2 roky prázDNA aneb Jak se šíří corona svatá

I roboti mají děti. Říkají jim robátka.

Mám docela zvláštní schopnost nasávat realitu kolem sebe vcelku bizarním způsobem. A tak se dneska vůbec nedivím, že si prakticky i po dvou letech pořád velmi dobře pamatuji, jak nějaký znalec budoucnosti zvíci Nostradama na jaře 2020 prohlásil, že covid 19 tu s námi lidmi vydrží celých 20 let. A kupodivu nikým na celém světě nebyl autor tohoto výroku označen za konspirátora, což je termín, který za celé dva uplynulé roky mediálně zdomácněl podobně, jako třeba slova – dechberoucí, kovidárium či lockdown. Byv i jsa skeptik bez imunity začal jsem web pilně zásobovat svojí vlastní vizí blízké budoucnosti: Každý si od této chvíle budeme muset hledat nové známé, kamarády i šoustačky. To jsem ovšem netušil, že tento existenčně časový průmět se dostane až do rodin, pročež se mi znovu a znovu skoro denně potvrzovala hluboká pravdivost rakouského přísloví: Člověk nemusí mít nepřátele, stačí mít příbuzné.

Svět i lidé s ním se dostali na nakloněnou rovinu a vůbec nešlo o fyziku. To je zatím ta trochu lepší verze. Horší čas nastane, až přijde na řadu klonování.

A tak šel čas, jak praví klasik, aby prošly první velikonoce, kdy karikaTURISTÉ zalepili slepicím kloaky a na zobáky nasadili roušky, a aby virtuální realita naplnila svoje konkrétní zadání. Léto bylo milostivé, ale lid ho naplnil starostí o vodu, přestože corony bylo všude kolem tolik, že jsme v ní plavali všichni až do umdlení, a nakonec se smířili se skutečností, že velikonoce v témže roce napodobí vánoce. A tak se také stalo

Hned zkraje roku 2021 tehdy nejvyšší český vládní MOCnář národu sdělil, že covid 19 bude trvat 2 roky. Tento velmi zásadní výrok byl kupodivu mediálně přehlédnut s grácií sametové inFORmace. Já jsem ovšem už věděl svoje a tak jsem z venkova vyrazil na Prahu, abych nemusel denně odhánět Beatles – Fool On The Hill. Matka měst mě přijala vlídně, nejvíce pak podnik Šeberov a poté i Kačerov. Přes veškerou vstřícnost jsem si ale v Praze zpočátku připadal jako ve filmu Sexmise. Chlapy nevidět, na ulicích byly prakticky jen ženské. I ptám se: Kde jsou chlapi?

„Chlastají doma a užírají se.“ Tak to probíhalo přes druhé velikonoce až skoro do léta, kdy jsme s webovým kolegou navštívili Bredovský dvůr v Praze a já osobně žasl, kolik ženských také vyrazilo uvolnit tenzi do chlapského hájemství. Svět se jevil jako rajské údolí a táta Slunce na nás shlížel velmi přívětivě. V jihočeském letovisku se ptám mladé holky – jak to vidíš na podzim? „Po volbách to zase spustěj!“, pravila s jistotou sociologického i politického znalce, čímž velmi pokořila mnohé slavné ANALyTIKy. I stalo se, jak byla pravila.

Nač žíti v bídě, když ještě rostou nám dluhy…

Ale to už jsem si na cestách po českém kraji stačil porozumět s mnohými úplně neznámými lidmi, a mnohdy mě překvapovala podceňovaná mládež. Obzvlášť děvčata udivovala přehledem a odhadem. Na obzoru se objevila naděje, přestože corona už ohlašovala další díl svého nekonečného seriálu – Ordinace v zatuchlé parádě. Začalo být více než zřejmé, že svět rozdělený ideově, ideologicky, mocensky a surovinově, přibral ještě další díl nekonečného dělení – antivaxeři versus boostráti. A v tomto duchu proběhly i vánoce 2021. Stále covid vánice.

Není vyhnutí. Pokud nám nejde jen o vyhnití, musíme konat podle svého nově nabytého vědomí. S novými lidmi proti starobě systémové poruchy.

Dva roky stačily. Ani J. Verne nedopřál svým hrdinům více času. Vánoce máme v sobě. Ti druzí je můžou jen vyhlásit anebo zaKÁZAT.

4.3 8 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
28. 1. 2022 17:46

Aha… Jen tak na okraj. Text je povídka či spíše fejeton, který byl napsán původně pro úplně jinou adresu, kde k napsání takové či podobné věci vyzvali. Nedělám si iluze o výsledku neb na podzim 2021 v Havlíčkově Brodě mi došlo, jak si takové pokusy ve skutečnosti stojí. Ale miLenka P. doporučila text nejdříve prezentovat před někým, aby autor měl představu, jak to působí.
Fakt je, že admin věc zredigoval do zajímavé podoby, čímž mě překvapil podruhé.
K připojenému fotosouboru jsem raději žádal o svolení. Prý … neblbni, žádný problém.

Pivovar.jpg
Aleš
Aleš
28. 1. 2022 22:55

Dnes po obědě jsem dostal od hygieny sms, že je můj mladej v karanténě, že byl v kontaktu. Byl na testu, je negativní, příznaky nemá, před 2 měsíci jsme měli COVID. Jenže byl na testu společně se svým kontaktem ve třídě v pondělí o půl osmé ráno. V sousedním okrese jsou ještě mnohem pomalejší. Uvažuju jít demonstrovat, že chcípl PES: Jenže vidím jinej problém. Chcípl rozum. Demonstrujte před někým, kdo má IQ trepky velké. Když se k tomu odhodlám, budu se takto cítit. Nápisu YANKEE´S MURDERS GO HOME! adresáti rozumněli. Ale boostráti, kastráti a zombie a všichni, co vzývají k… Číst vice »