AKT-INFO 156
VŮDCE TÁLIBÁNU V TAJNÝCH ROZHOVORECH BYL PODVODNÍK

Podle zpráv z Afghánistánu zkrachoval průběh tajných rozhovorů mezi představiteli Spojených států a Tálibánu poté, co americká strana dospěla k závěru, že hlavní účastník těchto rozhovorů je pákistánský obchodník, vydávající se za jednoho z hlavních velitelů Tálibánu. Vyjednávání s mužem, který se identifikoval jako Mullah Akhtar Muhammad Mansour, zástupce velitele Tálibánu, byla pořádána po dobu tří měsíců. Deník The New York Times informoval o tom, že falešný  vůdce Tálibánu se dokonce setkal s prezidentem Hamídem Karzáím. Do Kábulu přiletěl letadlem NATO a byl uveden do prezidentského paláce. Za svou účast v těchto rozhovorech získal podvodník poměrně značnou částku peněz.

23/11/2010

 

VELKÉ AMERICKÉ KORPORACE VYKAZUJÍ REKORDNÍ ZISKY

Přestože ekonomická krize pro osoby s nízkými až středně vysokými příjmy pokračuje, nově zveřejněné statistiky ukázaly, že korporace se sídlem ve Spojených státech vykazují za uplynulý třetí kvartál roku 2010 rekordní zisky. Výše těchto zisků přesahuje ročně 1,6 bilionů amerických dolarů, což představuje nejvyšší příjmy za uplynulých šedesát let, během kterých americké státní úřady vedou statistiky korporátních zisků. Oproti minulému roku zisky obchodních společností stouply o 28 procent. Přesto společnosti podle statistik nevyužívají tyto zisky na to, aby zaměstnaly větší počty pracovníků. Americké úřady předvídají, že současná oficiální míra nezaměstnanosti 9 procent potrvá i nejméně celý příští rok. Mnoho ekonomů se však shoduje na tom, že reálná míra nezaměstnanosti ve Spojených státech je oproti oficiálním údajům pravděpodobně dvojnásobně vyšší.

24/11/2010

 

IZRAEL SE CHYSTÁ SCHVÁLIT ZÁKON, JENŽ BY NEDOVOLIL POSTOUPIT ÚZEMÍ BEZ REFERENDA

Izraelský parlament schválil opatření podporované premiérem Benjaminem Netanjahuem, podle kterého by se pro eventuální mírové dohody uzavřené s Palestinci a sousedními arabskými státy mohlo požadovat celonárodní referendum. Tento izraelský zákon se týká jakýchkoli dohod včetně stažení z okupovaného území, které Izrael obsadil (východního Jeruzaléma nebo Golanských výšin zabraných Sýrií). Kritické hlasy zastávají názor, že daný návrh zákona by mohl komplikovat Američany podporované rozhovory s Palestinci. Hlavní palestinský vyjednavač Saeb Erekat označil toto opatření za „výsměch mezinárodnímu právu“.

23/11/2010

 

=============================================

Poznámka: Naše rubrika mezinárodních zpráv vám přináší souhrn zpráv programu DemocracyNow televizní stanice Pacifica. Videozáznamy těchto zpráv můžete zhlédnout s pomocí programu RealPlayer. Vložte adresu http://www.democracynow.org/recent.pl do vyhledávače a vyberte si zprávy v angličtině podle data.

=============================================

   

INFORMACE:

Akt-info je alternativní zpravodajský servis. Poskytujeme informace, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích. Redaktoři jsou nezávislou skupinou novinářů a přátel. Akt-info je zcela neziskový projekt. Pokud jste členem organizace nebo neformální skupinou, aktivní v našich prioritních tématech (lidská práva, obrana skutečné demokracie, sociální spravedlnost a mírové řešení konfliktů), můžete prostřednictvím našeho servisu informovat širší veřejnost o vašich aktivitách. Vaše případné dotazy a připomínky můžete zasílat na: akt-info@seznam.cz.

 

ROZŠIŘUJTE INFORMACE DÁL:

Pošlete informaci o Akt-info svým kamarádům a dejte jim vědět, jak se mohou přihlásit. Zprávy z akt-info přinášíme jen jednou týdně a náš systém je zabezpečen, takže se nikdo nemusí obávat spamů. Přihlásit se může každý sám. Stačí jen poslat e-mail s předmětem „přihlásit“ na adresu: akt-info@seznam.cz.

 

JAK POMOCI:

Všimli jste si, že běžná nebo „mainstreamová“ média neinformují objektivně nebo dostatečně o tématech, která Vás zajímají? My také. Už Vás štve, že dostáváte jen politicky vhodné informace o světě kolem vás? Nás také. Potřebujeme překladatele z angličtiny do češtiny. Také potřebujeme české korektury. Vždy uvítáme zprávy z alternativních zdrojů. Pokud můžete pomoci, zkontaktujete nás na: akt-info@seznam.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments