Michael Scheur: Usámův útok na Ameriku je naše jediná šance!

Každý se musí cítit zaskočen tím, co řekl Michael Scheur, bývalý náčelník jednotky CIA, která více než deset let naháněla Usámu bin Ládina: „Jediná šance, jakou nyní jako země máme, je, že Usáma in Ládin odpálí mohutnou nálož přímo v USA.“
 
Jenže lidé si to neumějí dát do souvislostí. Ve skutečnosti celá řada neokonů rovněž touží po dalším útoku na Ameriku (viz též zde).
 
A je tu ještě jedna rovina. Jen si vzpomeňte, jak jeden z velitelů CIA vznesl obvinění že během invaze do Afghánistánu Spojené státy nechaly bin Ládina uniknout.
 
Jistý plukovník v záloze a vojenský analytik Fox News řekl: „Víme na 70% – což je ve zpravodajském světě velmi vysoko – že v srpnu 2007 jel bin Ládin s konvojem, který mířil na jih od Tora Bora. Viděli jsme jeho zadek na kamerách a na satelitech. Odposlouchávali jsme jeho komunikaci. Měli jsme k dispozici nejlepší zabijáky na světě – jednotku Seal Team 6. Koordinaci se CIA a ostatními agenturami zajišťoval prvotřídní Velitelství společných sil (JSOC). Měli jsme tajné bezpilotní letouny nadupané municí. Měli jsme tu nejlepší leteckou sílu na světě k tomu, abychom zasáhli jednoho jediného chlapa. Měli jsme ho v zaměřovačích… neuvěřitelně, nepochopitelně, a podle mého názoru zločinně, jsme tehdy nezabili Usámu bin Ládina.“
 
Rovněž francouzští vojáci, operující v oblasti, tvrdí, že mohli snadno zajmout bin Ládina, ale americké velení je prý zastavilo.
 
Jinými slovy, jak ukázáno výše, USA se ani nepokusily chytit bin Ládina.
 
Dále, vyšetřování Kongresu ohledně 11. září odhalilo, že informátor FBI najal a financoval pokoj pro dva z únosců a potom, když s ním chtěla vyšetřovací komise mluvit, to FBI odmítla a posléze jej ukryla na neznámém místě. Později FBI potvrdila, že tyto manévry byly uskutečněny na základě nařízení z Bílého domu (potvrzeno zde).
 
Dále, významný instruktor Al-Kájdy aktuálně trénuje se Zelenými barety a CIA a byl informátorem FBI.
 
Dále, CIA možná pomohla většině útočníků z 11. září získat víza do USA.
 
Dále, agenti CIA se prokazatelně setkali s bin Ládinem dva měsíce před 11. zářím, kdy již byl hledán v souvislosti s útokem na USS Cole, ze kterého byl podezřelý a kdy tajné služby měly indicie, že plánuje útok na Dvojčata.
 
Vezmeme-li v úvahu, že vláda USA drží ochranou ruku nad špičkami Al-Kájdy, a že jeden z nejvýše postavených lidí, pověřených dopadením bin Ládina si nyní přeje, aby Usáma bin Ládin zaútočil na USA zbraněmi hromadného ničení, je nutné položit si otázku, zda do nebyla vláda Spojených států, kdo chtěl po bin Lacinovi, aby 11. září zaútočil?
 
Toto je obzvláště zajímavá otázka, zejména od té doby, kdy pozdržení několika zpráv umožnilo úspěšně provést útok z 11. září.
 
 
0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments