země…

 • Béda • 22. června 2015

  leho,

  nějak jsem si nevšiml, že by v socialistickém Československu (Západem embargovaném, přesto nezadluženém, s vyrovnaným rozpočtem, ve všech ohledech (krom dodávek surovin – ty byly zajištěny z SSSR, téměř soběstačném a mnohem ekonomicky a politicky nezávislejším než je dnešní „česká“ kolonie) „tráva nerostla“. Spíš bych řekl, že již brzo zde poroste pouze jednoletá tráva patentovaná a prodávaná firmou Monsanto, kterou budeme muset povinně nakupovat. Napište, kolik „trávy vyrostlo“ v Iráku, Sýrii, na Ukrajině a v Libyi po demokratizaci, osvobození a zavedení lidských práv podle západních standardů.

 • Béda • 22. června 2015

  Jo a v době, kdy zde „tráva nerostla“ patřilo všechno v Československu československému lidu, kdežto dnes většina zdejšího (předtím národního a státního) majetku patří cizím společnostem přímo anebo formou narůstajícího dluhu. Je jenom otázkou času, kdy bude překročena pomyslná „řecká čára“ a věřitelé začnou své pohledávky z nesplatitelného dluhu materializovat. A toto je ten univerzální systém dlužní svobody a prosperity.

 • idiotronic • 22. června 2015

  A ještě něco. Československo existovalo právě jen tehdy,pokud žila tendence tlumit přirozeně vznikající sociální rozdíly. Odchodem socialismu ze scény odešlo z ní i Československo.
  Státy se udržují myšlenkami, na nichž vznikly, prohlásil jeden profesor.Jiný profesor pak vyhlásil amnestii pro zloděje. Obojí může platit zároveň.

 • Starý doktor • 22. června 2015

  Subsaharská Afrika momentálně neoplývá ničím zajímavým, kromě rostoucího počtu obyvatel. A „někdo“ si dal tu práci, aby do duší frustrovaných mladých mužů zasel touhu po bohatých zemích na severu, které každému, kdo najde odvahu a sežene peníze, nabídnou pozemskou variantu Ráje. Nejprve tisíce, pak deseti- a statisíce mladých silných poutníků se vydávají přes poušť a moře do země zaslíbené. Toto jejich odhodlání však onen ráj navždy změní v peklo, velmi podobné tomu, v němž žili až doposud.

  Evropané totiž mají jen dvě možnosti – bránit se přílivu uprchlíků nebo všemu nechat volný průběh. V tom prvním případě budou muset zapomenout na humanitní ideály, uzavřít hranice Unie, vracet lodě plné zadlužených zoufalců zpět na pobřeží Afriky, zase obnovit hranice, postavit ploty, honit nelegální migranty a deportovat je zpět za moře, tedy dělat věci, které několik desetiletí dělat nemuseli. V tom druhém případě bude Evropa a Afrika připomínat spojité nádoby. Příliv přestane proudit v okamžiku, kdy evropský denní příjem na obyvatele klesne pod magickou hranici dva dolary a oba kontinenty budou stejně zdevastované a přelidněné.

  Popisovat jednotlivé fáze destrukce je úkol pro autory horrorových scénářů. Jako první zkolabuje sociální stát, protože Unie afroevropských ghett ho nebude schopna financovat.

  Obávám se, že existuje velmi vážný důvod obávat se, že máme očekávat spíše pesimističtejší scénáře budoucího vývoje. Evropské politické elity jsou stejně nezodpovědné a zkorumpované jako jejich africké či ukrajinské protějšky. Názorně to ukázala tzv. otázka kvót.

 • Starý doktor • 22. června 2015

  pokračování
  Evropská komise místo toho, aby zasáhla proti organizátorům migrace a přijala systémové kroky k ochraně společné hranice, se pokouší rozšířit své pravomoce a získat možnost dalšího nástroje nátlaku na členské státy, tedy zvýšit svůj vyděračský potenciál.

  Obávám se, že v této situaci se musíme rozhodnout, jaký typ odpovědnosti na sebe vezmeme. Buď se po vzoru svatého Františka z Assisy rozdělíme o svůj majetek s chudými a potřebnými a svým potomkům zanecháme úplně jiný svět než ten, v němž jsme žili my. Nebo se zachováme jako sobci a budeme tvrdit, že máme odpovědnost za to, co jsme zdědili po svých předcích – majetek, kulturu, své dobré i špatné zvyky a zachováme to pro své potomky. Naše solidarita nebude všeobjímající, ale omezená kulturně a geneticky.

  Bašta: Na dveře klepe černá budoucnost Evropy chaosu a ghett

  Začínám si myslet, že první předpoklad toho, abychom se mohli vydat tou druhou (dle mého přesvědčení logičtější) cestou, představuje radikální změna fungování EU. Buď se stane fungující demokratickou institucí nebo z ní vystoupíme. A nebudeme sami. Asi bychom se měli pokusit vyvolat referendum o našem setrvání v EU. A předčasné volby do Evropského parlamentu a po nich změnu, která zabrání tomu, aby o válce a míru a o samotné existenci Evropy rozhodovali nikým nevolení byrokraté zkorumpovaní svou mocí a bůhví čím či kým ještě. Zkrátka, vraťme se zpátky do Evropy.
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/jaroslav-basta-pryc-z-unie-zpatky-do-evropy/

 • idiotronic • 22. června 2015

  Vypadl mi závěr: k souhlasu s postojem pana Zieglera je potřeba zapomenout dějiny své vlasti, nebo změnit vlast a tím otočit jejich výklad. Dějiny samy o sobě nemají vlastní smysl(to je citát z třetího profesora).

 • Starý doktor • 22. června 2015

  Tajný dokument vlády USA, ktorý obdržala právnická kancelária so zameraním na podporu verejného záujmu v USA Judicial Watch, preukazuje, že vlády západných krajín sa účelovo spojili s Al-Káidou a ďalšími islamistickými extrémistickými skupinami, aby zvrhli sýrskeho prezidenta Assada.

  Podľa právnickej kancelárie Judicial Watch predmetný dokument (viď v linku nižšie), ktorý prenikol na verejnosť odhaľuje, že v spolupráci so štátmi v Perzskom zálive a s Tureckom, západ úmyselne sponzoroval násilnícke islamistické skupiny, aby destabilizoval vládu Assada. A to napriek tomu, že vedeli o tom, že ak tak budú konať, môže to viesť k vzniku teroristického Islamského štátu v Iraku a Sýrii známeho pod skratkou ISIS.

  http://www.judicialwatch.org/wp-content/uploads/2015/05/Pg.-291-Pgs.-287-293-JW-v-DOD-and-State-14-812-DOD-Release-2015-04-10
  final-version11.pdf

  Tieto odhalenia vyniesol na svetlo sveta novinár britského magazínu The Guardian Dr Nafeez Ahmed, ktorý je víťazom tohtoročnej alternatívy k Pulitzerovej cene – Project Censored Award za vynikajúcu investigatívnu žurnalistiku počas práce v magazíne The Guardian. a ktorý je v tzv. Power 1000, teda medzi tisíckou najvplyvnejších Londýnčanov. Viac o odhalení tu:
  https://medium.com/insurge-intelligence/secret-pentagon-report-reveals-west-saw-isis-as-strategic-asset-b99ad7a29092
  http://www.novarepublika.cz/2015/06/je-to-vubec-mozne-pentagon-priznal-ze.html

 • Béda • 22. června 2015

  Starý doktor,

  „…V tom prvním případě budou muset zapomenout na humanitní ideály, uzavřít hranice …“ Jaké humanitní ideály? Humanitní ideály jsou pouze účelový klacek vytahovaný pragmaticky se zištným úmyslem a ukrývaný a přehlížený, když to zájmům““humanistů“ nevyhovuje. (viz S.Arábie, Bahrajn, Katar, Ukrajina, Libye, Irák, Sýrie. Vždyť je to podfuk! Kde nechali humanisté právo na práci, právo na důstojný život, právo na život lidí v míru, právo na ochranu slabých před všemocnými…?

 • orinoko • 22. června 2015

  Něco netradičního na stránkách OM.

  http://www.veteranstoday.com/

 • Béda • 22. června 2015

  Oskar Krejčí http://www.noveslovo.sk/c/Tragedii_migrantu_Evropska_unie_nevyresi

 • Bety • 22. června 2015

  Leho je dotčený, protože tu už nejednou „břímě bílého muže“ obhajoval. V překladu tento zavádějící termín znamená, že kamkoli “ bílý muž“ vkročí, tam si může dělat co chce, což především znamená, že místní okrade o majetek, o svobodu a pokud se brání, tak samozřejmě i o život. Prostě je „odbřemení“ od všech těch tíživých starostí a nabídne jim život otroka. Jsem přesvědčena, že pro většinu těchto nositelů břemen je otrokářský systém ztracený ideál a snaží se ho přes NWO ze všech sil obnovit.

 • Bety • 22. června 2015

  Jo a zapomněla jsem dodat, že to vše se koná „ve jménu civilizace“. Nedávno jsem se dočetla, že každý nový milionář v Londýně znamenal v době okupace Indie Británií půl milionu mrtvých Indů. Pěkné, že?

 • Starý doktor • 24. června 2015

  Konkrétní klíč na přerozdělení imigrantů podle podpory této šílenosti. Jsou tam i jména. Čtěte, kdo a kolik
  http://www.bezpolitickekorektnosti.cz/?p=32861