Celente: Obamova bankovní daň je idiotská změna
Ekonomický prognostik Gerald Celente varoval, že daň, která má být uvalena na velké banky, a jež garantuje Wall Streetu  čtyřbilionovou garanci Washingtonu, znamená, že tyto největší banky budou pokračovat v těch samých hrátkách i v budoucnosti.

„Goldman Sachs není nic jiného než ohromný investiční fond, nic víc. Když zkrachuje, lidé nemusí chodit k bankomatům, aby z banky Goldman Sachs vytáhli své peníze, a protože nemají šeky od Goldman Sachs, upírají své pohledy k Wall Streetu, přičemž vše, co Wall Street  dělá, je, že točí ruletou a jejich riziko poté platí američtí daňoví poplatníci,“ řekl Celente.

„Amerika byla nejlepší tehdy, když se nejednalo o Wall Street, ale  Main Street (obyčejné lidi); nejednalo o Wallmart, ale o maminky, tatínky a komunity; když se nejednalo o průmyslové zemědělství, ale rodinné farmy. Všechno v Americe propadlo korporacím,“ stěžoval si  tento prognostik.

Celente skončil tím, že řekl: „splynutí moci státu a korporací po vzoru Mussoliniho, který o tom věděl své, se nazývá fašismus, a právě fašismus teď přichází do Ameriky.“

Převzato z Russia Today


Překlad: Stan

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments