Drzost squatterů nezná mezí…

Bylo to přesně před týdnem, co jsem sledoval v médiích informace o tom, jak několik mladých výrostků-squatterů bylo vystěhováno ze soukromé vily Milada v Praze. Odtud je policie na žádost majitele objektu „vyhnala“.

K mému nečekanému rozčarování se objevily informace, že neuplynul ani týden od této policejní akce, a už se tito „nepřizpůsobiví“ výrostci znovu do této vilky dobývají a obsazují ji. Je to vůbec možné, kde to žijeme? Je normální a ve společnosti přijatelné, aby se někdo dobýval do cizího objektu, který mu nepatří? Copak si policie a majitel objektu neumí poradit s bandou „výrostků“!

Vždyť přece, vyhodit spolek takovýchto individuí není žádný problém, a pokud se budou neoprávněně vracet nazpět, pak je třeba proti nim razantně zasáhnout – podle zákona a v jeho souladu! To by jistě napadlo každého rozumného člověka. Proč je policie zkrátka nezadrží a státní zástupce neobviní z trestných činů „Neoprávněný zásah do práva k domu, bytu nebo k nebytovému prostoru“, a soud je nepotrestá! Nad tímhle zkrátka zůstává rozum stát!

A squatteři? Ministr pro menšiny a lidská práva Michael Kocáb jim v dobré víře za to, že byli „vyhnáni“, zajistil provizorní bydlení v centru Prahy. Zajistil jim dokonce i to, že nemusejí platit nájemné – jen energii. Jak štědré, ale současně i naivní, bylo jeho počínání ve snaze udělat z „nepřizpůsobivých“ slušné lidi! Ale squatterům se prý toto bydlení vůbec nelíbí, nechali se slyšet.

Chtějí podobné, jaké měli ve vilce Milada. Dokonce prý chtějí, aby jim to poskytl stát! Bodejť by nechtěli, když obsadit cizí dům a tam se „utábořit“, je mnohem lepší než žít v bytě a platit za bydlení. Zadarmo se jim žije zkrátka líp. A navíc ještě, abychom jim to dali my všichni ve jménu státu?

A tak se není čemu divit, že se pozvolna náš stát stává k smíchu celému světu. Když se naše policie a státní zástupci neumí postavit bandě pár „nepřizpůsobivých“, k tomu jim nahrává i ministr, který těmto „individuím“ pomáhá, tak se není co divit. Navíc, jak k tomu přijdou ti spořádaní a slušní občané tohoto státu, kteří se nemohou domoci svých práv, a nikdo se jich nikdy ani zmínkou nezastane a nepomůže jim? Jak k tomu přijdeme my všichni, že tahle „nepřizpůsobivá a nepracující individua“ nám budou diktovat, co jim musíme zadarmo dát…

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments