AKT-INFO 117
SVĚDCI TVRDÍ, ŽE VOJÁCI NATO ZABÍJELI AFGHÁNSKÉ DEMONSTRANTY

Vesničané z jižní afghánské provincie Helmand tvrdí, že vojáci NATO v úterý stříleli samopaly na protestující Afghánce. Zabito bylo třináct lidí a zraněny byly více než dva tucty dalších. Údajný útok se měl odehrát ve městě Garmsir okupovaném americkou námořní pěchotou. Demonstranti se původně shromáždili na protest proti několika americkým raziím v domácnostech v jejich městě. Jeden místní obyvatel prohlásil, že viděl vojáky střílet do davu: „Během této demonstrace bylo zabito třináct lidí a dvacet pět zraněno. Situace je velmi špatná a protesty stále pokračují. Lidé jsou na cizince velice rozzlobeni.“

13/1/10

 

PODLE VĚDECKÉ STUDIE GENETICKY MODIFIKOVANÁ KUKUŘICE PŘISPÍVÁ
K SELHÁNÍ ŽIVOTNĚ DŮLEŽITÝCH ORGÁNŮ

Nová vědecká studie prozkoumala zdravotní efekty způsobené geneticky modifikovanou kukuřicí produkovanou agrárním koncernem Monsanto. The Internatinal Journal of Biological Sciences tvrdí, že u krys způsobuje geneticky modifikovaná kukuřice poškození vnitřních orgánů. Autor studie nazval metody genetických manipulací, které Monsanto používá, „velice vážným omylem s dramatickým vlivem na zdraví veřejnosti“. 

13/1/10

 

VELKÉ FARMACEUTICKÉ SPOLEČNOSTI PŘEHNALY HROZBU PRASEČÍ CHŘIPKY

Přední evropský zdravotnický expert obvinil farmaceutické společnosti z účelového nadsazení nebezpečí vypuknutí prasečí chřipky, aby na svých vakcínách vydělaly miliardy eur. Dr. Wolfgang Wodard, předseda zdravotní sekce Rady Evropy, to popsal jako „jeden z největších skandálů ve zdravotnictví v tomto století”. Evropský soud pro lidská práva plánuje během tohoto měsíce zvláštní debatu o Wodardově prohlášení.

12/1/10

 

VÁLKA V AFGHÁNISTÁNU ZABÍJÍ V PRŮMĚRU TŘI DĚTI DENNĚ

Nové statistiky ukazují, že děti tvoří většinu obětí osmileté války vedené Spojenými státy  v Afghánistánu. Nezávislá organizace pro ochranu lidských práv Afghanistan Rights Monitor uvádí, že jen za poslední rok bylo zabito 1 050 lidí mladších 18 let, tj. v průměru tři za den. Pentagon nyní zahájil vyšetřování údajných bití a mučení dvou afghánských mladistvých uvězněných minulý rok na letecké základně v Bagraimu. Mladí muži Issa Mohammed a Abdul Rashid byli v té době staří sedmnáct a méně než šestnáct let. Uvádějí, že byli biti pěstí do tváře a fackováni, fotografováni nazí, byl jim odepírán spánek a byli vězněni dlouhodobě na samotce. Rashid také uvedl, že byl nucen dívat se na pornografii.

8/1/10

 

SEBEVRAŽEDNÝ ATENTÁTNÍK BYL PODLE PŘÍBUZNÝCH ROZHOŘČEN JEDNÁNÍM AMERIČANŮ A IZRAELCŮ

Otec Humama Khalila al-Balawiho, sebevražedného atentátníka a dvojitého agenta, který se odpálil na základně CIA v Afghánistánu, prohlásil, že za čin svého syna nese odpovědnost americká armáda: „Americký útlak muslimského světa a nespravedlnost mohou dovést kohokoliv k takovému činu. Američané nás utlačují, jsou arogantní. Zabíjejí nevinné lidi a děti a nikdo neřekne, proč to dělají.“ Bratr al-Balawiho řekl, že rodina o něm naposledy slyšela, když se al-Balawi jako dobrovolný zdravotník podílel na ošetřování zraněných Palestinců v pásmu Gazy. Je přesvědčen, že al-Balawiho značně pozměnil třítýdenní útok Izraelců na Gazu, při kterém bylo zabito více než 1 300 Palestinců. Nicméně pákistánská televizní stanice odvysílala video al-Balawiho, v kterém seděl vedle pákistánského vůdce Talibanu Hakimullaha Mehsuda. Al-Balawi řekl, že útok byl naplánován jako pomsta za to, že americká armáda zabila bývalého pákistánského vůdce Talibanu Baitullaha Mehsuda, který zahynul v dubnu při úderu z dálkově řízeného letounu. Al-Balawi tedy v tomto videozáznamu neprezentoval svůj čin jako odvetu za zabíjení civilistů.

11/1/10

 

=============================================

Poznámka: Naše rubrika mezinárodních zpráv vám přináší souhrn zpráv programu DemocracyNow televizní stanice Pacifica. Videozáznamy těchto zpráv můžete shlédnout s pomocí programu RealPlayer. Vložte adresu http://www.democracynow.org/recent.pl do vyhledávače a vyberte si zprávy v angličtině podle data.

=============================================

   

INFORMACE:

Akt-info je alternativní zpravodajský servis. Poskytujeme informace, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích. Redaktoři jsou nezávislou skupinou novinářů a přátel. Akt-info je zcela neziskový projekt. Pokud jste členem organizace nebo neformální skupinou, aktivní v našich prioritních tématech (lidská práva, obrana skutečné demokracie, sociální spravedlnost a mírové řešení konfliktů), můžete prostřednictvím našeho servisu informovat širší veřejnost o vašich aktivitách. Vaše případné dotazy a připomínky můžete zasílat na: akt-info@seznam.cz.

 

ROZŠIŘUJTE INFORMACE DÁL:

Pošlete informaci o Akt-info svým kamarádům a dejte jim vědět, jak se mohou přihlásit. Zprávy z akt-info přinášíme jen jednou týdně a náš systém je zabezpečen, takže se nikdo nemusí obávat spamů. Přihlásit se může každý sám. Stačí jen poslat e-mail s předmětem „přihlásit“ na adresu: akt-info@seznam.cz.

 

JAK POMOCI:

Všimli jste si, že běžná nebo „mainstreamová“ média neinformují objektivně nebo dostatečně o tématech, která Vás zajímají? My také. Už Vás štve, že dostáváte jen politicky vhodné informace o světě kolem vás? Nás také. Potřebujeme překladatele z angličtiny do češtiny. Také potřebujeme české korektury. Vždy uvítáme zprávy z alternativních zdrojů. Pokud můžete pomoci, zkontaktujete nás na: akt-info@seznam.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments