AKT-INF0 90
EVROPSKÉ TELEKOMUNIKAČNÍ SPOLEČNOSTI SIEMENS A NOKIA SE PODÍLELY NA VYBUDOVÁNÍ ÍRÁNSKÉ ŠPIONÁŽNÍ SÍTĚ

List The Wall Street Journal přinesl zprávu o tom, že evropské telekomunikační společnosti pomohly íránské vládě vybudovat jeden z nejvypracovanějších mechanismů na kontrolu a cenzurování internetu na světě. Společný projekt německé firmy Siemens AG a finské firmy Nokia vytvořil některé části íránského systému k detailnímu monitorování uživatelů internetu. Za pomoci technologií, které tyto firmy poskytly, íránská vláda údajně vyvíjela činnost, které se říká „deep packet inspection“. Ta umožňuje úřadům nejen komunikaci blokovat a získávat informace o uživatelích internetu, ale také pozměňovat informace vystavené na webových serverech za účelem dezinformace.

22/6/09

 

OBAMOVA VLÁDA ODMÍTLA ČTYŘICETIPROCENTNÍ SNÍŽENÍ EMISÍ

Americká vláda zamítla doporučení vědeckého panelu Spojených národů, který ji vybízel ke čtyřicetiprocentnímu snížení skleníkových plynů do roku 2020. V úterý americký zvláštní vyslanec pro změny klimatu Todd Stern označil cíl mezivládního panelu OSN za změnu klimatu za „zbytečný“, „nerealistický“ či jako ten, „který se zkrátka nebude realizovat“. Tyto komentáře Stern prohlásil na mezinárodní konferenci v Mexiku, která předchází prosincovému celosvětovému summitu o klimatu v Kodani. Americký kongres zároveň vyhlásil na pátek hlasování o novém zákonu o klimatu a emisích, kterým by se do roku 2020 skleníkové plyny měly snížit o 17 procent oproti roku 2005, a do roku 2050 by tomu mělo být o 83 procent.

24/6/09

 

AMERICKÁ ARMÁDA UZNALA, ŽE NÁLET V AFGHÁNISTÁNU ZABIL NEJMÉNĚ 26 CIVILISTŮ

Vnitrní šetření americké armády potvrdilo, že americkým bombardováním provedeným 4. května v Afghánistánu byli zabiti  civilisté, jejichž počet se pohybuje mezi 26 a 86. Armáda zveřejnila vnitřní zprávu o náletu v pátek, ale odmítla zveřejnit video z doby útoku, které médiím slíbil generál David Petraeus.

22/6/09

 

HUMANITÁRNÍ AGENTURA POSKYTUJE ZDRAVOTNÍ PÉČI AMERIČANŮM

Zdravotnická organizace, která byla kdysi zaměřená na poskytování zdravotní péče odloučeným komunitám v rozvojových zemích, se nyní soustředí na poskytování bezplatné péče pro milióny nepojištěných ve Spojených státech. Organizace Remote Area Medical Group zřídila provizorní vyšetřovny po celých Spojených státech. Stan Brock, zakladatel Remote Area Medical, říká: „Nejde jen o bezdomovce a nezaměstnané, ale jsou to i lidé, kteří zaměstnání i nějaké pojištění mají, jenže to zkrátka nepokryje obrovské náklady na zdravotní péči v této zemi. Moc rád bych se dožil doby, kdy se Remote Area Medical bude moci vrátit na místa, kam skutečně patří, jako třeba na Haiti, do Dominikánské republiky a některých oblastí Afriky. Vytvořil jsem totiž tuto organizaci pro tyto účely, ale nyní jsme na mnoho let uvázáni zde ve Spojených státech, protože zdejší potřeba je tak ohromná.“ Například během dvoudenní zastávky v státě Tennessee vyšetřili lékaři z této skupiny přes 800 pacientů, kteří by se jinak k lékaři nedostali.

23/6/09

 

IZRAEL UTRATÍ 250 MILIONŮ DOLARŮ ZA BUDOVÁNÍ OSAD NA ZÁPADNÍM BŘEHU JORDÁNU

Izraelská armádní rozhlasová stanice oznámila, že během nadcházejících dvou let se Izrael rozhodl směřovat částku 250 milionů dolarů k osadám na okupovaném Západním břehu, a to navzdory tlakům například Obamovy vlády, která Izrael vyzvala k zastavení osídlování na palestinských územích. Izraelský ministr zahraničí Avigdor Lieberman se minulý týden setkal s generálním tajemníkem OSN Ban Ki-munem, odmítl však zastavit proces osídlování, a to i přesto, že  je podle mezinárodního práva považováno za nezákonnné.

22/6/09

 

=============================================

Poznámka: Naše rubrika mezinárodních zpráv vám přináší souhrn zpráv programu DemocracyNow televizní stanice Pacifica. Videozáznamy těchto zpráv můžete shlédnout s pomocí programu RealPlayer. Vložte adresu http://www.democracynow.org/recent.pl do vyhledávače a vyberte si zprávy v angličtině podle data.

=============================================

   

INFORMACE:

Akt-info je alternativní zpravodajský servis. Poskytujeme informace, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích. Redaktoři jsou nezávislou skupinou novinářů a přátel. Akt-info je zcela neziskový projekt. Pokud jste členem organizace nebo neformální skupinou, aktivní v našich prioritních tématech (lidská práva, obrana skutečné demokracie, sociální spravedlnost a mírové řešení konfliktů), můžete prostřednictvím našeho servisu informovat širší veřejnost o vašich aktivitách. Vaše případné dotazy a připomínky můžete zasílat na: akt-info@seznam.cz.

 

ROZŠIŘUJTE INFORMACE DÁL:

Pošlete informaci o Akt-info svým kamarádům a dejte jim vědět, jak se mohou přihlásit. Zprávy z akt-info přinášíme jen jednou týdně a náš systém je zabezpečen, takže se nikdo nemusí obávat spamů. Přihlásit se může každý sám. Stačí jen poslat e-mail s předmětem „přihlásit“ na adresu: akt-info@seznam.cz.

 

JAK POMOCI:

Všimli jste si, že běžná nebo „mainstreamová“ média neinformují objektivně nebo dostatečně o tématech, která Vás zajímají? My také. Už Vás štve, že dostáváte jen politicky vhodné informace o světě kolem vás? Nás také. Potřebujeme překladatele z angličtiny do češtiny. Také potřebujeme české korektury. Vždy uvítáme zprávy z alternativních zdrojů. Pokud můžete pomoci, zkontaktujete nás na: akt-info@seznam.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments