Globální dostih Wall Streetu až na úplné dno
Říjen 10, 2010

http://farm5.static.flickr.com/4053/4585463758_20d50cf2c7_z.jpgDivíte se tomu, co se to děje kolem bankovní reformy? Hlídejte si peněženky.

Po vytvoření obřích mezer v Dodd-Frankově zákonu, který nedávno schválil Kongres (například zachování „přizpůsobených“ špinavých finančních derivátů), boji s pokusy o stanovení uzávěry na velikost těch největších bank a udržení poměrně umírněných požadavků na kapitálovou přiměřenost se Wall Street nyní usilovně snaží pilně vytvořit další prostřednictvím předpisů.

Celé týmy právníků a lobbistů nyní tlačí na ministerstvo financí, regulátory měny, SEC, a FED, aby jim to ještě více usnadnili.

Jejich hlavním argumentem je, že pokud jsou předpisy příliš přísné, budou velké banky méně konkurenceschopné v mezinárodním měřítku. Přeloženo: Budou přesouvat více svých obchodních činností do Londýna a Frankfurtu, kde budou právní předpisy volnější.

Mezitím Wall Street varuje Evropany, že pokud jejich finanční předpisy budou příliš přísné, budou velké banky přesouvat více svých obchodních činností do USA, kde budou pravidla volnější.

Před dvěma týdny, poté, co Basilejský výbor pro bankovní dohled (orgán globálního finančního regulačního dohledu) přišel s novým souborem pravidel, aby zpřísnil požadavky na bankovní kapitál a likviditu, evropští úředníci pohrozili, že je ještě přitvrdí. Schválili nový systém evropských regulačních orgánů a přidali jim pravomoc zakázat některých finančních produktů nebo činností v době ztížené situace na trhu.

Lloyd Blankfein, generálního ředitel společnosti Goldman Sachs, zveřejnil – podle Financial Times – „jasné varování, že banka by mohla přesouvat své operace po celém světě v případě, že regulační zásah bude příliš tvrdý … Operace mohou být přesouvány globálně a kapitál může být zpřístupněn globálně,“ řekl. 

Tím jsou tedy dostihy ke dnu oficiálně zahájeny. Wall Street vytvoří svá kasina všude tam, kde je finanční hazard nejméně regulován.

Převzato z Huffington Post

Překlad: Aram

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments