Military monitor 41 – 42 / 2012

Kandidát na prezidenta USA M. Romney nechce riskovat blamáž s Nobelovou cenou míru, která potkala jeho soka B. Obamu, a proto slibuje již předem: vyzbrojím syrskou opozici a k Íránu vyšlu letadlovou loď.


Libo deset nejlepších vojenských inovací za rok 2011? Mým favoritem je pánevní ochranný systém, který by mohl najít využití i v civilním sektoru, například v oblasti BDSM.


Švýcarská armáda se připravuje na nepokoje v Evropě. A protože není česká, ale švýcarská, je dost pravděpodobné, že bude i dobře připravena. Otázka ovšem je, kdo by napadal vlastní kasičku?


Znásilňování žen jako válečná zbraň. Velmi hnusná, velmi tradiční a velmi efektivní.


Irák plánuje nakoupit 28 českých bitevníků L-159 ALCA. Dobrá letadla s jedinou, zato ale podstatnou vadou – jsou k té jediné správné metropoli tak loajální, že se na ně bez svolení USA nesmí nikdo ani podívat, natožpak si je koupit.


Írán získal důležitou informaci o vojenském potenciálu Izraele. Především zjistil, že se jeho dron dokáže bez odporu dostat až k (oficiálně neexistujícímu) izraelskému jadernému reaktoru v Dimoně.


NATO se připravuje na kybernetickou válku s Ruskem.


Poznámka pod čarou pro lepší orientaci: granáty na Turecko zřejmě ze Sýrie vypálili protivládní vzbouřenci (dlužno dodat, že vyzbrojení buď přímo Tureckem, nebo USA za saúdské peníze).

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments