Krok vpřed, dva kroky vzad

http://www.pavouciveflasce.cz/image/freestyle2006/header-gr2.gif


Ministr Drábek 18. ledna tr.: Stále (TOP 09) trváme na povinném spoření na důchod.

Z tisku 17. února tr.: Koalice dohodla dobrovolné spoření na důchod, DPH vzroste na 20 procent.

Z tisku 9. března tr.: Koaliční lídři se na čtvrteční schůzce zřejmě budou zabývat také návrhem, aby se místo sjednocení DPH zvedla snížená sazba DPH na více než 10 a méně než 20 procent.

My říkáme:  Připomeňme si protest nemocničních lékařů, taky napřed nic nic a najednou peníze byly. Teď jim do toho hodil vidle Klaus a internet je plný protestů, ale kdyby byly i demonstrace v ulicích, tak těch kroků vzad může být i víc.

 

Ministr Kalousek, večer 9. března tr.:  Mám tajně pořízenou nahrávku z porady šéfredaktorů českých deníků a týdeníků o tom, jak plánované zvýšení DPH dopadne na tištěná média. Ten obsah se mi zdál podivný. Informoval jsem tedy pana Čásenského, že ji mám a že uvažuju, že ji zveřejním.

Šéfredaktor LN Balšínek, o něco později večer 9. března tr.:  Ministr mi volal, že stojí na Kampě a má dvě nahrávky. Jednu prý hodí do Vltavy a druhou zničí ve čtvrtek.

Ministr Kalousek, ráno 10. března tr.:  Žádnou nahrávkou nedisponuji a žádná nahrávka neexistuje. Disponoval jsem pouze kusými a neověřenými informacemi, že šéfredaktoři českých deníků se scházejí, aby koordinovali mediální kampaň proti penzijní reformě, zejména proti sjednocování sazeb DPH, které by výrazně ovlivnilo zisk jejich vydavatelů.

Ministr Kalousek, o něco později ráno 10. března tr. V telefonátu redaktorce Slonkové: Přísahám na své děti, že žádná nahrávka neexistuje. Fakt.

My říkáme: Jsou to dva kroky vzad? Nebo že by ten Rath mohl mít pravdu? Ono se v náladě řekne leccos. A katolík se může vyzpovídat i z falešné přísahy, že?

 

Golfista a poslanec Suchánek, 10. března tr.: Diskutovat se dá o všem, preferuji ale jednotnou sazbu.

My říkáme: No jo, v letadle do Dubaje jsou určitě noviny zadarmo a knihy si může pan poslanec půjčovat v knihovně.

 

Místopředseda VV Škárka, 10. března tr.: Nejsem s penzijní reformou spokojený, například s výjimkami na potraviny. Nelíbí se mi zvýhodnění rodin s dětmi. Je to svobodné rozhodnutí člověka mít děti.

My říkáme: Ta úvaha pokulhává, tu důchodovou reformu děláme proto, že se rodí málo dětí, aby ty budoucí důchodce uživily. A tady pan místopředseda do zlepšení porodnosti hází vidle.

 

Místopředseda VV Škárka, 10. března tr.: Stát se nesmí starat o všechny lidi ve státě, pouze o ty nejpotřebnější.

My říkáme: Ta úvaha zase pokulhává, pokud vláda zdraží podle písmena F fšecko, tak počet  těch nejpotřebnějších naroste a stát bude mít zamotanou hlavu (teda pan Škárka asi ne, to je nad jeho chápání).

 

Místopředseda VV Škárka, 10. března tr.: Přiznám se, že jsem posledním půlroce MHD nejel. Je stále stejně špinavá a není pro mě přitažlivá.

My říkáme: Ono taky MHD není atrakce, aby byla přitažlivá jako třeba ruské kolo. Pro některé lidi je nutností a nepřitažlivost musejí překousnout. Ovšem vzpomínám si, jak poslanci VV jeli na zasedání sněmovny tramvají, ale to se tam fotilo, teď jim pan místopředseda takový způsob dopravy zakazuje, aby se od nich neumazal.


Převzato z Pavouků ve flašce

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments