Dokument: Jiří Paroubek píše Robertu Čásenskému

Praha, 12. 2. 2008
 
Vážený pane šéfredaktore,

  
jistě chápete, že vztahy mezi politiky a novináři přirozeně jsou a vždycky budou plny napětí, které vyplývá z faktu, že jde o trvalý střet mocí, byť jedna se opírá o ústavní postavení (zákonodárci, popř. vláda) a druhá má faktický vliv, odvíjející se od svobody projevu a slova.
 
V současnosti média kritizují politiky za údajné oslabování svobody projevu, ale na druhé straně jsme svědky – a naše strana zvlášť – trvalých, hrubých a často i lživých útoků ze strany médií a Vašeho deníku zvlášť.
           
Chápu, že se blíží sjezd naší strany a chápu, že se deník DNES jako vlajková loď české provládní politiky snaží útočit, jak může.
 
Připomínám Vaše úsilí v týdnu před volbami do krajských zastupitelstev, kdy jste z osobní tragédie zastřelení jednoho mého známého, udělali politickou bublinu prvořadého významu. Bublina splaskla a ČSSD triumfálně zvítězila ve volbách do krajských zastupitelstev.    
           
Proto i toto Vaše úsilí pochopitelně beru s nadhledem a s vědomím, že každý chápe, že chcete docílit prvoplánově naší diskreditace, ale slovník a argumentaci převezmou jen politici ODS a jejich vládních souputníků – a buďme upřímní – to v této zemi tak mnoho neznamená.
 
Do tohoto rámce je nutno začlenit i Váš dnešní článek „ČSSD: miliony do nevěstince“. Jeho obsahem se vůbec nechci zabývat, protože jej předávám našim právníkům k dalšímu postupu. Pouze shrnuji: Je hrubý a lživý, pokud jde o právní stránku věci a je důsledkem propadu deníku Dnes na nejnižší formu bulváru, pokud jde o jeho mediální začlenění.
 
Chcete hájit svobodu projevu a nechápete, že svoboda se nutně musí pojit s odpovědností.
 
Nedá mi to, abych Vám nepřipomněl, že mi v souvislosti s případem p. senátora Drymla dlužíte prokázání faktu, že jmenovaný objednal u konkrétní detektivní agentury a konkrétní osoby dehonestující informace na posl. Hanu Orgoníkovou. Jinými slovy, že nešlo o předem připravenou provokaci ze strany Vaší redakce, v rámci které – a to nikdo nepopírá – Vladimír Dryml nešťastně a nepřijatelně padl do léčky a přitakal na návrhy domnělého pracovníka detektivní agentury.
 
Zatímco ČSSD má sílu vyvozovat odpovědnost ze selhání svých členů, Vašemu deníku a Vám osobně je slovo odpovědnost zcela cizí.
 
Chcete svobodu bez omezení a bez hranic. Svobodu jste zaměnili za právo na lež, na hrubost a na urážky. Je mi Vás líto.
 
 
S pozdravem
 
Jiří Paroubek 
předseda ČSSD
0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments