Dokument: Předvolební dopis jihomoravským členům ODS

Vážené kolegyně, vážení kolegové,
milí přátelé v Jihomoravském kraji,

odvedli jste v krajské a senátní kampani hodně poctivé práce. Jistě i s vědomím, že v těchto volbách nemáme jednoduchou pozici, obhajujeme svou většinu jak v krajích tak v Senátu. A vždy je těžší vítězství obhájit než vyhrát poprvé. Máte skvělého lídra. Vicehejtman Milan Venclík ukázal, že umí nejen dobře spravovat kraj, ale pod jeho osobní motto „Slib je závazek!” by se jistě mohl podepsat každý z nás. Stejně tak jako pod jeho heslo „Buďme mozkem, nikoli montovnou Evropy!“

Není to žádná rychlokvaška, žádný oblíbenec předsedy, žádná minulá veličina, žádný importovaný politik z centra, který si chce v kraji léčit porážku ze sněmovních voleb. Jako to vidíme u ČSSD.

Za Milanem Venclíkem a za Vámi všemi stojí konkrétní výsledky, nikoli demagogie a touha po revanši. Ať už jde o vznik Jihomoravského inovačního centra, které mimo jiné provozuje Technologický inkubátor VUT či podporuje vznik inovativních firem v regionu nebo o  snahu o vybudování rychlostních silnic, které by jižní Moravu spojily s dalšími regiony Evropy.Občanům kraje nabízíte pokračování této úspěšné politiky.

Nemusím Vám snad zdůrazňovat, že v tomto Vašem snažení můžete i nadále počítat s mojí osobní podporou a s plnou podporou kabinetu. Tak jako Vy v regionech představujete pro občany jedinou záruku, že bude pokračovat dosavadní úspěšný vývoj, tak stávající trojkoalice je v této chvíli jedinou zárukou, že v Jihomoravském kraji budete moci své plány uskutečňovat v rámci slušné České republiky. Jakákoli vládní spolupráce s Jiřím Paroubkem, třeba i ve formě tiché podpory, by znamenala nejen konec našich reformních plánů, ale zejména smíření se s mafiánskými praktikami kolem současného předsedy ČSSD.

Tato vláda úspěšně bojuje s nezaměstnaností, což na ní občané nejvíce oceňují. Po prvotních obavách ze změn ve zdravotnictví, způsobených především lživou kampaní ČSSD, také lidé zjišťují, že se zlepšuje péče, že se zlevňují léky, že se dává více peněz na léčbu vážných nemocí. Postupně dostávají informace o tom, jak reforma zlepšila postavení rodin s dětmi. A penzisté si uvědomují, že dávno dostali mnohem více, než jsme jim před volbami slibovali.

Díky úsporám na centrální úrovni jsme schopni postupně přidávat peníze obcím a také krajům – například na údržbu a opravu silnic. Zajišťujeme dostupnější službu rychlé lékařské pomoci. Vytvořili jsme podmínky, abychom byli schopni vyčerpat peníze z evropských fondů, které jsou pro rozvoj regionů významné. Připravujeme změny, které pomohou regionálnímu školství a zvýší uplatnění absolventů na pracovním trhu. Reforma policie zvyšuje bezpečnost a zlepšuje spolupráci s kraji. V neposlední řadě naše rozpočtová politika zabrzdila inflaci a tedy zdražování.

Naše centrální politika vytváří podmínky, ve kterých se regiony mohou dobře rozvíjet, aniž by se vláda vměšovala do Vašich kompetencí. Vy zase dokazujete, že rozumíte Jihomoravskému kraji, jeho problematice, jeho občanům, že máte skutečné recepty právě pro váš region, nikoli jen bezcenné ideologické příručky z centra.

ODS vždy byla v krajích silná, vždy jsme vítězili  osobním nasazením mezi lidmi. Mnozí podceňují tuto opravdovost a sílu regionální politiky ODS a favorizují naše soupeře, kteří vsadili na recyklované tváře celostátní politiky a celostátní témata, která s regionální politikou nesouvisí. Já ale všem našim  kandidátům věřím. Věřím Milanu Venclíkovi. Věřím v sílu ODS v Jihomoravském kraji. Věřím našim senátním kandidátům. Věřím, že i v těchto volbách ukážeme naše přednosti. Mám na mysli naši společnou vůli k vítězství, jednotu a vzájemnou loajalitu. To byly vlastnosti, jimiž jsme dosud vítězili.

Pojďme zvítězit znovu! Pojďme o tomto víkendu k volebním urnám dát hlas našim krajským a senátním kandidátům!

Mirek Topolánek
předseda ODS  

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments