FBI: S hořčicí po večeři

Z operativního pohledu s křížkem po funuse přijeli do Kyjeva američtí úředníci z ministerstva financí a pracovníci FBI. Jak oznámila naše média, zapojí se nyní statečně do vyšetřování údajné korupce již sesazeného prezidenta Viktora Janukovyče.

 

Člověku se chce smát a plakat zároveň. Cožpak ti vyšetřovatelé z FBI asi dělají na Ukrajině? Vždyť FBI má působnost na území Spojených států, a tak lezou do zelí CIA, která má působnost zase a jenom mimo území Spojených států.

 

Jak pak mohou něco vyšetřovat mimo území Spojených států? Možná mohou radit, ale i tak – co mohou vědět o Janukovyčově korupci na Ukrajině, když nejsou CIA? Leda že by Janukovyčova zkorumpovanost měla něco společného se Spojenými státy!?

 

Možná, že by tomu tak mohlo být. Když kdysi lidé z FBI vyšetřovali Pavla Lazarenka, ukrajinského premiéra, který byl ve Spojených státech odsouzen na 9 let za praní špinavých peněz, leccos se současně dozvěděli i o Julii Tymošenkové, a asi nejenom o ní. Zřejmě si však ty poznatky nechali pro sebe, nebylo známo, že by Ukrajincům v jejím odsouzení nějak asistovali. Proč asi? Dříve se tomu říkalo „pro strýčka Příhodu“. Někdo takové informace pokládá za dobrý prostředek pro osvěžení něčí paměti. Jiní takové příhodné uplatnění dosud nezveřejněných informací drsně a přiléhavě nazývají vydíráním.

 

A jestli FBI neví nic konkrétního o Janukovyčově korupci, a příslušníci FBI přijeli do Kyjeva pouze v roli poradců, pak vyvstává otázka: Co jim ale v té zkorumpované Ukrajině chtějí radit, když je Ukrajina proti Spojeným státům mnohem zkorumpovanější? Leda snad, že by ty ukrajinské korupční manýry v politické sféře byly podobné těm americkým.

 

A proč lidé z FBI nepřijeli Ukrajincům pomoci odstíhat toho lumpa Janukovyče už dříve? To se skutečně korupce začal dopouštět až poté, co odmítl podepsat asociační dohodu s EU? Nebo o tom opravdu věděli, a čekali? Naskýtá se konkrétní otázka, zda náhodou nevědí něco o „dobře míněných radách“ ještě úřadujícímu prezidentovi Janukovyčovi, poté, co se vzepřel podepsat pro Ukrajinu nevýhodnou asociační dohodu s EU, aby se sebral a odjel, že má na účtech v zahraničí ulito dost peněz? A že když odjede, tak mu ty špinavé peníze zůstanou? A že když neodjede, že to s ním „špatně skončí“?

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments