Dobrá rada nad zlato

Penzijní fondy uspořádaly další „výzkum" na podporu svého byznysu, ze které vyšlo, že „každý obyvatel České republiky, který odejde do důchodu v letech 2011 až 2051, by si měl v průměru ušetřit částku 114 310 korun ročně."

To je, pokud dobře počítám, něco málo přes 9 500,- korun měsíčně. Jak si takovou částku mají našetřit lidé s šesti, osmi, ale i deseti či čtrnácti tisíci hrubého studie samozřejmě neuvádí.  Z šesti tisíc hrubého devět čistého by nevykouzlil ani David Copperfield. Ostatně, ušetřit takovou sumu by byl docela problém i pro člověka s průměrným příjmem, protože musí zaplatit především stravu a bydlení, bez kterých by se toho důchodu ani nedožil. Ale i kdyby to dokázal, ty peníze budou pořád někde chybět – ve spotřebě. Peníze, které lidé neutratí, ale „zodpovědně" uškudlí, budou chybět v ekonomice a způsobí tak v lepším případě stagnaci, v horším přímo recesi. Aby si lidé mohli dovolit odkládat přes devět a půl tisíce měsíčně, museli by mít tomu adekvátně vysoké mzdy.

Kdo nemá, má smůlu a může si tak akorát zajet zavčasu do Pelhřimova prohlédnout si krematorium a rozptylovou loučku. (PR žvásty o osobní odpovědnosti nemá ve světle výše řečeného snad ani cenu komentovat).

 

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments