Jména hloupých na všech sloupích

Březen 22, 2012


Dovede si představit, že by se ruzyňské letiště jmenovalo Letiště Klementa Gottwaldova? Dost děsné, že. Ale Letiště Václava Havla se jmenovat bude. Navíc v totálně paskvilní podobě Pražské letiště – Václav Havel. Ta neúcta k českému jazyku a k lidem, kteří jím mluví, je příznačná, je to ovšem i svým způsobem praktické: každý návštěvník hned při přistání už ze jména letiště pozná, že přistál mezi pitomci v Kocourkově, hlavním městečku Absurdistánu.


Pojmenování letiště po Havlovi v sobě nese velmi silný symbolický náboj, neboť současný režim tím jasně říká: toho je naše země, naše kořist a tady se hraje podle našich pravidel, tady jsou korupce, nezaměstnanost, nerovnost a blbá nálada doma. Je to vzkaz vítězů poraženým, věčná připomínka toho, že časy se změnily a na takové „nesmysly“, jako jsou rovnost nebo sociální práva, můžeme v Česku pro nejbližší dobu zapomenout.


Že by Havel sám neměl radost z toho, v jakém marasmu se česká společnost nachází a z jakých příčin a jakými cestami se do něj dostala? Má smůlu. Posloužil k legitimaci nové elity za živa, poslouží k ní i po smrti. Však se mu žádná křivda neděje, protože to byl, on kdo vypustil džina z láhve, byl to on, kdo svojí autoritou kryl záda zhasínajícím „ekonomům“ utíkajícím před právníky, tunelářům, korupčníkům, vekslákům, šíbrům a náhle prozřevším nomenklaturním kádrům, kteří zaštítěni Havlem zahájili éru tunelářů tím, že vytunelovali revoluční entusiasmus lidu v roce 1989.

 

Převzato z blogu Tribun

 

Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments